Gourmet of Another World

29 Ekim 2019
Çeviri: Grandavil
Düzenleme: Grandavil
584 Görüntülenme
Bu bölümü 8 Kişi beğendi.

Tavada-Kızartılmış Çiçek Yengeç, Düşük puan veriyorum!

Chun'un tepesi atmıştı. Xiao Xiaolong'un arkadaşı açıkça hata bulmak için oradaydı. Genel alanın yemekleri üst şefleri tarafından pişirilmeyebilir ancak tarif ettiği kadar berbat olmaları mümkün değildi.

Bu sırada, Xiao Xiaolong ve diğerleri, Chun'a yüzlerinde tuhaf ifadelerle bakıyorlardı. "Bu Fang, Ölümsüz Anka Restoranın yemeklerini eleştirecek niteliklere sahip değil mi? Bu dünyanın en büyük şakası. İmparator bile Bu Fang'ın yemeklerine yenilmişken, Ölümsüz Anka Restoranının bu kadar kibirli olmasına ne hakkı var?"

Chun'ın sözleri çok kibirliydi, ancak kibirli olma niteliğine sahipti. Ölümsüz Anka Restoranın şeflerine çok güveniyordu. Esasında Hafif Rüzgâr İmparatorluğu’nda onlardan daha iyi başka bir restoran yoktu. Kiraladıkları şefler tüm imparatorluğun en iyisiydi.

Xiao Xiaolong ve diğerlerinin alaycı bakışları Chun'a biraz rahatsızlık veriyordu. "Sözlerim yanlış mı?" diye sorduğunda güzel yüzü hafifçe somurtuyordu.

Xiao Xiaolong ve diğerleri kıkırdadı ve konuşmadan kafalarını hafifçe salladı. Bu Fang ona bakarken ifadesizdi. Bakışları bir palyaçoya bakıyor gibiydi. Bu Fang ayağa kalktı ve Chun'a baktı. Masaya altın paralar koyup “Beni ikinci kata götür. Birinci kattaki tüm yemeklere… Kötü puan verdim.” basitçe dedi.

“Siz ...” Chun çok kızgındı. “Bu kişi neden bu kadar kibirli! Kim olduğunu düşünüyor? O kim de Ölümsüz Anka Restoran şefleri tarafından yapılan yemekleri eleştiriyor?” diye düşündü.

Xiao Xiaolong ve diğerleri Bu Fang'ın ikinci kata çıktığını gördüklerinde, gözleri hemen aydınlandı ve onlar da ayağa kalktı.

Xiao Xiaolong, Chun yanına gelerek gülümsedi ve "Chun Abla, kızma. Bu arkadaşımın da böyle bir kişiliği var. Bizi ikinci kata götür. İkinci katın yemekleriyle karşılaştırılamaz birinci kat yemekleri. O zaman geldiğinde arkadaşım böyle bir değerlendirme yapamayabilir. " Xiao Xiaolong, Chun yanına gelerek gülümsedi ve "Chun Abla, kızma. Bu arkadaşımın da böyle bir kişiliği var. Bizi ikinci kata götür. İkinci katın yemekleriyle karşılaştırılamaz birinci kat yemekleri. O zaman geldiğinde arkadaşım böyle bir değerlendirme yapamayabilir. "

“Güzel! Bu küstah veledin üst katta hala bu kadar kibirli olup olmayacağını görmek istiyorum!” Chun, nazikçe burnundan solurken arkasını döndü ve kalçalarını sallayarak yolu gösterdi.

Xiao Xiaolong ve diğerleri, onu takip ederken kaygısız bir şekilde gülümsediler. Ölümsüz Anka Restoranın ikinci katındaki alan birinci kattan çok daha dardı. Bu Fang ve diğerleri ikinci kata çıktıklarında, bedenleriyle farklı bir atmosfer hissedebiliyorlardı.

Gürültülü birinci katın aksine, ikinci kat son derece sessiz ve düzenliydi. Döşeme çok zarif ve göz kamaştırıcıydı, çevrede sürekli taze hava bırakan birçok ruh otları vardı. Masalarında oturmuş kibar bir şekilde yemeklerini yiyen bazı müşteriler vardı.

Chun, salınarak onları boş bir masaya yönlendirdi. İfadesi tatsız bir şekilde "Menüye bak, ne yemek istersin!" dedi Bu Fang'a soğukça.

Bu Fang menüyü aldı. Üzerine yazılmış yirmi tane yemek vardı ve her bir yemek çok pahalıydı. Fang Fang'ın küçük restoranına kıyasla hiçbir şey olmasa da, sıradan nüfus için fiyat çoktan elde edilemezdi.

Bu Fang, menüyü masaya koymadan önce tek bir bakış attı ve basitçe, "Bana ikinci katın en iyisi olduğunu düşündüğün tüm yemekleri ver" dedi.

"Hmm?" Bu Fang'a soğukça bakarken Chun'un gözbebekleri daraldı. "Sesinin tonundan, bu velet yemeklerimizde hala hata bulmaya çalışıyor? Ölümsüz Anka Restoranın ikinci katında ve hala hata bulmaya cesaret mi ediyor?"

“Çok iyi! Ölümsüz Anka Restoranın yemeklerini denemene izin vereceğim!” Chun, sinirle burnundan soluyarak yemeklerin hazırlanması için gerekli düzenlemeleri yapmak üzere dönüp gitti.

Sadece Chun ayrıldıktan sonra, Xiao Xiaolong usulca Bu Fang'a sorabildi. “Sahip Bu… Bugün gerçekten Ölümsüz Anka Restoranın tüm yemeklerini eleştirmeye hazırlanıyor musun?”

“Bu gerçekten yapılması akıllıca bir şey mi? Sonuçta, refahı uyum doğuruyor.”

Bu Fang hafifçe kaşlarını çattı ve Xiao Xiaolong'a baktı. “Yetersizliklerini gösterdiğim için minnettar olmalılar” dedi.

Ouyang Xiaoyi kendini tutamayarak kahkahalara boğuldu. Sahip Bu saçma konuşurken ciddi görünmesi onun için açıkça çok eğlenceliydi. Xiao Yanyu kıkırdarken ağzını kapatıyordu. Büyüleyici bir kırmızılık güzel yüzünde ortaya çıktı.

Öte yandan, Bu Fang son derece şaşkındı. Gerçeği konuşuyordu. Verdiği değerlendirme yemeklerin ölümcül kusurlarına dikkat çekiyordu. Bu kusurlara dayanarak düzeltme yaparlarsa, bu yemeklerin tadı en azından bir dereceye kadar iyileşirdi. Bir süre sonra, bir yemeğin kokusu onlara doğru sürüklendi.

Chun yavaş yavaş yemeği getirirken salınıyordu. Zengin bir koku yayan çiçek yengeçlerinin bulunduğu geniş bir tabak taşıyordu. Bu çiçek yengeçleri yarıya bölünmüştü ve tabağa dik şekilde konulmuştu. Uzak mesafeden göz kamaştırıcı ve görkemli görünüyordu. "Bu, Ölümsüz Anka Restoranın seçkin bölgesine ait çok bilinen bir yemeği,Tavada-Kızartılmış Çiçek Yengeci." Chun yemeği masaya yerleştirdikten sonra Bu Fang'a meydan okuyarak baktı.

Xiao Xiaolong, çiçek yengeci kokusunu soluduğunda birazcık kendine hâkim olamayacağını hissediyordu. Daha önce, Ölümsüz Anka Restoranına geldiğinde, kesinlikle bu yemeği sipariş ederdi. Çiçek yengeçlerinden birini kâsesine koydu ve iştahla yemeğe başlamadan önce kabuğunu hevesle çıkardı.

Bu Fang da bir çiçek yengecinin yarısını alarak kâsesine koydu. Çiçek yengeçlerinin rengi iyi kontrol edilmişti. Kırmızı renkli kabuk ve aynı zamanda tavada kızartıldıktan sonra çıkan koku da oldukça umutlandırıcıydı.

Tek bir çubuk tutan Bu Fang, çiçek yengecinin kabuğunu açtı ve nefis kokulu yengeç eti önünde ortaya çıktı. Bu beyaz ve yumuşak yengeç eti belli belirsiz bir ısı veriyordu ve kırmızı kabuğun görüntüsü takviye edildiğinde daha da davetkâr hale geldi.

Bu Fang hemen yengeç etine dokunmadı. Kabuk üzerinden yengeç yağının bir kısmını çıkarmak için çubuklarını kullandı. Yengeç tereyağı kehribar rengi ve çok cazipti. Kokusu o kadar güçlü olmasa da, hala bir yengeç özü idi.

"Hmm?" Bu Fang, kabukta kalan yengeç yağını tattıktan sonra kaşlarını çattı ve hiçbir şey söylemedi. Sonra, yumuşak ve hoş kokulu yengeç etinden bir ısırık aldı ve ifadesi hâlâ ciddiydi. Hem yengeç yağı hem de yengeç etinin tadına baktıktan sonra, Bu Fang çiçek yengecini tabağa bıraktı ve hiçbir şey söylemedi.

“Sorun nedir? Herhangi bir kusur bulamadın mı? Birinci kattaki yemekler sıradan halk için hazırlanmıştır ve siz elbette kusurları gösterebilirsiniz. Ancak, şimdi ikinci kattasınız, buradaki yemekler emperyal şehir içindeki prestijli insanlar, seçkin misafirler için hazırlanmıştır. Hala kusurları gösterebilir misiniz?

Chun, Bu Fang'ın konuşmadığını görünce hemen dalga geçip, alay etmeye başladı. Xiao Xiaolong ve diğerleri de şaşkınlıkla Bu Fang'a bakarken şaşırdılar. Ancak, bildikleri Bu Fang kesinlikle başkalarını tenkit etme şansından vazgeçmezdi.

Bu Fang, sevinçten uçan Chun'a baktı, sonra dudaklarını büzdü ve yalın bir biçimde şöyle dedi: "Hiçbir şey söyleyemediğimden değil, nutkum tutuldu sadece. Bu gerçekten Ölümsüz Anka Restoranın ikinci katından özel bir yemek mi?

"Çiçek yengecinin nasıl pişirildiğini bir kenara bırakarak, çiçek yengecinin seçimi bile bu yemekte bir leke. Tavada-Kızartılmış Çiçek Yengecinin en önemli özelliği, çiçek yengecinin seçimidir. Bu çiçek yengecinin eti yeterince yumuşak değil ve su kadar tatsız, sadece bakarak bu yengecin yapay olarak yetiştirildiğini söyleyebilirim. Etin dokusu boş geliyor ve tadı yabani çiçek yengeçlerinden çok daha kötü, ayrıca tavada kızartmada da sorun var. Isı üzerindeki kontrol düzgün bir şekilde yapılmamış ve sonuç olarak, yengeç yağı aşırı pişme nedeniyle kokusunu ve tadını kaybetmiş. Genel olarak, düşük bir puan verdim.

Bu Fang'ın söyleyemediği bir şey değildi, ama söylemek için tembel hissediyordu. Tavada-Kızartılmış Çiçek Yengeci yemeğini ilk kez kokladığında, biraz beklentili hissediyordu. Ancak, bir kez tattığında, bu beklenti keskin bir şekilde suya düşmüştü. Gökyüzünden bir uçuruma düştüğünü söylemek abartı olmazdı.

Chun, şaşkınlıktan sersemlemişti. Xiao Xiaolong ve diğerleri de bir şaşkınlığa girdiler. Demek ki… bu yemeğin birçok kusuru vardı! Hiç anlayamamışlardı!

"Hıh! Kim saçma konuşmayı bilmiyor ki! Yorumlarının doğru olup olmadığını kim bilir!" Chun küçümseyerek gülmeye başladı.

Bu Fang kayıtsız ona baktı ve bakışlarını uzağa çevirdi. “İster inan ister inanma sana kalmış. Acele et ve diğer tabaklara servis yap. Yemeklerine olan sabrımı çoktan kaybettim.”

Bu Fang için inanmış olsun veya olmasın önemli değildi. Sadece sistem görevini tamamlamak için oradaydı, Chun'u eğitmek için değil.

“Chun, ne oldu? Tartışmanın nedeni ne?” Tam Chun çileden çıkmış göğsü şişirdiği zaman, ince bir figür yavaşça yaklaştı ve konuşmaya başladı.

Chun, yaklaşan kişiyi gördüğünde gözleri aydınlandı. "Sahip Qian, acele et ve gel. Bu adam, restoranımızın yemeklerinin düzgün pişirilmediğini söylüyor!" dedi.

Çevirmen Notu

Herkese Merhaba,

Haftanın 6 günü çalışan biri olarak fazla boş günüm olmuyor ancak çeviri yapmaya çalışıyorum. Belirli sürelerde çeviri yapamayabilirim. Şimdiden anlayışınız için teşekkürler! 

İyi okumalar!

Grandavil

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
muhammed351995 (58 puan) Üye
2019-11-15 09:19:52
Ellerine kollarına sağlık hocam
Buyucumeclisi (9 puan) Üye
2019-10-30 20:21:58
Ellerinize sağlık
deden18 (296 puan) Üye
2019-10-30 19:48:15
Ceviri icin tesekkurler
JNXL (36 puan) Üye
2019-10-30 15:38:59
Ahhh seni anlıyorum. Ellerin dert görmesin teşekkürler.
maahhaam (4094 puan) Üye
2019-10-30 14:11:05
Ceviri icin tesekkurler
blade (2054 puan) Üye
2019-10-29 22:09:15
Çeviri ve edit için teşekkürler