Ejderha İmparator

12 Ağustos 2020
Çeviri: Aratal
Düzenleme: Aratal
52 Görüntülenme
Bu bölümü 0 Kişi beğendi.

Zeng'de ki Değişimler

 


Zeng doğrulduğu anda sağ elini ensesine doğru götürerek çevresine baktı. Başında bekleyen üç arkadaşını uyanır uyanmaz görmüştü. Aynı zamanda hepsinin gözlerinde tuhaf ifadeler olduğunun da farkına varmıştı.

"Zeng, Seni velet sonunda uyandın. Bizi oldukça endişelendirdin." Lynx Zeng'in etrafına masumane bir şekilde baktığını gördü.

"Evet bizi gerçekten endişendirdin Zeng." Ariana da Lynx'e uyum sağladı.

"Sizi endişelendirdiğim için üzgünüm. Kaç gündür bu haldeydim?" Zeng'in yüz ifadesi birden endişeli bir şekilde değişti. "İç... İç öğrenci sınavını kaçırdım mı?"

"Endişelenme sınavı kaçırmadın. Sınav bugün başlıyor. Hatta üç tütsü süresinde başlayacak. Sınava girmek istiyorsan acele etmemiz lazım." Lynx bir gülümseme takındı.

"Peki o halde gidelim. Sınavı kaçırırsam Thinker abladan kesinlikle bir fırça yerim." Zeng ayağa kalkarak mağara kapısına doğru adım attı. "Sahi Thinker abla nerede?" Adımlarını birden durdurarak arkasındaki üç arkadaşına baktı.

"Şey..." Ariana Ne diyeceğini bilemeden bakışlarını Lynx'e çevirdi.

"O... o bir lonca görevine çıktı. Ama merak etme sınavın son aşamasına kadar yetişmiş olur." Lynx kendisine bakan Ariana'yı görünce bir an duraksayarak insan formuna dönüştü.

"Peki o halde geleceğine eminim. Hadi gidelim."

Zeng ve arkadaşları mağara odasından çıkarak hızlıca iç saha öğrencilerine ayrılmış Lonca ormanına doğru ilerlemeye başladılar. Üç arkadaş önden giden Zeng'i takip ederken hepsinin yüzünde tuhaf bakışlar mevcuttu.

"Thinker'a neler olduğunu söylersem, sınav aşamalarında büyük dikkat dağınıklığını olacaktı." Lynx aklındaki düşüncelerle Zeng'e derin derin baktı.

"Sahi Zeng gelişim seviyen ne durumda?" Mex, Ariana ve Lynx'ın yüzlerindeki ifadeden dolayı Zeng'in yanlış birşeyler anlamasından biraz endişe duyarak sordu.

"Gelişim seviyem. Sahi bir kontrol edeyim." Zeng iç öğrenci sınavlarının başlamasıyla heyecanlanarak gelişim seviyesini kontrol etmeyi unutmuştu.

"Arrğğhhh. Başım." Zeng tam gelişim seviyesine bakmak üzereyken başında katlanamayacağı bir ağrı hissederek ilerlemeyi bıraktı ve dizlerinin üstüne düştü.

"Zeng!"


Lynx hızlıca yerdeki arkadaşına doğru yaklaştı. Ariana ve Mex de onu takip etti.

"Geri çekilin birşey yanlış." Zeng'in baş ağrısı geldiği hızla kaybolurken ellerinin ısındığını fark etti.

Lynx, Ariana ve Mex, Zeng'in tepkisi üzerine oldukları yerde durdular. Neler olduğuna dair şaşkınlıkla gözlerinden belli oluyordu.

Zeng şuan elleri arasındaki ısıyı fark etmiş ve hızla bu ısının arttığını hissetmişti. Bir kaç nefes içinde kontrolü dışında elleri arasında iki alev topu oluştu. Kısa bir süre sonraysa tüm vücudu ateşle kaplanarak bir ateş yaratığı gibi görünmeye başladı. Lakin bu olanlar tamamen kontrolü dışında gerçekleşti.

Zeng her ne kadar panikleyip vücudu etrafında oluşan ateşi söndüremezse de canının yanmadığının farkındaydı. Aksine bu his ona çok rahat hissettiriyordu. Bir an da olan bitenleri izleyen üç arkadaşıysa şaşkınlıktan ne yapacağını bilemez duruma girmişti.

Zeng kısa bir süre sonunda hâla vücudunun kontrolünü ele alamayınca yavaşça ayağa kalktı. Etrafındaki aşırı baskı Zeng ayağa kalkınca üç arkadaşı bir kaç adım geriye gitmeye zorladı.

"Zeng, gözlerin." Lynx, üçlü arasında en dikkatli şekilde Zeng'i gözlemliyordu.

Lynx'in sözleri üzerine Ariana ve Mex de bakışlarını Zeng'in gözlerine çevirdi. Gördükleri şeyse Lynx'e olduğu gibi ikisine de şok etkisi yarattı. Zeng'in göz bebeklerinin etrafı şuan tamamen ateşle kaplıydı.

Zeng göz bebekleri şuan vücudundan ayrı bir şekilde ateşle çevrili olarak üç arkadaşına bakıyordu. Gözlerindeki ateş vücudunu saran ateşle tamamen aynı olmasına rağmen tuttuğu ritim vücudundaki alevlerden farklıydı.

Zeng sakinleştikten sonra vücudundaki değişimleri inelerken bir kaç nefes sonra saçları da gözleri gibi alev aldı. Şuan saçları ve gözleri vücudundaki alevlerden farklı olarak bir ritim tutuyordu. Tüm alevlerle kaplı vücuduna rağmen Zeng'in hissettiği ferahlık aynıydı. Hatta bu his git gide kendisini daha da rahatlatıyordu.

"Dolunayın Düşüşü."

"Kızıl Çiçeğin Açışı."

"Çekirdek Erimesi."

"Velet anlaşılan Asil ruh oluşumunun Elmas seviyesine ulaştın ve Ateş elementini tamamen kontrol edebiliyorsun. Bu teknik şuan senin gelişim seviyen için uygun. İlerde daha yükseğe ulaştığında farklı tekniklerin mühürleri de serbest kalacak. Sıkı çalışmayı unutma." Kısa bir süre sonra Zeng'in vücudundaki alevler sakinleşip kaybolurken Zeng'in aklında jianta'nın sesi ortaya çıktı.

Normalde Zeng'in gelişim seviyesi kademeli olarak artmalıydı ve Jianta'nın Zeng için mühürlediği teknikler bir anda değil de yavaşça serbest kalmalıydı. Lakin Jianta'nın bile hesaba katmadığı gelişimci meyvesi Zeng'e birden bire güç patlaması vermişti. Bunun sonucundaysa mühürlü tekniklerin üçü aynı anda serbest kaldı.

"Babalık." Zeng'in vücudundaki alevler tamamen kaybolduğunda aklındaki tek kelimeyle gözlerinden bir parça yaş düştü.

Alevlerin kaybolmasıyla beraber Zeng'in farkında olmadan çevresine bıraktığı baskı da yok olmuş ve üç arkadaşı da daha rahat hissetmeye başlamıştı.

"Zeng... Sen..." Lynx, Zeng'in görünüşüne bakarken ağzından çıkanları tamamlayamadı. Hemen yanında duran ikili de aynıydı.

Zeng'in cildi şuan daha parlak ve canlı görünüyorken gözleri tamamen alev kırmızı bir renge dönmüştü. Aynı zamanda saçlarının tamamı da gözleriyle aynı alev kırmızısı renge sahipti. Tüm bu olanlar çok hızlı gelişmiş gibi olmasına rağmen aslında sadece yarım tütsü süresinde olup bitmişti.

Zeng'i izleyen üç arkadaşı şuan ne diyeceklerini bilmeden ona bakıyorlardı. Biraz önce yaşanan olay tamamen bildiklerinin dışındaydı.

"Güzel..." Mex her ne kadar dışarıdan diğerlerini gibi şaşkınlık belirtilerine sahip olsa da içten içe gülümsüyordu.

"Lynx! Gelişimim şuan asil ruh oluşumunun elmas seviyesinde. Daha önce dediğin gibi dantianım da toplam üç ruh denizim var. Ayrıca üç yeni teknik öğrendim. Neyse gidelim yolda açıklarım." Zeng hareket ederek iç öğrenci sınavına yetişmek için tekrar harekete geçti.

Zeng'in hemen peşindense arkadaşları onu takip ederek yola koyuldu. Grup uzaklaşırken Zeng'in az önce olduğu bölge çevreye göre biraz bir parmak boyunda erimişti.

Zeng olan her şeyi tam olarak açıklayamasa da Jianta'nın sesini ve öğrendiği üç yeni tekniği anlatırken ilerlemeyi sürdürdü. Zeng'in üç yeni tekniği ve gelişim seviyesi grubun daha önceki yaşadığı şoku daha da arttırdı. Farkında olmadan yüzlerindeki ifadeler daha da garip bir hal almıştı.

Grup olan her şeyi sindirirken kısa bir süre sonra iç öğrenci alanına geldi ve Sınavın yapılacağı alana ulaştılar. Yolda sürekli Zeng'e soru sormuşlar ama bazı şeyleri kendisinin de bilmediğini fark etmişler ve bu yüzden daha fazla soru sormayı bırakmışlardı.

Sınavın yapılacağı alan şuan oldukça kalabalıktı. Dış saha öğrencilerinden yaklaşık 15000 kişi sınavın yapılacağı alanda çoktan toplanmıştı. İlk aşamaya seçilmek için 10000 kişi bekliyordu. Bekleyen 10000 kişi sadece 5000 kişinin yarışmaya girebileceğini bilerek çevresine karşı oldukça temkinliydi. Herkes birbirinin güç seviyesini ölçerek şanslarını hesaplıyordu. Diğer 5000 kişi ise daha sonra gerçekleşecek sınavda tecrübe ve anlayış kazanmak için burada bulunuyordu.

Yarışmayı izlemeye gelenler sadece dış saha öğrencileri değil aynı zaman da iç saha öğrencilerinden de oldukça kalabalık mevcuttu. Bu kişiler yarışmayı geçenleri dikkatle gözlemleyip uygun gördükleri yeni öğrencileri birliklerine davet etmeye gelmişti. Bunların yanında bir kaç gözlemci elder de vardı. Bu elderler ise kendilerine uygun niteliklere sahip öğrencilerin olup olmadığına bakmak istiyordu.

"Hepiniz beni dinleyin. İç öğrenci sınavları başlamak üzere. Hepiniz beni takip edin."


Zeng'in grubu alana varmalarının üstünden çok geçmemişti ki altın sarısı üzerinde kırmızı işlemeler olan bir elder havaya yükselerek, tüm dikkatleri üstüne çekti ve yavaşça ormanın derinliklerine doğru süzülmeye başladı.

tüm katılımcı ve izleyiciler elderlerin arkasında bir tütsü süresince yürüdükten sonra en öndeki elderin duraksamasıyla beraber beklemeye başladılar. Şuan bulundukları çevre iç öğrencilerin lonca ormanının büyük bir alanıydı. Lakin burası hiç ağaç olmaksızın oldukça geniş ve boştu. Gelen herkes buraya çok çok rahat bir şekilde sığardı.

"Ön elemeye katılacak olanlar bu tarafa geçsin." Elder sağ kolunu havaya kaldırarak belirli bir yönü işaret etti. "Yarışmaları izlemek isteyenlerse bu tarafa geçsin ve sessizce otursun." Ardından elini sol tarafa doğru işaret ederken gösterdiği yerde oturmak için hazırlanmış taş sütunlar göz açıp kapayıncaya belirmeye başladı. "Elderler sizi de oraya en öne alayım."

Tüm gelenler çabucak iki gruba bölünerek elderin dediği alanlara doğru yöneldiler. Dış saha öğrencileri en uzak köşelere otururken iç saha öğrencieri daha yakına oturdular. Öğrenci bulmak için gelen elderler ise en önde oturarak ön elemelerin başlamasını beklediler. Ön elemeye katılacak olanlar ise ayakta bekliyorlardı. Zeng ve grubu da bunlara dahildi.

"Herşey tamamlandığına göre ön elemeler başlayabilir." Yol boyunca rehberlik eden elder tekrar havalanarak öne doğru ilerledi.

Kısa bir süre sonra durarak olduğu bölgede uzun bir taş masa ve beş adet taş sandalye belirdi. Elder orta da bulunan taş sandalyeye oturduktan sonra diğer dört sandalyede birden bire dört elder daha belirip birbirlerine selam vererek boş olan sandalyelere oturdular.

"Ön elemeler başlamadan önce. Bu sene sınavda bir değişiklik var." Beş elder aralarında kısa bir an konuştuktan sonra sarı cübbeli elder ayağa kalkarak herkese baktı.

 

 

 

 

 

 

 

 

NOT: Evet arkadaşlar iyi kötü 100. bölüme ulaşmış bulunmaktayız. Umarım 200. 300. bölümleri de hep beraber görürüz. İyi kötü bu güne kadar okuyan herkese teşekkürlerimi sunarım. 

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar