Gourmet of Another World

07 Ekim 2019
Çeviri: Grandavil
Düzenleme: Grandavil
689 Görüntülenme
Bu bölümü 6 Kişi beğendi.

Düşük not veriyorum...Herşey için!

“Ne, Sorun yaratmak için burada olmasına rağmen nasıl doğru bir şeymiş gibi beyan edebilir? Sahip Bu'nun kişiliğine gerçekten uyuyor.”

Xiao Xiaolong ve diğerlerinin hepsi şaşkındı. Bu Fang'ın Ölümsüz Ankakuşu Restoranı'nda hata bulmasının sebebini açıkça anlamamışlardı.

"Sahip Bu Ölümsüz Ankakuşu Restoranı'na karşı kininiz mi var?" Xiao Yanyu'nun hoş sesi, usulca yankılandı. Apaçık, sadece Xiao Xiaolong değildi, Xiao Yanyu kadar zeki biri bile anlayamamıştı.

Bu Fang, Xiao Yanyu'ya baktı ve gözleri parlak gözleriyle karşılaştı.

“Başkalarıyla hata bulmak için bir nedene ihtiyacım var mı? Geldim çünkü yapmak istiyormuşum.”

"Güzel Bu cevap kusursuz. Sahip Bu için uygun bir cevaptı." Xiao Yanyu düşündü.

Herkes konuşmayı kesti ve yemeklerin gelmesini sessizce bekledi. Genel alan çok gürültülüydü ve havada çeşitli kokular sürükleniyordu. Düşük kaliteli şarabın aroması ve garip yiyecek kokusu birbirine karışmış ve dayanılmaz bir koku yaratmıştı.

Xiao Xiaolong'un gözleri belirgin bir şekilde küçümseme gösteriyordu. Ölümsüz Ankakuşu Restoranı, İmparatorluk şehri içinde iyi biliniyordu ancak genel alandaki hijyen gerçekten de korkunçtu. Bunun ana nedeni, hijyen sağlamayı zorlaştıran yüksek müşteri hacmiydi.

"Yemeğiniz servis ediliyor!" Bir ses çınladı, omzunda beyaz bir havlu asılı olan garsonda yavaşça yaklaşarak yemek tabağını taşıdı.

"Konuklar, işte yemeğiniz, Kızıl Kızarmış Aslan'ın Başı!" Garson, Bu Fang'ın masasına dumanı tüten Kırmızı Kızarmış Aslan Başını yerleştirirken gülümsüyordu.

Kırmızı Kızarmış Aslan Başının kırmızı sosa batırılmış rengi muhteşemdi. Buharı tüten yemekten mis kokusu yayılarak gözlerinin önünde dağıldı.

"Bu Kırmızı Kızarmış Aslan Başı oldukça iyi görünüyor!" Xiao Xiaolong başını salladı ve yemeğe baktıktan sonra dedi.

Çubuklarını alıp kırmızı sosta ıslatılmış Aslan Başından birini almadan önce masaya hafifçe vurarak onları hizaya soktu.

Bu Fang da ifadesizce yemek çubuklarını aldı. Aslanın Kafasından birini aldı ve kâsesine aldı. İlk önce çubuklarını, sertliğini hissetmek için Aslan Başını dürtmek için kullandı, sonra burnuna yaklaştırdı ve kokladı.

Birbiri ardına, Ouyang Xiaoyi ve Xiao Yanyu da Kızarmış Aslan Başından bir ısırık aldı. Tadı oldukça güzeldi, çünkü Immortal Phoenix Restaurant'ın genel alanının en iyi on özel yemeklerinden biriydi. Bu Fang'ın yemekleriyle karşılaştırılamamasına rağmen, sıradan yemeklerle karşılaştırıldığında oldukça iyiydi.

Ouyang Xiaoyi Aslan Başını birkaç lokmada memnunca bitirirken güzel yüzü pembeleşti. Xiao Xiaolong dudaklarını şapırdattı ve bir bardak dolusu su içti. Başka bir Alan Başı aldı ve onu yedi. Kırmızı Kızarmış Aslan Başının bir tabağında sadece beş tane köfte vardı ve ikisini kendi başına yedi.

"Sahip Bu, bunu da denemelisin. Bu Aslan Başının tadı oldukça iyi. Ölümsüz Anka Restoranın şefi hala biraz yetenekli." Xiao Xiaolong, Aslan Başını çiğnerken Bu Fang'a dedi.

Bu Fang cevap vermeyerek küçük bir ısırık aldı. Sos ağzına girerken, hafif bir büzücü tadı vardı. Birkaç kez çiğnendikten sonra, Bu Fang yuttu ve ifadesizce çubuklarını yere koydu. Yemeğe devam etmedi.

Bu Fang'ın davranışı, Xiao Yanyu ve diğerlerinin ona garipce bakmasına neden oldu.

"Bu Kızarmış Aslan Başının sosu çok tuzlu. Açıkça, çok fazla tuz ilave edilmiş. Ayrıca, sos içindeki şeker tamamen çözülmemiş, bu yüzden tadına baktığımda biraz sert olmuş. Ayrıca, Aslan Başı, Dört Mutluluk Köftesi olarak da biliniyor, yüzde yetmiş yağsız et ve yüzde otuz yağlı etin yoğrularak köfte haline getirilmesiyle yapılır. Ek olarak, yağsız et elle ince parçalara kıyılmış olmalı ve yağlı et çok yağlı olmamalıdır. Kıyılmış etin hala birbirine yapışma şeklinden bu tabakta kullanılan yağsız etin yeterince ince kıyılmadığını açıkça söyleyebilirsin. Kullanılan yağlı et de tadı etkileyecek miktarda aşırı yağlı. Düşük not veriyorum." Bu Fang hafifçe nefes verdi ve açıkça söyledi.

Xiao Xiaolong ve diğerleri suspus bir şekilde ona bakarken, pek çok kelime konuştu ve Red Braised Lion's Head yemeğini tamamen değersizmiş gibi gelene kadar eleştirdi.

Xiao Xiaolong hayrete düşerek yemek çubuklarını elinden masaya düşürdü. Bu Fang'ın değerlendirmesini duyduktan sonra, Aslan Başına bir kez daha baktığında eskisi kadar lezzetli görünmüyordu. Köftelerin bu kadar kusuru olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu.

Aslında hala biraz iştahı vardı ama şimdi yemeğe devam etme arzusu ortadan kalktı. Yarısı yenen Aslan Başını tekrar kâsesine tükürdü.

"Sahip Bu gerçekten sorun çıkarmak için burada. Genel alanın özel yemeği aslında böyle sefil bir durumla eleştirildi. Ancak mutfak becerileriyle, derecelendirme oldukça doğru olmalı." Xiao Xiaolong düşündü.

İkinci yemek olarak bir tabak Buharda Balık servis edildi. Balıktan sürekli ılık bir buhar dağılırken taze bir aromada yayılıyordu.

Buğulama Balığın görünümü son derece iyi korunmuştu. Balığın gövdesinde birkaç kesik vardı. Balıkların eti buharda pişirildikten sonra pişirildiğinde, bu kesikler açılmaya zorlar ve içindeki yumuşak eti açığa çıkarır. Tabak içinde açık renkli bir balık çorbası duruyordu ve buharda pişmiş balığı çevreliyordu.

Bu kez, diğerlerinden hiçbiri çubuklarına dokunmadı. Bu Fang'a bakarak ilk önce onun bir değerlendirme yapmasını beklediler.

Bu Fang başını salladı ve yemek çubuklarını aldı. Çubuklarını önce balıkların solungaçlarına hafifçe bastırmak için kullandı. Çubuklarından hafif bir tepki kuvveti gelince Bu Fang başını salladı. "Bu Buharda Balık pişirilirken sıcaklık kontrolü oldukça iyi yapılmış görünüyor" diye düşündü.

Çubuklarının ucunu balık çorbasına batırdı ve ağzına yerleştirdi. Hafif bir tuzlu balık kokusu kalıntısı vardı, ama sadece bu küçük koku Bu Fang'ın ifadesinin anında tatsız hale gelmesine neden oldu.

"Pü!" Bu Fang, masadan uzağa bakarak hafifçe tükürdü, sonra ağzındaki kötü tadı yıkamak için bir ağız dolusu su içti.

“Balığın basit balık kokusu bile kaldırılmamış. Denemenin bir anlamı yok, balıketi kesinlikle kötü koku içeriyor.” Bu Fang'ın ifadesi son derece tatsızdı ve değerlendirmesini yaparken tonu biraz soğuktu.

Xiao Xiaolong ve diğerleri bir kez daha şaşırdı. Bu Fang balığın tadına bakmadan zaten yemeği bir başarısızlık olarak değerlendirmişti. Xiao Xiaolong, ona kör bir şekilde inanmadı ve yemek çubuklarını kullanarak ağzına bir parça balık koydu.

Tadı aslında hala oldukça iyiydi. Bu Fang'ın bahsettiği balıklık mevcuttu ama o kadar da güçlü değildi. Hala orada olmasına rağmen, yine de tolere edilebilirdi.

Mutfak işi titizlik konusunda özeldir. Herhangi bir gözden kaçırma veya yanlışlık yemeğin tadını etkileyecektir! En başında balık kokusunun olmaması gerekirdi. Mevcut olduğundan, o zaman başarısız olur, ”Bu Fang acımasızca eleştirdi.

Xiao Xiaolong ve diğerleri, söylediklerini tam olarak anlamadan başlarını salladılar. Birkaç dakika sonra garson, birkaç başka yemek daha servis ediyordu. Ancak, masadaki çok fazla dokunulmamış yemekleri görünce biraz şaşırdı.

Yemeklerin bazılarına neredeyse hiç dokunulmamıştı, bazıları ise sadece birazcık yenilmişti. Ancak, bir bütün olarak, müşterinin masasındaki yemekler sadece bir kez tadına bakılmış ve bitirilmeden bırakılmıştı.

Bu Ölümsüz Anka Restoranında tamamen inanılmayacak bir şeydi. Restoranın aşçıları tarafından pişirilen yiyecekler, çok sayıda insanın midesini yenmişti!

Garson, Bu Fang'ın masasının son yemeğini çıkarırken, ablası Chun'a masadaki garip durum hakkında bilgi verdi ve o da şaşırmıştı. Son yemeği Bu Fang'ın masasına kendisi taşırken kuşkulu bir ifadesi vardı. Chun masaya geldiğinde masadaki neredeyse el değmemiş yemekler ile dolu olduğunu görünce, göz bebekleri hafifçe daraldı "Ah, Genç Efendi Xiao, neden yemek yemiyorsunuz? Yemekleri beğenmediniz mi? " diye sordu.

Bu Fang'ın ruh hali şu anda iyi değildi. İyi bir yemeğin tadına bakamaması, doğal olarak ruh halini de etkiliyordu. Xiao Xiaolong, Bu Fang'a çaresizce işaret etti ve “Bu genç efendi Bu, yemeklerinizin çok kötü pişirildiğini, tamamen yenmez olduklarını söyledi” dedi.

“Ne? Genç usta Xiao şaka yapıyor olmalı. İmparator şehrindeki herkes, Ölümsüz Anka Restoranın yemeklerinin tadının ne kadar iyi olduğunu biliyor. Genel alan olmasına rağmen, buradaki yemekler bile diğer büyük restoranların özel menüleriyle karşılaştırılabilir! " Chun kıkırdadı ve elini salladı.

Bakışları Bu Fang'a düştü ve ifadesi tatsız hale geldi.

Bu Fang onu görmezden gelerek yemek çubuklarını son yemeği yemek için kullandı.

Tek bir ısırık yedikten sonra Bu Fang yemek çubuklarını bıraktı. Kafasını sağa sola salladı ve basitçe şöyle dedi: "Bu Bambu filizleri ile Kızarmış Karidesler için, seçilen bambu filizleri olgunlaşmamış ve bazıları çok acı ve çiğnemesi zor. Kullanılan karideslerinde kalite farkı var. Bazıları canlı karidesler, diğerleri ise ölü karidesler. Tadı arasındaki fark çok güçlü. Zayıf bir puan verdim. "

Bu Fang'ın değerlendirmesini duyduktan sonra, Chun afallamıştı. Sonra, o kadar öfkeden çıldırdı ki, göğsünde kabarıp inmeye başladı. “Bu zombi yüzlü gerçekten belaya neden olmak için burada!” Genel alanın özel yemeklerini değersiz olarak eleştirmeye cesaret ediyor! Bizi bu şekilde değer biçmek için kim olduğunu sanıyor?!” diye düşündü.

Chun, kabaran göğsüne masaj yaptı ve Bu Fang'a soğuk bir bakış atarak "Görünüşe göre sende bir Şefsin? Madem bir şefsin, anlıyor olman gerek. Sen kim oluyorsun da Ölümsüz Anka Restoranın yemeklerini eleştiriyorsun! "

 

Çevirmen Notu

Grandavil

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
OkuyucuS0 (1478 puan) Üye
2019-12-11 19:34:38
Efso
deden18 (295 puan) Üye
2019-10-30 19:48:33
Ceviri icin tesekkurler
maahhaam (4080 puan) Üye
2019-10-21 22:06:53
düzenli bir çeviri olacak mı acaba ?
deden18 (295 puan) Üye
2019-10-14 22:36:29
Kral
Buyucumeclisi (9 puan) Üye
2019-10-10 03:25:46
Sonunda ellerinize sağlık
blade (2054 puan) Üye
2019-10-08 01:55:49
Çeviri ve edit için teşekkürler
maahhaam (4080 puan) Üye
2019-10-07 22:53:46
sonunda... çeviri için teşekkürler. çevirmen arkadaş farklı mı şimdi?