Altı Medeniyetin Dünyası

19 Ağustos 2019
Çeviri: Sanseiu
Düzenleme: Sanseiu
212 Görüntülenme
Bu bölümü 0 Kişi beğendi.

Altı Medeniyetin Dünyası Bölüm 318: Köşelerde Bekleyiş

“Şeyh Atractivo böyle yapmayın, herkesin önünde utandırıyorsunuz beni!”

Güzel kadın işveli bir hareketle elini uzattı, bunu bekleyen yakışıklı adamda yakalayıp dudaklarına götürdü.

Herkesin gözü bu ikilideydi, bazıları kadının kim olduğunu bilmiyordu.

“Bu afet nereden çıktı böyle?”

“Bacaklara baksana!”

Kendi arasında söylenen iki arkadaş, sırtlarına sertçe vuran biri tarafından susturulacaktı.

“Kapayın çenenizi salaklar, ağzınızın suyunu akıtan o kadın Tüccarlar Birliği Kutsal Kan Şubesi’nin müdürü!”

“Şeyhin ona âşık olduğunu bilmiyorsunuz bari susun da bugünü ölmeden tamamlayın!”

Güzel kadını görenlerin dibi düşerken, bazılarının eski korkuları alevleniyordu, yaraları yavaşça iyileşen Antuan’ da bunlar biriydi.

“Neden böyle konuşabildiği belli oldu, Şeyhi kafalamış kahpe!”

Ağzında gevelediği kelimeler kendi kulaklarına geldiği an, aklında bir ses çınladı.

“Bir kelime daha edersen kimseye bırakmam, seni kendi ellerimle öldürürüm!”

Ses iletimi yapan kişi kıl sakalıyla oynayan Üçüncü’den başkası değildi, Antuan kendisinin bile zor duyduğu konuşmasının nasıl oraya kadar gidebildiğine şaşırmıştı.

“Az önce olanları görmedin mi, Şeyh’in olduğu yerde sakın ağzını açma hatta içinden bile düşünme!”

Yüzü kireç gibi oldu Antuan’ın, klan stantlarındaki insanların halini hatırladıkça rengi daha da beyazlıyordu. Şansına Şeyh tüm dikkatini güzel kadına yöneltmişti, gözü başka hiçbir şeyi görmüyordu.

“Ekaterina, senin önünde eğilmek benim için şereftir, yaptığım teklifi bir kez daha düşündün mü?”

Nafız üzerine binen baskının bir anda yok olması üzerine yavaşça kendi geliyordu, kontrol ettiğinde Jashua ve Alis’ de kendisiyle aynı durumdaydı. Atractivo’nun bir an etrafı kırıp geçirip, diğer an romantik prense bağlaması sonrası neler olacağını merak ediyordu.

“Şeyh Atractivo, ilginiz bana onur veriyor ama nazik teklifinizi kabul edemeyeceğim. Buraya, kulağıma gelen ilginç haberler üzerine geldim, tarikatınızın bazı iyi fidanlar bulduğunu söyledi bana kuşlar!”

Tek dizinin üzerindeki adam yavaşça doğruldu ve güzel kadının bir adım önüne kadar geldi. Kırmızılı afetin arkasındaki korumalar bunun karşısında hareketsiz kaldılar, yaşananın yeni bir durum olmadığı belli oluyordu.

Atractivo erkeksi bakışlarını kadının gözlerinin içine gönderdiğinde, oluşan tablo göz alıcıydı. Yakışıklı bir erkek ve güzelliğiyle etrafını aydınlatan bir kadının yakınlaşmasının yaydığı enerji, çevredekilerin dizlerinin bağını gevşetti.

İkili sanki birbirleri için yaratılmış gibi duruyordu, mükemmel bir çiftin tanımına örnek olabilirlerdi.

“Demek öyle, kaç kere reddedileceğimin önemi yok. Biliyorsun, senden vazgeçmeyeceğim!”

Güzel kadının elini bir kez daha öpen Atractivo, sonraki an yeniden kendisi için ayrılmış koltuğa kurulmuştu ve bu sefer yanında hiçbir kadın görünmüyordu.

“Üçüncü, son testin hazırlıklarını yap, sanırım seçtiğim seviye hakkında değerli klan temsilcilerinden bir itiraz gelmeyecek!”

Üçüncü Büyük Şeyh’in işaret ettiği yere baktığında, savaştan çıkmış gibi görünen insanların haline tanık oldu. O gururlu, o mağrur duruşlarıyla aşağıdaki klanları ve halkı izleyen klan asilleri, kamyon kasasından yuvarlanmış karpuz gibiydiler.

“Son Test bir saat içinde başlayacak, hazırlıklar başlasın!”

Binlerce katılımcının arasından sadece yüz kişi, son teste katılacak niteliklere sahip olduklarını kanıtlamıştı. Cehennem Çukuru’ nu aşan birkaç kişi daha vardı ama talihsiz çocuklar bedenlerinde oluşan yaralarla son teste katılamayacaklarını biliyorlardı.

Aslında son test sırasında fiziksel bir aktivite yapmayacak olsalar da, ruhlarının alacağı hasarın küçük de olsa bedenlerine yansıyacağını bilmek onlara yetmişti.

Son senelerde kudretinin çoğunu yitirmiş olsa da, Kutsal Kan Tarikatı’na girmek çok önemli bir olaydı. Yüz sene öncesi gibi kaynak zenginliği içinde yüzmeseler bile, yetişim teknikleri, özel alanlar ve eğitmenlerin rehberliği sayesinde diğerlerinin içinden sıyrılabilirlerdi.

Bunun yanında, insan öldükten sonra hiçbirinin önemi yoktu, bu yaralarla kendilerini zorlarsa belki ölmezlerdi ama uzun süreli sakat kalmalarının onlar için ölümden farkı yoktu. Hemen hemen hepsi kendi etkileri içinde iktidar mücadelesi veren grupların genç üyeleriydi, şimdi geri düşmeleri, ömür boyu bir daha kafalarını kaldıramamalarını sağlardı.

Böylece, kenara çekilenlerden sonra sayı yüz olarak belirlendi. Alandaki hareketlilik sürerken, bu gençler kendilerini hazırlamak için uğraşıyordu.

“İlk iki testte bizi geçtiler ama büyükler hile yaptıklarını düşünüyor. Tarikat diğerlerine gösteriş yapmak için onları kullanıyor, şimdi oyunu bozmanın zamanı!”

“Ezik Kanlı Ay Tarikatı içinde nerede saklandıkları önemli değil, hayatları boyunca sadece eğitim yapmış o köylülerin bizim gibi savaş tecrübesi olanları geçmesi mümkün mü?”

Antuan, klanların neden Ölüm Çukuru denemesini son test olarak istediğini anlamıştı. On klandan birinin yıldız öğrencisi olarak, tüm denemeler hakkında bilgisi vardı ve dövüş kabiliyetini ölçen bu test sıralamadaki yerleri değiştirebilirdi.

“Hiç şüphen olmasın, on klan arasındaki savaş gücü en yüksek olan kişiler biziz!”

Yüzündeki yaranın korkutucu bir ifade verdiği genç dişlerini sıkarak konuştu, arkadaşlarının gerisinde kalmanın acısını çıkartmak ister gibiydi.

“Bakalım bu sefer ne yapacaksınız!”

Sinsi bakışlarla Nafız, Alis ve Jashua’nın olduğu yere bakan Antuan’ın keyifli ifadesi aniden değişti, beyaz kıyafetli çocuk sağ elinin orta parmağını ona doğru uzatmıştı.

“Ya ben bu beyaz oğlanı çok sevdim, tam bir piç çıktı. Şuna bak, nasıl bir hareket yapıyor!”

Şeyh yanındaki kadınlar gidince tüm dikkatini deneme alanına vermişti, Alis’in rakiplerine yönelik hareketi de keyiflenmesini sağlıyordu.

Atractivo ile aynı eylemi yapan biri daha vardı, yakışıklı adamın tam karşısında kendisi için ayarlanmış standa kurulan Ekaterina’ da, Kanlı Ay üçlüsünü süzüyordu.

Sadece süzmekle kalmamış, onları incelemek için enerjisini de yönlendirmişti ama yarı yolda başka biri tarafından engellenmişti.

“Efendim, bir şey yapmamızı ister misiniz?”

Kadının arkasında duran korumalardan biri hafifçe fısıldadı, hanımlarının eyleminin engellendiğinin farkındaydılar.

“Gerek yok, İkinci Büyük böyle istediyse kabul edelim!”

Güzelliğin denemesini engelleyen kişi, Şeyh’in sağında oturan kalın kaşlı adamdı. Ateş parçası gibi görünen gözleriyle, Ekaterina’nın oturduğu yeri kesiyordu.

Sakin ortamdaki bu görünmez hareketlilik Jashua cephesince dikkatle takip ediliyordu, tam şu anda alabildikleri kadar bilgiyi insanlardan çekip almaları gerekmekteydi.

“Ne diyorsun Jashua, Tüccarlar Birliği’nde attığımız yeme epey büyük bir balık takılmış gibi?”

Alis düşmanlarla ilgilenme işini üzerine aldığından beri, Nafız sakin kalıp plan yapmaya odaklanmıştı, onları izleyen kadının da o gün bıraktığı kan kristallerini gördüğüne emindi.

“Bizi araştırmak istedi ama İkinci Büyük engel oldu. Emin olduğum tek konu, İkinci Büyük’ ün gözü kapalı güvenilecek biri olduğudur!”

Jashua İkinci Büyük’ü Şeyh’in önüne koymuştu, herhalde kimse bunun için genç lordu suçlayamazdı. Kutsal Kan Tarikatı üzerinde yaşayan bütün halk, Jashua ile aynı fikirdeydi. Keyfine düşkün ve dengesiz hareketlere sahip olan Atractivo yerine, Üçüncü Büyük’ün Şeyh olmasını isteyen insanların sayısı neredeyse tüm nüfusu kapsıyordu.

“Hadi biraz hızlanın, can sıkıntısından patlayacağım!”

Kadınsızlık Kutsal Kan Tarikatı Şeyhi Atractivo’nun başına vurmuş olacak, hazırlıkları yapan müritlere doğru bağırdı, elleri ayaklarına karışan insanlar ne cevap vereceklerini bilemiyordu.

“Şeyhim, düzen beş dakika içinde hazır olacak!”

Baş denetmen hemen öne fırlayıp son durumu bildirdi, bu haber halkın arasında da gürültünün yükselmesini sağlayacaktı.

“Dede, ben hiç Ölüm Çukuru denemesi izlemedim. Nasıl olacak bu test?”

On yaşlarında küçük bir çocuk, basit üstlüğünün kenarından çekiştirdiği yaşlı adama meraklı gözlerle baktı. Kendisi bilmese de, etraflarındaki çoğu insan daha önce Ölüm Çukuru denemesini izlememişti.

————————————————————————————————————————————

Bir insan, kirli düşüncelere sahip olduğu için utanmaz. Bir başkasının, o kirli düşüncesini bilme ihtimali utandırır.

Friedrich Nietzsche

Çevirmen Notu

.....

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar