Gourmet of Another World

17 Mart 2019
Çeviri: ForeverSam
Düzenleme: ForeverSam
1232 Görüntülenme
Bu bölümü 9 Kişi beğendi.

Gourmet of Another World Bölüm 64: Balık Kafalı Tofu Çorbası İle Uyumlu Yumurtalı Kızarmış Pirinç

Dükkanın içindeki atmosfer aniden sakinleşti. İmparatordan gelen baskı, Xiao Meng ve Ji Chengxue'nin nefeslerini tutmasına neden oldu.

Nihayetinde İmparator Changfeng hala İmparator Changfengdi. Birkaç düzine yıl boyunca mezheplerle sınırların dışında savaşarak geçirdi ve kıyaslanamayacak kadar görkemli olan sayısız mezhepleri yok etti. Vücudundan çıkan korkutucu aura ve öldürme niyeti son derece yoğunlaşmıştı.

Ancak Xiao Meng, imparatorun kulağına eğildi ve yumuşak bir şekilde fısıldadı, " Majesteleri... bu dükkanın arka planını unutmayın. Girişte yatan büyük siyah köpek yüce bir canavardır. Eğer bu dükkanı yok etmek isterseniz biraz zorluk olacaktır."

İmparatorun ağzının köşesi Xiao Meng'ye bakarken biraz genişledi ve sadece " büyük General Xiao, raporunuzda, birisinin dükkanda sorun yaratmadığı sürece, yüce ruh canavarının müdahale etmeyeceğini söylediğini hatırladım, doğru muyum?"

Xiao Meng bir an için biraz şaşırdı. İmparatorun neden böyle bir soru sorduğunu anlamadı ama yine de ciddiyetle başını salladı. "Evet, Majesteleri."

"O zaman, çok basit. Bu dükkanın kuralları, birisi dükkanda sorun yaratmadığı sürece, yüce ruh canavarı müdahale edemez. Bu dükkanı mahvetmek için birçok yöntem var, ancak dükkanı mahvetmemize ve yüce ruh canavarının müdahale etmemize izin verecek pek çok yöntem yok. Ancak, hiçbir şey olmayacak anlamına gelmez."İmparatorun işaret parmağı hafifçe masanın yüzeyine dokundu ve donuk bir pat yarattı.

Xiao Meng’in gözleri biraz düşününce daraldı," başka yöntemler mi var? Majesteleri imparatorluk şehri içinde yüce bir ruh canavarını bastırabilecek birini bulabilir mi?"

"General Xiao, sürekli olarak sahada olduğunuz için çeşitli iş taktiklerinden doğal olarak habersizsiniz. Bu dükkan da yüce ruh bir yaratık olmasına rağmen, hala bir dükkandır ve dükkanlar için bazı kurallar vardır. Bu dükkana müşteri gelmesini yasaklarsam, hala çalışmaya devam edebileceğini düşünüyor musunuz?"İmparator Xiao Meng hatırlatırken kıkırdadı.

Yüzünde harika bir ifade oluşan Xiao Meng'de ani bir farkına varma meydana geldi. Düşündü, "Doğru. Yüce ruh canavarının gururu ile, kimse dükkanda herhangi bir sorun yaratmadığı sürece, kesinlikle müdahale etmezdi. İşi hedeflemek en basit ve etkili yöntemdir."

"Haha, General Xiao'nun endişelenmesine gerek yok. Sadece düşünmeden konuşuyorum. Sahip Bu'nun yemekleri beni tatmin edebildiği sürece, neden işine karışayım ki?"İmparator sakalını okşarken kıkırdamaya başladı.

Bu Fang," Xiaoyi, yemeği servis et " dedi. Diğerleri dışarıda sohbet ederken, başka bir yemeği tamamladı.

Ouyang Xiaoyi mutfağa eğildi ve yemeği alırken yumuşak bir şekilde Bu Fang'a fısıldadı.

Bu Fang ifadesizce başını salladı ve yanıtladı, "Oh."

ÇN:Burada umarsızca güldüm.Bir tek bana mı komik geldi bu kısım.

"Ha? Kokuşuk Patron, endişelenmiyor musun?"Xiaoyi istediği gibi bağırıyordu. Kokuşmuş patrona kalbinden gelen bir nezaketle hatırlatmıştı ve aslında o  kayıtsız bir tavırla yanıt vermişti. Ne kadar da çileden çıkarıcı!!

Bu Fang Xiaoyi'nin kafasını okşadı ve bir gülümsemeyle şunları söyledi: "endişelenmenize gerek yok. Bu Pişirme Tanrısı tarafından yapılan yiyeceklerden memnun olmayacak kimse yok."

Ouyang Xiaoyi ,güvenle dolu Bu Fang’a bakarken  bir şaşkınlık içine girdi. Gözleri neredeyse yıldızları vuruyordu, "kendine güvenen kokulu patron gerçekten yakışıklı!"

Bu Fang," git, müşterilerin beklemesine izin verme " dedi.

Ouyang Xiaoyi başını salladı ve hevesle Ji Chengxue’nin masasına doğru yemeği taşıdı.

"Majesteleri ağabey, İşte Kızarmış Balıklarınız.Yemeğin tadını çıkarın lütfen.” Ouyang xiaoyi tatlı bir şekilde Ji Chengxue’nin önüne Kızartılmış Balğı yerleştirirken söyledi.

Ji Chengxue başını salladı. Bilinçaltında imparatora doğru baktı ve sonradan gördü ki şarap ve Kızartılmış balıklarının arasındaki karışık aroma ile çekildiğini keşfetti.

İmparatorun bakışları Kızartılmış balıklara doğru sürüklendi. Kırışıklıklar ile dolu yüzü biraz titriyordu ve tükürüğünü yutmuş gibiydi.

"Baba... bunu denemek ister misin?"Ji Chengxue saygıyla sordu.

İmparator Ji Chengxue'nin sözlerini duyduğunda, bakışlarını kaydırdı ve basitçe "gerek yok, kendiniz yiyin" dedi. “Bu arada, bu yemeğin adı ne?"

"Kızartılmış Balık" Ji Chengxue saygıyla cevap verdi.

İmparator lakayıt bir şekilde başını salladı. Gözlerini hafifçe kapattı ve çevresine herhangi bir dikkat etmeyi bıraktı.

Ji Chengxue iç çekti. Bakışları İmparatora bakarken düşünüyordu: "Baba Niye benden nefret ediyorsun... oğlun olmamın yanı sıra aynı zamanda cephede de savaştım. Neden bana en ufak bir cevap vermiyorsun?" derken biraz kasvetli oldu.

Xiao Meng de çaresiz hissetti. Ji Chengxue'nin masasına doğru yürüdü ve bir bardak şarap döktü. İkisi de bardaklarını birbirine çarptı ve birlikte içmeye başladı.

Yemeklerin zengin kokusu mutfaktan sürekli olarak sürüklendiğinde, imparatorun göz kapakları sıkıca kapandı ve gözleri nihayet açıldı.

Yemeğini bitirdikten sonra, Ji Chengxue ayağa kalktı ve İmparatoru saygıyla selamladı. Sakin bir tonda, " Baba, hala Savaş törenine katılmam gerekiyor, bu yüzden erkenden ayrılıyorum."

İmparator başını salladı ve gidebileceğini göstermek için elini salladı.

Ji Chengxue, imparatorun figürüne anlamlı bir şekilde baktı ve gözleri bir an odaklandı. Sonra döndü ve elbisesinin kollarını yuvarlanan dalgalar gibi çırpınırken bıraktı.

Bu Fang'ın sesi bir kez daha mutfaktan çaldı" Xiaoyi, yemeği servis et".

Ouyang Xiaoyi'nin gözleri aydınlandı. Bir sonraki yemeğin İmparator için olduğunu biliyordu. İmparatorun Bu Fang'ın yemeği tarafından bastırıldığı sahneyi izlemek için bu anı bekliyordu.

Geliştirilmiş yumurtalı kızartılmış pirincin ezici kokusu vardı. İnci benzeri pirinç tanelerinin etrafına sarılmış hafif altın ve viskoz yumurta sıvısı, gözlere büyüleyici olan hafif bir parlaklık yayıyor gibiydi.

ÇN:Viskoz yumurta sıvısı derken yumurta akmaya karşı direnç gösteriyor.sanırım yumurta kayısı kıvamında.mmhm….

"İmparator büyükbaba, işte geliştirilmiş yumurtalı kızarmış pirinciniz."Ouyang Xiaoyi İmparatorun önünde yumurtalı kızartılmış pirinç yemeğini yerleştirdi ve ona bakarken büyük gözleri beklenti ile doluydu.

"İyi, iyi. Xiaoyi, neden burada garson olarak çalışıyorsun? Büyükbaban bunu kabul etti mi?"İmparator yavaşça Ouyang Xiaoyi’nin başını bir gülümseme ile okşarken söyledi.

"Hmph, eğer büyükbaba buraya gelmemi engellemeye cesaret ederse, sakalını çekeceğim!"Ouyang Xiaoyi neşeyle gözleri bir yarık daralmış iken söyledi.

ÇN:Kız mutlu işte anlayana…(Trip level is %???)

İmparatorun bakışları yumurtalı kızartılmış pirince doğru kaydıkça gülüyordu. Bu bakışla gözünü dikmesi değişti.

İmparator olarak, gıdaya olan ihtiyacı çok katıydı. İmparatorluk sarayının içinde, imparatorluk mutfağının içindeki şefler, Hafif Rüzgar İmparatorluğu içindeki on binlerce şef arasından özenle seçilmişti. Hepsi mutfak dünyasında elitlerdi.

Sayısız yemek tatmıştı.Damak tadı normal insanlara kıyasla fazlasıyla gelişmişti.

Yumurta kızartılmış pirincin tabağı ile ilgili olarak, kokuyu bir kenara koyarak, görünüşün kendisi zaten dikkatini çekmişti. Geleneksel yumurta kızartılmış pirinç gibi pişirilmemişti. Bu Fang'ın yumurtalı kızartılmış pirincinin yumurtaları yüzde seksen iyi yapılmış ve bir sos gibi pirinç tanelerine dökülmüştü.

İmparator, bir kaşık pirinci hafifçe kepçelemek için bir porselen kaşık kullandı ve yumurta sıvısını kaldırdığında ardarda dizilen bir iz bıraktı. Sıcak hava oluşurken delikten yükseldi ve onun burun deliklerine saldıran bir kokuya eşlik etti. Tamamen kokuyla sarıldı ve sanki bir koku denizine düşmüş gibi görünüyordu.

O ağzına yumurtalı kızarmış pirinçten bir kaşık iterken, yumurta sıvısı,yüzde seksen iyi yapılmış, anında katılaşmış oldu. Baharlılıkla doluydu ve dilini ve ağız duvarlarını kopardığı için kendine özgü bir his üretti.

Gulp!

Yumurtalı kızartılmış pirinçten  bir lokma bitirdikten sonra, İmparator kendine yardımcı olamadı ama başka bir kaşık ... tamamen bir bilinçaltı hareketi oldu.

"Çok güzel kokuyor! Çok lezzetli!"İmparatorun gözleri tamamen aydınlandı. Uzun zamandır böyle lezzetli bir yemek yemedi,Bu tüm vücudundaki tüm gözenekleri genişleten yiyecekti.

İmparator yumurtalı kızartılmış pirincin tadını çıkarırken, Ouyang Xiaoyi bir kez daha başka bir yemek taşıyordu. Bu büyük bir mavi ve beyaz porselen kase içinde bulunan ezici kokulu Balık kafalı Tofu çorbasıydı.

Sütlü beyaz çorba kasenin içinde sallanıyordu. Zar zor Yeşim benzeri tofu fark ediliyordu, yoğun balık etli bir aroma akarken parlak bir şekilde parlıyordu.

"İmparator büyükbaba, balık kafalı Tofu çorbası içerken yumurtalı kızarmış pirinç yemek en rahat şeydir. Burada, Xiaoyi’nin en favorisi Balık kafalı Tofu çorbasını deneyin."

Ouyang Xiaoyi imparatorun sarhoş ifadesini görünce, bir çiçek kalbinde çiçek açmış gibi son derece mutlu oldu. O İmparatorun önünde Balık kafalı Tofu çorbasının kasesini yerleştirdi ve hatta şahsen onun için küçük bir kase doldurdu.

Zengin bir koku yayan sütlü beyaz balık çorbası, yumurtalı kızartılmış zengin pirinç kokusu ile eşleştirildiğinde, imparatorun iştahı, midesinden gelen açlık acılarını hissettiğinde hemen tetiklendi.

Bir ağız dolusu balık çorbasını tattıktan sonra, balıkların lezzeti ve tofu'nun aroması dilinin ucunda çiçek açtırdı ve tat tomurcuklarını sardı. Yardım edemedi ama haykırdı, " bu balık çorbası ... mükemmel!"

Bir mesafeden, Xiaomeng, "Majesteleri, mutlu olmanız harika. Mutlu olduğunuz sürece, Sahip Bu’nun dükkanına müdahale etmeyi düşünmüyorsunuz ve yüce ruh canavarıyla yüzleşmem gerekmiyor. Herkes mutlu."

Çevirmen Notu


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
deden18 (292 puan) Üye
2019-11-03 10:03:08
xiao meng güldürdün
deden18 (292 puan) Üye
2019-10-25 07:48:42
çeviri ve edit için teşekkürler
OkuyucuS0 (159 puan) Üye
2019-08-24 13:31:06
Herkes mutlu xiao meng derken çok rahat lamıştır çünkü kapıda 9. Level canavar kopek vardı sıçardı bi tarafına
blade (2050 puan) Üye
2019-03-18 14:51:27
çeviri ve edit için teşekkürler
Nenya (4 puan) Üye
2019-03-17 22:51:48
Bu kral için bir görev çıkar kesin bakalım ne olacak.
JNXL (21 puan) Üye
2019-03-17 22:26:25
Bence "Tsundere level is %???" olacak çevirmenim. Yalnız imparator da az değil. Bir ayağı çukurda falan dedik ama kaşla göz arasında dükkan için hinlik düşündü bile. Ellerinize sağlık teşekkürler
ForeverSam (7 puan) Üye
2019-03-23 15:30:54
@JNXL, Omae wa mou shindeiru!!!!
maahhaam (3915 puan) Üye
2019-03-17 22:16:51
çeviri için teşekkürler