Gourmet of Another World

22 Kasım 2019
Çeviri: Grandavil
Düzenleme: Grandavil
930 Görüntülenme
Bu bölümü 8 Kişi beğendi.

Göklere Erişmek İsteyen Süs Ördek Fırınlaması

Bölüm 72: Göklere Erişmek İsteyen Süs Ördek Fırınlaması

“Genç Efendi Bu… Tadı nasıl?”

Bir süre sonra, Bu Fang hala bir şey söylemiyordu. Xiao Xiaolong ve diğerleri daha fazla bekleyemeyecek hale gelmişlerdi, Qian Bao ise çoktan sabırsızlıkla ağzını açıp sormuştu. Gözleri sabit şekilde Bu Fang'a bakıyordu.

Usta Chen, kollarını çaprazlayarak sakince bakmayı sürdürdü. Taş Sazanı Kızartması yemeği onun uzmanlığıydı. Onlarca yıldır pişiriyordu ve yemekle aşinalığı çoktan zirveye ulaşmıştı. Kendi içinde, çoktan mükemmeldi.

Bu Fang, hafifçe nefes alarak masadan su bardağını alıp bir yudum içti. Ancak o zaman bakışları diğerlerine doğru yöneldi.

Kayıtsız bir şekilde ağzını açtı ve değerlendirmesini verdi, "Daha önce hata dolu yemeklere kıyasla, Kurutulmuş Taş Sazanı Kızartması yemeğinin bir sınıf yukarda olduğu söylenebilir."

Bu Fang'ın sözleri anında herkesin rahatlamasına ve Xiao Xiaolong ile diğerlerinin de gülümsemesine neden oldu.

“Sahip Bu sahiden bu yemeği övdü. Demek ki Yemeğin tadı oldukça iyi olmalı. O zaman kesinlikle denemeliyiz.”

Aklında böyle düşünürken, Xiao Xiaolong hemen yemek çubuklarıyla bir parça balık aldı ve ağzına koydu. Balığın lezzetli tadı aniden ağzının içinde patladı. Ağzına yayılan belli belirsiz baharat, gözlerinin aniden parlamasına neden oldu.

Xiao Xiaolong başını salladı ve gülümsemeyerek, "Bu yemek gerçekten çok iyi. Bir öncekinden çok daha lezzetli." Dedi.

Qian Bao bu sözleri duyunca gözleri hemen kısıldı ve yüzündeki gülümsemeyi gizleyemedi. Hepsi bu yemeğe övdüğüne göre, kendi bakış açısına göre, kazanmış olması gerekirdi.

Elli bin altın parayı kolayca kazanabilmek, Qian Bao'nun ruh hali neşeli ve mutluydu. “Genç Efendi Bu, eğer durum buysa, bu sefer… Bu benim zaferim?” Qian Bao kıkırdayarak söyledi. Ancak, Bu Fang'ın tepkisi kalbinin yerinden çıkar gibi olmasına neden oldu. Bu Fang garip bir şekilde ona baktı ve yüzünde hafif bir gülümseme belirdi.

“Ben sadece bu yemeğin tadını övüyordum. Önceki yemeklere kıyasla, bu yemek gerçekten fena değil. Ancak, sadece fena değil, ama kusurlar hala mevcut.

"Ne?" Herkes sözleriyle şaşırdı.

Bakışları bir kez daha Bu Fang'a odaklandı. Ondan ani bir olay değişikliği beklemiyorlardı.

“Taş Sazanı Kızartmasının pişirme işleminde üç adım var, değil mi? İlk olarak, işlenmiş taş sazanını bir yağ tavasına yerleştirin ve derisi kırışıncaya kadar kızartın. İkincisi, diğer malzemeleri az yağda kızgın ateşte karıştırarak pişirin. Kızgın yağda kızartılmış taş sazanını ve pişirilmiş malzemeyi tava içine yerleştirin ve birlikte kuru kızartın. "

Bu Fang ağır ağır söyledi. Usta Chen'in göz bebekleri daraldı, çünkü Bu Fang'ın analizi tam olarak kendi pişirme adımlarıyla aynıydı!

“Hah! Öyleyse ne olmuş? Bunlar sadece genel adımlar. Her adımda da çok titiz süreçler var. Bu yemeği pişirirken önemli olan noktalar bunlar” dedi.

 

Bu Fang başını salladı ve Taş Sazanı Kızartmasına doğru işaret etti.

 “Bu doğru, o zaman yetersizliklerinizi ayrıntılar yönünden göstereceğim. İlk önce, taş sazanını işlerken, balığın her iki tarafında da kesiklik yaptınız. İki tarafa da iki tane kesim yaptınız, değil mi? Bu sizin ilk eksikliğiniz, kesimleri balığın uzunluğu ve genişliğine göre yapmalısınız. Bu balığın uzunluğuna göre üç kesim yapmak en iyisi olacaktır, iki kısa kesim ve bir uzun kesim ile. Bu, balıkların derin kızartma ve kuru kızartma işlemi sırasında tadı tamamen emmesini sağlar. "

Usta Chen kaşlarını çattı. Taş sazanının boyutuna bakmaksızın her zaman iki kesim yapmıştı. Zaten buna alışmıştı ve üç kesimin daha iyi olup olmayacağını asla düşünmemişti.

“Kesintilerin ne kadar derin olması gerektiğine gelince, bunu söylememe gerek olduğunu sanmıyorum. Sonraki kızartma süresi olacak. Kesiklerle ilgili sorun nedeniyle, kızartma işlemi daha uzun sürerek balığın yaşlanmasına neden oldu. Bu da taş sazanının yumuşaklığını yitirmesiyle sonuçlandı… Beceriye ihtiyaç duyulmadığı için diğer malzemelerin tavada kızartılması fena değildi. Son olarak, kuru kızartma da yapılan hata. Kuru kızartma süresi birkaç nefes kısa. Et suyu yeterince kalın değildi ve balık tadı yeterince emmemiş. "

Bu Fang basitçe dedi. Bununla birlikte, sözleri çoktan, Usta Chen'in şaşkınlıktan dilinin tutulmasına neden olmuştu. İlk başta, Usta Chen sert karşılık verecekti, ancak Bu Fang'ın sözlerini düşündüğünde, bu şekilde pişirmenin daha iyi olabileceğini fark etti.

Yutkunma sesi.

Usta Chen tükürüğünü yuttu. Tombul suratı terle ıslanmıştı ve gözleri inanamazlık doluydu.

"Bu adam bir canavar mı? Bu yemeğin bu kadar çok kusurunu sadece tadına bakarak nasıl analiz edebilir?!" diye düşündü. 

Xiao Xiaolong ve diğerleri de hayretler içinde kaldılar. “Sahip Bu… Ne kadar şaşırtıcı! Sadece bir kez tadına baktı ve Ölümsüz Anka Restoranı şefinin dilinin tutulmasına neden oldu.”

  “U… Usta Chen… Söylediği doğru mu?” Qian Bao'nun şu anki ifadesi, soğuk terler döken Usta Chen'e sorduğundan çok hoş değildi. Yakınlarda duran Chun tamamen afallamıştı.

Genç Efendi Bu'nun aslında bu kadar güçlü olduğunu, Usta Chen'in birkaç kelimeyle soğuk terler dökmesine neden olabileceğini düşünmüyordu.

“Sahip Qian… Genç Efendi Bu'nun söylediği gerçekten doğru. Uzun yıllardır Taş Sazan Kızartması pişiriyorum ve her adımın tadı nasıl etkileyeceğini çok iyi biliyorum… Genç Efendi Bu'nun söylediği detayları bunca yıldır hiç düşünmedim." Usta Chen, Bu Fang'ın tavsiyesini sakince kabul etti ve Qian Bao'ya söyledi.

“Sahip Qian… Genç Efendi Bu'nun söylediği gerçekten doğru. Uzun yıllardır Taş Sazan Kızartması pişiriyorum ve her adımın tadı nasıl etkileyeceğini çok iyi biliyorum… Genç Efendi Bu'nun söylediği detayları bunca yıldır hiç düşünmedim." Usta Chen, Bu Fang'ın tavsiyesini sakince kabul etti ve Qian Bao'ya söyledi.

Qian Bao sersemlemiş durumdaydı. Elli bin altın para… Aniden gitmişti! Bu Fang şaşkın Qian Bao'ya baktı, sonra ayağa kalktı ve ifadesizce uzaklaştı. “Xiaoyi, beni takip et. Üçüncü kata çıkıyoruz.”

“Ah… Eh? Bizi bekle!” Xiao Xiaolong ve diğerleri hemen şaşkınlıklarından uyandılar. Bu Fang'dan ardından aceleyle takip ettiler. Qian Bao da sersemliğinden sıyrıldı ve ifadesi tatsızlaştı. Dişlerini sıktı ve Bu Fang'ın ardından izledi.

Qian Bao, dördünü üçüncü kata çıkardı. Burası Ölümsüz Anka Restoranın en şerefli katıydı ve normalde halka açılmıyordu.

"Genç Efendi Bu, Buyrun!"

Qian Bao da ciddileşmişti. Önceki sahne, Bu Fang'ın saçma sapan konuşmadığını ve yetenekli biri olduğunu zaten göstermişti.

Üçüncü katın çevresi gerçekten ikinci kattan daha iyiydi. Sadece girmeden, havada sürüklenen yoğun miktarda ruh enerjisini hissedebiliyorlardı. Qian Bao, üçüncü katta ruh enerjisini toplayan sihirli bir yapım oluşturmak için büyük miktarda para harcamıştı!

Xiao Xiaolong ve diğerlerinin tamamen nutku tutulmuştu. Hiçbir zaman üçüncü kata çıkmamışlardı ve sonunda Bu Fang sayesine girebilmişlerdi. Yaşadıkları yenilikle anında etkilenmişlerdi.

Qian Bao, "Genç Efendi Bu, lütfen oturun. Yemekleri servis edecek birini bulacağım! Ölümsüz Anka Restoranının üçüncü katında sadece üç yemek var." Dedi.

Bu Fang başını salladı. Kırmızı sandal ağacından yapılmış sekiz ölümsüz masasına oturdu ve sessizce yemeklerin gelmesini bekledi.

Ağır bir ifade ile Qian Bao üçüncü kattan ayrıldı ve insanlara yemekleri hazırlamaları talimatını verdi. Xiao Xiaolong ve diğerleri merakla etrafa bakıyorlardı. Yeniliklerle yüzleşirken çoğu insan merakla dolu olurdu.

Ancak, Bu Fang orada hareket etmeden oturuyordu. Yemeklerin gelmesini beklerken gözleri kapalıydı.

Yaklaşık yarım saat sonra Qian Bao geri döndü. Şehvetli bir vücuda sahip bir hizmetçi kız onun arkasından takip ediyordu. Güzel bacaklarını zar zor kapatan bir elbise giyiyordu.

"Genç Efendi Bu, bu en yüksek alanın ilk yemeği, Kızıl Kızarmış Ruh Domuzu."

Bu Fang başını salladı. Bakışları önlerindeki büyük porselen tabağa düştü. Zengin bir koku veren, tabak üzerine yerleştirilmiş bir parça kırmızı ve çekici domuz eti vardı. Sahip olduğu ilk izlenim, yağlı olduğuydu fakat yapışkan değil, kırmızı bir yeşim taşı gibi zarif ve güzel göründüğü idi.

"Bu, en yüksek alanın ikinci yemeği, Tatlı&Ekşi Mayhoş Kaburga Pirzola!"

Yemek taşıyan başka bir güzel ve şehvetli hizmetçi kızdı. Bu Fang'ın önüne yerleştirdi ve kapağı kaldırdı. Mandalina renginde Tatlı&Ekşi Kaburga Pirzola gözlerinde yansıyordu. Bu Fang kaşlarını kaldırdı. Ağzının köşesi bir gülümsemeyle büyürken yemeğe ilgiyle baktı. Tatlı ve Ekşi Kaburga?

"Aynı zamanda en yüce yemeğimiz olan üçüncü tabak, Renkli Cam Çiçek Ördeği Kızarması!"

Qian Bao son yemeği açıkladığında ses tonu daha emin ve son derece gururluydu. Farkında olmadan bu son yemeğe olan güvenini açığa vuruyordu.

Bu Fang, renkli cam gibi görünen bir gövdeyle tabak üzerinde mağrur duran gururlu ördeğe bakarken gözlerini kıstı. Boynu S şeklindeki kıvrılırken, onları çırpacak ve uzaklaşacak gibi kanatları hafifçe açılmıştı.

Bu Fang göz kırptı ve elinde olmadan kafasının karıştığını hissetti...

"Bu gerçekten çiçek ördeği fırınlaması mı? Aslında göklere yükselmek isteyen fırında ördek olmasın?"

Çevirmen Notu

Herkese Merhaba

Yoğun çalışma akışının arasında daha sıkı çalışıp sizlere yeni bölümü iletebildiğim için çok mutluyum. 

İyi okumalar

Grandavil

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
duayennnn (6 puan) Üye
2020-02-26 13:44:31
Sanirim seri burda bitti :( cevirmen gerekiyor acill
deden18 (296 puan) Üye
2019-11-22 18:43:37
Ellerine sağlık hocam devamını bekliyoruz güzel bölümdü
maahhaam (4109 puan) Üye
2019-11-22 17:01:28
Ceviri icin tesekkurler
Buyucumeclisi (9 puan) Üye
2019-11-22 14:24:35
Bu seriye doyamıyorum ellerinize sağlık
muhammed351995 (58 puan) Üye
2019-11-22 12:39:53
Ellerine sağlık hocam devamını bekliyoruz güzel bölümdü
Kiritovskaneki (5 puan) Üye
2019-11-22 10:54:41
çeviri için teşekkürler
blade (2054 puan) Üye
2019-11-22 10:33:09
Çeviri ve edit için teşekkürler