Hayatsız

12 Mayıs 2020
Çeviri: Yavuzusuz
Düzenleme: Yavuzusuz
42 Görüntülenme
Bu bölümü 1 Kişi beğendi.
Cilt 1

Geçmişten Bir Parça


Manya kasabasını bir huzursuzluk kaplamıştı. Bunun nedeni yeni bir büyücünün şehre gelecek olmasıydı. Üst düzeydeki insanlar o kasabayı hiç tekin bir yer olarak görmüyordu. Kendi siyasi tavırlarına ters düşen çoğu insan oradaydı. Kraliyet büyücüsü şehre bir emir göndermişti. O sözde emirde -kasaba halkı gelen kağıt parçasına böyle diyordu çünkü emir başlığı altında besbelli bir tehditti- kasabanın büyüsel savunmasını düşük bulduklarını ve bunun bir sorun olduğunu belirtmişlerdi. Bu durumu çözülmesi için kendi eğitim ocaklarına insan sokulmasını ve onların gelişip kraliyet adına kasabayı savunması gerektiği yazmaktaydı. Kasaba halkı bu kısmı kendi gözlerinde gençlerin beyninin yıkanma seansı olarak değerlendiriyordu. Bunun yapılmaması üzerine kraliyetin bu durumu gözardı edemeyeceği ve güzel halkı savunması için işinin ehli bir büyücünün oraya atanacağını yazmışlardı. Kasabalılar buna karşı çıktı ve atanma işlemi yapıldı. Bu durum bir aileyi diğer ailelere göre daha çok etkileyecekti. Yaklaşan fırtınayı herkes duyumsuyor ama kimsenin elinden bir şey gelmiyordu. Kasabanın kasvetini hiçbir söz betimleyemezdi. 

"Jaaaaaack!" diye bağırdı avazı çıkana kadar yaşlı Muan. Uzun yılların verdiği bilgelik sesinin tonuna yansımış ince çökmüş bir ihtiyardı. "Gel buraya itin dölü! Hangi boynuna güveniyorsun da Leydi Hoen'e laf söylüyorsun senin kafanı alırlarsa emin ol gömmek için bırak kafanı, vücudunu saçının telini bile vermezler! ibret olsun diye asarlar be çocuk!"


"Muancığım sayın yaşlı kurt. Çürümüşsünüz be! O cadıdan emir alan kimseye güvenim yoktur. Bence sen beni bırak da sarkmış götünü eve götürüp köpek gibi yalan!" diye sertçe çıkıştı Jack. Kasabalılar ağzından kanına hakim olamayan bir genç. Kurt gibi yüz hatlarına sahip, bakınca insanın içini karartan simsiyah saçlara sahipti.


"Koçum yolun yol değil, ailen görse bu hareketlerini seni bırak evlatlıktan, insanlıktan defeder." bu sözü söylediği an nasıl bir yanlış yaptığı kalbine bir kargı saplanmış gibi oldu. Jack öksürerek söze girdi. Sesine kinin saf tınısı hakimdi.


"Peki bana yapılanlardan haberin var mı ihtiyar?" eliyle mide bölgesini sıktı. "Olayın benim tarafımı bilmeden yorum yapmanız beni deli ediyor. Geçmişi deşmek sizin gibi leşçilere göre aslında. Neymiş leydi hanımcık kafamı kesermiş. Götünü yalayan itlerin dilini kesmeden bana bir şey yapabileceğini hiç sanmam." Jack sinirini nefesiyle kendinden atmak istercesine tüm nefesini burnundan verdi. Sonrasında aldığı nefes ise neden nefes alabiliyorum dermişçesine bir tınıya sahipti. Muan gözlerini yere dikip geriye doğru yarım bir dönüş yaptı. Hareket öyle büyüleyiciydi ki Jack anlık olarak istese kendini saniye sürmeden yakalayacağını anlamıştı. Yaşlı kurtta hala iş vardı.


"Lütfen hayata tutun Jack. Daha açık olacağım seninle. Jack ölme lütfen." son kelimesini söylerken hüzünlü bir tondan çok yalvarırcasına bir ton çıkmıştı. Muan kaçamak bir bakış atıp geriye döndü ve Jack'den uzaklaşmaya başladı. Jack biliyordu. En azından artık anlamıştı. Kasabada söylenen bir deyiş sayesinde içindeki korku dizlerini titretti. Kasları boşaldı ve başı dönmeye başladı. İhtiyar gözden kaybolunca dizleri üstüne düşüp kusmaya başladı. Ve kısı bir sesle deyişi tekrarladı.

"Büyük tehlikeler her zaman öngörülür. Ne bir kahin ne bir büyücü bunu görebilir. Bunu bilge birinin son kelimesini duyan biri görebilir. Ve bu gelecek kaçınılmazdır."


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
ArShun (6 puan) Üye
2020-05-12 04:26:44
3şey dışında seri fena değil gibi 1-bölümler çok kısa 2-avcıları tam anlatamadınız ya da ben anlamadım 3-bi tık karmaşık başladı(2. İle aynı madde sayabilirsiniz)
Yavuzusuz (6 puan) Yazar
2020-05-12 04:50:38
@ArShun, Anlamadığınız bir nokta yok anlatmayı seçmedim daha çok ilerideki bölümlere yayarak avcı temasını açıklayacağım. Biraz fazla witcher özentiliği gibi oldu ama seriyi çok keskin hatlarla ayırmayı planlıyorum. Karmaşanın nedeni çoktan başlamış bir hikayede parçaları yavaş yavaş vererek bir olay örgüsü yakalamak istedim burasını deadpool'un filmindeki tarih akışı gibi görebilirsin. Son olarak cidden kısa haklısın uzatmaya çalışacağım. Yorum için teşekkürler.