Ejderha İmparator

01 Ekim 2020
Çeviri: Aratal
Düzenleme: Aratal
69 Görüntülenme
Bu bölümü 0 Kişi beğendi.

İkinci Görev

 


"Lanet olası balıklar sadece et yiyor.  Umarım bu sefer daha çok balık yakalayabilirim." Zeng elinde bir kaç adet ölü hayvanla beraber gölete doğru yürüyordu. Şuan elbiselerinin bir kısmı yırtılmış ve bedeninde bir kaç yara izi vardı.

Zeng geçtiğimiz 3 hafta boyunca gölette yaşayan bıçak dişli alabalık yakalamaya çalışmıştı. Balık yakalama işlemine başlamadan önce Jianta ile geçen çocukluğu sonucunda bunun kendisi için oldukça kolay bir görev olduğunu düşünmüştü. Fakat 2. günün sonunda bunun gerçekten zor bir görev olduğuna karar vermişti.

Zeng balıkların sadece et yediğini anladığında oldukça şaşırmıştı. Daha önce böyle balıkların var olduğunu bile bilmiyordu. Geçen 3 hafta boyunca çevrede bulunan düşük seviyeli hayvanları avlamıştı. Yakaladığı hayvanları balıklara yem ederek onları yakalamaya çalışıyordu.

3 gün önceyse balıklara yem etmek için tekrar hayvan avına çıkmıştı. İşlerin her zamanki gibi gideceğini düşünüyordu. Fakat karşısına büyücü seviyesine denk bir hayvanın çıkmasıyla oldukça yaralanmıştı. Şuan ki halinin sebebi o canavardı.

"Daha 82 adet yakalayabildim. Bu balıklar kaçarken çok çevik." Zeng yeni bir hayvanı balıklar için yem ederken kendi kendine mırıldandı.

Zeng hayvanı yem ettiği an göletin içinden 15-20 adet kadar bıçak dişli alabalık atıldı ve anında hayvanın kemikleri kalana kadar yedi. Zeng göletten çıkan ilk balığı gördüğü anda atağa geçmişti fakat içlerinden sadece 2 balık yakalayabilmişti.

"İki tane yakalayabildim. Keşke su elementiyle eğitime başlasaydım. O zaman bu çok daha kolay olurdu." Zeng elinde çırpınan ve kendisini ısırmak isteyen balığa bakarak konuştu. "Bu balıklar ateş kullanınca direkt kül haline geliyor. Uygulanan ateşin gücü ne olursa olsun sadece kül haline dönüşüyorlar." 

Zeng balıklara daha önce ateş teknikleriyle yakalamak istemiş fakat her defasında küle döndüklerini görerek mutsuz olmuştu. Bu yüzden şuan su elementi tekniklerine özlem duyuyordu.

"Peki o halde bir de seni deneyelim." Zeng üç gün önce kendisini perişan eden piton kuyruklu tilkinin cesedine bakarak konuştu.

Zeng yakaladığı balıkları öldürdükten sonra diğerlerinin yanına koyarak piton kuyruklu tilkinin cesedini eline aldı ve büyü çekirdeğini çıkarttı. Zeng yakaladığı tüm hayvanların seviyesi fark etmeksizin büyü çekirdeğini çıkartıyor ve boyut kolyesinin içine atıyordu. Bunların kendisine lonca puanı olarak döneceğinin farkındaydı.

Zeng piton kuyruklu tilkinin cesedini balıklara yem etti. Bir nefes sonra göletten aşağı yukarı 40 adet bıçak dişli alabalık atladı. Bu Zeng'in şuana kadar gördüğü en kalabalık gruptu. Anlaşılan bu et balıkları oldukça cezbetmişti.

Zeng gölette ilk balığın görülmesiyle beraber atağa geçti. Kısa bir kaç nefes içinde 15 adet balık yakaladı. Zeng hemen onları öldürerek karaya fırlattı ve yakalamaya devam etti. En sonunda piton kuyruklu tilkinin geriye sadece kemikleri kalmıştı. Fakat bu sefer toplam 25 balık yakalamıştı.

"Anlaşılan bu seviyede bir hayvanın etini kolayca yiyemiyorlar. Keşke bir tane daha bu tilkiden olsaydı." Zeng yanında ölü olan 107 balığa bakarken konuştu.

Zeng elinde kalan 3 hayvanı daha yem ettikten sonra şuan toplamda 115 balık yakalamıştı. Artık sadece 35 tane daha yakalaması gerekiyordu. Zeng balıkları boyut kolyesine kaldırarak yeniden ormana doğru gitti.

Zeng 3 haftadır göletin çevresinde bulunan hayvanların neredeyse hepsini yakalamıştı. Şuan daha ormanın daha derinlerine doğru gitmesi gerektiğinin farkında olarak ilerliyordu.

"Roarh"

Zeng ormanda biraz ilerledikten sonra bir kükreme sesi duydu. Adımlarını kükreme sesinin geldiği yöne doğru yöneltti. Tüm yol boyunca tetikteydi. Bu ormanda kendisinden çok daha güçlü hayvanların olduğunun farkındaydı.

"Roarh!"

"Roarh!"

Zeng yarım tütsü süresi sonunda ilerlediğinde duyduğu kükremelerin şiddeti daha arttı ve görüşüne en son 2 adet vahşi hayvan girdi. Zeng hemen bir köşe bularak saklandı.

Bu iki hayvan şuan birbirleriyle savaşıyorlardı. Bu hayvanlardan biri 3 gözlü bir kar leoparıydı.  Diğeri ise mor ayaklara sahip 2 insan boyutunda bir kırk ayaktı. Açıkçası leopar şuan dezavantajlıydı ve tüm bedeni kanlar içindeydi.

"Anlaşılan savaş bir süredir devam ediyor ve kırkayağın zehri leoparın üstünde etkisini göstermeye başlamış." Zeng saklandığı yerden savaşan hayvanlara baktı ve genel bir değerlendirme yaptı. "Gerçi kırkayağın durumu da iyi denemez. İkisi de daha önce beni perişan eden tilkinin gücüne sahip. Ben en iyisi bu ikisinden biri ölünce harekete geçmeliyim." 

Zeng saklanmaya devam ederek savaşın sonucunu beklemeye başladı. Bu birbirini avlayan hayvandan hangisi galip gelirse gelsin farkında olmadan kendilerini sadece Zeng'e hazırlıyorlardı.

"Roarhh!"

Kırk ayak ileri doğru atılarak bir anda yalpalayan leoparın vücudunu kendi vücuduyla beraber sarmaya başladı. Leopar kırkayağın zehri etkisiyle duruma karşı koyamasa da hala öfkeli ve gururlu kükremelerini savuruyordu.

Kırk ayağın bedeni leoparın tüm bedenini sardıktan sonra boynuna dişlerini geçirdi. Leopar sadece küçük bir kükreme daha çıkarttıktan sonra tüm vücudu hareketsiz kaldı. Şuan 3 gözlü kar leoparı mor ayaklı kırkayak tarafından öldürülmüştü.

Kırk ayak leoparın öldüğünden emin olduktan sonra vücudunu leopardan ayırdı. Şuan leoparın tam karşısında onu yemeye hazırlanıyordu. Bu savaş kırkayağı da oldukça güçten düşürmüştü. Enerjisini en iyi toplamanın yolu öldürdüğü rakibi yemekti.

"Dolunayın Düşüşü."

Zeng yemeğini yemek üzere olan kırkayağa görerek havaya zıpladı. Havaya zıpladığı an vücudu etrafında bir ateş küresi oluşmuştu. Vücudu etrafında oluşan küreyle beraber hızla kırk ayağa doğru çakıldı. Kırık ayak daha ne olduğunu anlamadan Kendisine doğru gelen ateş topunu görerek yana doğru zıpladı ve sinirli bir bakış attı.

Ateş küresinin düştüğü yer tamamen yok olarak ufak bir çöküntü ortaya çıktı. Çöküntünün merkezindeyse Zeng'in figürü durmaktaydı.

"Demek Saldırımdan kaçtın. O halde bunu dene. Kızıl Çiçeğin Açışı." Zeng kendisine öfkeli olarak bakan kırkayağa güldü.

Birden bire hiçlikten var olan bir ateş kırk ayağın vücudunu kaplayarak bir alev çiçeği oluşturdu. Bu çiçeğin 4 adet taç yaprağı vardı.

"Icckkk"

"Chqqkkk"

Kırıkayak kendisini kaplayan ateş çiçeği karşısında şaşırarak acı dolu sesler çıkardı ve mücadele etmeye başladı. Fakat ne kadar mücadele ederse etsin Kızıl çiçeği hiç bir şekilde dağıtamıyor ya da ondan kaçamıyordu.

Kırkayak sonunda tamamen yanarak öldü gözlerindeki sinirli bakış ölüyken bile duruyordu. Bir Leoparla ölümüne savaşmış fakat nereden geldiğini bilmediği bir insan onu zayıf haliyle gafil avlamıştı. Öfkesinin nedeni tam olarak buydu.

"Güzel şimdi gidip kalan balıklara yakalayabilirim." Zeng kolay avına baktıktan sonra yüzünde bir gülümsemeyle kırkayağın ve leoparın cesedini boyu kolyesine koydu.

Zeng geldiği yolu takip ederek bir süre sonra tekrardan göletin kenarına ulaşmıştı. Gölete derin bir bakış attıktan sonra buradan gerçekten nefret etmeye başladığını biliyordu. 3 haftadır bir gölette aptal balıkları yakalamaya çalışıyordu. Bu durum cidden sinirini bozmuştu.

Zeng boyut kolyesinden kırkayağın cesedini çıkardı. Ardından elleriyle kırkayağın bedeninde bir delik açtı ve büyü çekirdeğini de söküp aldı. Büyü çekirdeğine kısa bir bakıştan sonra onu boyut kolyesine geri kaldırdı.

Zeng kırkayağın cesedini tekrar balıklara yem etti. Balıklar cesedi fark eder etmez gölet üzerinde görülmeye başladı. Bu sefer görülen balık sayısı neredeyse 50 adetti. Hepsi kırkayağı yemek için can atıyordu.

Balıkların kendini açığa çıkartmasıyla beraber hızlıca 15 adet balık ZengGin ellerine yakalandı. Zeng hızla yakaladığı balıkları arkasına atarak tekrardan bir kaç balık yakaladı. Tekrar elini balıklara attığındaysa hepsinin kaybolduğunu farketti. Kırkayağın tamamı hızlı bir şekilde balıklar tarafından yenilmişti.  Normalde kırkayağın vücudu oldukça serttir fakat Zeng'in alevleri vücudunu ve etini oldukça yumuşak hale getirmişti.

"Toplam 141 balık oldu. 9 tane kaldı. Leoparın cesediyle bu iş tamamdır." Zeng büyü çekirdeğini çıkardığı leoparın cesedine bakarak gülümsedi.

Zeng leoparı balıklara yem etti. Gölet üzerinde balıklar kendisini tekrar gösterdiğindeyse de harekete geçti ve tek seferde 10 adet balık yaptı. Görevi bitirmesinin mutluluğuyla beraber tekrar leoparı geri çekmeye hazırlandı.

Fakat Zeng leoparı geri çekecekken göletin yüzeğinde büyük bir gölge belirdi ve birden bire tüm gölet suyunun dalgalanmasına neden oldu. Sonraki an ise Zengden 4-5 kat daha büyük mavi renkli parlak bir balık Leoparı yuttu ve tekrar gölete döndü.

Zeng olanlar karşısında şaşırarak hızla geri çekildi ve alnında biriken terleri sildi. Az önce gördüğü balık hakkında tamamen korku dolu olmuştu. Dev balık eğer Zeng'i hedef almış olsaydı daha ne olduğunu bile anlamadan ölecekti.

Zeng kendisini güvende hissedene kadar göletten bir kaç adım uzaklaştı. En sonunda durduğunda ise hala tedirgindi.

Zeng sonunda sakinleşti ve yakaladığı balıkların hala çırpınmasını görerek onları öldürdü. Daha sonra boyut kolyesinden diğer balıkları da çıkarttı. Şuan elinde toplam 151 adet bıçak dişli alabalık vardı.  Tek tek hepsinin dişlerini çenelerinden sökmeye başladı. Bu işlem Zeng için 4 tütsü süresi kadar sürdü.

"İlk görevi tamamladın. Şimdi sıra ikinci görevinde." 

Zeng'in zihninde daha önceden duymuş olduğu ses tekrardan belirdi. Sesin yok olmasıyla beraber önünde bir parşömen parçası süzülüyordu.

"İkinci görev; Haritadaki kılıcı al." Zeng parşömen parçasını eline alarak okudu.

Zeng okumayı bitirdikten sonra elinde tuttuğu parşömen parçası bir harita şekline dönüştü. Haritada bir kılıç simgesi sürekli olarak parlıyor ve sönüyordu. Buna ek olarak haritada parlayan ve sönen bir simge daha vardı. Bu Zeng'in şuan ki konumunun simgesiydi.

 

 

 

 

Not: Hepiniz discord adresimize davetlisiniz. Discord https://discord.gg/V6ycFh6

 

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar