POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Gourmet of Another World Bölüm 52: Paketleme İçin Kullanılan İstiridye Krebi

Çeviri : ForeverSam
Düzenleme : ForeverSam
Okunma : 586
Tarih : 11 Şubat 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Veliaht Prens şaşkınlıkla Bu Fang'a baktı, "Bu adam bir aptal mı? Yedinci sınıf bir savaş azizini ikna etmeye çalıştı ve hatta başkalarına örnek olarak... onu soyacağını söyledi? Bunu söyleyecek gücü ve nitelikleri var mı?"

Ji Chengan, Bu Fang'ın yetiştirme seviyesini, sadece ona bakarak söyleyebildi. Sadece üçüncü sınıf bir savaş manyağı, bir savaş azizinin önünde bir karınca olarak bile düşünülemezdi. Bu sözleri söyleyecek cesareti nereden buldu?

Ji Chengan ilgi ile bakarken kollarını göğsüne doğru çekti. Bu Fang’ın  bir ders almasını izlemek istiyordu.

Veliaht Prens dışında, Xiao ailesinin birçok üyesi de Bu Fang'a aynı şekilde bakıyordu. Gözlerinde, bu velet sadece bir aptaldı.

Hem Xiao Meng hem de Xiao Yue’nin dik bakışları, Bu Fang'ın vücuduna soğuk bir şekilde inerken bıçak gibiydiler. Dükkan içindeki atmosfer o andan itibaren çok daha soğuk oldu.

Bu Fang,bir yandan Whitey'nin geniş göbeğini okşarken bir yandan da buz kalp yeşim semaver şarabının kavanozunu açık bir şekilde tutuyordu. Whitey kimse farkına varmadan yanında görünmüştü ve mekanik gözleri kırmızı renkte yanıp sönüyordu.

Hem Xiao Yue hem de Xiao Meng’in dik bakışları whitey'nin vücuduna hafifçe kaydı. "Bu mekanik kukla..."

Ruh hallleri gerginleşti. Herkes Bu Fang’ın talihsiz bir şekilde acı çekmesini beklerken, Xiao Meng hafifçe nefes verdi. Döndü ve dükkanın girişine doğru yürüdü.

"Bugün sahibe biraz yüz vereceğim. Benimle gel, bunu dışarıda halledelim."

Xiao Yue ağzının köşesi kıvrılırken yüzünün ifadesi baygın hale geldi.

"Bana söylediğin için neden dışarı çıkayım ki? Bu beni kaybeden yapmaz mı?"Xiao Yue Bu Fang’a doğru yürüdü ve ondan şarap kavanozunu aldı.

Xiao Meng yürümeyi bıraktı ve geriye baktı. Elini kaldırdı ve gerçek bir enerji patlaması elinden fırladı. Akan bir nehre dönüştü ve anında Xiao Yue’nin elinde ki şarap kavanozunun etrafını sardı.

Hafif bir uğraş ile buz kalp Yeşim semaver şarabı Xiao Meng’e doğru uçtu.

Xiao Yue’nin gözleri, vücudundan çıkan aura aniden değişince daraldı. Şarap kavanozunun etrafını sararak bir enerji akışı attı.

"Dedim ki, eğer belaya neden olacaksan... dışarı çık," dedi Bu Fang, ikisinin bir kez daha kavga etmek üzere olduğunu görünce ifadesiz bir şekilde söyledi.

Hem Xiao Yue hem de Xiao Meng, dükkandan çıktıkları ve daryol içinde ortaya çıktıkları için aynı anda öfkelendi.

Ne kadar korkunç! İkisi gitti, dükkan içinde ki atmosfer hemen rahatladı. Herkes yüzlerindeki korkunç ifadelerle ağırca nefes alıyordu.

Veliaht Prens, Ji Chengan, inanmaz bir şekilde  Bu Fang’a doğru baktı. Xiao Yue ve Xiao Meng aslında o adamı dinledi ve savaşmak için dışarı çıktı ... bu onun beklentilerine aykırı ve beklentisinden tamamen farklıydı.

"Onun ...dayanağı nedir ?!"Ji Chengan ağırca nefes aldı ve kaşlarını çattı.

Xushi iç çekti. Veliaht Prens, dükkanın karabasanını hiç bilmiyordu. Demir yumruk kuklasının korkunçluğunu hiç anlamamıştı.

Diğerleri de bir canavar gibi Bu Fang'a bakıyorlardı. Bu küçük dükkan sahibi gerçekten de bir savaş azizini uzlaşmaya zorladı.

"Ne bakıyorsun? Bugün için Açılış saatleri zaten sona erdi. Lütfen dükkandan hemen ayrılın, " Bu Fang onlara baktı ve ifadesizce onlara ayrılmalarını emretti. Şaşkın bakışları en ufak bir şekilde umursamadı.

"Sahip Bu, benim..."

"Zaten söyledim ... bu yemek satılık değil. Bu yemeği gerçekten yemek istiyorsanız, kendi malzemelerinizi hazırlayabilir ve onları getirebilirsiniz," Veliaht Prens konuşmayı bitirmeden önce, Bu Fang hemen onu kesintiye uğrattı.

Veliaht Prens, kesintiye uğradığı için biraz öfkelendi, ancak gözleri Bu Fang'ın sözlerini hatırladı. Kendi malzemelerini getirirse, Bu Fang emri kabul etmeye istekli olur muydu?

Ji Chengan dışında, Ji Chengxue’nin ve diğerlerinin gözleri de yandı.

"Pekala, öyleyse ben gideyim."Bu Fang'dan onay aldıktan sonra, veliaht Prens, döndü ve Xushi ile mağazadan ayrılırken sevinçlydi. O Xiao Meng ve Xiao Yue arasındaki savaşı izlemek için acele etti.

Diğerleri sürüler halinde de dışarı çıktı. Xiao Meng ve Xiao Yue arasındaki savaş, kaçırmayı göze alamayacakları nadir bir olaydı.

Xiao Xiaolong, yaralanması kurtarılan ama hala yorgun ve de solgun olan Xiao Yanyu’yu  taşımak için hizmetçileri emretti.

Göz açıp kapayıncaya kadar, insanların çoğu çoktan ayrılmıştı ve dükkan bir kez daha terk edilmişti.

"Kokuşuk patron, ben de gidiyorum. Yarın geri geleceğim."Ouyang Xiaoyi'nin yüzünde, gözleri yarıklara daralırken bir gülümseme ortaya çıktı. Kötü kokulu patron gerçekten ona yalan söylemedi ve gerçekten ablası Yanyu'yu kurtardı.

Bu Fang ona herhangi bir dikkat vermedi. O döndü ve mutfağa girdi. Ouyang Xiaoyi dilini Bu Fang'a doğru çıkardı ve atlayarak ayrıldı.

O gece, imparatorluk kentinin sessiz olmayacağı kaçınılmazdı.

Kalp-Söken kılıç hükümdarı imparatorluk şehri içinde ortaya çıktı ve büyük General Xiao ile yoğun bir kavgaya girdi.

Tanıklara göre, iki uzman bir kavanoz şarap üzerinde savaşıyormuş gibi görünüyordu. Şehrin Doğu tarafından Batı tarafına savaştılar, sonra tekrar Doğu tarafına geri döndüler. Baştan sona, ikisi bir kavanoz şarap üzerinde savaşırken bir kilitlenme içinde kaldılar.

Büyük General Xiao kahraman asker olarak rakipsiz iken, kalp-söken Kılıç hükümdarı gökyüzünü tek bir kılıç ile bölme yeteneğine sahipti. İkisi arasındaki savaş imparatorluk şehri boyunca büyük dalgalanmalara neden oldu.Zaten çalkantılıydı, daha da öngörülemeyen hale geldi.

Bu savaş, başkentte saklanan mezheplerden uzmanların tek tek görünmesine neden oldu.İmparatorluk Şehri içindeki çeşitli sokaklarda aniden patlayan büyük ve küçük savaşlar vardı. Gerçek enerjinin sayısız patlamaları muhteşem Havai Fişekler gibiydi.

Bununla birlikte, bunların hiçbiri en ufak bir şekilde Bu Fang ile ilgili değildi.

Dükkanı kapattıktan sonra, Bu Fang mutfağa girdi. Dışarısı ne kadar kaotik olursa olsun, dükkanın iç kısmı her zaman ki gibi sakin olurdu. Tek yapması gereken yeni yemekleri test etmekti.

"Ani görevi tamamladığı için ev sahibine tebrikler: iksir mutfağının pişirme yöntemini , adaçaylı ankakuşu tavuğu çorbasını öğrenin ve ölen güzelliği kurtarın. Sistem ödülü şimdi çıkacak."

"Sistem ödülü serbest bırakıldı. Ev sahibi lütfen içeriği kontrol etsin?"

Sistemin sesi Bu Fang'ın zihninde çaldı, gözleri hemen yandı  ve zihnine yerleşti.

"Sistem ödülü: paketleme için kullanılan istiridye krebi."

"İstiridye krebi aperatif bir tür olmalıdır," Bu Fang, sistem istiridye krebinin paketleme için kullanılabilir olduğunu belirtmişti olarak düşündü. Sistemin karakterini bildiği için , istiridye krebinin ana yemek olarak sunulmasına kesinlikle izin verilmeyecekti.

"Yani yarım gün boyunca çok fazla çalışmamın ödülü bu..."Bu Fang, kendisi için açıklanamaz bir acıma hissettiğini düşündü.

"İstiridye krebi karakteristik bir atıştırmalıktır. Pirinç sütü, rendelenmiş turp, istiridye, doğranmış soğan, kıyılmış et ve çeşitli diğer malzemeler kullanılarak yapılır. Özel yöntemlerle derin bir şekilde kızartılır. Tadı lezzetlidir ve ağzınızda kalan zengin bir tat ve kokuya sahiptir."

Bu Fang daha önce yeryüzünde istiridye krebini pişirmeyi hiç denemişti, bu yüzden de bu yeni yemekle oldukça ilgili oldu.

Ve böylece, dışarıdaki savaş devam ederken, Bu Fang sevinçle mutfakta yeni yemeği test etmeye hazırlanıyordu.

İstiridye Krepinin malzemeleri sistem tarafından hazırlandı ve ayrı bir dolap içinde saklandı. Bu Fang, bıçak beceri eğitiminde kullanılanlardan daha iyi bir kaliteye sahip olan tatlı bir beyaz turp çıkardı.

Sadece elinde beyaz bir turp tutarak, o turpun içindeki zengin bir ruh enerjisini ve özsuyunu hissediyordu.

Turpu dilimlemek doğal olarak Bu Fang için bir sorun değildi. Turpu uzun, ince şeritlere çevirdikten sonra, onları bir tarafa yerleştirdi. Bir parça et çıkardı, kıyılmış ete çevirdi ve küçük bir kaseye yerleştirdi. Soğanı doğradı ve sonra tombul istiridyeyi temiz bir şekilde yıkadı.

ÇN:Turpu jülyen kesmiş(anlamayanlara)

Kullanılan istiridye de sıradan değildi. Sisteme göre, Güney Çölleri’nin kıyı bölgesinden elde edilen en yüksek kalitede olan bir istiridyeydi. Bol miktarda ruh enerjisi ile doldurulmuş, mükemmel bir maddeydi.

Malzemeleri hazırlamayı bitirdikten sonra, Bu Fang pirinç sütünü hazırlamaya başladı. Çok sulu veya çok kalın olmaması gerektiği için pirinç sütüne özellikle dikkat etmesi gerekiyordu.

Pirinç sütü çok sulu olsaydı, istiridye krebi kolayca parçalara bölünürdü. Öte yandan, pirinç sütü çok kalın olsaydı, istiridye krebi çok sertleşecek ve tadı etkilenecekti.

Bir dolaptan minyatür bir değirmen taşı çıkarırken, Bu Fang, pirinç sütünü şahsen öğütmeye hazır olmak için kaslarını ve kemiklerini gevşetti.

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen NotuLütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (3)

75 puan
akrepkani6 ay önce
Üye
Teşekkürler.

2418 puan
maahhaam6 ay önce
Üye
çeviri için teşekkürler

739 puan
blade6 ay önce
Üye
çeviri ve edit için teşekkürler.