POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ
En Güçlü Sistem Oku
En Güçlü Sistem
Bir Grup Çöp Gelin Vurun Bana

Legend of the Asura Bölüm 8: Seviye Atlamaya Başlamak

Çeviri : Kyuuseishu
Düzenleme : -
Okunma : 1096
Tarih : 11 Ağustos 2018
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Bölüm 8 – Seviye Atlamaya Başlamak

 

Otçul bir kurt türü mü? Feng Xiao kendini beğenmiş bir havaya büründü. “Bu dünyada cidden her türlü şey var. Şey, her ne kadar Budacı birer otçul hayvan olsanız da bu genç efendi şimdi sizi öldürecek!” Kılıcını en yakın beyaz kurtu biçmek amacıyla savurdu.

-125, -122

Beyaz kurdun çok fazla savunması yoktu. Bundan dolayı tepki bile veremeden Feng Xiao’nun iki darbesiyle öldü. Ölünce kırmızı bir iksir ve birkaç bakır madeni para düşürdü. Beyaz kurt, çimlerde oturup kendi hâlinde takılırken neden birinin ona saldırdığını anlayamadan ölmüştü.

Küçük Kırmızı İksir:

Gereklilikler: Yok

Anında 100 Can yeniler. 10 saniye bekleme süresi.

“Sadece iki darbede mi öldü?” Feng Xiao hor görürmüşcesine dudaklarını büzdü. Xuanyuan Kılıcı’nın gücünün kendi seviyesinden çok çok yukarıda olduğunu unutmuştu. 10 seviyedeki normal oyuncular bile 100 hasarı zar zor geçebilirdi.

Arkadaşlarının saldırıya uğradığını gören yakındaki iki beyaz kurt uludu ve Feng Xiao’ya doğru atıldı. Feng Xiao kılıcını onlara doğru savurdu.

-122. Hasar alan kurt anında pençesiyle karşı saldırıya geçti. Feng Xiao kurdun ne kadar vurabildiğini görmek için bilerek kaçınmadı.

Kurdun pençesi vahşice Feng Xiao’nun bedenine indi. Kırmızı bir şekilde -21 yazısı belirdi.

Feng Xiao korkmuştu. “Görünüşe göre savunmam hâlâ çok zayıf.” Beyaz kurdun ona öylece saldırmasına izin veremezdi. Acemi Köyü’nden parası olmadığı için kırmızı iksir alamamıştı. Az önce düşürdüğü Küçük Kırmızı İksir dışında gerekli başka eşyası yoktu.

Feng Xiao önündeki kurdu öldürmek için kılıcını salladı. Diğer kurt sinirli bir şekilde uludu ve onu ısırmaya çalıştı. Feng Xiao darbeden kaçınmak için geriye sıçradı ve hızlı bir biçimde kılıcını savurup beyaz kurda sert bir darbe indirdi.

-248. Yüksek şans değeri ona hasarı iki katına çıkartan bir kritik vuruş yapmasını sağlamıştı. Beyaz kurt istemsizce yere yığıldı ve mavi bir iksir düşürdü.

Küçük Büyü İksiri

Gereksinimler: Yok

Anında 100 Mana yeniler. 10 saniye bekleme süresi.

Ding. “Tebrikler Feng Hun! Seviye 1’e yükseldiniz! HP +20, MP +20, Güç +1, Dayanıklılık +1, Çeviklik +1, Zeka +1. Harcamanız için 5 özellik puanı mevcut.”

Üç tane 5 seviyelik yaratık kesmek Feng Xiao’nun seviye atlamasına yeterli olmuştu.

Bir oyuncu seviye atladığında 4 ana özelliğine istediği gibi dağıtabileceği 5 puan kazanırdı. Fiziksel oyuncular seviye atladığında 20 HP ve 10 MP kazanırlardı. Büyüsel oyuncular ise 20 MP ve 10 HP kazanırdı.

Feng Xiao özellik penceresini açtı ve Güç’e 4, Dayanıklılığa 1 puan verdi. Xuanyuan Kılıcı sağ olsun Savaşçı olacağı kesinleşmişti. Savaşçıların Güç’e ihtiyacı olurdu fakat Dayanıklılıktan da geri kalmamalıydılar. Pasif yeteneğiyle kazandığı 4 puanı da sayarsa Feng Xiao her seviyede 5 Güç, 2 Dayanıklılık, 1 Çeviklik ve 1 Zeka kazanıyordu.

Özellik puanlarını dağıttıktan sonra Feng Xiao hızlıca sıradaki hedefine yöneldi.

-138. Güç’e 5 puan verdikten sonra Feng Xiao’nun saldırı gücü bariz bir şekilde yükselmişti.

Saldırdığı beyaz kurt anında saldırmadı, onun yerine boynunu havaya kaldırdı ve uludu. Ardından başka ulumalar da Günbatımı Bayırı’nda yankılandı.

“Durum iyi değil. Yoldaşlarını çağırıyor.” Feng Xiao hızlıca önündeki yaratığın icabına baktı. Uzaklardan beş tane daha beyaz kurt topluca koşmaya başlamıştı bile.

“Siktir, bu hiç iyi değil.” Feng Xiao ona doğru koşan yaratıkların karşısına çıktı. Kurtların her biri her vuruşlarında 20 civarı hasar verecekti. Etrafında beş tane kurt olunca, iksiri olmayan Feng Xiao birazcık korkmaya başladı.

İlk darbeyi savuşturdu ve kurdu biçti. Bir başka kurt pençesi Feng Xiao’ya doğru geldi fakat Feng Xiao onu da savuşturup yana doğru bir adım atarak kritik saldırıyla o kurdu da öldürdü.

Feng Xiao sakinleşince şaşırdığını fark etti. Hızı ve tepkileri gerçek bedenine göre hesaplanmış olsa da bu hareketler oldukça iyiydi. Kurtların saldırısını neredeyse her seferinde bilinçsizce savurmuştu. Beş kurdu da öldürdüğünde toplamda 3 darbe yemişti.

Yere düşen iksirleri ve Beyaz Sınıf Seviye 5 Acemi Zırhı’nı aldı. Feng Xiao’nun bedeni parladı ve özellik penceresini açtı. “Tepki” özelliğine baktı.

Tepki: 147. Oyuncunun gerçek hayattaki tepkisine göre hesaplanır.

“Sanırım haklıydım. Gerçek hayattaki tepki hızımın birebir aynısı olmasa bile gerçekteki hızım da oyuna biraz etki ediyor. Büyük ihtimalle sıradan bir oyuncunun tepki hızı 100 civarlarında olmalı.”

Sistem, oyuncuların gerçek hayattaki tepki hızını oyundaki tepki hızlarına ekliyordu. Ancak Feng Xiao’nun yanıldığı bir şey vardı. Feng Xiao’nun tepki hızı 147 iken, sıradan bir oyuncununki 50 civarındaydı. Bunun sebebi Feng Xiao’nun gerçek hayatta çevikliğinin olağanüstü derecede olmasıydı.

Kurt ulumaları durmamıştı. 7-8 kurt feng Xiao’nun üstüne atıldı.

“Uzun zamandır savaşmamıştım. Savaşta sakin olmak gerektiğini unutmuşum.”

“Hıh! Ben süperim… Birkaç hayvan bana geri adım attırabilir mi ha? Hepiniz ben tek!” Kendine yaklaşan kurtları gören Feng Xiao, Xuanyuan Kılıcı’nı sıkı bir şekilde kavradı. Heyecanlanmış ve kana susamıştı. Kurtlara doğru bağırıp Xuanyuan Kılıcı’nı savurarak havada müthiş bir parlama izi bıraktı. Feng Xiao Kaotik Sanatları aktive ettiğinden habersizdi.

“Bam, bam, bam….”

-208, -202, -406, -200, -210, -202, -200…

Hasar yazıları, Feng Xiao’nun şaşkınlık dolu bakışlarıyla beraber 7 kurdun kafasının üstünde belirmişti. Hepsi yere yığılarak iksir ve bakır paralar düşürdü.

Ding. “Tebrikler Feng Hun! ‘Yıkıcı Kesme’ yeteneğini kazandınız. Prestij +10.”

Ding. “Tebrikler Feng Hun!  Seviye 2’ye ulaştınız! HP +20, MP +20, Güç +1…”

Yıkıcı Kesme: Yüksek Seviye Aktif Yetenek

Özel Yetenek

Sadece İblis Tanrısı’nın bedenine ve yüksek seviye Algı’ya sahip olan kişiler kullanabilir. Tianlong’da böyle bir yeteneğin kaydı yoktur. Teknik özelliklerine göre sistem adını ‘Yıkıcı Kesme’ koymuştur. Kullanıldığında oyuncunun önünde, rakiplere saldırabilen bir kılıç imgesi oluşturur. 4 metre menzili vardır. Hasarı normal saldırı gücünün %150’sidir. 30 MP kullanır ve bekleme süresi yoktur.

“Bir yetenek öğrendim ve bu yetenek alan etkili bir yetenek. Bu… Çok kolay.” Feng Xiao, sadece birkaç kurt öldürdükten sonra yetenek kazanması gerçeği ile sarsılmıştı.

“İblis Tanrısı’nın bedeni ortaya çıkmış. Sistem bana mı odaklandı nedir? Bir sürü unvan falan veriyor. Önce bilinmeyen bir beden, sonra Kaos’un Bedeni, şimdi de İblis Tanrısı’nın bedeni mi? Neyse, kafaya takmayacağım. Sonuçta bunlar benim lehime.”

Düşünmeden yerdeki paraları ve iksirleri alarak daha fazla kurt kesmeye devam etti. Yıkıcı Kesme sayesinde kurtları öldürmek iyice kolaylaşmıştı. Feng Xiao bunu manası yüzünden ardı ardına çok fazla kullanamasa da düşürdüğü mavi iksirler ile azalan manasına ayak uydurabiliyordu.

Ding. “Tebrikler Feng Hun!  Seviye 3’e ulaştınız!”

Ding. “Tebrikler Feng Hun!  Seviye 4’e ulaştınız!”

Ding. “Tebrikler Feng Hun!  Seviye 6’ya ulaştınız!”

Güçlü saldırıları ve yetenekleriyle kolayca seviye atlayabiliyordu. Üç saat kadar bir sürede Feng Xiao çoktan seviye 6 olmuştu bile. Feng Xiao artık beyaz kurtlara tek atmaktan sıkılmıştı. Ortalıkta bir boss da yoktu ve kazandığı tecrübe puanı gitgide azalıyordu.

“Sanırım daha yüksek seviyeli canavarlara gitme vakti.”

Feng Xiao envanterinde 1 altın, 13 gümüş, 90 bronz para gördü ve gülümsedi. (1 altın=100 gümüş=10000 bakır) [Yeniden Doğuş]’ta verilen para cidden azdı. Bu kadar yüksek Şans ile bile üç saatte sadece 1 altın elde edebilmişti.

Ding. “Feng Hun oyuncusu oyuna gireli 8 saat oldu. Lütfen bir saat içinde çıkış yapınız yoksa zorla oyundan çıkartılacaksınız.”

Kuzeye gitmeye hazırlanan Feng Xiao şaşırmıştı. “Ne ara o kadar oldu ya?” [Yeniden Doğuş] çok gerçekçi ve şaşırtıcıydı. Bu sanal dünya Feng Xiao’yu tamamiyle içine çekmişti. Oyunu oynarken zamanı tamamen unutmuştu.

Feng Xiao kısa bir hesaplama yaptı ve bir küfür savurdu. “Sikeyim böyle sistemi. İki saatlik boşa giden zamanımı da saymışlar.”

İyi bir dinlenme düzeni gerekliydi. Feng Xiao daha fazla kasılmaya devam etmedi ve direkt oyundan çıktı.

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)