Gourmet of Another World

18 Kasım 2019
Çeviri: Grandavil
Düzenleme: Grandavil
418 Görüntülenme
Bu bölümü 6 Kişi beğendi.

Kurutulmuş Taş Sazanı Kızartması

Brokar, ipek kumaş bir bornoz giymiş olan Qian Bao, elleri belinde göbeğini dışarı iterek, göz kamaştırıcı zümrüt gömülü olan kemerini ifşa ederek yürüdü. Bu şekilde yürümesinin nedeni, kibrini tatmin etmek için kemerine bakarken diğerlerinden gelen kıskanç bakışları hissetmekti.

“Ölümsüz Anka Restoranın yemeklerinin lezzetli olmadığını söylemeye cüret edebilecek kibirli kim olabilir?” Birisinin restoranın yemeklerinin kötü tattığını söylediğini duyunca, Qian Bao anında hoşnutsuz kalmıştı.

Chun'un yanında durup bakışlarını takip ettiğinde, Xiao Xiaolong ve diğerlerini gördü.

“Ah, bu bizim imparatorluk kentimizin dâhisi, genç efendi Xiao değil mi? Bir süreden beri sizleri restoranımızda ağırlayamadık. İnanmıyorum, tanrıça Yanyu ve prenses Ouyang da buradalar. Sizi daha önce karşılamadığım için beni mazur görün. Hm? Bu kişi..."

Qian Bao kendini ifade etmeyi biliyordu ya da başka bir deyişle, iş yapmayı biliyordu. İnsanlarla ilişkisi mükemmeldi. Daha basit bir ifadeyle, o kurnaz bir insandı. Bu sayede, küçük bir restoranı hiçbir şeyden Ölümsüz Anka Restoranın şu anki ölçeğine getirmeyi başarabilmişti.

Açıkçası, başarısının arkasında birçok insan vardı. Bununla birlikte, Qian Bao'nun kendi çabası ve yeteneğinin de kesinlikle rolü vardı.

“Genç efendi Bu olarak hitap edebilirsin.” Xiao Xiaolong, Bu Fang'ı tanıtırken gülümsedi. Bu Fang'ın adını duyurmaya cesaret edemedi. Kara Kalpli Restoran, yakın zamanda imparatorluk kentinde tanınmıştı ve Ölümsüz Anka Restoranın en büyük rakibi haline gelmişti.

O anda Bu Fang'ın adını duyurmayı seçerse, Qian Bao'nun Bu Fang'ı öldürmeyeceğine dair hiçbir garanti yoktu.

"Genç Efendi Bu?" Qian Bao hafızasında aramaya çalışırken düşündü. Ancak, 'Bu' soyadıyla kayda değer bir aile hatırlamadı.

Yinede, Qian Bao, Bu Fang'a yumruk ve avuç selamı verirken gülümsedi ve "Anlıyorum, Sen aslında Genç Efendi Bu'sun. Senin hakkında çok şey duydum. Yemeklerimiz damak tadınıza uymadı mı?"

"Benim damak tadıma uymadığından değil. Kötü pişirilmişler. Kötü bir derece verdim," dedi ifadesiz bir şekilde.

"Onlar kötü mü pişmiş?" Qian Bao, Bu Fang'ın ciddi ifadesine bakarken biraz şaşırmıştı. Ölümsüz Anka Restoran'da hata bulmaya cesaret eden biriyle karşılaşmayalı uzun zaman olmuştu.

Ölümsüz Anka Restoranı ilk inşa edildiğinde, diğer restoranlardan insanlar yemekleriyle ilgili hata bulmaya gelirdi. O zaman, yemeklerinde gerçekten kusurlar vardı. Ancak, şu anda... Restoran genişledikçe, Hafif Rüzgâr İmparatorluğu'nun her bölgesinden şefler getirmek için çok para harcadılar ve şeflerin her birinin kendine has özel yemeği vardı. Nihayetinde, Ölümsüz Anka Restoranının bugünkü ününü bu yarattı.

"Genç efendi Bu, şaka yapıyor olmalısın. Emperyal şehir içindeki herkese sorabilirsin. Kim Ölümsüz Anka Restoranın yemeklerinin lezzetli olmadığını söylemeye cesaret eder ki?" Qian Bao, yüzünde bir gülümsemeyle söyledi. Ancak söylediği sözler kibirle doluydu.

"Lezzetli değilse, lezzetli değil. Bu yemekler kötü pişirilmiş. Her türlü yemeği servis edebilirsiniz ve kusurlarını size gösterebilirim." dedi Bu Fang. Qian Bao ile tartışmakla uğraşamazdı.

Bu Fang'ın sözleriyle Qian Bao gözlerini hafifçe kısarak düşündü. "Bu velet hakikaten küstah. Böyle saçma sapan konuşmaya sahiden cesaret mi etti? Gerçekten kendine çok mu güveniyor?"

“Pekâlâ! Genç Efendi Bu ısrar ettiğine göre, bir yemek servis edeceğim ve şefle yüz yüze karşılaşmaya izin vereceğim. Eğer şefimi ikna edebilirsen, kabul edeceğim,” dedi Qian Bao, gülümsemesi yüzünden kaybolmuştu.

“Gerçekten yüz yüze karşılaşma mı yapacaklar?” Xiao Xiaolong ve diğerleri bir süreliğine şaşırdı ve ardından çok heyecanlandılar.

Qian Bao, Bu Fang'ın kimliğini bilmiyor olabilir, ama onlar onu iyi tanıyorlardı. Bu Fang bu sözleri söylemeye cesaret ediyorsa, o zaman kesinlikle emin olacaktır, ne de olsa Bu Fang'ın aşçılık becerileri Ölümsüz Anka Restoranın şeflerinden çok daha yetenekliydi.

“Hayır, onayına ihtiyacım yok. Şuna ne dersin, bahse girelim. İşaret ettiğim kusur şefi ikna ederse, üçüncü kata çıkmama izin verirsin. Öte yandan, eğer kaybedersem, bu yemeklerin bedelinin yüz katı kadarını karşılayacağım." ifadesizce söyledi Bu Fang.

Herkes soğuk havadan derin bir soluk aldı.

"Tazminat olarak fiyatın yüz katı, bu Efendi Bu gerçekten müreffeh! Çok fazla yemek siparişiyle toplam maliyet zaten beş yüz altını aştı. Yüz katı fiyatla en az elli bin altın eder!"

Bahsi duyunca Qian Bao'nun bile kalbi yerinden çıkar gibi oldu. Bu Fang'a baktığı zaman bakışları artık hiçbir küçümseme izi içermiyordu.

Elli bin altın parayı bahis olarak kullanmaya cesaret eden birinin kimliği nasıl bu kadar basit olabilir? Dahası, saray memurunun oğlu olan Xiao Xiaolong'u da beraberinde getirdi. Açıkçası, sosyal çevresi basit değildi.

Diğer tarafın amacı Ölümsüz Anka Restoranın üçüncü katına girmek miydi? Arzu ettiği üçüncü katın yemeklerini tatma isteği miydi? Üçüncü katta kusur bulmayı planlıyor olabilir mi?

O an içinde, Qian Bao birçok şeyi düşündü. Sonunda gözlerini kısarak, “Peki! Katılıyorum!” dedi.

Bu Fang başını salladı ve Qian Bao'ya istediği yemeği seçmesini işaret etti.

Qian Bao ellerini sırtına yerleştirerek söyledi. "Kardeş Chun, ikinci katın özel yemeği, Kurutulmuş Taş Sazanı Kızartması'nı servis etmesi için birisini gönder!"

Chun, Qian Bao'nun sözlerini duyduğunda gözleri hemen aydınlandı. "Sahipten beklendiği gibi! Bu yemekle, hadi bu veletin hala bir hata bulabildiğini görelim!" Kurutulmuş Taş Sazanı Kızartması, Ölümsüz Anka Restoranın ikinci katındaki en iyi yemekti.

Başlangıçta üçüncü kata terfi edilmesi gerekiyordu. Ancak, işletme sahibi üçüncü katın sadece üç yemek servis edeceğini karar verdiğinden, Kurutulmuş Taş Sazanı Kızartması sonunda çıkarılmıştı.

Yine de, tadı olsun ya da görünüm olsun, Kurutulmuş Taş Sazanı Kızartması üçüncü kata girmek için yeterli nitelikteydi!

Qian Bao gülümseyerek "Genç Efendi Bu, lütfen oturun ve biraz bekleyin" dedi. Xiao Xiaolong ve diğerlerinin oturup yemeğin gelmesini beklemesini istedi. Bu Fang, sandalyesine otururken hiçbir şey söylemedi ve sessizce Qian Bao'nun söylediği Kurutulmuş Taş Sazanı Kızartmasını bekledi.

Bu arada, Qian Bao, Xiao Xiaolong ve diğerleri ile mutlu bir şekilde sohbet ediyordu. Bir süre sonra, ikinci kattaki müşterilerin birçoğunun kaynağı arayarak etraflarına bakmasını neden olan, çevreye yayılan zengin bir koku alabiliyorlardı.

Chun, büyük bir tabak taşırken yaklaşıyordu ve üzerinden çok miktarda buhar yükseliyordu. Bu sefer, şehvetli kalçalarını sallamaya cesaret edemedi, yemeğin dökülmesinden korkuyordu.

Şef üniforması giyen obez bir adam, gururlu bir ifadeyle Chun'un arkasını takip ediyordu.

“Kurutulmuş Taş Sazanı Kızartması burada, lütfen yemeğinizin tadını çıkarın,” dedi Chun tatlı bir şekilde eğildi ve tabağı masaya yerleştirdi.

“Sahip Qian, birisinin sorun çıkarmak için burada olduğunu duydum. Bu adamın yemeğimle ilgili herhangi bir kusur bulup bulamayacağını görmek için geldim!” Obez adam Qian Bao'ya doğru yürüdü ve yüksek sesle söyledi. Bu Fang obez adama baktı ve obez adam sanki bir şey hissetmiş gibi ona doğru döndü.

Yüzündeki kaslar titriyordu.

“Sen sorun çıkarmak için buraya gelen velet misin?” Obez adamın algısı oldukça keskindi, Bu Fang'a doğru dik dik bakıyordu.

“Usta Chen, bu Genç Efendi Bu. Onu korkutmaya çalışma,” dedi Qian Bao gülümseyerek.

Bu Fang, bakışlarını obez adamdan Kurutulmuş Taş Sazanı Kızartmasına kaydırırken ifadesiz kaldı.

Rengi, altın ve kırmızı karışımıyla parlak ve göz alıcıydı. Çok sayıda malzeme içeren kalın sos tabakası, tatlı bir aroma salıyordu. Kızgın yağda kızartma yapılan balık, iştahını uyandıran zengin bir koku yayıyordu.

Sadece görünüşe bakıldığında, bu yemek kötü değildi. Bu Fang yemek çubuklarını aldı, herkes bakarken sosu içine daldırıp ağzına yerleştirdi.

Xiao Xiaolong ve diğerleri, Bu Fang'a sabit bir şekilde bakarken nefesini tuttu. Usta Chen ve Qian Bao, Bu Fang'a bakarak yutkundular. Bu Fang sosu tattıktan sonra, bir parça balık aldı ve ağzına yerleştirdi. Tadını çıkardıktan sonra yemek çubuklarını bıraktı.

Bu Fang'ın yüzünde başından sonuna kadar en ufak bir ifade bile yoktu. Kimse ne düşündüğünü çözemedi. Birdenbire ortam havası ağırlaştı ve herkes nefesini tuttu.

Çevirmen Notu

İyi Okumalar 

Grandavil

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
deden18 (296 puan) Üye
2019-11-21 08:43:33
bu serinin şu anda 600 den fazla bölümü var ilerisi özellikle çok keyifli -ben 542 deyim- okumanızı tavsiye ederim. çevirmen arkadaşa kolay gelsin
deden18 (296 puan) Üye
2019-11-21 08:41:48
çeviri için sağolun
muhammed351995 (58 puan) Üye
2019-11-20 06:25:04
Bu seriye biraz daha ilgi lütfen
Buyucumeclisi (9 puan) Üye
2019-11-18 21:37:50
Bu seriye ilgi lütfen
blade (2054 puan) Üye
2019-11-18 15:51:02
Çeviri ve edit için teşekkürler
maahhaam (4109 puan) Üye
2019-11-18 15:45:40
çeviri için teşekkürler
Kiritovskaneki (5 puan) Üye
2019-11-18 15:09:14
Çeviri için teşekkürler, yeni bölüm ne zaman gelir acaba?
Grandavil (1 puan) Üye
2019-11-18 15:15:08
@Kiritovskaneki Merhaba, Haftalık yayın sağlayacak boş zamanım bulunmuyor fakat elimden geleni yaparak 2-3 haftada bir bölüm iletmeyi planlıyorum. Grandavil