POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Gourmet of Another World Bölüm 61: Çok Fazla İstiridye Krebi Yersen ... İç Isın Birikir

Çeviri : ForeverSam
Düzenleme : ForeverSam
Okunma : 350
Tarih : 10 Mart 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

"Kim için yemek siparişi verdiğimi biliyor musun?"Lian Fu Bu Fang’ın bir kez daha isteğini reddetmesini ve biraz daha öfkeli olacağını beklemiyordu.

"Majestelerinin yemeklerinin tadını çıkarmak istediğini biliyor musun ? Bu senin en büyük onurun!"

Bu Fang, hoşnutsuzluk içinde kibirli Lian Fu'ya doğru bakarken kaşlarını çatıyordu. Dükkanın paket hizmeti vermediğini açıkça belirtmişti. Bu Hadım neden anlayamamıştı?

"Söyle bana, paket sipariş etmeden önce ne kadar para ödemem gerekiyor? Sadece fiyat söyle, " Lian Fu homurdandı ve başparmağı ve orta parmağını birlikte tutarken dedi. Bu Fang , bu sarsılmaz tutum tarafından kızgın hissediyordu.

"Hala ne dediğimi anlamıyor musun?"Bu Fang ifadesizce ona baktı. O artık hadıma daha fazla dikkat eder gibi hissetmemişti. Mutfağa döndü ve son yemekle geri döndü.

Altın istiridye Krepleri, aromasını gizleyen büyük bambu yapraklarına sarıldı.

"Bu Son Yemek, istiridye krebi. Buna paket servis için izin verilir. Bunu geri götürebilir ve imparatorun bunu yemesine izin verebilirsiniz, " Bu Fang istiridye Krepini Lian Fu'ya verdi ve basitçe söyledi.

Lian Fu, bilinçaltında istiridye Kreplerini aldığı için şaşkınlığa girdi. Bambu yapraklarına sarılmış istiridye Krepine baktı. Koku kokulu olmasına rağmen... görkemli Balık kafalı Tofu Çorbasına kıyasla, istiridye krebi biraz perişan görünüyordu.

O kadar çok lezzetli yemek yedi ve sadece geriye bu perişan istiridye krebinden bir porsiyon götürecekti ... Majesteleri döndüğünde onu azarlar mıydı?

"Küçük aşçı... benim için bir istisna yapamaz mısın? Yüz kristal versem bile mi?"Lian Fu, Bu Fang'a kızan dudaklarını ısırdı.

Bu Fang'ın tüm vücudu titredi. Lian fu'nun bakışları, tüylerinin vücudunun her yerinde görünmesine neden oldu. Bu Fang başını eğdi ve döndü. Hemen mutfağa döndü ve Hadım Lian Fu'yu tamamen göz ardı etti.

Lian Fu, Bu Fang'ı bırakıp eline baktı. O elinde ki istiridye krebine kasvetli bir şekilde bakıp iç çekti. Son olarak, o sadece gönülsüzce terk edebildi.

Lian Fu'yu gördükten sonra, Ouyang Xiaoyi heyecanla Bu Fang'a doğru koştu.

"Kokuşuk patron, bana istiridye krebinden bir porsiyon ver!"Ouyang Xiaoyi büyüleyici bir şekilde bağırdı.

"Hmm? Şimdi mi yiyeceksin?"Bu Fang kafası karışık bir şekilde bir soru sorduğunda şaşırdı. Xiaoyi, ebeveynlerinin tadına bakması için istiridye krebini götürmek istediğini söylemedi mi?

Ouyang Xiaoyi tükürüğünü yuttu ve bir sırıtışla şunları söyledi: "Artık dayanamıyorum. İlk kez tadacağım."

Bu Fang obur hissettiğini bilse de, onu açığa çıkarmadı ve sadece beklemesini söyledi.

Bir süre sonra, iki porsiyon istiridye Krepi yenmeye hazırdı.

O Xiaoyi’ye bir servis açtı ve kendisi için de başka bir tan aldı. İkisi rahatça girişe bir sandalye çekti ve istiridye kreplerini yediler.

Bambu yaprakları yırtılması duyuldu, Ouyang Xiaoyi sabırsızca istiridye krebinden bir ısırık aldı. Gevrek bir ses çaldı. İstiridye Krepinin çıtır kabuğunu ısırdığında, turpların suyu ağzına akıyordu.

Zengin bir koku istiridye Kreplerinden sızıyordu ve çevresini sarmıştı. Kafasıyla istiridye krebini yemeye devam ederken yüzünde mestolan bir ifade vardı.

İkisi istiridye Kreplerini yerken sandalyelerine kıvrıldı. Koku yavaş yavaş yayılıyordu ve daryol içinde kalmıştı.

...

"Majesteleri, bu mütevazi hizmetkarınızın kara yürekli dükkandan geri getirdiği yiyecek, istiridye krebi."Lian Fu, yüzeyinde oyulmuş çok sayıda zarif desene sahip gümüş bir plaka taşıyordu.

Gümüş plakaya iki yarım küre altın istiridye Krepi yerleştirildi ve üzerinde hafif bir aroma olarak hafif bir sıcaklık yayıyordu.

İmparator Ji Changfeng, Lian Fu'ya şaşkın bir şekilde bakarken sakalını okşadı ve " Xiao Fu, tüm yemekleri geri getirmeni söylemedim mi? Neden böyle küçük bir şeyi geri getirdin?"

İstiridye Krepinin görünümü gerçekten korkunçtu. Sıradan insanların yiyeceği bir tür gıdaya benziyordu.

Lian Fu imparatorun sözlerini duyduğunda, kalbi titredi ve hemen uzun bir yüzle şikayet etti, " Majesteleri, bilmediğiniz bir şey var. Bu siyah kalpli dükkanın sahibi, diğer tüm yemeklerin paket servisine izin verilmediğini söyledi. Sadece bu istiridye krepine izin verildi."

"Oh? O zaman diğer yemekleri tattın mı?"Ji Changfeng kayıtsızca Lian Fu’ya yan bir bakış verirken sordu.

"Hmm, tadı mükemmeldi, özellikle de tatlı-ekşi kaburga... " Lian Fu, İmparatorun anlaşılmaz bakışını hissettiğinde Bu Fang'ın yemeklerini tarif etmek üzereydi. Bir adım geri dönüp " Majesteleri, bu benim hatam!"

"O dükkanın sahibinin mutfak becerileri oldukça iyi gibi görünüyor. Aksi takdirde, onu çok övmezdin. Sonra, bu ... istiridye krebini tadacağım, " Ji Changfeng söyledi.

Lian Fu, imparatorun onu suçlamadığını ve aceleyle sırtını düzelttiğini görünce hemen sevindi. Gümüş plakayı Ji Changfeng'e teklif etti ve küçük bir gümüş hançer çıkardı; sonra, bol kollarını geri çektikten sonra istiridye Kreplerinden birini ikiye böldü.

Daha önce daha zayıf bir aromaya sahip olan istiridye krebi anında etrafa zengin bir koku yaydı, açık bir şekilde dilimlendi. Sanki bir aroma bombası atılmış gibiydi.

Beyaz bir su açılınca sızdı ve plakanın yarısını kapladı.

Ji Changfeng'in gözleri istiridye krepinin aromasını koklarken hemen yandı. Sürprizce haykırdı, " kokusu , kokulu ama keskin değil, yumuşak ama havada kalıyor. İyi!"

Lian Fu da son derece şaşırdı. O mütevazi istiridye krebinin çok kokulu olacağını düşünmüyordu. Böyle zengin bir kokusu varsa tadı da oldukça iyi olmalıydı.

Ji Changfeng elini uzattı ve dilimlenmiş istiridye krebinden birini aldı. Dolgun istiridye krebine baktı ve derhal bir ısırık aldı. İstiridye lezzeti ağızda serbest kalmıştı. Anında burun boşluklarına koştu ve vücudundaki tüm gözeneklerin genişlemesine neden oldu.

Rendelenmiş turpun hassaslığıyla mükemmel derecede kızartılmış gevrek kabuk benzeri görülmemiş bir doku yaratmıştı. Ji Chengfeng sadece övgü verebilirdi.

"Lezzetli! Ne mükemmel bir İstiridye Krebi!"

Lian Fu tükürüğünü yuttu ve de neşelendi. "Majesteleri, mutlu olduğunuza sevindim. Başım belada olur diye korkuyordum..."

İstiridye Krepinin yarısı yenildikten sonra, Ji Changfeng yardım edemedi, ancak sakalındaki yağ lekelerini silerken dudaklarını yaladı. İstiridye Krepinin diğer yarısını aldı ve kısa bir süre içinde tamamladı.

Her iki istiridye Krepini yedikten sonra, Ji Changfeng mutlu bir şekilde memnun bir ifadeyle nefes aldı.

"Bu kadar rahat bir yemek yediğimden beri uzun zaman oldu. Bu siyah kalpli dükkanın sonuçta bazı yetenekleri var. Aniden diğer yemekleri merak etmeye başladım."

"Majesteleri, o dükkan pakete izin vermez ... Majesteleri diğer yemekleri yemek için bizzat dükkanı ziyaret etmeniz gerekir."Lian Fu biraz kızgın hissediyordu.

"Peki ya şahsen ziyaret etmek zorunda kalırsam? Böyle lezzetli yemeklerle, şahsen oraya gitmek benim için buna değer. Ayrıca, o dükkanda Mücevherleşmiş nektar Şarabından daha iyi bir şarap yok mu? Her zaman iyi bir şarap için can atıyordum. Xiao Fu, git ve hazırlıkları yap. Yarın bizzat oraya gideceğim."

"Aman Tanrım, Majesteleri?! Majestelerinin böyle bir dükkanı bizzat ziyaret etmesine gerek yok. Mütevazi hizmetkarınız yarın geri dönüp tüm yemekleri geri getirdiğinden emin olacaktır."Lian Fu biraz endişeli hissediyordu. İmparatorun durumu ile, bizzat oraya gitmesine nasıl izin verebilirdi?

Ji Changfeng, Lian Fu'ya kayıtsızca baktı ve " Xiao Fu, kavrulmuş bir çiçek Ördeği uğruna ölümsüz Phoenix Restoranını ziyaret ediyorsam, neden bu dükkana lezzetli yemekler için giremiyorum? Unutma, yarın gizlice konuşacağız."

Lian Fu çaresiz hissetti. O gizlice diğer düzenlemeleri yapacaktı, imparatorluk hekimlerinin hazırlanması için düzenleme fikrini ortaya koydu. Bir şey olursa, anında tepki verebilirdi.

Aynı zamanda, Fang Fang'ın küçük dükkanında, Ouyang Xiaoyi iki istiridye Krep bitirdikten sonra acınacak bir şekilde Bu Fang’a bakıyordu.

"Kötü kokulu patron, sadece Xiaoyi’ya başka bir servis daha ver. Xiaoyi henüz memnun değil."

Büyük gözleri, kimseye onu korumak için güçlü bir dürtü verecek kadar güzel ve dokunaklı bir şekilde yanıp sönüyordu.

Bu Fang ona baktı ve sadece dedi ki, " hayır, çok fazla istiridye Krebi yersen ... iç ısın birikir.*"

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu

*iç ısın birikir-Geleneksel Çin Tıbbında (TCM), yiyecekler sağlıklı, nötr ve soğutmalı olarak kategorize edilir ve hastalıkların dengesizlik diyetinin tüketilmesinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Birisi bazı rahatsızlıklardan(örneğin boğaz ağrısı) muzdarip olduğunda."sağlıklı" olarak tanımlanan, bu dengesizliği dengelemek için "soğutmalı" yiyecekleri tüketirler.


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (3)

733 puan
blade2 ay önce
Üye
çeviri ve edit için teşekkürler

43 puan
akrepkani2 ay önce
Üye
Teşekkürler.

2186 puan
maahhaam2 ay önce
Üye
çeviri için teşekkürler