POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Gourmet of Another World Bölüm 60: Xiaoyi,Yemeği Servis Et

Çeviri : ForeverSam
Düzenleme : ForeverSam
Okunma : 521
Tarih : 03 Mart 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

"Gerçekten yemek siparişi vermek için mi geldiniz?"Ji Chengxue'nin ifadesi Lian Fu'ya doğru bakarken garipti. Gözlerinde mizah izi vardı.

"Bu doğru, Majesteleri bu yerden yemek yemek istediğini söyledi. Bu yüzden bu kadar acele ettim, ancak şahsen bu dükkanda lezzetli yemekler olacağını düşünmüyorum. Bana Ölümsüz Phoenix restoranından ve İmparatorluk mutfağında ki yemeklerden daha iyi olacağını söyleme."Lian Fu, başparmağını ve orta parmağını birbirine sıkıştırdığı ve alnının önünde asılı olan perçemlerle oynarken dikkatsizce söyledi.

ÇN:Burda perçem = bang olarak kullandım.daha iyi bir seçenek verin bana .

O anda, Ji Chengxue zaten yemeğini bitirmişti. Sakin bir şekilde ayağa kalktı ve ciddiyetle Lian Fu'ya, " hayır, gong gong, söylediğin şey yanlış. Sahip Bu’nun mutfak becerileri kesinlikle en iyisidir. Mutfak becerileri kendi fiyatını hak ediyor."

ÇN:gong gong = biraz araştırdım,Sinsi kişiler için söyleniyormuş.(saray baş hadımları için de kullanılır)

Lian Fu, "üçüncü prensin bu dükkanı çok yüksek düşünmesi. Görünüşe göre bu dükkanın bazı yetenekleri olabilir. " diye düşündü.

"Öyle umuyorum. Bu arada Majesteleri, mezheplere karşı askeri harekatta Ekselanslarını tayin etmedi mi? Ekselansları ne zaman yola çıkacak?"Lian Fu aniden bir şey hatırladı ve Ji Chengxue'a sordu.

Ji Chengxue," birkaç gün daha var, " diye söyledi.Ji Chengxue, hafifçe iç çekti ve konuşmayı durdurdu. Hesabı ödedikten sonra, dükkandan çıkarken bir paket istiridye krebi taşıyordu.

"Gong gong, ne yemek istiyorsun?"Ouyang Xiaoyi büyüleyici bir şekilde Lian Fu’ya sordu.

Lian Fu kalçalarını sallayarak otururken bir koltuğa doğru yürüdü ve oturdu.Diğer bacağını geçirdi ve bir gülümseme ile sordu, "Ne Lezzetli?"

"Gong gong, arkana bak. Menü duvarda, " Ouyang Xiaoyi Lian Fu’nun arkasındaki duvarı işaret etti ve ciddi bir şekilde söyledi.

Lian Fu bir an için biraz şaşırdı. Başını çevirdiğinde, menüyü ve yemeklerin astronomik fiyatını hemen gördü.

"Aman! İmparatorluk şehri boyunca bilinen söylenti ,siyah kalpli dükkandan beklendiği gibi. Bir tabak yumurtalı kızartılmış pirinç aslında on kristale mal oluyor, parayı kapmaktan bile daha hızlı."Lian Fu kaşlarını kaldırdı ve yüksek sesle alaycı bir şekilde söyledi.

ÇN:parayı kapmak derken fırsattan istifade edenlere atıfta bulunuyor.

Bu Fang mutfaktan çıktı ve ellerindeki su damlacıklarını sildi. O ifadesizce Lian Fu’ya doğru baktı.

"Fiyat açıkça belirtilmiştir ve müşterilerimiz oldukça iyi karşılanır. Yemek isteyip istememek size kalmıştır " diye Bu Fang basitçe söyledi.

"Heh! Hiç güçlü olmasan da çok sinirlisin. Gerçekten fiyattan rahatsız olduğumu mu düşünüyorsun? Paradan başka bir şeyim yok! Dükkanınızdan on tane alacak kadar param var!"Lian Fu homurdandı ve dedi.

Bu Fang," hayır, paranız bu dükkanı satın alamaz " dedi.

"Senin gibi bir taşra hödüğüyle tartışmak istemiyorum. Ne kadar varlığım var biliyor musun? Onları altın sikkelerle yığsam seni ezmek yeterlidir!"Lian Fu başparmağını ve orta parmağını sıkıştırdı ve bu Fang'a küçümseyerek bakarken tırnaklarıyla oynadı.

"Daha fazla söylenmek istemiyorum, önce yemekleri servis et. Her yemeği denemek istiyorum. Eğer lezzetli bulursam, benim için her yemekten bir paket servisi istiyorum."

"Dükkanımız paket servisi sağlamaz.” Bu Fang ifadesizce yanıtladı.

Bu Fang’ı dikkatle gözleyen Lian Fu biraz hayrete düştü. Bu Fang'ın yüzündeki ciddi ifadeyi keşfetti ve blöf yapmadığını fark ettiğinde, hemen öfkelendi.

"Eğer yiyecekleri paketlemenizi söylüyorsam, yiyecekleri paketlemelisiniz. Bu saçmalığın nesi var?"Lian Fu bacaklarını açtı , homurdandı ve bir elini beline yerleştirirken diğer eliyle Bu Fang’a doğru işaret etti ve söyledi.

"Hmm? Sorun çıkarmaya mı çalışıyorsun?"Bu Fang kaşlarını çattı ve basitçe söyledi.

Lian fu'nun vücudu, girişte yatan ve gözünün köşesinden tatlı - ekşi Kaburgalarını kemiren Blacky'e bir göz atarak hemen dondu. Siyah köpeğin giysilerini tek bir nefesle havaya uçurduğu korkunç anı hatırlattığında, tüm vücudu titredi.

"Sorun çıkarmaya çalışmıyorum. Sadece yemekleri servis et ve ilk elden denememe izin ver."Lian Fu ağzını sıktı ve sonunda söyleyiverdi.

"Ne yemek istiyorsun?"

"Daha önce söylemedim mi? Lian Fu sabırsızlıkla yanıtladı.

Bu Fang ifadesizce ona baktı ve sordu, " emin misin?"

Lian Fu daha fazla cevap vermediğinde, Bu Fang başını salladı ve mutfağa döndü.

Bir süre sonra, yumurtalı kızartılmış pirincin zengin kokusu yemek alanına sürüklendi.

"İlk yemek, sıradan yumurtalı kızartılmış pirinç. Xiaoyi, yemeği servis et " Bu Fang’ın kayıtsız sesi mutfaktan çaldı.

Xiaoyi hevesle pencereye doğru koştu ve Lian Fu’nun ezici kokulu yumurtalı kızarmış pirincini getirdi. Masanın üzerine Yumurtalı Kızarmış Pirinç yemeğini koydu ve “Afiyet olsun."dedi.

Lian Fu başını salladı. Bakışları yumurtalı kızartılmış Pirincine doğru kaydıkça, gözleri hemen yandı ve önünde inanılmaz bir manzara buldu. Önünde yumurtalı kızartılmış pirinç tabağı hafif bir ışık veriyor gibi görünüyordu.

Porselen kepçe kullanarak bir kaşık pirinç aldı, altın yumurtayı kaydırınca altın yumurta bir iz bıraktı. Daha da zengin bir koku, yumurtalı kızartılmış pirincin içinden çıktı ve Lian fu'nun burun boşluklarına saldırdı. Yardım edemedi ama derin bir nefes aldı.

"Ne kadar güzel kokuyor! Sonuçta bazı becerileri var gibi görünüyor." Lian Fu mırıldandı. O ağzına yumurtalı kızarmış pirinçten bir kaşık alınca,yemeğin lezzetli tadı hemen patladı. Esnek ve pürüzsüz yumurta sıvısı anında ağzının içinde katılaştı ve onun damak tadını kıran bir bahar gibi oldu. Tamamen yiyecek tarafından büyülenmişti.

"Le... Lezzetli!"Bir lokma yedikten sonra, Lian Fu artık duramadı. O ağzına yumurtalı kızartılmış pirinç ten bir kaşık koyduktan sonra kaşığı kıpırdamaya devam etti.

Ouyang Xiaoyi, Lian fu'nun görünümünü görünce, o ağzını kapatarak " Gong gong, zaman ayırın. Hiç kimse yiyeceğini kapmak için gelmiyor, hala daha fazla yemeğin var."diye gülümseyerek dedi.

"Hmm... Le ... Lezzetli!"Lian Fu sürekli başını salladı. Bir tane altın pirinç düşürdü ve masadan aldı. Lian fu'nun gözleri hemen genişledi, çünkü pirinç tahılını aceleyle aldı ve ağzına itti.

"İkinci yemek, geliştirilmiş yumurtalı kızartılmış pirinç. Xiaoyi, yemeği servis et." Bu Fang’ın sesi bir kez daha çaldı. Başka bir yemek bir kez daha tamamlandı.

Lian Fu, geliştirilmiş yumurtalı kızartılmış pirinçten bir ısırık aldığında, ifadesi değişti. Yumurtalı kızartılmış pirincin içinde dolaşan yoğun miktarda ruh enerjisine inanamadı. Bir iksir yemekten hemen hemen daha etkiliydi bu!

"Üçüncü yemek, kuru karışık erişte ve kızartılmış sebzeler."

"Dördüncü yemek, Balık kafalı Tofu çorbası. Xiaoyi, yemeği servis et."

"Sekizinci yemek, tatlı - ekşi kaburga. Xiaoyi, yemeği servis et " Bu Fang’ın sesi bir kez daha çaldı ve Ouyang Xiaoyi neşeyle yemeği almak için koştu.

"Burp! Neden hala daha fazla yemek var ... ne kadar kokulu ... Burp!"Lian fu'nun midesi patlama noktasına kadar doluydu, ancak ağzı hiç durmadı. Zengin bir aroma yayan tatlı - ekşi kaburga servis edildiğinde ezici kokulu Altın Shumai'yi yutmuştu.

ÇN:Geğirmek i Burp diye bıraktım.

Tatlı - Ekşi kaburgaların mandalina rengi son derece iştah açıcıydı. Lian Fu zaten çok fazla yemek yemiş olsa da, aromayı kokladığında yardım edemedi ve çubuklarını uzattı.

Tatlı - Ekşi kaburgadan bir parça ağzına girdiği gibi, sosun sarhoş edici tadı içinde yayıldı ve anında etin zengin tadı Lian Fu’yu büyüledi.

"Hmm, çok lezzetli!"Lian Fu, başparmağıyla orta parmağını birbirine sıkıştırırken kontrolsüz bir şekilde mırıldandı.

"Gonggong, kokulu patronun yemeklerinin Ölümsüz Phoenix restoranından gelen yiyeceklerle kıyaslanamaz olduğunu hala düşünüyor musunuz?"Ouyang Xiaoyi sakince bir gururla, tamamen lezzetli yemekler tarafından büyülenen baş Hadım Lian Fu’ya bakarken sordu.

Lian Fu sadece Tatlı - Ekşi kaburgayı bitirdi ve geğirmesi sırasında hafifçe dudaklarını temizlemek için bir mendil kullandı.

"Kabul ediyorum... Burp! Burada yemek gerçekten lezzetli tadı ve fiyatı hak ediyor. Buna ek olarak, bu yemekler yetiştirmede yardımcı olacak yoğun miktarda ruh enerjisi içeriyor. Fiyat da adil kabul edilebilir. " Lian Fu başını salladı ve dudaklarını bükerken söyledi.

"Gerçekten çok güzel. Senin gibi küçük bir aşçının bu kadar mutfak becerisine sahip olmasını beklemiyordum. Bu benim düşüncem."Lian Fu, mutfaktan yeni çıkmış olan Bu Fang'a hayranlıkla bakarken içten bir övgü verdi.

Doğal olarak, Bu Fang, birisi mutfak becerilerini övdüğünde memnuniyetle kabul ederdi. Bir onay biçimi olarak başını salladı.

"Çok iyi, küçük aşçı, benim için her yemeğin bir porsiyon paketi olacak." Lian Fu avucuyla beline asılı Yeşim kolyeyi ovuştururken söyledi. Aniden, bir sürü kristal ortaya çıkardı.

"Dükkan kuralları ,her müşteri sadece bir kez her yemeğin siparişini verebilir ve dışarıya paket için mevcut değildir . İstiridye Krepi paket için izin verilen bir yemektir."

Bu Fang masada ki kristallere doğru baktı ve ifadesizce söyledi.

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu
Düzeltme de yardımcı olan herkese teşekkürler...

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (6)

1 puan
ejder222 ay önce
Üye
Teşekkürler

2 puan
usihara_kamito2 ay önce
Üye
Gong gong eski çinde imparatora hizmet eden hadımlara deniliyormuş...

43 puan
akrepkani2 ay önce
Üye
Teşekkürler.

733 puan
blade2 ay önce
Üye
Çeviri ve edit için teşekkürler

2186 puan
maahhaam2 ay önce
Üye
çeviri için teşekkürler

1626 puan
fsm6192 ay önce
Üye
Gong gong terimi saray hadımları için kullanılan bir lakap binevi saygı biçimidir buradaki açıklamayı ilk defa duyuyorum ama hayat bu her gün yeni bir şey öğreniyorum