POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Cehennem Online Bölüm 36: Beklenen Eşya

Çeviri : Sanseiu
Düzenleme : Sanseiu
Okunma : 243
Tarih : 22 Kasım 2018
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Şamar Oğlanının Asası

Seviye - 10

Saldırı Hasarı – 30

Atak - 30

Güç - 30

-Asa, 5 ve daha fazla hedefe temas etmesi durumunda Savurma etkisi verecektir.

Savurma Etkisi: Darbeyi alan hedef 2 metre geriye uçar.

-Üzerindeki tokat kabartmalarına denk gelen hedefler %10 daha fazla hasar alırlar.

Bu neydi böyle? Silahın adı belki tesadüfen aşağılama amacı taşıyabilirdi fakat verdiği etkinin aklıma gelenler dışında başka bir açıklaması olamazdı.

Asa birden fazla düşmanla savaşmak için tasarlanmıştı, bu özellik Toraman’ın bize ilk silahını aldığında anlattığı hikâye ile birlikte düşünüldüğünde ne kadarda manidardı.

Peki, Rimel’e zırh verilmesine rağmen Toraman’ın hediye olarak bir silah almasına ne demeli? Rimel’ den çok daha iyi bir silaha sahip iken üstelik.

İlk tahminim doğruydu, sistem kendisi bir değerlendirme yaparak bize hediyeleri veriyordu. İsminden istatistiklerine, hatta etkilerine kadar tamamen kişiselleştirilmiş eşyalardı bunlar.

Genç kız destek karakteri olduğu için silahının önemi defansının yani zırhının gerisindeydi, sistem bunu göz önüne alarak ona bir zırh yolladı.

Toraman’ın yeteneği ne kadar kontrol üzerine olsa da, genç irisinin arka planında küçük yaşlarında zorbalığa uğramış bir çocuk vardı. Eski alışkanlıklarından dolayı, çoğu zaman birçok kişi tarafından etrafının sarılacağını bildiği için ona dev bir yarma silahı vermişti.

Hâl böyleyse hiç fena değildi, eğer bu şekilde önümüzü açamaya devam ederse, ilk defa Düşmüş kesmemin ardından bana söylediklerini başarabilirdim.

 “Geri dön ve savaşmaya devam et, iyilik yap ve kurtuluşuna ulaşacağın güne ulaş!”

“Hayırdır Max, bu bölge sana da yaradı galiba?”

Ekip arkadaşlarım karşıma geçmiş beni izliyorlardı, içlerinden en büyükleri olan Şükrücük dayanamayıp laf bile atacaktı.

“Bir şey yok abi, neşelendim biraz!”

Tatlı düşünceler zihnimi doldurunca, istem dışı bir şekilde omuz başlarımdan başlayan oynaklık tüm bedenimi ele geçirivermiş, basbayağı kendi kendime oynuyormuşum bomboş meydanda.

“ Boş ver şimdi sen onu bunu da, zatı şahanelerinize gelen hediyeyi bir görelim bakalım!”

Şükrücük iyice meraklı Melahat kıvamına gelmişti bossu kestikten sonra, aklı hep diğerlerinin kazandığı eşyaların ismi ve özelliklerine kayıyordu.

“Bir dakika, bir dakika, assolistler en son sahneye çıkar, evvela Toraman ve Rimel’ in değerlerini öğrenmek istiyorum!”

Sen misin bana emrivaki yapan Şükrücük Efendi, ben de seni kudurtmaz mıyım? İkilinin gelişen istatistiklerini söylemesi belki çok kısa sürecekti ama eminim bu bile hırçın kafacıyı çıldırtmaya yeterdi.

“Şu silahı aldıktan sonra tamamen tatmin oldum, en kısa sürede Düşmüşlerin üzerinde bizzat denemek istiyorum. İlk önce ben söyleyeyim, ardından Rimel’ciğim de eşlik eder diye umuyorum!”

Ne yapacağı belli olmayan tanktan sonra bir de âşık keşiş eklendi partiye iyi mi, ayıboğan gibi çocuk nasılda kırılıyor, püh senin kalıbına!

İsim: Toraman

Unvanı: Günahkâr

Seviye: 12

Hayat Puanı: 18 + 1

Büyü Puanı: 18

Saldırı Hasarı: 30

Büyüsel Enerji: 18

Atak: 10 + 30

Savunma: 10 + 1

Güç: 1 + 30

Dayanıklılık: 1 + 3

Çeviklik: 1

Bilgelik: 1

Yetenek: Sersemletme Sev. 1

Meslek: Yok

İyilik Puanı: 10

Kötülük Puanı: 50

İşte bu ilginç olmuştu, genç irisinin değerlerini görünce gözüme bir ayrıntı takıldı ama fikrimi doğrulamak için Rimel’ in de istatistiklerini görmeyi bekleyecektim.

“Sanırım herkes beni bekliyor, yaaaa söylemesem olmaz mı çok utanıyorum?”

Boss kestikten sonra hepimize enteresan bir haleti ruhiye dadanmıştı sanırım, ben de dâhil olmak üzere sürekli boş muhabbetle kendi vaktimizi çalıyorduk.

“O ne demek kızım, biz burada bir aile sayılırız! Ben baban yaşında adamım, bu ikisi de abin olacak yaştalar!”

Valla orta yaşlı tankımız bu sözleri misilleme yapmak adına bilerek mi söylemişti, yoksa tamamen boş boğazlılık mı yapmıştı bilmem ama Toraman’ın son hızıyla salladığı koca asanın yarattığı rüzgâr sağlam adamı on dakikada nezle edecek kadar şiddetliydi.

“Abi biz ona öyle demeyelim de, artık yakın arkadaşlar olduk diyelim olur mu?”

Araya girmem gerekiyordu bu konuda, bilirsiniz ki tarihte ne kadar mevzu varsa alayının çıkış nedeni kadınlardır. Truva’nın düşüşünden, rahmetli başkan Kennedy’ye kadar uzanan süreçte birçok örneği vardır bu çıkmazın.

“Yok be, basbayağı söylediğim gibi durum! Rimel benim kızım, sizin kardeşiniz sayılır!”

Sonunda rengine belli ediyordu Şükrücük, bosstan düşen eşyaları dağıtırken genç irisinin yaptığı sululuğa nispet olarak konuşuyordu. Bunu, son cümlesini ederken sırtını genç kıza döndüğü an suratına yerleşen o acımasızlık kokan pis gülüşten rahatlıkla anlamıştım.

“Anladım Şükrücük abi, ben en iyisi değerlerimi söyleyeyim size!”

Rimel, naif, kırılgan bir kızdı fakat aptal değildi, kendisine ilgisinin olduğunu bildiği Toraman’ın ha patladı ha patlayacak halini gördüğü gibi konuyu değiştirmek için öne çıkacaktı.

İsim: Rimel

Unvanı: Günahkâr

Seviye: 11

Hayat Puanı: 10 + 46

Büyü Puanı: 32 + 1

Saldırı Hasarı: -

Büyüsel Enerji: 10

Atak: 10 + 1

Savunma: 10 + 61

Güç: 1

Dayanıklılık: 1 + 32

Çeviklik: 1 + 15

Bilgelik: 1 + 30

Yetenek: Arındırma Sev. 2

Meslek: Yok

İyilik Puanı: 200

Kötülük Puanı: 50

Bosstan düşen eşyalar işin rengini bir anda nasılda değiştiriyordu, takımın en önemli saldırı gücü olan Toraman’ın değerleri dâhi genç kızınkinin yanında çok düşük kalmıştı.

“Kendini nasıl hissediyorsun Rimel!”

Hayat Puanı, Savunma ve Dayanıklılık değerlerini görünce bu soruyu sormaktan kendimi alamadım, ne kadar genç irisinden örnek versem de partideki asıl gariban bendenizden başkası değildi.

“Max abi, ekipmanları giyinmeden önce içimde hep bir tedirginlik vardı, kendimi çok kırılgan ve güçsüz hissediyordum. Şimdi ise gayet iyiyim; bilemiyorum, kendime güvenim aşırı derecede arttı bir anda, birazda şaşkınım bu yüzden!”

Bir zahmet kendine güvenin gelsin artık, onca mobun arasına girip yumruk sallayan benim neler hissettiğimi bir bilse, demek ki 7/24 ağlayacak Rimel hanım.

“Tamam, abi açıyorum bende hediyemi, yeter gözlerinle taciz ettiğin!”

Şükrücük’e çıkışsam da, özellikle ağlakların kraliçesinin değerlerini görünce bende bir an önce yeni eşyama kavuşma isteği ile yanar olmuştum.

Mesaj kısmına gelen kutu aslında gümüş bir sandıktı, etrafında çok güzel oymalar, birbirinin içinden geçmiş çiçek kabartmaları vardı. İçinden çıkanında en az dışı kadar güzel olmasını umarak açıverdim gelen hediye kutusunu, gözlerimin önünde bir eşya vardı ama bunu ne size, ne de kendime nasıl açıklayacağımı bilemiyordum.

“Hiç uğraşmayacağım anlatmakla, direkt kuşanıyorum; sizde görün artık benim nasıl bir adam olduğu mu?”

Etrafımı saran ışıkları heyecanla izleyen parti arkadaşlarım çok heyecanlıydı, ben ise hala gördüğüm şeyin şokunu yaşıyordum.

“İşte karşınızda yeni ekipmanım; en sonunda görebildiniz, nasıl tatmin oldunuz mu?”

Karşıma geçip gözlerini kocaman açmış bir şekilde beni izleyenlerin içinden ilk çıkıntılık yapacak olan şüphesiz ki Şükrücük olacaktı, ağzından salyalarını akıta akıta kişniyordu.

“Ha ha ha! Ayranı yok içmeye, tahtırevanla gider sıçmaya olmuş resmen bu!”

Onu, az önce sinirden yel değirmenine dönmüş Toraman izlemezse şaşırırdım zaten, sanki birbirlerini yiyen onlar değilmiş gibi elini Şükrücük’ ün omuzuna atmış kahkahalarla gülmekteydi.

“İyi oldu bu, ilerde bir sofra bulursa sereriz üstüne!”

Ne güldüler be arkadaş, sağ olsun kibar kızımız Rimel hanımefendiliğini hiç bozmamıştı.

“Bence çok yakıştı sana bu donanım Max abi, adı nedir bunun?”

Benim üzerime giyildiği zaman tuhaf durması dışında aslında eşyanın hiçbir falsosu yoktu, ismi bile çok havalıydı.

“Akıncı Liderinin Pelerini”

 

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (1)

135 puan
Zoro5 ay önce
Üye
Şu pelerinin özelliklerini de vereydin iyidi. Bidahaki bölüme kadar meraktan alev alırım ben. :)

88 puan
Sanseiu5 ay önce
Yazar
@Zoro, :))