Ejderha İmparator

31 Temmuz 2020
Çeviri: Aratal
Düzenleme: Aratal
21 Görüntülenme
Bu bölümü 0 Kişi beğendi.

Dostlar Toplanır

Bölüm 92: Dostlar Toplanır


 

 

 

"Ne dedin sen! Beni kurtarılmış bir esir olarak mı tanıttın! Yanlış mı duydum ben? Gel buraya."

"Sakin ol. Lynx amacım seni loncaya aldırmaktı."

"Gel dedim buraya Zeng. Eğer ben gelirsem oraya kötü olur."

"Lynx cidden sakin olman lazım kötü bir amacım yoktu. Hem elder Yugi kabul etti seni loncaya."

"Benim gibi birisini her türlü loncaya kabul ederdi o bunak. Benden daha iyisini mi bulacaktı. Fakat esir düşmüş bir çocukken kurtarılmak? Roaağğhhrrr"

"Hey bu kadar kızacağını düşünmemiştim. Sadece iyi birşey yaptım. Neden bu kadar kızdın ki?"

Zeng ve Lynx mağara odasında kedi fare oyunu oynarken Ariana ve Thinker ikilinin halini oldukça komik buluyor ve izlemekle yetiniyordu. İkisi de Zeng ve Lynx'i ne kadar özlediğinin farkında olmasa da oldukça neşeliydiler.

"Lynx tamam sakin ol. Zeng kötü birşey düşünerek yapmamış. Durumunu kamufle etmiş buda oldukça iyi. Seni bir dertten kurtarmış."  Thinker, Lynx'in sakinleştirmek için ikilinin arasına girdi.

"Evet ablam haklı gerçekten kötü birşey yapmadığımı düşündüm." Zeng, fırsatı kaçırmadan Thinker'ın sözlerini destekledi.

"Her neyse umarım. Bir daha beni böyle tanıtmazsın bu ilk ve son olsun." Lynx konuyu daha fazla uzatmadan kapattı. Zeng'in gerçekten kötü bir niyeti olmadığının farkındaydı.

"Belki bu kadar çok tepki vermem gereksizdi. Sanırım tepkimin sebebi mühürlendiğim sürede geçen zamanın son bir kaç yılında bilincimin açık olduğunu ve çevreyi hissettiğimi fakat bir şey yapamayıp kendimi esir gibi gördüğümden dolayı." Lynx bir an için tepkisinin sebebini düşündü.

"Hem bak sana ne aldım. İnsan formun için." Zeng, Lynx için aldığı elbiseyi göstermek için boyut kolyesinden çıkardı.

"Çok güzel"

"Gerçekten harika."

"Bunu bana mı aldın? O halde seni affediyorum."

Thinker, Ariana ve Lynx, Zeng'in çıkardığı ve gözler önüne serdiği elbiseye bakarken akıllarında tek bir düşünce vardı. Ve bu düşünce elbisenin gerçekten harika olduğuydu.

"Zeng dışarı. Elbiseyi giymem gerekli." Lynx elbiseyi biran önce denemek için Zeng'i dışarı çıkarttı.

Zeng mağara odasının önüne çıkarak Lynx'in elbiseyi giymesi için beklemeye başladı.

"Zeng" 

"Mex bu sen misin?"  

"Tabiki benim."

Zeng bir kaç nefes sonra kapıyı çalmak üzereyken kulağına tanıdık bir ses geldi ve arkasını döndü. Karşısında her zamanki gibi siyahlarla kaplanmış ve yüzü dahi görülmeyen Mex kendisine doğru geliyordu.

"Uzun zaman oldu dostum. Büyümüşsün." Mex, Zeng'in önüne gelerek arkadaşını süzdü.

"Sende büyümüşsün anlaşılan" 

"Neden kapının önünde duruyordun."

"Lynx'i elbise almıştım. Onu giyerken beni dışarı çıkarttı."

"Elbise mi?"

"Doğru senin haberin yok Lynx artık insan formuna geçebiliyor. Ve artık dediklerini normal insanlar da anlıyor." 

"Yani onunla artık konuşabileceğiz. Güzel buna sevindim." 

"Zeng içeri gel."  

Zeng ve Mex sohbete dalmak üzereyken mağara odasının içerisinden Lynx'in sesini duyarak Mexle beraber tekrar içeri girdi.

"Elbisenin rengini kırmızıya çevirmişsin. Bu hali kesinlikle çok daha güzel." Zeng Lynx'i bir kaç nefes inceledikten sonra konuştu. "Bak Mex'de geldi." 

"Görüyorum."

"Gerçekten güzel elbise Lynx. Ayrıca insan formunda çok güzel olmuş. Bir düşmüş gelişimci gibisin." Mex, Lynx'in insan formuna dikkatli bir şekilde bakarak konuştu.

"Herneyse." Lynx, Mex'e tepkisiz kalarak Zeng'e baktı. "Yemek için gerekenleri aldın değil mi?" 

"Tabiki aldım."

Zeng boyut kolyesinden arkadaşlarıyla beraber yemek için aldıklarını çıkartarak küçük bir ateş yaktı. Ateş üstünde etleri kızartırken meyveleriyse arkadaşlarına dağıtmıştı.

"Keşke şarap da alsaydın. Bugün kesinlikle bir şarabı hakediyor." Thinker uzun zamandan sonra bir araya gelen grubu görerek mırıldandı.

"Gidip alayım istersen abla?"

"Gerek yok bir daha gitme."

Zeng etleri kızartmayı bitirdikten sonra bir yandan arkadaşlarına ikram edip bir yandan da sohbete başladılar.

"Demek bunların hepsini yaptınız Zeng. Gerçekten verimli bir yolculuk olmuş. Lynx de insan formuna böyle dönüştü demek." Tüm grup Zeng'in ve Lynx'in yaşadıklarını dinledikten sonra ariana biraz şaşkın hissediyordu.

"Evet gerçekten güzel bir görevdi. Sizden ne haber peki? Biz yokken neler yaptınız?" Zeng tüm gruba dikkatle bakarak cevapları beklemeye başladı.

"Biz sadece Lonca görevi ve gelişime odaklandık. Sıradışı birşey yaşamadık." Ariana gülümseyerek konuştu.

"Gelişim seviyeniz ne durumda o halde?"

"Ben Asil ruh oluşumunun gümüş seviyesine ulaştım. Mex ise...." Ariana bir an için duraksadı. "Sahi Mex senin gelişim seviyen ne durumda?"

"Asil ruh oluşumunun Bronz seviyesinde." Mex önemsiz bir konudan bahseder gibi bir ses tonuna sahipti.

"İkiniz de bu kadar geliştiniz demek. Ben sadece gerçek ruh oluşumun platin seviyesindeyim."  Zeng bulunduğu seviyeden dolayı arkadaşlarından çok geri kaldığını düşünerek mutsuz hissetti.

"Endişelenme. Anlattıklarına göre seviyeni bastırmak zorunda kalmışsın."

Ariana ve diğerleri Zeng'in durumdan dolayı rahatsız olduğunu farketti. Yine de tek konuşan sadece Ariana olmuştu. Mex ve Thinker hatta Lynx bile sessiz kalmıştı.

"Seviyemden dolayı rahatsız olmadım. Aksine sizin için seviniyorum."

"Peki neden rahatsız oldun?" Thinker kafası karışık bir biçimde sordu.

"Elder Yugi'den duyduğum kadarıyla 2 hafta sonra iç öğrenci alanı sınavları olacakmış. Bu seviyeyle siz katılsanız  bile ben katılamam sanırım. Üstelik Lynx kesin iç öğrenci olurmuş gelişim seviyesiyle." Zeng rahatsız olma sebebini açıkladı.

"Zeng, bende gerçekten birşeyden dolayı rahatsız olduğunu düşünmüştüm." Mex gülmeye başladı. "Sen anlattığına göre elmas seviyedeyken gelişimini bastırdın. Buda sana bizde olandan çok daha sağlam bir temel verdi. Yani sıradan bir Gerçek ruh oluşumunun platin seviyesindeki biri olarak görülemezsin." 

"Mex bu konuda haklı Zeng." Thinker, Zeng'e bakara konuştu. "Sen anlattığına göre her seviye de gelişimini Lynx sayesinde sağlamlaştırmışsın. Bu seni olduğundan bir hayli güçlü yapar. Öte yandan sen bir elementalistsin. Bu da seni sıradan insanlardan ve gelişimcilerden ayırıyor." Thinker, Zeng'e mutsuz olmamak için gereken sebepleri anlattı.

"Ayrıca sen bir Ejderha kalbine sahipsin. Bu seni daha da inanılmaz ve güçlü yapıyor. Unutma bunu senin gibi olan insan sayısı kaç tanedir? Biliyor musun?" 

"Thinker!!!" Lynx öfkeli gözlerle Thinker'a baktı. "Bu öyle her yerde konuşabileceğin birşey değil. Bizi dinleyenler olabilir. Bu durumdan bahsetme bir daha."

"Haklısın dalgınlığıma geldi. Benim hatam. Fakat bizi kim dinler?"

"Dinleyen olmasa bile dikkatli olmalıyız. Bu oldukça ciddi bir konu. Hem Zeng için hem de ariana için." Lynx konunun gizli kalmasına ve bahsedilmemesi gerektiğine dair net bir ses tonu kullandı.

"Haklısın. Yani demek istediğim. Sende iç öğrenci alanı için düzenlenen sınavlara katılabilirsin. Zaten katılımcı sayısı 5000 olarak belirlendi. Katılım için en düşük seviye kaynak ruh oluşumunun bronz seviyesi olsa da sen lonca için bir elementalistsin. Eminim elderlere söyleyince sanada bir şans verirler." Thinker, Zeng'in de sınavlara katılabileceği hakkında oldukça kendisinden emin gözüküyordu.

"Peki kaç kişi iç öğrenci olabilecek." Zeng katılım sayısının 5000 olacağını fakat kaç kişinin sınavı geçebileceğini bilmiyordu.

"Bin kişi iç öğrenci olabilir. Yani dört bin kişi elenecek." 

"Lynx'in seviyesinde birileri olmazsa sanırım. Birinci Lynx olur." Zeng, Lynx'in gelişim seviyesini düşündü.

"Onun seviyesi ney?" Ariana bir an duraksayarak Lynx'e doğru baktı.

"Asil ruh oluşumunun Altın seviyesinde." Zeng gülerek cevap verdi.

"Ciddi misin sen?" Ariana ne diyeceğini bilmiyordu.

"Lynx gerçekten benimle aynı seviyede misin?" Thinker da şaşkınlıkla cevapladı.

"Abla sen o seviyede misin?" Zeng Thinker'a bakarak sordu.

"Evet bende asil ruh oluşumundayım. Fakat elmas seviye olarak." 

"Zeng'in dediği doğru. Asil ruh oluşumunun altın seviyesindeyim."

Lynx'in gelişim seviyesine neredeyse tüm grup şaşırmış gibi görünüyordu. Ne diyeceklerini bilmiyor gibiydiler.

"Asil ruh oluşumunda katılanlar var. Onlar sadece ilk dördü hedefleyerek ödülleri almak için bekleyen kişiler. Bu yüzden bu seviyeye gelmeden iç öğrenci alanı sınavlarına katılmadılar. İlk dördün hediyelerini alarak iç alanda avantaj elde etmek istiyorlar." Thinker şaşkınlığını atlatarak Zeng'in düşüncesine cevap verdi.

"Ödüller mi ? Ödüller ney ki? " Zeng'in herhangi bir ödülden haberi yoktu. Ödül kelimesi onu şaşırtmıştı.

"Birinciye. Gelişim türüne ve seviyesine göre oldukça ender İki teknik ayrıca istediği birliğe katılma fırsatının yanında 10000 lonca puanı. İkinciye gelişim  türüne göre nadir bir teknik ve 7000 lonca puanı. Üçüncüye ise sadece sadece nadir denebilecek bir teknik ve 4000 lonca puanı. Dördüncüye ise sadece 3000 lonca puanı verilecek." Thinker İç öğrenci olmadan önce neden beklediklerini açıklayarak ödülleri söyledi.

"Anladım. Ariana, Mex siz katılacak mısınız?" Ödüller Zeng'in dikkatini çekse de daha mühim bir konu vardı.

"Evet katılacağız. Asil ruh oluşumuna ulaşmayı beklemek ve ilk dörde girmek bize avantaj sağlıyor olsa da İç alandaki doğal büyü enerjisi buradakine göre oldukça yüksek gelişimimiz daha hızlı olur." Mex, Ariana'ya fırsat vermeden konuştu.

"Lynx'in de katılması lazım. İç alan ona göre daha iyi. Fakat ben katılmadan katılmaz." Zeng bir an için düşündü.

"Peki bende katılıyorum. O halde." Dedi Zeng, "Abla sınav nasıl gerçekleşiyor peki?" Zeng, Lynx için katılmaya karar verdiği için sınavın nasıl olduğunu bilmek ve hazırlanmak istedi.

 

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar