POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Gourmet of Another World Bölüm 47: Zehirli Bir Dile Sahip Olan Bir Sistem Ev Sahibi Tarafından Sevilmeyecektir

Çeviri : ForeverSam
Düzenleme : ForeverSam
Okunma : 568
Tarih : 06 Şubat 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

"General Xiao Meng gerçekten o restorana gitti mi?"Veliaht Prens, Ji Chengan şaşkınlık içinde Xushi'ye baktı ve şaşkın bir şekilde sordu.

Xushi, uzun sakalını hafifçe okşadı ve başını sallarken ağzının köşesi kıvrıldı. General Xiao Meng gibi birinin o restoranda görünmesini beklemediği için de şaşırdı.

"General Xiao Meng'in restoranda neden ortaya çıktığını öğrendiniz mi ?"Veliaht Prens ayağa kalktı ve hafifçe tempolu olarak sordu.

Xushi bir an için durakladı ve yanıtlarken kaşlarını çattı, " Belki de General Xiao restoranın yemeklerinin tadını çıkardı..."

Veliaht Prens başını çevirdi ve sahte bir gülümseme ile Xushi'ye baktı. "Cevabınızın gerçekçi olduğunu gerçekten düşünüyor musunuz? General Xiao yedinci sınıf bir Savaş-Azizi ve zaten yiyecek tüketmeye ihtiyacı olmayan bir duruma ulaştı. Yiyecek ve içeceklere karşı hiçbir arzusu olmadığından, neden lezzetli yemekler uğruna bir restorana gidecekti?"

Xushi’nin ağzının köşesi kıvrılmış. General Xiao'nun sadece yemek için orada olduğuna gerçekten inanıyordu. Veliaht Prens o restoranın yemeklerini tatmamıştı, bu yüzden hiçbir fikri yoktu. En az bir kez orada yiyecek tatsaydı bu varsayımı sorgulamazdı.

Her halükarda, Xushi'nin bakış açısından, bu restoran gerçekten mucizeviydi.

"Ekselansları haklı”. Xushi, tartışmadan yumruk ve avuçiçi selamını gerçekleştirirken “Şu anda gidip araştıracağım " dedi.

"Olur. Görünüşe göre o restorandan yemeklerin tadını çıkarıyorsun. Gerçekten o kadar lezzetli mi?"Veliaht Prens hafifçe Xushi'ye baktı ve sordu. Doğal olarak Xushi'nin nerede olduğunu biliyordu.

"Bu doğru, Majesteleri. Özellikle haşlanmış Balık ... hem lezzetli hem de taze!"Xushi'nin gözleri aydınlandı ve cevap verdi. Hemen sonra, veliaht prensle konuştuğunu hatırladı, bu yüzden aniden ağzını kapattı ve zorla bir gülümseme ile çekildi.

"Haşlanmış Balık ... kulağa hoş geliyor."Veliaht Prens bir an için şaşkına döndü ve yüzünde bir gülümseme ortaya çıktı.

...

Gece düştükçe, ay ışığı araziyi örten parlak katmanlı bir örtü gibiydi.

Fang Fang'ın küçük dükkanının mutfağı.

Bu Fang derin bir nefes aldı ve dolabın içinde bulunan kanlı ankakuşu tavuğunun kafesini çıkardı. Kanlı ankakuşu tavuğunu  kafesten çıkardı ve gıdaklamasını görmezden geldi.

Kan kırmızı tüyleri çekti ve kanlı ankakuşu tavuğunun  bağırsaklarını çıkardıktan sonra, Bu Fang bir kez daha Adaçaylı Ankakuşu Tavuğu çorbasını pişirmek için tarifin talimatlarını izledi.

Adaçayı bitkisinin etli gövdesinde bir delik açıp suyu küçük bir kaseye döktü. Sonra adaçayının zaten işlenen parçalarını ve diğer ruh otlarını Kanlı Ankakuşu Tavuğunun karnının içine dilimlenmiş olarak yerleştirdi.Sonunda kil çömleğini çıkardı, sonra bir ruh pınarından aldığı su ile doldurdu ve tavuğun içine yerleştirdi.

Tavuk etinin hafif kokusu dökülene kadar kil çömleğin bir süre güveç halinde olmasına izin verdi. Bu Fang kapağı ortaya çıkarırken, et ve ruh otlarının kokusu ile karıştırılmış kalın bir buhar miktarı ona ferahlatıcı bir his verdi. Adaçaylı  suyunu kil tenceresine döktü ve kapağı kapattı. Sonra, en önemli adımın zamanı geldi.

"Sistem, pişirmek için gerçek enerjiyi nasıl kullanırım? Doğrudan gerçek enerjiyi  kil çömleğe serpeyim mi?"Bu Fang şaşkın bir şekilde sordu.

"Gerçek enerji mutfağı: şef mutfak aletlerine nüfuz ederek gerçek enerji ile malzemeyi besler. Şef, gerçek enerjiyi manipüle etmeli ve yemeğin tadını kontrol etme yeteneğini üzerinde test etmelidir."

Bu Fang, sistemin açıklamasını duyunca şaşkına döndü. Bakışları ateşte kavrulmuş kil tenceresine odaklanırken, ondan yayılan sıcak hava dalgalarını gördü.

"Sistem, emin misin? Elimi kil kapına yerleştirirsem, elim yanmaz mı?"Bu Fang'ın ağzının köşesi seğiriyordu.

"Bu kil çömlek özel olarak yapılmıştır. Gerçek enerjiyi algıladığında sıcaklığı otomatik olarak ayarlar. Ev sahibinin endişelenmesine gerek yok, " dedi sistem ciddiyetle.

ÇN:Bu arada hem çömlek hen tencere kullansam ne olur?İkisi de aynı şey zaten.

Bu Fang elini kaldırdı ve avucunda dolaşan ışık ışınlarını köpüklü olarak gördüğünde şüphelendi. Sanki örtü onun  üzerine örtülmüş gibiydi.

Üçüncü sınıf bir savaş manyağı, vücudunun dışına gerçek enerjiyi ortaya çıkarmayı başarırdı ve aynı zamanda gerçek enerji tüketimi için minimum standarttı.

Avucunu tencerenin kapağına yavaşça yerleştirirken Bu Fang ağırbaşlı bir ifadeye sahipti,. Avucuna tencereden bir sıcaklık geldi, ancak beklediği sıcaklık görünmedi.

"Ne kadar şaşırtıcı," Bu Fang sürpriz bir şekilde haykırdı.

Sonra gözlerini kapattı ve vücudundaki gerçek enerjiyi manipüle etti. O yavaş yavaş içinde kaynamakta olan malzemelerin içine kil çömlek aracılığıyla gerçek enerjiyi yönlendirdi...

Geceye  bir bahar esintisi kadar sessiz olan bir tür görünmezlik nüfuz oldu.

Kapağın içinden, Bu Fang, kil çömlek içinde olan malzemelerdeki değişiklikleri hissedebiliyor gibiydi. Gerçek enerjinin beslenmesi altında ruh enerjisini sürekli emiyorlardı ve adaçayı suyu da tavuğun etine sürekli nüfuz ediyordu.

Böylece gerçek enerjiyi aktardıktan yarım saat sonra, Bu Fang yavaş yavaş elini geri çekti ve durdu.

Alnından damlayan ince boncuklar vardı. Gerçek enerji kaybı onu biraz yorgun hissettiriyordu.

Bu Fang yaklaşık yarım saat dinlenmek için bir sandalyeye oturdu, o zaman bir kez daha gerçek enerji tüketimini aktarmak için devam etti. Vücudundaki gerçek enerji, kil tenceresine aktığı ve malzemeleri sürekli beslediği için isteğine göre kontrol ediliyordu.

Yarım saat sonra, Bu Fang elini bir kez daha çekti. Ağır bir şekilde nefes aldı ve alnındaki terleri silmek için bir havlu kullandı.

Şu anda, son derece zengin bir koku mutfak içinde bilinmeyen bir şekilde geziniyordu. Koku içinde karışık olarak et, ruh otları ve adaçayının kokusu vardı.

Önceki güne kıyasla, koku daha da cazipti. Daha önce gelen koku, bir kişinin bir derede oynuyormuş gibi hissetmesini sağlayacaksa, o zaman şuan ki mevcut koku, öfkeli bir nehre maruz kalmış gibi hissettirirdi.

Bu Fang bile yardım edemedi, ancak zengin kokunun sarhoşu olduğu için birkaç kez daha kokladı. Bu, gerçek enerji tüketiminin sonucuydu. Gerçekten sıradan mutfaktan üstündü ve tadı da kesinlikle daha iyi olurdu.

Gerçek enerji bir çeşit baharat gibiydi. Malzemelere eklendikten sonra, özel bir kataliz meydana geldi ve bileşenlerin tadını geliştirdi. Buna ek olarak, içerikteki ruh enerjisi, bileşenlerin çeşitli bölümlerine daha eşit bir şekilde dağıtıldı.

ÇN:Kataliz(katalizör)=işte ortama girip hiçbir etki vermeden reaksiyonu hızlandıran veya yavaşlatan bir şey.Kimya bilenler demek istediğimi anlasın bir zahmet.Daha iyi açıklayan birisi olacaksa yorumlara katalizi yazsın.

Malzemeleri pişirdikten ve gerçek enerjiyi iki kez kullanarak yarım saat pişirdikten sonra, Adaçaylı Ankakuşu tavuğu çorbası nihayet tamamlandı. Hatta Bu Fang o yemeğin kokusunu aldığında son derece aç hissediyordu.

Kil tencereyi masaya taşıyan Bu Fang kapağı ortaya çıkardı ve zengin bir koku hemen fışkırdı. Koku eşliğinde sıcak buhar havaya yayıldı.

Bir kez havayı açgözlülükle teneffüs ettikten sonra, Bu Fang'ın bakışları nihayet kil çömleğin içeriğine odaklandı.

Baktığı anda, tarifsiz mutlulukla dolu bir ifade yüzünde ortaya çıktı. "Başardım!"

Kanlı Ankakuşu Tavuğu usulca kil çömlek içinde yatıyordu. Et jöle gibi kristal berraklığında ve sıcak hava kabarcıkları nedeniyle biraz titriyordu. Çorbanın rengi kehribar rengiydi ve bir gün önce olduğu gibi çorbada yüzen bir ruh yoktu. Açıkçası, ruh gerçek enerjiyle pişirmeden dolayı tavuk çorbasına tamamen nüfuz etmişti.

Bu Fang'ın midesi guruldadı. Kanlı AnkakuşuTavuğunun eti bir sanat eseri kadar zarif bir şekilde güzeldi ve son derece iştah açıcı görünüyordu.

"Sistem, bu sefer adaçaylı ankakuşu tavuğu çorbası bir başarı olarak kabul edilmelidir, değil mi?"Bu Fang gururla sisteme sordu. Bir dahiydi. Gerçek enerji ne kadar zor olabilirdi ki?

"Uygunluk kriterlerini zar zor karşılamaktadır. Ev sahibi, sistemin bu sefer adaçaylı ankakuşu tavuğu çorbasını değerlendirmesini gerçekten istiyor mu?"sistem ciddiyetle sordu.

Bu Fang bir an için hayrete düştü. Tepki göstermeden önce, sistem ciddiyetle derecelendirmesini duyurmaya başladı.

"Ev sahibi, işleme sırasında tavuk kanını tamamen korumayı başaramadı ve cilt biraz hasar gördü. Adaçayı suyu çok erken eklendi ve adaçayı parçaları düzgün ve yeterince ince dilimlenmiş değildi. Gerçek enerjinin pişirme işlemi sırasında kontrolü zayıftı ve gerçek enerji seviyesi çok zayıftı. Genel değerlendirme: zar zor nitelendirilen bir Adaçaylı Ankakuşu  Tavuğu çorbası."

Bu Fang ifadesizce tavuk çorbasına baktı. Aniden mükemmel olduğunu düşündüğü çorbanın o kadar mükemmel olmadığını hissetti. Koku da zayıflamış gibi görünüyordu.

"Zehirli bir dile sahip olan bir sistem ev sahibi tarafından sevilmeyecektir!"

Bu Fang öfkelendi.Bir müddet sonra o sakinleşti ve Adaçaylı Ankakuşu Tavuğu Çorbası’ndan bir kase içmeye karar verdi.

İlk kez  gerçek enerji kullanarak pişirdiği bir tabak yemeğin tadına bakıyordu ve biraz heyecanlıydı.

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen NotuLütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (3)

75 puan
akrepkani6 ay önce
Üye
Teşekkürler.

739 puan
blade6 ay önce
Üye
Çeviri ve edit için teşekkürler

2418 puan
maahhaam6 ay önce
Üye
çeviri için teşekkürler