Nidome no Yuusha

12 Aralık 2018
Çeviri: Sinan Saçoğlu
Düzenleme: -
1348 Görüntülenme
Bu bölümü 9 Kişi beğendi.
Cilt 1

Kahraman Cezalandırıyor, Düşünüyor ve Şeytani Bir Plan Hazırlıyor

Bölüm 10: Kahraman Cezalandırıyor, Düşünüyor ve Şeytani Bir Plan Hazırlıyor

Şu kas kafalı döviz değiştiricisine tüm erimiş bakır paraları zorla yutturmayı bitirdiğimde hava kararmaya başlamıştı. Muhtemelen bir saat içinde, güneş tamamen batmış olacak.

Adam, son parayı da zorla yuttuktan sonra, kalan gücünün sonuncusunu da kullanmış gibi görünüyordu, ve artık dayanacak gücü kalmadığı için bilincini kaybederek yere düştü. Şu anda, ayaklarımın dibinde şiddetli bir spazm geçiriyor.

Şey, Güç Arttırma yeteneğini sonuna kadar kullanmaya devam etti, bu yüzden onu bu şekilde bıraksam bile hayatta kalması oldukça muhtemel. Tabii bu durum sadece herhangi birinin onu iyileştirecek kadar önemsediği durumda geçerli.

“Mmm, eğer şimdi ona ölümcül bir darbe vurursam bu adil olmaz…”

Bana ihanet edenleri hatırladım ve sinirlendim, ancak, şunu açıkça beyan etmiştim “Eğer bütün bakır paraları yutarsan, seni affedeceğim”, bu yüzden sözümü tutmalıyım, kendi iyiliğim için. Eğer sadece duygularımı tatmin etmek için yeminimi bozup gücümü kullanırsam, o zaman muhtemelen onlar gibi olurum.

İntikamımı sabote etmeye çalışacağına dair bir ihtimal olduğunu düşünmüyorum. Suçlarının bedelini ödedi, bu yüzden bundan daha fazlası “İntikam” olarak adlandırılamaz.

Bir intikamcıyım, ama şeytani bir katil değilim.

Eğer bir noktada, öldürmekten zevk almaya başlarsam; o zaman intikamımı alamadan önce ölmeme sebep olacak başka birine dönüşürüm. Bunun olmasına izin veremem. “İntikamımı” almak için kendi kendime bir yemin ettim, bu yüzden, çizgiyi çizdiğim yerde tek bir hata dahi yapamam.

O adam gazabımın hedeflerinden birisi değil, bu yüzden ikinci kez aynı hataya düşemem, bir milyonda bir şans olsa bile.

“Yine de, insan vücudunun bu kadar dayanıklı olduğunu düşünmek…”

Doğruyu söylemek gerekirse, sonuna kadar hayatta kalmasını beklemiyordum; bu kas kafalı piç düşündüğümden daha sağlam. Yirminci bakırdan sonra öleceğini düşünüyordum.

Onu örnek olarak kullanmak istedim, bu yüzden diğerlerini dehşete düşürmek için bunu kasten yaptım. Eğer onu hiçbir şey yapmadan öylece bırakacak olsaydım, gecekondu mahallesinde görünüşte saf biri olarak görülürdüm.

Yine de, onu tedavi etmeyi planlamıyorum. Yani yakınlarda saklanan adamlar etrafımızı sarsa bile, umurumda değil. Sonuçta, bu durum sadece “Onu bıraktım çünkü böyle istedim” gerçeğinden kaynaklanıyor. Bu nedenle hayatta kalsa veya ölse de umurumda değil. Sonuçta, o hala benim yardımımı hak etmeyen bu ülkenin bir vatandaşı.

İllüzyon büyüsüyle sahtesi yapılmış olan ve benim olması gereken miktarı, tam olarak 5 büyük gümüş, 23 gümüş ve 20 büyük bakır sikkeyi kasadan aldım, ve onları altın sikke dolu çantamın içine koydum.

Paraları keseme doldurmayı bitirdiğimde, yürüyerek uzaklaşmaya başladım. O adama ne olduğunu bir daha hiç duymadım.

“Peki o zaman.”

Şehrin kenarında, ana caddeden 1 ila 2 sokak arası bir yan yoldayım.

Rastgele seçtiğim bir hana girdim, koltuk altımda taşıdığım çantayı yere koydum. Buraya gelirken satın aldığım çanta içinde cam şişeler varmış gibi bir ses çıkarıyordu.

Şişelerin içinde, MP İksiri olarak bilinen ve toplamda 4 büyük gümüş sikke değerinde olan mavi bir sıvı vardı.

“Öncelikle, durumumu kontrol etmeliyim, endişelendiğim bir şey var.”

Bunu düşünürken, durum penceremi açtım.

Bu dünyada, istatistiklerini arttırmanın 3 yolu vardır.

Birincisi, tabanını güçlendirecek ve geliştirecek temel vücut geliştirme ve eğitimleridir.

Vücudun güçlendirilmesi güç, dayanıklılık ve çeviklik istatistiklerini geliştirilir; eğer mana limitini arttıracaksan, o zaman büyü bilgeliğini geliştirmek mana kapasitesini arttırabilir. Ancak, bu şekilde ki geliştirme hızı göz ardı edilemeyecek derecede olsa da, o kadar da yüksek değildir.

Bu durum, eğitim yaptığınız sürece istatistiklerinizin katlanarak artacağı anlamına gelmez, bunun yerine, ırklar için bir limit olduğu anlamına gelir, yüksek seviye olmadan bile güçlü olan ejderhalar gibi türler hariç.

İkincisi yetenekler aracılığıyla geliştirmedir. Bunlar esas olarak iki tipe ayrılır, genellikle her zaman aktif olanPasif Becerilerve sadece belli bir süre aktif olanAktif Beceriler. Bu ikisi için herhangi bir istisna yok değil, ama temel olarak bu iki türe ayrılabilir.

Bunların arasında,Pasif Becerilergenellikle durum istatistiklerinizi arttırır. Bu konuda yaygın olarak bilinen ve karmaşık olmayanVücut Güçlendirmeya daDayanıklılık Geliştirmebecerileri vardır.HP Yenilemegibi diğer yetekler HP’yi yeniler.Mana Verimliliğiyeteneği gibileri de büyü direnci gibi durumları geliştirir.

Ve konuyu biraz daha açacak olursak, kullanmak için HP veya MP tüketimine ihtiyaç duyanHava Yürüyüşüya daSüratgibiAktif Beceriler’in aksine, sadece eylemleri yapmak veya tekrarlamak,Pasif Beceriler’i kazanmanızı veya seviye atlamalarını sağlamaz.

Pasif Beceriler’i seviye atlatmak birkaç belirlenmiş koşulu yerine getirmeyi gerektirir, örneğinTakip Lv2becerisiHedef fark etmeden, 10 dakika veya daha fazla onu takip etkoşulunu yerine getirerek kazanılır. Ayrıca, bu yetenek çeviklik istatistiğini de arttırır.

Ruh kılıcımın sınıflandırılması ile ilgili olarak, hem pasif hem de aktif becerilere sahip olduğu söylenebilir. Ruh kılıcını silah olarak kullandığımda, kılıcın özel yeteneğiAktif Beceriolarak düşünülebilir, diğer yandan, bir ruh kılıcının uyanışıyla birlikte gelen pasif beceriler de var.
Mesela,Yeşim Kristal Kılıçfiziksel gücü, dayanıklılığı ve büyü direncini arttırır,Ateş Örümceğinin Bacak Kılıcıise çeviklik ve dayanıklılık gibi durum istatistiklerini arttırır.

Ancak, hesaplamalarıma göre, yetenekler durum istatistiklerini yüzde olarak arttırırken ruh kılıçları sadece+50gibi bir ekleme yapıyorlar, yani temel yetenekleriniz için bonus gibi bir şey oluyor.

Bu yüzden, konuya dönecek olursak, durum istatistiklerini yükseltmek için üçüncü seçenek seviye atlamaktır. Her ne kadar fiziksel eğitim de, seviye atladığındaki gibi istatistikleri arttırsa da, artış miktarı seviye artışıyla gelenle karşılaştırılamaz bile.

Seviye atlama sadece biriken tecrübe puanlarıyla yapılabilir, ve onu da sadece “bilinç veya içgüdüsü olan şeyleri veya canlıları öldürerek” kazanabilirsin. Elbette, buna insanlar da dahil, ve ödül, öldürdüğün şeyle arandaki seviye farkıyla orantılı olarak artar.

Doğruyu söylemek gerekirse, durum istatistiklerini arttırmanın başka bir yolu daha var, ancak bu yol halka açıklanmamıştır, ve bu yolu bilen kişiler belli sebeplerden dolayı bunu asla açıklamazlar, bu yüzden bende şimdilik bunu açıklamayacağım.

Ve 6 serseri ve 2 gargoilden gelen deneyim nedeniyle (Duphein’in malikanesinde yaraladığım korumalar çoktan iyileştirme iksirleriyle tedavi edilmiş olmalı), birkaç seviye atlamış olmalıydım ama:

“……Hala 1. seviyeyim. Neden böyle?”

O serserileri öldürdüğümde, hala seviye atlamamış olmamın sebebinin seviyeleri yüzünden olduğunu düşündüm, ancak, Duphein'in malikanesindeki gargoillerin benden daha yüksek istatistiklere sahip olduğuna eminim. Karınlarına yumruk attığımda bile geri uçmadıkları için kanıtım var. Bunun garip olduğunu ve ekranınSeviyeyazan yerine dokunmaktan başka seçeneğim olmadığını düşündüm.

Sonra görüntülenen ekrana baktığımda, büyük bir hayal kırıklığıyla gözlerimi aşağıya diktim.

Mevcut Seviye: 1

Seviye Atlamak İçin Gerekli Tecrübe Puanı: -20.000/150

Birikmiş Tecrübe Puanı: 1012

 

“Sevgili Dünyanın Tanrıçası, geçen zamanda elde edilen ilerlemelerin geri alınması gerektiği sözün doğru, ama eksi Tecrübe puanıyla aşırıya kaçmıyor musun?”

İçgüdüsel olarak şikayet ettim. Hafifçe iç çektim ve devam ettim.

Her ne kadar önceki seferimde de mevcut seviye ve seviye atlamak için gerekli tecrübe puanı bölümleri olsa da, en alttakiBirikmiş Tecrübe Puanıseçeneğini daha önce hiç görmemiştim. İçgüdüsel olarak bunun ne için olduğunu biliyordum, ama ekrana dokunarak emin olmak zorundaydım.

Lütfen dağıtılacak tecrübe puanlarına karar verin.

Kalan Puan:  1012

「000000」    EVET / İPTAL

 

“Düşündüğüm gibi.”

Seçeneği seçtiğimde, bir kaydırma ile girdi ekranı belirdi. Öyle görünüyor ki, bununla tecrübe puanlarımın dağılımına karar verebilirim. Belki de, artık ruh kılıçlarının açılması için biriken tecrübe puanlarıyla kilitlerinin açılması gerektiği için bu da değişmiştir.

Şu an için, bir süreliğine seviye atlayamayacağım gibi görünüyor. Çok fazla eksi tecrübe puanım olduğundan, bir süre için, seviye atlayabilmek için avlanmak zorunda kalacağım. Rakibimle aramdaki seviye farkı artsa da, durum istatistikleri arasında bir fark yoksa, bir çekiciliği olmayacaktır; seviyeler arasında fark olsa bile, ruh kılıçlarından gelen bonus istatistikler var, yani gargoil kadar abartılı bir av olmadan, deneyim puanı kazanamam.

Bu sekmeyi kapattıktan sonra, Ruh kılıcının sekmesini açtım.

İlk olarak, şu anda mevcut olan tüm ruh kılıçlarını gösteren listeyi kontrol ettim.

“Yani, kullanabileceklerimBaşlangıç Ruh Kılıcı,Ateş Örümceğinin Bacak Kılıcı,Yeşim Kristal Kılıç,Büyülü Tamir Kancası, ve son olarak, İntikamın Kutsal Kılıcı, huh.”

Diğer Ruh Kılıçlarından herhangi birinin kilidini açabilmek için, 3000 civarı veya daha fazla tecrübe puanına ihtiyacım var. Ayrıca, kılıçların seviyelerini arttırmak ve özel yeteneklerini açmak için daha da fazla tecrübe puanı gerekiyor. Ancak, bunu daha sonra düşüneceğim.

Şimdilik, ana silah olarak kullanabileceğim kılıçların özelliklerini inceleyeceğim, tek tek.

“İntikamın Kutsal Kılıcı, yani bu yüzden böyle oldu huh……”

İkinci seferimde canlandıktan sonra, kötü niyet ve düşmanlık konusunda daha duyarlı olmamın sebebi bu kılıcın pasif becerisinden kaynaklanıyor sanırım. Öyle görünüyor ki, eğer biri bana bu tarz bir niyet yöneltirse altıncı his gibi bir şey beni beni uyarıyor. Bunun dışında, yeteneklerinin diğer detaylarına baktım.

Edinme koşulları altta belirtilmiş:1. Güvendiğin 10’dan fazla kişiden intikam almak için mutlak bir kesinlikle yemin etmelisin; 2. İntikam hedeflerin tarafından belli bir miktarın üstünde fiziksel hasara uğratılmalısın.

Demek bu yüzden bu kılıcı ölümün kıyısındayken elde ettim.

“Bundan bahsetmişken, o ne oldu…”

Yeteneklerini bir kez daha inceledikten sonra, tekrar Ruh Kılıcı listesine girdim.

İçinde,?????????şeklinde görüntülenen gizimli bir Ruh Kılıcı başlığı vardı.

Bu işaret Şeytan Kraliçesini öldürdükten sonra aniden eklenmişti.

İkinci hayatımda bile durumu değişmemiş, ve seçtikten sonra hiçbir şey göstermiyor.

Diğer ruh kılıçlarından farklı olarak, ne devre dışı bırakılmış ne de tecrübe puanı kilidi işareti ile kilitlenmiş, ama, hala gri renkte.

“Her şekilde, bu durumda iyimser olamam……”

Mevcut durumumda, krallık şövalyelerinin 70'inden fazlası beni kuşatırsa, muhtemelen yavaş yavaş yıpranarak kaybederim.
Yeteneklerimi olabildiğince hızlı bir şekilde arttırmalıyım. Gardımı indirebilecek durumda değilim.

“Düşündüğüm gibi, yarın bir tane almalıyım. Kasabadan çıktığımda da yardımı dokunur.”

Bu şehri terk etmeden önce ihtiyacım olan her şeyi aklımda sıraya koydum.

Sonra, tüm çeşitli konuları bitirdikten sonra, mevcut planımı uygulamaya yöneldim.

Kolyeyi masanın ortasına koydum ve her an içebilmek için Düşük Kalite MP iksirlerini sol elimin ulaşabileceği bir yere bıraktım. Ve ucunda anahtar benzeri bir şekil olanBüyülü Tamir Kancasıadındaki kanca bıçağı kılıcını elime aldım.

“Aaagh, kendi gözlerimle görmek isterdim, içler acısı ama hiçbir yolu yok, huh. Bekle, hayır, eğer Boktan Gözlüklüye sorarsam, keşfedilmeden bana kayıt gönderecek bir şeyler ayarlayamaz mı?”

Gizlice izleme sadece önemsiz bir plan, ancak, kesinlikle kendi gözlerimle görmek istiyorum, kralın, kraliçenin ve prensesin yüzlerinin alacağı hali. Aşırı oyunculuk yönünden onun hakkında fikir sahibi olmam gerekirse, büyük yardımı olabilir.

Ayrıca, kral ve kraliçeyle geçirdiğim zaman oldukça kısa, bu yüzden bu noktada onlara hangi cezayı vereceğime dair kesin bir fikrim yok. Tehlikeli olmasına rağmen, bilgi almalıyım.

Boktan Gözlüklüden daha fazla şey istemek konusunda isteksizim, ama bu şartlar altında, başka seçeneğim yok. İntikamım için, onun önünde bile kafamı eğerim.

“Ancak…… kukukuu…”

Planımda başarılı olduğum anı hayal ederek güldüm.

Bugün olan her şeyden sonra yorgun olmadığımdan değil. Ama şu anki en önemli önceliğim bunu bitirmek. Başka bir deyişle, bunu bitirmeden uyuyamam.

ManamıBüyülü Tamir Kancası’nın içine döktüm, ve mutlu bir şekilde mırıldanırken planımı uygulamaya başladım.

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
Syke (3446 puan) Üye
2018-12-13 19:25:45
Guzel gidiyor bakalım tesekkurler bolum icin
Ulaş (1231 puan) Üye
2018-12-13 10:58:35
Güzel iyi de yavaş ilerliyo ayrıntıyı bnde severim ama ilerde biraz daha hızlı ilerler umarım. Yoksa böyle bu adam sv 2 olana kadar kim bilir kaç bölüm geçer