POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ
Cilt 1

Goblin Slayer Bölüm 1.9: Birkaç Maceracının Kaderi - 9

Çeviri : Kyuuseishu
Düzenleme : -
Okunma : 408
Tarih : 20 Temmuz 2018
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Kılıcını inceleyen Goblin Katili, yağa bulandığını görünce diliyle bir ''cık'' sesi çıkarttı.

"Üzülme," dedi adam.

"Nasıl böyle diyebiliyorsun?!" diye bağırdı Rahibe. "Belki... Belki de hâlâ ona... yardım edebilirdik..." Büyücü'nün gevşemiş, cansız bedenini kavradı.

Ama...

Sözlerinin devamını getirememişti. Büyücü'yü kurtarmak cidden imkansız mıydı? Peki öyleyse, onu öldürmek bir merhamet miydi? Rahibe buna karar veremiyordu.

Tek bildiği şey, zehirleri nötrleyecek bir alameti olmayışıydı. Burada bir panzehir vardı, fakat o da karşısındaki adama aitti. Rahibe'nin değil. Rahibe, ayağa kalkacak ya da iksiri içecek gücü kendinde bulamıyor, yerde oturmuş tir tir titriyordu.

"Dinle," dedi Goblin Katili kaba bir şekilde. "Bu yaratıklar zeki değil ama aptal da değil. Sizin büyü kullanıcınızı önce indirmeyi akıl edecek kadar zekilerdi." Duraksadı ve sonra eliyle bir yeri işaret etti. "Şuraya bak."

Adamın gösterdiği yerde, duvardan sarkan ölü bir fare ve bir karga tüyü vardı. "Bunlar goblin totemleri. Burada bir şaman var."

"Şaman mı...?"

"Şamanların ne olduğunu bilmiyor musun?"

Rahibe endişeli bir şekilde kafasını iki yana salladı.

"Onlar büyü kullanıcılarıdır. Senin bu arkadaşından daha iyi hem de."

Büyü kullanabilen goblinler mi? Rahibe hiç böyle bir şey duymamıştı. Duysaydı, partileri hâlâ hayatta olabilirdi...

Hayır.

Bunu ona söyleyen kalbiydi. Eğer bilselerdi bile, şamanların korkulacak bir şey olduğunu düşünmezlerdi. Goblinler zayıf avlardı. Yeni maceracıların tecrübe kazanmak için avladıkları zayıf avlar...

En azından bugüne kadar öyle düşünüyordu.

"Hiç büyük olanlardan gördün mü?" Goblin Katili eğildi ve yüzünü Rahibe ile aynı seviyeye getirdi.

Bu sefer, azıcık da olsa Goblin Katili'nin gözlerini görebilmişti. Kirli miğferinin ardında soğuk, neredeyse mekanik bir ışık parlıyordu.

Miğferin ardındaki cesur bakışlar Rahibe'yi rahatsız etmişti. Birden bacaklarının arasındaki ılık nemli sıvıyı hatırladı.

Goblinler tarafından saldırıya uğramış, arkadaşlarının gözünün önünde ölmesini ve tüm grubunun paramparça oluşunu izlemişti. Ve tek hayatta kalan oydu.

Bu ona hiç gerçekçi gelmiyordu.

Omzundaki zonklayan acı ve altını ıslatmanın verdiği utanç ise kesinlikle gerçekti.

"E-evet, bir tane vardı... Sanırım... Her şeyimizi yok etti..." Kafasını zayıf bir şekilde salladı. Zihnindeki hatıralar çok sönüktü.

"O bir hobgoblindi. Belki de bir gezgini alıp koruma yapmışlardır."

"Hob mu... Ocak perilerinden mi bahsediyorsun?"

"Uzaktan akrabası."

Goblin Katili zırhını ve silahını kontrol etti ve doğruldu. "Ben tüneli izlemeye devam edeceğim. Onların işini burada bitirmeliyim."

Rahibe ona doğru baktı. Fakat o, Rahibe'ye bakmıyordu. Bakışlarını uzaktaki karanlığa dikmişti.

"Tek başına dönebilir misin, yoksa burada mı beklersin?"

Yorgun elleriyle ses çıkaran asasına sarıldı ve gözlerinden boncuk boncuk yaşlar süzülürken kendini ayağa kalkmaya zorladı.

"Ben... de... seninle... geliyorum!"

Bu yapabileceği tek şeydi. Tek başına geri de gidemezdi. Burada yalnız başına da bekleyemezdi.

Goblin Katili kafasını salladı. "O zaman iksiri iç."

Rahibe ilacı içtikten sonra omzundaki yanma hissi yok olmaya başladı. İçinde en azından on tane farklı bitki vardı. Çok etkileyici şeyler yapamasa da acıyı dindirmeye yetiyordu.

Rahibe rahatlamış bir şekilde nefes verdi. Hayatında ilk defa bir iksir içmişti.

Goblin Katili, Rahibe'yi son damlasını bitirene kadar süzdü. "Pekâlâ," dedi ve karanlığa adım attı. Adımında en ufak bir tereddüt bile yoktu, arkasına dönüp Rahibe'ye bir kez bile bakmamıştı. Rahibe de onu kaybetmeme umuduyla hızlıca arkasından takip etti.

Giderlerken, dönüp geriye bir kez daha baktı. Sessiz ve hareketsiz bir şekilde yatan Büyücü'ye...

Rahibe'nin diyebileceği bir şey yoktu. Dudağını ısırdı, kafasını eğdi ve arkadaşı için geri döneceğine dair kendine yemin etti.

 

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)