Ejderha İmparator

12 Ağustos 2020
Çeviri: Aratal
Düzenleme: Aratal
54 Görüntülenme
Bu bölümü 2 Kişi beğendi.

Sınav Değişiklikleri ve Ön Eleme

 


"Ön elemeler başlamadan önce. Bu sene sınavda bir değişiklik var." Beş elder aralarında kısa bir an konuştuktan sonra sarı cübbeli elder ayağa kalkarak herkese baktı.

"Sınavın tüm sınavla ilgili. Bildiğiniz veya elde ettiğiniz bilgiler ışığında iç öğrenci sınavı her yapıldığında üç aşama oluyor ve son aşamada genel olarak öğrenciler birbirleriyle karşılaşır ve yollarında ilerlemek için önüne çıkan rakipleri yenmek zorunda kalırdı." Sarı cübbeli elder bakışlarını sürekli kalabalığın içinde gezdiriyordu. "Bu yıl sınav zamanı Ruh Labirentinin açılışına denk geliyor. Bilmeyenler için belirteyim. Ruh labirenti her 250 yılda bir açılır." Elder bu nokatada derin bir nefes aldı.

"Ruh labirenti mi o da ne? " 

"Bilmiyorum dostum hiç duymadım."

"Ben sanırım duymuş gibiyim." 

Elderin duraksamasıyla birlikte öğrenciler anında kendi aralarında konuşmaya başlamıştı. Herkes bir başkasının ruh labirentine dair bir bilgisi olup olmadığını öğrenmeye çalışıyordu. Buna sınavı izlemek için gelenler de sınava katılacak olanlar da dahildi.

"Sessizlik." Sarı cübbeli elder nazik bir tonda fakat tüm öğrencileri baskılayarak konuştu. "Ruh labirenti gerçekten gizemlidir. Yalnızca 250 yılda bir açılır ve Yeraltı dünyasının sarı nehirleriyle bağlantılıdır. İçerisine giren kişinin bir servetle veya bir felaketle karşılaşması tamamen kendi şansına göre değişir." Sarı cübbeli elder yanındaki dört elder üyesine bir an için döndü. "Normalde oraya girme yetkisini dış saha öğrencilerine vermeyiz. Genelde çekirdek öğrenciler ve potansiyeli olan elderleri Ruh Labirentine göndeririz." Elder bakışlarını tekrar öğrenciler üzerinde sabitledikten sonra derin bir özlem arzusu çekti.

"Bağlı olduğumuz Kızıl Ay şehrinden bir emir aldık. Bu yıl tüm loncalar iç öğrenci sınavında; sınavı geçebilecek kişi sayı sınırlamasını kaldırdı. Sınavı geçen ilk 500 kişi Kızıl ay Şehrine gönderilecek. Kalanlar ise bizim iç öğrencimiz olacak. " sarı cübbeli elder öğrencilerin şaşırmış ifadelerine hiç aldırış etmeden devam etti. "Ruh labirenti de burada devreye giriyor. Emrin ikinci kısmına göre tüm loncalar iç öğrenci alımının son aşamasını ruh labirentinde gerçekleştirecek ve kesinlikle 3000 aday götürecek. Ne bir eksik ne bir fazla." Sarı cübbeli elder tekrar bir özlemle iç çekti.

Ruh labirenti 250 yılda bir açılan gizemli bir yerdi. İçeriye giren kişinin servet veya felaketle karşılaşması tamamen kendi kaderine bağlı olan gizemli bir yer. Ruh labirenti hakkında en sağlam bilgilerden biri yeraltı dünyasıyla bir bağlantısının olması ve bir diğeriyse açıldığı zaman en fazla bir ay en az 20 gün açık kalabilmesi, ayrıca günlük olarak girebilecek insan sayısının sınırlı olmasıydı. Bu sayı ise 3000 kişilik bir sınırdı. Elderin iç çekmesi ise tam da bu sebepten ötürüydü.

Ruh Labirenti'nin içinde kendisine ait bir zaman akışı vardı. Bu Labirentte 10 gün içinde çıkan bir kişi dış dünya da iki tütsü süresi (1 saat) geçirirdi. Yani labirentte 100 gün kalan bir kişi ruh labirentinden tekrar çıktığında onu bekleyenlere göre yirmi tütsü süresi geçmiş olacaktı.

Yeşil Vadi Şehri'nde  Kızıl ay şehrine bağlı olan 26 loncanın alt dalı vardı. Ruh labirentine her gün bir loncanın iç öğrenci adayları girebilecekti. Yani bu sınav süresi en az 26 gün sürmeliydi. Bu süreçte elderler veya çekirdek öğrenciler ruh labirentine giremeyecekti. Girebilmelerinin tek yolu sadece ruh labirentinin kendiliğinden ve doğal olarak 26 günden fazla açık kalmasını umut etmekti.

"Saygıdeğer Kıdemlim yanlış hatırlamıyorsam bu labirent bir ay da açık kalabilir, 20 gün de açık kalabilir. Kızıl Ay şehrine bağlı olan loncaların alt loncasıyız. Yani 26 alt lonca. Labirent 26 günden kısa bir süre de kapanırsa ne olacak." Kitap kurdu gibi görünen bir genç ayağa kalkarak saygısını sundu.

"Kızıl Ay şehri bunun için bir önlem almış. Labirente ulaştığınızda bir üst düzey kıdemli Ruh labirentinin en az 26 gün açık kalmasını garanti ediyor." Sarı cübbeli elder de bu konu hakkında ki merakını daha önce  Kızıl Ay şehrine iletmiş ve söylediği cevabın aynısını almıştı.

"Şimdi  sınavın aşamalarına gelirsek bu yıl sınav iki aşamadan oluşacak diyebiliriz. İlk aşama 3000 öğrenciyi seçeceğimiz ön eleme aşaması. İkinci aşamaysa bu 3000 öğrencinin gireceği Ruh labirenti. Şuan öğrendiğiniz yeni bilgilerle sınava katılmak isteyen varsa ayakta duran kalabalığın yanına geçsin." Sarı cübbeli elder iç öğrenci sınavını izlemeye gelenlerin oturdukları taş sütunlara baktı.

Elder'in sözleri üzerine bir kaç dış saha öğrencisi sınava katılmayı düşünerek yerinden hareketlendi ve adayların yanına doğru yürüdü. Diğerlerinin hareketlerini gören kararsız öğrencilerse yavaş yavaş onlara katıldı. Sonunda izleme sütunlarında kalanlar sadece katılma hakları olmadıklarını bilen iç öğrencilerdi.

Tüm hareketlilik bittikten sonra en başta buraya gelen 15000 dış saha öğrencisinin tamamı sınava katılmayı seçmişti. Sonuçta ön eleme aşamasının nasıl olacağını bilmediklerinden ve kötü bir duruma düşerlerse pes etmeyi seçebileceklerini düşünüyorlardı. Fakat şansları yardım eder ve ön elemeyi geçerlerse ruh labirentinde bir servet kazanabilme hatta bir balıktan bir ejderhaya dönüşme olasılığının farkındaydılar.

"Peki o halde sanırım 15000 öğrenci de katılıyor." Elder gelen herkesin katılacağını görerek iç çekti.

"Zeng ön eleme aşaması nasıl olacak emin değilim ama 3000 kişi seçilecek ve 15000 katılımcı var. Yani her beş kişiden sadece biri geçebilecek." Lynx, yeni katılan öğrencileri gördüğünde derin bir nefes alarak Zeng'e baktı.

"Bende farkındayım. Ama bu bizi durdurmaz. Thinker abla görevden dönünce hepimizin iç öğrenci olduğunu görmeli değil mi?" Zeng sağ eline bakarak avuç içini sıktı. Gözlerinde bir rekabet duygusu belirmişti.

Zeng'in cevabını dinleyen Lynx, Ariana ve Mex sessiz kalmış ve hepsinin yüzünde tuhaf ifadelerin oluşmuştu.

"Peki o halde bu yıl değişen şartlarla beraber hızlı bir ön eleme yapacağız." Sarı cübbeli elder boyut yüzüğünden bir altın küre çıkarttı. "Hepiniz büyü enerjiniz aktifken bu elimde tuttuğum küreye bir damla kan gönderin. Bu yaşınıza ve şuan sahip olduğunuz gelişim seviyesine göre potansiyelinizi ölçecek. Ayrıca bu küre doğa uyumunuza tepki de verir."


Sarı cübbeli elder canının sıkkın olması gerçeğiyle seçilecek 3000 kişinin kaba bir tahmin olmasını pek umursamıyordu ve bir an önce bu işi bitirmek istiyordu.  Kendisi Ruh labirentine karşı yaklaşık 50 yıl boyunca hazırlık yapmıştı. Şimdi ruh labirentine girme şansı önünde bulunan küçükleri tarafından alınmıştı. Fakat bu küçüklerine kızamıyordu da. Sonuçta kararı veren Kızıl Ay Şehriydi.

Öğrenciler sarı cübbeli elderin sözleri üzerine büyü enerjilerini hızla aktif hale getirerek bir damla kanlarının akmasını sağladı ve göz açıp kapayana binlerce kan damlası sarı cübbeli elderin elindeki altın küreye hızla uçtu. Bu manzaraya uzaktan bakan bir kişi olsaydı, bir anlığına da olsa adeta bir kan denizi gördüğünü düşünürdü.

Hızla kan damlacıkları uçup altın küreye girdikten sonra küre artık bir kan rengine sahip olmuştu. Aslında şuan kan küresi denmesi daha uygun olurdu. İçinde aşağı yukarı 15000 kişinin kanı vardı.

Elder tüm kan damlacıklarının küreye girdiğini bilerek yavaşça büyü enerjisini aktife etti. Elinde tuttuğu kan küresinin içindeki damlacıklar bir kaç nefes sonra bir girdap halini alarak kürenin içinde dönmeye başladı. Girdabın dönüş hızı gittikçe daha da arttı. En son kan girdabının dönme hızı en üst seviyeye ulaştı. Tüm bakışlar altında küredeki kan girdabı dönmüyordu da sanki küre içinde donmuş bir resim gibi görünüyordu. Bir kan girdabının resmi gibi.

Yaklaşık yarım tütsü süresi sonrasındaysa kan girdabından kırmızı bir parlaklık çıkarak elderin elindeki küreden ayrıldı. Bu kırmızı parlaklık aslında bir kan damlasıydı. Küreden çıktığı an parlaklığını kaybederek bir isim oluşturmaya başladı.

"Zeng Dragel. Dört elderin arkasına geç. İlk seçilen sensin." 

Elder kan küresinden çıkan ilk kan parçasının oluşturduğu ismi okurken ifadesi en ufak değişmemişti. Sonuçta ona göre kullandığı bu altın küre içinde kan damlası olan kişiler arasından bir seçim yapıyordu.

Kalabalık içinde Zeng'i neredeyse kimse tanımadığından herkes çevresine bakınıyor ve bu kişinin kim olduğunu görmek istiyordu. Kısa bir an sonraysa dört elderin arkasına hareket eden kişiyi gördüklerindeyse gözlerinde kıskançlık belirmişti.

"Wang Ariana"

Zeng dört elderin arkasına geçerken kan küresinden yeni bir isim oluşturmak için parlayan bir kan damlası daha çıkmıştı. Bu kişi Zeng gibi Ejderha kalbine sahip olan Ariana'ydı. İsmi okunduktan sonra ufak bir tereddüt etti ve hızlı adımlarla Zeng'in yanına geçti.

"Mex Meyel" sarı cübbeli elder kan küresinden çıkan yeni ismi okudu. "Bu isim uydurma gibi."

Mex kan küresinden çıkan kan damlasına baktıktan sonra Zeng'in olduğu yere dört elderin arkasına yürümeye başladı.

"Sen dur bakalım. Senin kullandığın isim gerçek mi?" sarı cübbeli elder Mex'i yolun yarısında durdurdu.

"Küçüğünüzün asıl bir adı ve soyadı yok efendim. Ailem ben küçük yaşta öldü. Onları hiç tanımadım. Beni büyüten dilsiz ve yalnız bir ölümlüydü. Yani adımı dahi bilmiyorum. Bu yüzden sokaklarda büyürken insanların bana seslenmesi için adımı mex olarak duyurdum." Mex bu adamın gerçekten olağan dışı iç güdüleri olduğunu görünce saygılı bir ifade takınarak ellerini sıktı ve eğildi.

"Peki gelişim seviyeni nasıl bu hale getirdi." Sarı cübbeli elder Mex'in ses tonundan yalan söylediğini düşünmese de aklında bazı soru işaretleri vardı.

"Beni büyüten ölümlü öldükten sonra bir takım gelişmeler sonucunda yaşlı gezgin bir gelişimci tarafından yemek çalarken bulundum. Benim gelişim için yetenekli olduğumu görerek bana öğretmek istedi. Kısa bir süre sonraysa o da öldü." Mex konuşurken yüzündeki saygıyı devam ettirdi.

"Peki geç bakalım." Elder kan küresinden yeni bir kan damlası ve isim çıkarken bakışlarını kan küresine çevirdi.

"Lynx" 

Yeni isim elder tarafından okunduğunda bu sefer tüm gözler tek bir öğrenciye sabitlenmişti. Lynx lonca öğrencisi olduğu ilk andan itibaren öğrenciler arasında gerçekten güzelliğiyle nam salmıştı. Tabi bu güzelliğin yanında aşırı öfkesi de meşhurdu.

"Sadece Lynx mi? soyadın yok mu?"

Lynx de üç arkadaşının arasındaki yerini almak üzere yürüdüğünde elder tarafından durduruldu.

"Ben bir kabile tarafından bebekken kurtarıldım. İsmim Lynx fakat soyadımı ailemin adına leke getirmemek için kullanmıyorum. Soyadımı tekrar kullandığım gün intikamımı alacağım gün olmalı." Lynx daha önce Zeng'den elder Yugi'ye kendisini nasıl tanıttığını öğrendiği için gözlerinde bir öldürme niyetiyle beraber hızlıca bir yalan söyledi ve sağ elini kaldırarak yumruğunu sıktı.

"Loncanın dış saha öğrencileri gerçekten çok garip." Sarı cübbeli elder yeni bir isim daha okumak için bakışlarını elinde tuttuğu küreye çevirdi.

"Nie Ya" 

"Xaoi Che"

"Aqyl Bars"

isimler birer birer kan küresinden kan damlası olarak çıkıp şekil alırken 3000 isim sarı cübbeli elder tarafından üç tütsü süresince çabucak açıklanmıştı. Her yeni gelen öğrenci, dört elderin arkasına hızlıca geçerek saygılı bir şekilde bekliyordu. Seçilen 3000 öğrenci arasında sınava sonradan katılmaya karar veren bir kaç kişi de vardı.

"Peki o halde geri kalanlar dış öğrenci alanına dönsün." Elder küreyi kaldırarak ifadesiz bir şekilde konuştu ve arkasını döndü. "Siz de bu dört elderi takip edeceksiniz yaklaşık 15 günlük yol gideceksiniz." Elder sahneden inerek dört eldere baktı ve ardından ayrıldı.

Ön eleme aşaması  ilk aşama 3000 öğrencinin seçilmesiyle beraber sonunda bitmişti. Şimdi ikinci aşama için yolculuğa çıkma zamanıydı.

Dört elder ayaklandı ve seçilen 3000 kişiye kısa bir bakış attıktan sonra kendilerini takip etmeleri için el işaretinde buludu ve sonra yürümeye başladılar. Seçilen 3000 öğrenci de sırayla elderleri takip etmeye koyuldu.

 

 

 

 

 

 

 

Discord: https://discord.gg/V6ycFh6

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar