POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ
En Güçlü Sistem Oku
En Güçlü Sistem
Bir Grup Çöp Gelin Vurun Bana

Gourmet of Another World Bölüm 66: Dükkana İsim Koymamın Bir Sakıncası Var Mı?

Çeviri : ForeverSam
Düzenleme : ForeverSam
Okunma : 1181
Tarih : 24 Mart 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

"Benim emrimde çalışırsan, aylık maaş ... on bin kristal olacak!"

İmparator, Bu Fang'a pırıl pırıl gözlerle bakarken ve parmağını sallarken bir gülümseme ile söyledi.

Bu Fang ifadesizce imparatora baktı ve imparatorun sallanan parmağını fark etmiş gibi görünüyordu. Gözleri, " Hmm? İmparator, aylık maaşımın şimdi ne kadar olacağını söyledi? On bin kristal mi?"

"Ev sahibi, Pişirme Tanrısı olmayı amaçlayan biri olarak, saf hedefiniz materyalizm tarafından bozulmamalıdır.Kararlılığını güçlendirmeli ve zenginliklerden etkilenmemeniz gerekir! Güzel bir gelecek yaratmak için kendi ellerinizi kullanmanız gerekir."

Sistemin ciddi teşviki, Bu Fang'ın kararlılığında ki, biraz sarsılmış olan sanrılarını paramparça etti. Bu Fang'ın ağzının köşesi bir gülümsemeyle genişledi.

Bu Fang kayıtsızca ,sabit gözlerle İmparatora baktı ve sadece sordu, " neden altında çalışmalıyım?"

İmparatorun yüzündeki kendine güvenen gülümseme aniden dondu ve kaşlarını çattı, " çünkü ben İmparatorum, yüce hükümdarım. Sizi imparatorluk şefi olarak işe alacak niteliklerim yok mu?

"Dünyada imparatorluk mutfağına girmek isteyen ve sadece benim için bir yemek pişirmek için şans kollayan sayısız şef var,..."

"İmparator bu kadar inanılmaz mı ? Eğer girmek istiyorlarsa, bırak girsinler."Bu Fang basitçe söyledi. Bakışları sakinleşti. O ne kibirli, ne de zorba idi. Sanki sıradan bir meseleymiş  gibi davranıyordu.

İmparator aniden dondu. İkisini de uzaktan gözlemleyen Xiao Meng bile şaşkına döndü.

İmparator sersemlemesinden kurtulduğunda, ağzının köşesi seğiriyordu. Bu Fang muhtemelen böyle bir şekilde onunla konuşmaya cesaret edebilecek dünyada ki tek kişiydi... ancak, o dükkan içinde Bu Fang ‘a yapabileceği bir şey yoktu.

"Enerjinizi boşa harcamayın. Kimsenin etkisi altında kalmam. Yemeklerimi yemek istiyorsan, dükkanıma gel. Sözde imparatorluk mutfağına girmek için hiç ilgim yok, " dedi Bu Fang ve ayağa kalktı. Sesi sakindi, sanki sadece su içiyormuş gibi.

İmparator, Bu Fang'a anlamlı bir şekilde baktı ve başını salladı. Çok durmadı. Sonucu bilmek için sadece sormanız gereken bazı şeyler vardı.

İmparator," ne idealist ve iddialı bir şef " diye düşündü. Ardından gözlerini daralttı ve buz kalp yeşim semaver şarabının getirdiği rahat bir duyguyla zevke geldi.

Bir süre yedikten sonra İmparator nihayet yemeğini bitirdi. Sakalını temizlerken, yüzündeki kırışıklıklar canlanıyor gibiydi.

"Mükemmel! Lezzetli! Bu kadar lezzetli yemekleri tattığımdan beri uzun zaman oldu! Ödüllendirilmeyi hak ediyorsun!"İmparator sakalını okşarken," ödüle gelince ... karar vermek zor. "

Bu Fang bir şaşkınlığa girdi. İmparatorun böyle bir teklif sunmasını beklemiyordu.

İmparator, dükkanın etrafına bakarken ellerini sırtının arkasına tuttu. Aniden, yüzünde anlaşılmaz bir gülümseme ortaya çıktı.

"Sahip Bu, sizin için bir ödül düşündüm. Sıradan kristaller çok kaba olurdu ve pahalı iksirler kullanamazsınız. Dükkanınızın hala bir tabelası olmadığını gördüm, Peki kişisel olarak dükkanınızı adlandırayım mı?"İmparator yardımsever bir şekilde Bu Fang'a baktı.

Onun bakış açısından, Bu Fang kesinlikle bu ödülü reddetmezdi. İmparator tarafından kişisel olarak yazılmış bir tabela ile, dükkanın şöhreti kesinlikle yükselirdi ve Hafif Rüzgar İmparatorluğu içinde tamamen tanınmış olurdu. Bu kristal vermekten daha pratik bir ödüldü.

"Ev sahibine uyarı, dükkanın iç döşeme sistemi tamamlandı. Dükkanın tabela sistemi zaten hazırlandı. Ev sahibi başkaları tarafından verilen herhangi bir tabela kabul etmemelidir."

Bu Fang, sistemin gurur verici doğası ile kesinlikle böyle cömert bir ödülü kabul etmesine izin vermeyeceğini zaten biliyordu.

"Nazik niyetleriniz için minnettarım. Yemeklerimi beğendiyseniz,dükkanımı daha sık ziyaret edebilirsiniz. Tabela ile ilgili meseleye gelince, buna gerek yok. Dükkanın mobilyaları yeterince iyi, bu yüzden herhangi bir değişikliğe gerek yok " dedi. Bu Fang, vicdanını göz ardı edip imparatorun nazik niyetlerini bir kez daha reddetti.

İmparator gerçekten utanıyordu. O acımasızca onun altında çalışmaya Bu Fang’ı ikna etmeye çalıştı ve Bu Fang tarafından reddedildi. Dükkana isim vermek istediğinde bile reddedildi...

Kara kalpli dükkan gerçekten de kibirli olmakta birinci sınıftı, ama nitelikleriyle bunu yapmakta haklıydı.

"İyi, çok iyi! O zaman Misafirperverliğiniz için teşekkür ederim."İmparator kayıtsızca ifadesiz bir yüzle başını salladı. Bazı kristaller yerleştirdi ve Xiao Meng'in eşliği altında kaldı.

İmparatorun ziyareti nedeniyle, dükkanın düzenli müşterilerinin çoğu giremedi.

Xushi o gün haşlanmış Balık yemeyi planlıyordu. Ancak, daryolun girişine geldiğinde, yolunu engelleyen büyük bir kalabalık keşfetti. Heybetli gösteriden şok oldu ve sadece etrafa sorduktan sonra tüm hikayeyi anladı.

"Tanrım, Majesteleri bile sahip Bu’nun dükkanını bizzat ziyaret etti! Bu konuda Ekselanslarını derhal bilgilendirmeliyim!"Xushi şaşırdı. Geri dönüp giderken artık yemek yemeyi umursamadı.

Aynı zamanda, imparatorun şahsen bir daryol içinde bulunan bir restoranı ziyaret etmesi, tüm imparatorluk şehri içinde hızla yayılmıştı.

İmparator ünlüydü ve sözde ünlü etkisi de böyleydi. Fang Fang'ın küçük dükkanı gerçekten bu kez ünlü olmuştu. İmparatorun şöhretinden dolayı, imparatorluk şehri içinde tamamen iyi biliniyordu. Hemen hemen her zengin ve etkili kişi bu bilgiyi biliyordu.

"Ne dedin? Babam o dükkanı şahsen ziyaret etti mi?"

Göksel gizemin kapısının sol tarafında ve veliaht Prens'in görkemli sarayı içinde, Xushi aldığı bilgileri Veliaht Prens'e doğru bir şekilde bildirdi. Veliaht prensin gözleri anında daraldı ve aniden ayağa kalktı.

"Evet, Majesteleri. Daryol’un girişi şef Hadım Lian ve adamları tarafından tamamen kapatıldı..."Xushi dedi.

Veliaht Prens, birkaç adım ilerledikçe ellerini sırtının arkasına tuttu. Sonra başını kaldırdı ve "Xushi, sana aramanı söylediğim Kanlı Ankakuşu Tavuğu hakkında bir haber var mı?"

"Ekselansları ... haberler var. Birkaç gün sonra imparatorluk şehrine gelecek, " dedi Xushi eğilirken.

Ji Chengan ciddi bir ifadeyle başını salladı. "Babamın ziyareti sırasında adaçayılı ankakuşu tavuğu çorbasını öğrenip öğrenmediğini bilmiyorum. Babam bu bilgiyi bulduğunda, kanlı ankakuşu tavuğunu hemen sunmam gerekecek. Babam bilmiyorsa ... ben şahsen malzemeyi götüreceğim ve sahip Bu’dan adaçaylı ankakuşu tavuğu çorbasını pişirmesini isteyeceğim."

Veliaht Prens ağzının köşeleri kıvrılırken parmaklarını ovdu.

...

Kral Yu Malikanesi, bahçenin merkezi.

Kral Yu, Ji Chengyu, saçlarıyla uyumlu rahat kıyafetler giyiyordu. Yavaşça bahçenin merkezinde bulunan göletin etrafında yürürken elinde kristal tozu tutuyordu. Zaman zaman, o kristal tozdan  biraz çimdikleyerek göletin içine atıyordu.

Kristal toz gölete girdikten sonra, suda yüzen çeşitli renkteki balıklar seyrek miktarda ki kristal tozu anında buharlaştırıyordu.

Kristal tozdan herhangi birini yakalayamayan kırmızı bir balık, vücudunu gölet içinde öfkeyle boğdu. Ağzı geniş bir şekilde açıldı ve kristal tozu koparmayı başaran bir balık yuttuğu için bir dizi keskin diş ortaya çıkardı.

Göletin ortasından havaya yayılmış hafif bir kan kokusu...

Kral Yu yüzünde neşeli bir ifadeye sahipti, ancak diğer balıkları yiyen balıklara bakarken bakışları biraz soğuktu.

"Bir balık bile rekabet etmeyi biliyorsa, Kraliyet ailesinden birisi nasıl şefkatli olabilir? Her çekişmeye kanlı bir savaş eşlik eder..."

Kral Yu usulca mırıldandı. Aniden, bir dizi ayak sesi arkasından çaldı.

Arkasında birkaç figür ortaya çıktı. Hepsi siyah elbiseler giyiyordu ve etraflarında hafif bir miktar gerçek enerji vardı.

"Sonunda buradasın."Kral Yu, kalan kristal tozunu gölete fırlattı ve yavaşça döndü.

Figürlerden biri ellerini kaldırdı ve başlığını çıkardı ve sıska yüzünü ortaya çıkardı. Onun derin batık gözleri vardı ve onun gözlerinin içinde ki bir ruh ateşi titriyor gibi görünüyordu.

"Ruh Mezhebi Başkanı, Hun Qianyun, Kral Yu’yu selamlıyor."

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu

Türkçe çevirmen notu :

Merhaba, okuyucular ben çevirmen kişisi;

Öncelikle eğer ki çevirim kötüyse bu seriyi bırakmamı isteyebilirsiniz.çünkü bende farkettim çevirim bozuk.size bağlı….Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (4)

42 puan
AdelMyron2 ay önce
Üye
Ellerinize sağlık

116 puan
OkuyucuS03 ay önce
Üye
Böyle devam et genç adam

3861 puan
maahhaam8 ay önce
Üye
Çeviri için teşekkürler

744 puan
blade8 ay önce
Üye
Çeviri ve edit için teşekkürler