İlahi Dao'nun Simya İmparatoru

12 Ağustos 2019
Çeviri: yuixianna
Düzenleme: yuixianna
440 Görüntülenme
Bu bölümü 4 Kişi beğendi.
Cilt 1

İlahi Dao'nun Simya İmparatoru Bölüm 33: Beş Element Köken Çekirdeği

Bölüm 33: Beş Element Köken Çekirdeği

Çevirmen: yuixianna

 

Ling Han’ın Dantian’ı açması ancak Element Toplama kademesinin yarısı olarak düşünülebilirdi. Yalnızca köken Gücü’nün içsel depolamasının üst sınırını yükseltmişti – güç yükseltme, köken çekirdeğini oluşturup oluşturmamasına bağlıydı.

 

Bu aşamada sıkışmış olan Dokuzuncu Vücut Rafine kademesindekilerin sayısı bilinmemektedir, ancak kesinlikle çok fazladır.

 

Element Toplama kademesinin dövüş sanatçılarında toplam dokuz köken çekirdeği oluşturabilirdi. Dokuzuncu çekirdeği oluşturmayı başardıklarında, Fışkıran Bahar Kademesine geçme sürecine başlayabilirlerdi.

 

Ancak, Ling Han için, bir çekirdek  oluşturmak sadece küçük bir konuydu. Sonuçta, son hayatında dokuz kez yapmıştı.

 

Çekirdeğini oluşturmaya başladı. Güçlü Köken Enerjisi karıştırılmış, toplanmış, iç içe geçmiş ve birlikte eritmişti. Bu sürece çok aşinaydı ve çok hızlı bir şekilde vücudundaki Köken Güç kaynağı bir saçın genişliği kadar küçük bir çekirdek biçiminde katılaşmıştı.

 

Ancak, hemen büyük bir şok yaşadı, çünkü Dantian’ında, aslında beş köken çekirdeği ortaya çıkmıştı!

 

Bu nasıl mümkün oldu!

 

Element Toplama kademesine henüz yeni girmişti, şimdi beşinci Element Toplama kademesine mi ulaştı?

 

.hayır, hayır, hayır ... bu imkansız bir şeydi, çünkü bu beş köken çekirdeği çok küçüktü ve hala zirvelerine ulaşmaktan çok uzaktı – hiç kimsenin beş köken çekirdeği oluşturmayı başarabildiğini duymamıştı. Biri gidip eşzamanlı olarak onları doruklarına kadar genişletirdi.

 

Ayrıca, bu beş köken çekirdeği arasındaki boşluk çok küçüktü. İnce bir denge kurarak karşılıklı çekme ve itme ilişkileri vardı. Aynı zamanda farklı renklerdeydiler – sırasıyla altın, yeşil, beyaz, kırmızı ve siyah.

 

Ling Han’ın kalbi hızlandı. Bunlar, beş farklı temel elementin sağlam biçimleriydi. Bu beş çekirdek sırasıyla Altın, Odun, Su, Ateş ve Dünya’yı temsil ediyordu.

 

Birden fazla temel elemente sahip bir Ruh Üssü, çoklu köken çekirdeği oluşturabilir miydi?

 

Fakat son hayatında böyle bir şey duymamıştı. Nasıl mümkün oldu?

 

‘Bu doğru değil!’

 

Ling Han onları dikkatlice inceledi ve bu beş farklı köken çekirdeğinin mükemmel bir denge sağladığı sonucuna vardı. Bu beş çekirdekten herhangi biri biraz daha güçlü olsa bile, bu hassas dengeyi bozacaktır. Bu nedenle, sonuçta “hayatta kalabilecek” en güçlü olan tek bir çekirdek  olurken, diğer köken çekirdekler kenara çekilip paramparça olurdu.

 

Bu  çizgiden sonra, birinin iki, üç, dört veya maksimum beş köken çekirdek oluşturabilmesi için, Ruh üslerinin temel hizalamalarının mükemmel bir denge sağlaması gerekiyordu. Bu, oluşmuş köken çekirdeklerinin birbiriyle mükemmel bir şekilde dengelenmesini sağlardı; bunların hiçbiri diğerlerini yutmaz ve bunun tersi de olmazdı.

 

 

Bu dünyada iki temel hizalamaya, hatta üç ya da dört taneye sahip birçok kişi vardı. Ancak çoklu temel düzenlemeleri olan ve aslında Ruh Üssündeki çoklu temel uyuşmaları arasında kusursuz bir ilişki kurmayı başarabilenlerin sayısı çok azdı. Böylece, aslında iki ya da üç köken çekirdeğe sahip olabilecekler bir azınlıktı.

 

Son yaşamında, kendisini simyaya gömmekle birlikte, Ling Han da kendisini ekime gömdü. Çok az gerçek savaşta yer aldı ve çok sayıda köken çekirdeği olan dövüş sanatçılarıyla temas etmemek garip bir şey değildi. Dahası, çoklu köken çekirdekler masaları çevirip zafer elde etmek için birinin gizli koz kartı haline gelebilirdi ve koz kartını kolayca kim gösterebilirdi?

 

“Beş köken çekirdek, büyük bir  çekirdek oluşturmak üzere bir araya gelir, bu da Köken Gücünü herkesten beş kat daha güçlü olacağım anlamına gelir!” Ling Han düşündü. Bu çok korkunç bir şeydi.

 

Bir dövüş sanatçısı, Köken Gücünü vücudunda tamamen tüketmek için en az yüz artı hamle, hatta bin artı hamle ihtiyacı vardı. Fakat bu enerjiyi beş kat daha hızlı boşaltabilir miydi?

 

Çn:anlamayanlar için açıklayayım.normal biri bir çekirdek oluşturur ve 1.seviyeye geçer ama ling han 5 element ile 1.seviye de 5 çekirdek oluşturdu.her çekirdek daha hızlı saldırmanı ve daha güçlü olmanı sağlar.Aynı zamanda daha fazla enerji harcamanıza neden olur.

 

Bu, her saldırının gücünün beş kat arttırılacağı anlamına gelir!

 

Element Toplama Seviyesinin gücü sayılarla gösterildiyse, birinci seviye ‘bir’, ikinci seviye de ‘iki’ ve üçüncü seviye de ‘üç’, dördüncü seviye de ‘altı’ olacaktır. Her üç aşamadan sonra bir sıçrama olacak ve tüm seviyeleri üç ana aşamaya ayıracağız: sırasıyla erken, orta ve geç.

 

Bu tür bir temsil ile, Beş Element köken çekirdeğin avantajı açıkça karşılaştırılabilirdi.

 

“Hayır, hayır, hayır, Beş Element kökeni Çekirdeği de karşılıklı olarak birbirlerine bağımlı olduklarından mükemmel bir denge elde ettiler, bu nedenle üretebilecekleri güç kesinlikle beş değil altı kez, hatta on kat daha güçlü olacaktı! İlk Element Toplama  kademenin zirvesine ulaşmalı mıyım, en azından Dördüncü Elemet Toplama kademesindeki biriyle eşit seviyede mücadele edebileceğim!

 

Aslında ne kadar güce sahip olduğumu öğrenmek için ilk Element Toplama  kademesinin zirvesine ulaşmam gerekecek. ‘

 

Demek ölümsüz dereceli ruh üssünün gerçek gücü buydu!

 

Bununla birlikte, aynı anda beş köken çekirdeği genişletmek ve güçlendirmek kesinlikle bir tanesini genişletmekten çok daha yavaştır, bu nedenle Ölümsüz Dereceli Bir Ruh Üssünün yetiştirme hızının avantajı ortadan kalktı. Üstelik, köken gücünü beş kez boşaltabilme hızı için, Dantianı içindeki alanın sadece devasa olmasını gerektiriyordu. Aksi halde, vücudunda depolanan tüm enerjiyi tüketmeden önce sadece birkaç hamle yapma şansına sahip olacaktı, peki bu şekilde oynamaya nasıl devam edebilirdi?

 

Hızlı ekim hızı avantajı yoksa boşver. Ne de olsa, aynı seviyedeki herkes arasında pratik olarak yenilmez olmamı sağlayacak bir güç elde edeceğim. Dahası, ben Simya İmparatoruyum, bu yüzden kademeler arasında yüksek bir yetiştirme ve ilerleme hızını koruyabiliyorum. Cennet Kademesine tekrar iki yüz yaşına kadar ulaşabilsem bile, bu tarihin en hızlı rekoru olacak!

 

.hayır, hayır, hayır, farklı kademelerle ilgili tam bir anlayışa ve bilgiye sahibim, bu yüzden kesinlikle Cennet Kademesi için iki yüz yıl sürmesi gerekmeyecek.

 

Dünya adil. Daha güçlü bir güç elde edebilmek için kişi iki kez, hatta on kez fedakarlıkta bulunmalıdır. Üstelik Dantian’ımdaki alan hala çok küçük, bu yüzden hala çok uzun süre savaşma yeteneğim yok.

 

Anlayışıma göre, yalnızca mükemmel şekilde dengelenmiş birden fazla temel hizalamaya sahip Ruh Üsleri, Ölümsüz Dereceli Bir Ruh Üssü olarak etiketlenebilir. Ancak, Ölümsüz Sınıf Ruh Üsleri çeşitli kategorilere ayrılabilir ve Beş Element Karışım Kaos Lotus’um en güçlüsü!

 

Çünkü bu dünyada altı temel hizalamaya sahip bir Ruh Üssü olamaz, çünkü çeşitli temel hizalamalar arasında bir denge sağlamak imkansızdır.

 

Daha önce bu Beş Element Cennet Sınıf Becerisinin ikinci kademesini okuduğumda tuhaf bir his vardı. Başlangıçta bu beceri sanatlarının yaratıcısının bir tür hata yaptığını düşünmüştüm, ama şimdi öyle görünüyor ki, çünkü Beş Element Karışımı Kaos Lotusu Beş Element Köken çekirdeği oluşturabilir. Beş element köken çekirdeğin eşzamanlı sirkülasyonu ise, bu beceri sanatlarında sorun yoktur.

 

Öyleyse, Ölümsüz Sınıf Ruh Üssünün, kesinlikle gücünü salmak için belirli bir tür beceri sanatına ihtiyacı var gibi görünüyor. Aksi halde, Beş Elementin Köken Çekirdeğini teşvik etmek için sıradan bir beceri sanatı kullanırsam ... Ne olacağı hakkında hiçbir fikrim yok.

 

Görünüşe göre bu hayatta, tüm şartlarım en iyisi. Boşluğu hâlâ kıramazsam ve tüm bu avantajlara sahip bir tanrı olamadıysam, o zaman gerçekten bir *tofu bulmalı ve kendimi ölümüne çarpmalıyım*.

çn:bu bir çin atasözü en iyi durumda bile yapamazsa beceriksiz olduğunu anlatıyor tabi biraz daha abartılı söylenmiş.

 

Tıbbi etkilerin tamamen tükenmediği gerçeğinden yararlanarak, bir süre daha uygulama yapacağım. ‘

 

Ling Han, Dantianını genişletmek ve köken çekirdeklerini güçlendirmek için Yeşil Ruhani Meyve’den tıbbi etkilerin kalıntılarına rehberlik etti.

 

Element Toplama kademesinin ekim süreci, kişinin Dantianını genişletmek ve köken çekirdeğini mümkün olduğunca güçlendirmek olurdu.

 

Dantian ne kadar büyük olursa, saklayabileceği ve biriktirebileceği o kadar çok Köken Gücü bulunur. Bu arada, köken çekirdeği büyüdükçe ve dönüşü ne kadar hızlı olursa, ondan anında çıkan güç de o kadar güçlü olur. Bu nedenle, iki dövüş sanatçısı aynı uygulama seviyesine sahip olsa bile, bireysel savaş gücü arasında büyük bir boşluk görünmeye devam edecektir.

 

Tabii ki, başlangıçtaki çekirdeklerin sayısı da şimdi dikkate alınmak zorundaydı.

 

Ling Han, ekskavatör* gibiydi, Dantian’ını daha da köken Gücü depolayabilmesi ve aynı zamanda köken çekirdeklerinin rotasyonunu uyarması için genişletti. Her dönüşte, hız az da olsa artacaktır ve köken güç  telleri, orijinal çekirdeklerin etrafına dolandığında, orijinal çekirdeklerin boyutu da artar.

 

Çn:uyarıcı.

 

Dantianındaki köken çekirdeklerini güçlendirirken çok dikkatli olması gerekiyordu, çünkü beş köken çekirdek arasında mutlak bir denge olması gerekiyordu. Aksi takdirde, en ufak bir fark bile olsa, bu denge çökecek. Aşama ne kadar erken olursa, temel o kadar zayıftı ki, o kadar fazla küçük fark olmazdı.

 

Güce olan susuzluğundan dolayı, Ling Han özenle ve özenle geliştirmeye devam etti.

 

‘Ne?!’

 

Enerjik olarak “ekim” yaparken, aniden durdu ve yüzünde düşünülemez bir ifade belirdi.

 

Dantianı içinde sürüklenen siyah bir kule, hafifçe karışan altın bir ışık yayıyordu. Eski ve onurlu bir ıssız, ilkel hava verdi. Bu kulede dokuz seviye vardı ve Ling Han’ın zihninin bakış açısına göre, bu siyah kulenin gökleri ve dünyayı birbirine bağlayan on bin metre yüksekliğe sahipti.

 

Zaten on bin yıl olmuş olmasına rağmen, Ling Han bu kara kuleyi bir bakışta belirleyebildi. görüşüne göre, bu kule küllere yakılmış olsa bile, yine de onu tanımlayabilecekti! Çünkü bu kara kule, son yaşamında onu “öldüren” suçluydu!

 

Lanet, bu kule Dantianımın içinde nasıl olabilir? Son hayatında onu bir kez öldürmek yeterli olmadıysa, onu ikinci kez öldürmeyi mi planlıyordu ?

 

Oyunu böyle oynayamazsın!

 

Çn:bu siyah kule ne?

nasıl ling hanın dantianına girdi?

ling han ölücek mi?

ling han ölürse yu tong ne yapacak?

 hepsi sonra ki bölümde.

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
SWAGNAMENİTE (2246 puan) Üye
2019-08-12 23:39:29
leydim uyarıcı ekshibitör olmasın çünkü ekskavatör kepçe demek
Yuixianna (34 puan) Üye
2019-08-13 09:03:03
@SWAGNAMENİTE, Ling Han was like an excavator, enlarging his Dantian to enable it to store even more Origin Power and stimulating the rotation of his origin nuclei at the same time. :Ling Han, ekskavatör gibiydi, Dantian'ını daha da Orjin Gücü depolayabilmesi ve aynı zamanda orijin çekirdeklerinin rotasyonunu uyarması için genişletti. Olarak çevriliyor. Ekskavatör ün ne olduğunu bilmiyordum ben de cümleye uyarıcı getirilmesinin mantıklı olduğunu düşündüm. Büyük ihtimal Çince de böyle bir şeydir. İngilizce çeviren kişiden kaynaklı.