Ejderha İmparator

20 Ağustos 2020
Çeviri: Aratal
Düzenleme: Aratal
66 Görüntülenme
Bu bölümü 0 Kişi beğendi.

Labirente Yolculuk ve Giriş

 


3000 öğrenci önlerinde yürüyen mavi cübbeli elderleri takip ederek yarım gün boyunca yürüdüler. Şuan loncanın iç alanından çıkmışlardı. Artık loncanın çekirdek öğrencilerinin de bulunduğu merkez alanın sınırları içine girmişlerdi.

Öğrenciler sarı cübbeli elderin konuşmasında ve ön eleme de geçen süreyle toplam olarak neredeyse bir gün boyunca vakit harcamışlardı. Şuan başını göklere doğru kaldıran herhangi bir öğrenci alaca karanlığın aydınlığı olan yıldızları çok rahat bir şekilde görebilirdi.

Zeng, Mex, Lynx ve Ariana yol boyunca sohbet ederek sürekli bir şeyler hakkında konuşmuş ve konuşmaların genelinde  Zeng'in yeni gücünü anlamaya çalışmışlardı.

Mavi cübbeli dört elder merkez alana girdikten sonra yarım tütsü süresince daha yürüdüler ve sınıra uzak olmayan bir noktada durdular. Şuan önlerinde olan sarı çatlak bir çana bakarak diğer öğrencilerin dizilmesini bekliyorlardı.

Tüm öğrenciler dizildikten sonra sol baştaki mavi cübbeli elder konuşmak için inisiyatif aldı. "Bu gördüğünüz bizim lonca dalımızın kurucu başkanının geriye bıraktığı eski bir çandır. saldırı ve savunma yapmanın yanı sıra en önemli özelliği bir taşıt olarak kullanılabilmesi ve taşıyacağı azami kişi sayısının 5000 olmasıdır. Bu çanla yolculuğumuza devam edeceğiz. Bu sayede normalde üç ay sürecek olan yolculuğumuz 15 güne düşecek." Elder konuşmasını bitirdikten sonra bir kaç mühür hareketi yaparak çanın hızla büyüyüp alandaki tüm öğrencileri içine alacak kadar genişlemişti.

Elder mühür hareketlerini bitirdikten sonra tüm öğrencilerin gözleri çanı incelemeye yönelmişti. Çana bakan tüm öğrenciler oldukça geniş ve bir çok çatlak olmasına dışında çanda herhangi bir başka özellik görememişlerdi. Hatta elder mühür hareketlerini gerçekleştirmeden önce çanı görmüş olsalar muhtemelen bir çöp muamelesi gösterir ve bir bakış bile atmazlardı.

Fakat işin özü ortadaydı. Bu eski çan ne kadar çatlaklarla da dolu olsa lonca dalının kurucu başkanı tarafından geride bırakılmıştı. Şuan ise lonca içinde bir taşıma aracı olarak işlev görüyordu. Bu alanda bulunan bir çok öğrenciye henüz hiç birşey bilmediklerine dair bir ders niteliğindeydi.

"Peki o halde artık gitme zamanı herkes binsin." Daha önce konuşan elder öğrencilerin dikkatini tekrar üzerine çekerek çanın içine doğru ilk adımını attı.

İlk elderin adım atmasıyla beraber diğer üç elder de ona eşlik ederek çanın içine doğru ilk adımlarını attılar. Ayrıyetten kuzey güney doğu ve batı olmak üzere çanın dört noktasına dağılarak pozisyonlarını aldılar.

Elderlerden sonra seçilen 3000 öğrencide çana doğru ilk adımlarını atmak için sırayla yaklaştılar. Çana ilk giren ve yerini alan kişi Zeng ve grubuydu. Daha sonra binenlerse altın küreden isimlerini önce okutan öğrencilerdi.

"Peki o halde bu eski bronz çanı kullanmak için biz dört elder büyü enerjimizi çana yönlendireceğiz. Fakat bizim enerjimizden sızmalar olacaktır. Bu sizin gibi çaylakların yetişim yapabileceği bir fırsat. Bizim sızan enerjilerimiz bir çoğunuz için oldukça faydalı olabilir. Fakat biz demeden sakın bunu yapmayın aksi halde iç yaralanmalara sebep olabilir." Kuzey pozisyonunda yer alan elder küçük bir hatırlatma yaptıktan sonra dört eldere baktı ve kalkış için işaret verdi.

Çan yavaş yavaş yerden kalkarak havalandıkça havalandı ve en son 100 metre yükseğe ulaştı. Çan gereken yüksekliğe ulaştıktan sonra kuzeye doğru hızlanarak ilerlemeye başladı.

Çan ilerlerken tüm öğrenciler alışık olmadıkları bu hıza ayak uydura bilmek için hemen meditasyon yapmaya başladılar.

Yolculuklarının üçüncü gününden sonra öğrencilerin bazıları gözlerini açarak ulaştıkları hıza uyum sağladıklarını belli ediyordu.

"Hmm. Bu üç günde bu hıza uyum sağlayabilmeleri güzel kalplerindeki iradeyse yontulduğunda parlayabilir. Fakat bu dört kişi yolculuğa başladıkları andan itibaren bu hıza uyum sağladı. Bunun iki sebebi olabilir ya daha önce bu hızda bir deneyim gerçekleştirdiler ya da kalplerindeki irade diğerlerine göre beş kat daha sağlam." Kuzey pozisyonundaki elder tüm uçuş süresince diğer 3 elder gibi öğrencileri gözlemlerken iç geçirdi.

"Güzel uçuşa uyum sağlayan öğrenciler artık sızan ruhsal enerjiyi gelişmek için kullanabilir." Batı pozisyonunda bulunan elder gözlerini açan öğrencileri görerek konuştu.

Elderin sözleri üzerine Zeng ve grubu dahil şu ana kadar gözlerini açmış öğrenciler tekrar kapatarak gelişimleri için meditasyon yapmaya başladı.

Günler bu şekilde yolculukla geçerken ara ara uçuşa yeni adapte olabilmiş öğrenciler gözlerini açtığı an bulunduğu yöndeki elderden bir ilahi his mesajı alarak tekrar gözlerini kapatıyor ve bu sefer yetişime başlıyordu.

Bir göz açıp kapayana kadar 15 gün geride kalmıştı. Öğrencilerin artık neredeyse %80 i dört elderın sızan enerjisini yetişimleri için kullanıyordu. Geri kalan %20 lik kısımsa hala uçuş sürecine adapte olamamıştı. Hatta bazıları ufak içsel yaralar bile almıştı.

Zeng ve grubu elderlerin sızan büyü enerjisinden fayda sağlayan en iyi kişilerdi. Zeng tüm süreç boyunca gelişimini sağlamlaştırmış hatta asil ruh oluşumunun elmas seviyesinin tepesine çıkmıştı. Şuan büyücü seviyesinden bir adım uzaklıktaydı. Fakat bu bir adım alemler arasındaki farkı gözler önüne seriyordu.

Asil ruh oluşumu ile büyücü arasında yer ve gök arasında olduğu gibi fark vardı. Bir kişi asil ruh seviyesinden büyücü seviyesine atılım yaptığında dantianındaki üç ruh denizini birleştirecek ve en kötü ihtimalle öncesine göre 2-3 kat daha güçlü olacaktı. Kısa mesafe uçabilme yetenekleri bile bu iki gelişim seviyesi arasındaki güç farkına dair en basit örnekti.

Bir kişi Asil ruh oluşumunun elmas seviyesinin zirvesinde kendinden bir basamak altta olan 4-5 kişiyle mücadele edebilir fakat büyücü seviyesine ulaştığında Asil ruh oluşumunun zirvesindeki 20-25 kişiye karşı zafer kazanabilirdi. Eğer rakibi gerçek anlamda dahilerin dahisi değil veya can kurtarıcı çok güçlü bir hazinesi olmadıkça  bir kimseyi sakatlamak için bir tokattan ötesini atmaz.

"Peki o halde neredeyse geldik. Umarım sizin için bu yolculuk verimli geçmiştir. Normal bir şartta bu şekil bir eğitim yapmanız olanaksızdır. Bunu size sağlayan bronz çana ve kurucu başkanın ruhuna teşekkür etmeyi unutmayın." Kuzey pozisyonundaki elder gözlerinin önünde beliren kalabalık grubu gördükten sonra herkesin yetişimi ve meditasyonu bırakmasını söyledi.

Yolculuğa hala adapte olmaya çalışan kişilerse dört elder tarafından büyü enerjileriyle sarılarak koruma altına alındı. Adaptasyon sürecinde olanlar bu sıcaklık karşısında sonunda rahatlamışlardı.

Elder sözlerinin bitirmesinin ardından iki tütsü çubuğu süre sonrasında diğer elderlerin takım çalışmasıyla beraber bronz çanı yere indirdi.

"Hoş geldiniz Yıldız Işığı loncası. Ben Kızıl Ay Şehri'nden gönderilen kıdemli Zhou Lin'in bir astıyım. Siz buraya gelen 13. Loncasınız. Bu yüzden 13 numaralı alan size ait. İki gün sonra Ruh Labirent'i açılacak. Labirente gireceğiniz sıra ise 13. gün olacak. Adaletli olmak adına her loncanın geliş sırasına göre böyle bir düzenleme yaptık. Lütfen beni takip edin." Yeşil üstüne asil süslemeler yapışmış 20 yaşlarında bir erkek gelerek dört eldere konu hakkında bilgi verdi. Daha sonraysa onları 13. alana doğru götürdü.

Dört elder ve öğrenciler Yeşil elbiseli erkeği takip ederek tez zaman 13. alana ulaştılar. Elderler rehberle kısa bir süre daha konuştuktan ve rehberi yolcu ettikten sonra  kendilerini bekleyen öğrencilere dönerek gerekli açıklamayı yaptı.

Tüm öğrencilerin açıklamadan sonra anladığı üzere Kızıl Ay şehri hiç bir masraftan kaçınmamıştı. Burada kalacakları en az 26 gün boyunca Her loncanın alanına bir Kızıl Ay şehri sayesinde formasyon kurulmuş ve ruh taşlarıyla desteklenmişti. Her lonca kendi alanında yetişim yaptığı sürede en az 6-7 kat daha hızlı gelişecekti. Sadece bu bile Kızıl Ay şehrinin alacağı öğrencilere cidden önem arz ettiğini gösteriyordu.

Tüm öğrenciler Elderlerin açıklaması ardından vakit kaybetmeden oturarak gelişimlerini geliştirmek için meditasyona başladı. Bu formasyon tüm loncalar için Ruh labirentinin açık kaldığı süre boyunca etkin olacaktı.Yani her lonca burada en kötü 25 gün yetişim yapabilecekti. Bu 25 gün normal zamanda yapılan 150-200 günlük bir yetişime denk olacak anlamına geliyordu.

Zaman akıp geçti. Yıldız ışığı loncasının  geldiği andan itibaren geçen süre artık 15. günündeydi ve sabah vaktiydi. Zeng her ne kadar sıkılsa da tüm süre boyunca diğer öğrenciler gibi yetişime odaklanmış ve temelini daha da sağlamlaştırmıştı. Hala büyücü seviyesinden bir adım uzak olsa da şimdi öncesine göre daha güçlüydü.

"Herkes yetişimi bıraksın ve beni dinlesin." Yıldız ışığı loncasının dört elderinden en yaşlı olan mavi cübbeli elder konuştu. "Bugün ruh labirentine gireceksiniz. Ruh labirenti Güneş tam tepeye geldiğinde açılacak. Dün giren Şeffaf Ruh Loncasının öğrencileri de biz girmeden hemen önce çıkacaklar. Unutmayın Ruh labirenti şehrimizde önemli olan bir kaç kutsal yerden biridir. İçeride bir sazandan bir ejderhaya dönüşebilirsiniz ya da bir sazanken bir karınca olarak ölebilirsiniz de. Bu sizin şansınıza ve kaderinize bağlı." Yaşlı elder kendisini dinleyen öğrencilere bir göz geçirdi.

Derin bir nefes aldıktan sonra sözlerine tekrar devam etti. "Daha önce bahsedildiği gibi Labirentin zaman akışı farklı. İçeride 100 gün kalabilirsiniz. Fakat şansınıza ve diğer etmenlere bağlı olarak daha da uzun kalabilirsiniz, 110 veya 210 gün gibi. Buna rağmen yine burada geçen süre tam bir gün olacak. Ayrıca şuana kadar bilinen en uzun zaman farkı 650 gündür. Umarım hepiniz iyi şans elde edersiniz. İçeride gerçekten çok ama çok dikkatli olmalısınız. Hadi Labirentin girişine gidelim." Elder aldığı derin nefesle söylemesi gerekenleri bitirdikten sonra yanında bulunan üç elderle beraber Ruh Labirentine doğru yol aldı.

Ruh Labirentine gelen Yıldız ışığı loncasının üyeleri bir tütsü süresi sonrasında Güneşin tam tepeye varmaktan bir kaç nefes uzakta olduğunu anladığında öğrenciler yavaş yavaş labirent girişinde sıralanmıştı. İlk sırada ismi ön elemede ilk okunan Zeng vardı.

Tüm öğrenciler süre boyunca elderlerin labirent dediği şeyi inceliyordu. Fakat Zeng de dahil gördükleri şey sadece üç insan boyunda 2 dikey taş ve bu taşın üstüne koyulmuş olan yatay bir taşdı. Taşların üstündeyse tuhaf yazılar ve semboller mevcuttu.

Güneş bir kaç nefes içerisinde tepeye geldikten sonra bir etraf tamamen aydınlık olmasına rağmen labirentin girişinde kızıl bir ışık herkesin görebileceği şekilde parladı ve içinden bir öğrenci çıktı. Bu öğrenci 12. gün olarak giriş sırasını elde eden Şeffaf Ruh Loncası'nın bir öğrencisiydi. İlk öğrenci üzerinden bir nefes geçmemişti ki başka bir kızıl ışık parladı ve ikinci bir öğrenci gözler önünde görüldü. Bir kaç nefes içerisindeyse tüm şeffaf ruh loncasının öğrencileri dışarı çıkmıştı.

"2123 öğrenci. Anlaşılan 877 öğrencimiz ölmüş." Şeffaf ruh loncasının bir elderi derin bir iç çekişten sonra öğrencilerini kendi tarafına topladı.

"Hadi artık girsenize." Yaşlı olan mavi cübbeli elder hâla girmeyen öğrencilerine bakarak uyarı verdi.

Zeng olan şeyin ne olduğunu merakla izlemeye dalmışken elderin uyarısıyla kendisine geldi ve önünde beklediği labirent girişine doğru ilk adımı atarak kızıl bir ışıkla beraber kayboldu.Discord: https://discord.gg/V6ycFh6

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar