POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Cehennem Online Bölüm 53: Oburlardan Arda Kalanlar

Çeviri : Sanseiu
Düzenleme : Sanseiu
Okunma : 225
Tarih : 30 Ocak 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

0!

Son darbeleri indirdiğimizde, Oburluk İmparatorluğunun kral ve kraliçesi toz zerrelerine dönüşüp havaya karışacaktı, onlarla beraber tedarik işiyle ilgilenen moblar da yavaşça yok oluyordu.

“Bosslar gidince yancılarda yok oluyor, bir dahaki sefere iş son vuruşa kalırsa, önce diğer mobları keselim!”

Bir sürü tecrübe puanı boşa gitmişti, kurduğumuz taktiğin işlemesinin şevki ile bu ayrıntıyı atlamıştık maalesef. Olsun, bu da bize bir tecrübe olacaktı, ileride bambaşka sonuçlar doğurabilecek bu ihmalkârlığı yapmayacaktık belki de.

“Max, buraya gel çabuk!”

Bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü misali, Şükrücük durduk yere heyecan yapmıştı, haliyle onun bu hali beni de meraklandıracaktı.

“Hayrola abi, düşen eşyaları mı göstereceksin?”

Tankımızı cana getirecekler listesinin bir numarasında uzun süredir ekipmanlar bulunuyordu, ne zaman onları kazanacak bir şans elde etsek böyle sevinirdi ancak bu sefer coşkusu bambaşkaydı.

“Eşya değil düşen, bak bakalım şunlara!”

Orta yaşlı adam yerde duran iki nesneyi eline aldığında, otomatik olarak benim envanterime düştüler, işte o vakit gerçek gün gibi karşımdaydı.

“Vay be, uzun süredir ilk defa yetenek kitabı kazandık bir Düşmüşten!”

Doğru duydunuz, dördümüzün ilk moblarını öldürmesinin ardından kesilen yetenek kitabı muslukları, nihayet birkaç damla damlatmıştı.

İki yetenek kitabı ve bir donanım ile kapatmıştık hasadı, sıra kimin ikinci yeteneğine kavuşacağını belirlemeye gelmişti.

“Pes artık ama gerçekten pes artık!”

Aslında bu feryadı içimde tutmam lazımdı ancak bir insanın bu kadar şanslı olmasına dayanamamıştım.

“Ha ha ha, ver bakalım benim kitabını o zaman!”

Konunun muhatabı doğal olarak anlamıştı onun hakkında konuştuğumu, hiç güenmeden ganimetini istiyordu.

“Al abi, yeni yeteneğin hayırlı olsun!”

Şükrücük aramızda birden fazla yeteneği olan ilk kişi olmuştu, bunun sevinciyle öyle bir gülüyordu ki sağ olsa ömrü bir gün daha uzardı eminim ki.

“Ne oldu çocuklar? Eşya düşünce hemen soruyordunuz, abi adı ne, abi giy de görelim diye. Nerede kaldı o güzel heyecanınız, valla kırılırım bak şimdi!”

Diline de düşmüştük bizimkinin, tuhaf isim ve şekle sahip ekipmanlarla dalga geçiyorduk fakat konu yetenek kitabı olunca mecbur susmuştuk.

“Madem sormayacaksınız o zaman ben söyleyim, yeni yeteneğimin adı: Hayalet Kalkan!”

İsmini zaten görmüştüm yoksa sana neden vereyim demek istiyordum şu anlarda, ağzımı açacak fırsatı bulabilseydim muhakkak söylerdim de.

Hayalet Kalkan

-Düzey 1

-Kalkanın Üzerine Görünmez Bir Katman Ekleyerek Gelen Hasarı Burada Biriktirir, Kullanıcının Düşmanları Üzerine Hasarı Geri Yansıtmasına Olanak Tanır.

-Gelen Hasar Maksimum Düzeye Ulaştığında 10 Saniye İçerisinde Yansıtılması Gerekir, Aksi Durumda Kullanıcı Biriken Hasarı 2 Katı Olarak Alır.

-Gereksinimler - Kalkan

-Enerji Tüketimi – Saniye Başına 1/2

-Düzey İki Gereksinimi – 10.000 Başarılı Yansıtma Yapmak.

Şükrücük gördüklerini bizlere söylediğinde bir süre düşünmek zorunda kaldım zira bu yeteneğin iki ucu keskin bir bıçak olduğu açıktı.

Tankımız için epey hareketli günlerin başlangıcı sayılabilirdi bu yeteneği alması, eskiden sadece olduğu yerde savunma yapmak onu kurtarırken, şimdi biriken hasarı yansıtmalıydı.

Birbiri ile az da olsa didişen iki yeteneği vardı artık, gelecek günler hem onun, hem de partimizin akıbeti için pek çok sınavı beraberinde getirebilirdi.

Şükrücük’ ün kendi gibi problemli meselelerini bir kenara bıraktığım an, ikinci yetenek kitabının sevincini üzerime giyiyordum. Yok, düşündüğünüz gibi bana değildi bu kitap, partimizin küçük hanımı ilk şifa yeteneğini alacaktı.

“Rimel bu sana, tebrik ederim!”

Genç kızın gözleri bir anda parlamıştı, bir süredir arka planda kalmasının hüznünün kapladığı yüzünde çiçekler açıyordu.

“Ah çok teşekkürler, hemen ne olduğuna bakıyorum!”

En az onun kadar bizde merak ediyorduk yeteneğin içeriğini, gitgide çetinleşen mücadelelerde arkamızda Hp mizi dolduracak birinin olması hiç fena olmazdı.

Şifacının Nefesi

-Düzey 1

-Hedefin Sağlığı Anında %10 İyileşir.

-Gereksinimler – Büyüsel Enerji

-Enerji Tüketimi – Her Kullanımda 10 Büyüsel Enerji

-Düzey İki Gereksinimi- 10.000 Başarılı İyileştirme

Oh oh oh, yüzde 10 diyor açıklamada, dürüst olayım ben %5 den yukarı beklemiyordum, bu sefer şans yüzümüze gülmüştü sanki.

“Şükrücük abi, benim aklıma bir şey takıldı; sen bu görünmez kalkanın üzerinde maksimum hasar biriktiğini nasıl anlayacaksın? Açıklamalarda bununla alakalı bir şey yazmıyordu sanki!”

Toraman, içten içe hoşlandığı Rimel’ in yeni bir yeteneğe kavuşmasına epey sevinmişti, sorduğu soruya bakarsak eğer, Şükrücük için aynı hisleri paylaşmıyordu genç irisi.

“Orası meçhul, artık deneme yanılma yöntemiyle bulucam!”

Gerçekten yeteneğin en kritik noktası tamamen içgüdülere bırakılmıştı, bu saatten sonra tankımızın nasıl bir player olduğunu görecektik.

“Sen benim yeteneğimi kafana takma yeğenim, sen hiç kullanmadığından bilmezsin ama zamanla alışıyorsun kullanmaya!”

Şükrücük durur mu yapıştırmış cevabı, Nasreddin Hoca fıkrası gibiydiler yemin ederim, biri diğerine sarmaya başladı mı sonu gelmiyordu.

“Böyle düşük seviyelerde kullanmama gerek yok, sopam yeter de artar. Eğer sözlerime inanmayan varsa, meraklısına duyurulur!”

Ben ne günah işlemiş olabilirim ki; bir kadeh rakı hem Cehennem, hem de bu ikisi ile uğraşmak zorunda kalmakla cezalandırılamazdı.

“Beyler çok boş yaptınız, son eşyayı da paylaşıp yola devam edelim. Bu sefer tam benim için yapılmış bir şey geldi, izninizle giyiyorum!”

Ne kadar uzlaşmacı olmaya çalışırsam o kadar bitleri kanlanıyordu bu ikisinin, yavaştan da olsa iplerini sıkma zamanı gelmişti galiba.

Avarenin Gömleği

-Düzey 15

Savunma – 20

Dayanıklılık – 20

Hayat Puanı – 20

“Fena değilmiş, alelade bir bosstan düşmesine bakılırsa iyi bile!”

Yaptığım gider bazılarının hoşuna gitmemişti, genç irisi sessiz kalırken, orta yaşlı tankımız burnundan kıl aldırmıyordu. Görünüş olarak da bir numarası yoktu aslında yeni eşyamın, şile bezinden yazlık bir gömleği andırıyordu şekli.

“Çok oyalandık burada, yolumuz uzun!”

Yani arkadaş, alt tarafı bir boss kestik ama gel gör ki sonu yine dramaya bağlandı, sanki Cehennemde mücadele etmiyorduk da sorunlu birkaç ergenin oluşturduğu parti ile çevrimiçi oyun oynuyorduk.

İte kaka ilerlemeye başlamıştık yeniden, önümüze çıkan karma mob gruplarını keserek kendimize bir yol açıyorduk.

Mücadele olması gayet iyiydi, ölüm korkusu dağılan dikkatimizi yeniden kazanmamızı sağlamakla beraber, iki yeni yeteneğe sahip üyemiz onları test etme şansı yakalıyordu.

“Nasıl gidiyor Rimel!”

Partimizin yegâne şifa kaynağı sorum karşısında boynunu bükmüştü, ben nedenini bilsem de bir de onun ağzından duymak istiyordum.

“Yeni yeteneğime henüz alışamadım, sizin üstünüzde kullanırken sorun çıkmıyor ama Şükrücük abinin Hp barı bir anda düşüp bir anda kalktığı için, çoğu zaman gereksiz şekilde büyüsel enerji harcamış oluyorum.”

Her yenilik beraberinde bazı sorunları beraberinde getirecekti ne yazık ki, buna bir sorun mu yoksa alışma süreci boyunca deneyimlememiz gereken olaylar mı demeliyim, ben bile bu sorunun cevabını verecek durumda değilim maalesef.

“Zamanla çok daha iyi olacaktır, senin ne kadar çalışkan bir kız olduğunu biliyoruz, eminim üstesinden geleceksin bu işinde!”

Nasıl ters yapıp sert çıkmam gerekiyorsa, bazı anlarda da içten bir şekilde destek vermeliydim arkadaşlarıma, tabii bu konuda bir destekçim daha vardı ekibimizde.

“Öyle düşünme Rimel, sen olmazsan biz ne yaparız!”

Toraman, cümle içinde kullandığı bizi ben yapsaydı daha iyiydi ancak şimdilik bu ilgisi işimize yaradığı için çok üzerinde durmayacaktım.

“Koşun koşun, çok değişik bir şey buldum!”

Bizim Rimel’ in sıkıntılarına odaklandığımız anlarda tankımız etrafta turlamaya çıkmıştı, heyecanlı bir şekilde böğürmesine bakarsak ilginç olaylar bizi bekliyordu.

 

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu

....


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)