Nidome no Yuusha

04 Ocak 2019
Çeviri: Sinan Saçoğlu
Düzenleme: -
1208 Görüntülenme
Bu bölümü 4 Kişi beğendi.
Cilt 1

Kahraman Göz Teması Kurar

Bölüm 12: Kahraman Göz Teması Kurar

Duphein’in üssünden ayrıldıktan sonra, öncelikle gecekondu bölgesinin içlerine bir adım daha yaklaştım.

Her ne kadar ilk olarak dün aldığım avans ödemesiyle tedarik etmem gereken tüm malları dikkatlice almayı planlamış olsam da, programımı mahvettiğim ve hazırlıklardan önce bol miktarda para aldığım için, öncelikle daha büyük alımlar yapmaya karar verdim.

Sırt çantam para keseleriyle dolu bir şekilde (bu dünyada, yürüyerek yapılan tüm geziler için, insanlar normalde böyle çantalar hazırlardı), gecekondu bölgesinin daha az insan olan bir kısmına yöneldim.

Maceracılar ve pis kıyafetli işçiler bu caddede dolaşıyordu, fakir insanlara hiçbir ücret ödemen gerekmeyen gerçekten benzersiz bir iş alanı.

Burası yasak eşyaların toplandığı bir karaborsa.
Yasadışı belgeler, uyuşturucular, çalıntı mallar, lanetli katalizörler ve tabii ki köleler.

Konumlarını kaybeden borç köleleri, suç işleyen suç köleleri, para için satılan fidye köleleri, ve köle haline getirilmiş başka bir ülkeden şövalyeler olan savaş köleleri.

Suç ve savaş köleleri genellikle krallığın yönettiği madenlerde çalışmaya zorlanırlar. Geri kalanı da köle mağazalarında mal olarak satılır.

Kölelere nasıl davrandıklarını bilmiyorum. Kölelerin kullanım hakkı tamamen sahiplerine ait, ancak genellikle kötü muamele görmüş ya da çökme noktasına kadar aşırı çalıştırılmış köleler göremezsiniz. Çünkü köleler pahalı mallardır.

Bu nedenle, başkentin ana caddesinde faliyet gösteren ve çok sayıda kaliteli köleye sahip mağazalar, soylular için köle sağlayıcılarıdırlar, ancak sadece soylular, milyonerler ya da bu şahsiyetlerden birine ait giriş mektupu olan insanlar tarafından satın alınabilirler.

Bu yüzden, bağlantıları olmayan insanlar ya da pahalı köleleri alma gücü olmayanlar, köle satın almak için gecekondulara gelirler.

İlk hayatımdaki anılarımın yardımıyla amaçsızca etrafta dolaştım.
Her zaman oldugu gibi, kaba görünen adamlar beni gördükleri anda solgunlaşıp yerlerini terk ediyorlardı.

“Bir uyarı vermek için yaptığımdan eminim…… ama aşırıya mı kaçtım?”

Belki de yaptığımın ne kadar güçlü bir uyarı olduğunu göz önüne alırsak, dünden beri bilginin ne kadar yayıldığını düşündüm.

Doğruyu söylemek gerekirse, o dükkandaki para bozan adam eski bir maceracıydı, Üst sıralardaki önemli isimlerden, fiziksel gücü geliştirmek ve yanılsama yaratmak için sihir kullanma becerisi ve yetkinliği ile tanınıyor. Ve ben, tek taraflı bir şekilde onu ezdim. Bu yüzden inanç karmaşası yaşayan gecekondu vatandaşlarının gözünde bir tehdit olarak kabul ediliyorum.

“Eh pek de umrumda değil, sinir bozucu insanlar bana yaklaşmazsa daha iyi olur.”

Böyle düşüncelerle meşgulken, hedeflediğim yere ulaştım. Burada, rastgele bir köle dükkânı buldum ve girdim. Hedeflerimi gerçekleştirebilmek için, halkın gözüne mümkün olduğunca görünmeyi engellemek çok daha uygun.

Dükkanın içinde, tezgahtar ve benden başka kimse yoktu. Dükkan sahibi, boş görünüyordu, baştan aşağıya alaycı bir şekilde bakarak beni değerlendirdikten sonra, beni onur konuğu olarak görmediği için kaba bir ses tonuyla konuştu.

“Kölelere mi bakıyorsun? Kabalığım için özür dilerim, ama bütçeniz ne kadar?”

“Yaklaşık 10 altın sikke kadar, ve sadece bir kişiye ihtiyacım var. Eğer bana satabileceğin köleleri gösterirsen, aralarından kendim seçeceğim.”

Seyahat için gerekli mallar için harcama bütçemi göz önüne alarak, ve gelecekte ne kadar paraya ihtiyacım olacağını düşünürsek, uygun bir cevapla yanıt verdim.

Bu arada, görünüşe göre, ana caddedeki bir mağazadan soylular için pazarlanan bir köle satın alsaydınız, birkaç altın sikke yeterli olurdu, ve kaliteye bağlı olarak, fiyat beyaz altına (ÇN:Önceki bölümlerde basedilen beyaz gümüşü kastediyor. Muhtemelen o zaman ingilizce çevirmen hatasıyla öyle çevrildi.) kadar çıkabilir. Bu gecekondu da, ucuzdan pahalı mallara kadar her şeyi bulabilirsiniz, ancak, bir kölenin fiyatı en az 3 altındır. Ortalama bir kölenin fiyatı 7 ila 8 altın civarında olduğundan, eğer bütçemin 10 altın olduğunu söylersem, kölelerin çoğunu görebilmeliyim.

“Kabalığım için beni affedin, ama gerçekten böyle bir bütçeniz var mı?”

Köle tüccarı, bu miktarda bir paraya sahip olamayacağımı düşünerek bana doğru kuşkuyla bakıyordu. Eğer bir soylunun oğlu olsaydım, köleyi ana caddeden satın alıyor olurdum; diğer yandan, maceracı olmak için çok zayıf görünüyorum. Çok genç yaşlardan itibaren sadece bakarak insanlar hakkında fikir sahibi olabilme yeteneğini geliştirmiş bu adam, karşısındaki toy çocuğun bu kadar paraya sahip olacağına inanmamıştı.

Şüphesinin sebebini bilsem de, bana şüpheyle baktığı için yine de kızmıştım.

“……Bu senin için yeterli mi?”

Kendimi kısıtlamama gerek yoktu, bu yüzden sırt çantamdan bir para kesesi çıkardım ve bilerek keseyi masanın üzerine koyarken ses çıkardım.

“Hi-hiçbir sorun yok! Şimdi seni kafeslere götüreceğim.”

Altınım olduğunu kanıtladığım an, tutumunu görkemli bir şekilde değiştirdi; bu da bana o iğrenç kişiyi hatırlattı ve yüzümü istemsizce germeme sebep oldu. Ancak, önümde duran bu adama bağırsam bile hiçbir şey değişmeyecek, bu yüzden onu sessizce takip etmeye karar verdim.

Dükkanın iç kısmında, içlerinde uzuvları kelepçelerle bağlanmış ve karanlık bakışlara sahip köleler olan demir çubuklu kafesler vardı.

Bu dünyada, beslenme bilimi ve hijyen gibi temel kavramlar mevcut bile değil, buna rağmen burası bu dünyanın standartlarında bile rezil bir ortamdı.

Kraliyet başkentini terk ederken bir kılıf olarak kullanabileceğim bir köle istiyorum. Sonuçta, beni arayacak personeli topladıklarında, beni tanımlamak için sınırlı özelliklere sahipler, siyah saçlarım ve garip kıyafetlerim gibi. Ayrıca, eğer iki kişi olursak, şehirden çıkmak çok daha kolay olur.

Ayrıca bir sebepim daha var.

Çünkü yeteneklerim için bir uygulama ortağına ihtiyacım var. Kendi başına eğitilemeyen çeşitli yetenekler vardır. Ayrıca İntikamın Kutsal Kılıcına sahip olduğumdan beri, kötü niyeti hissedebildiğim için herhangi bir sorun yaşamam. Ancak, arkadaş veya yoldaş edinmek istemiyorum, bu yüzden bir köle istiyorum.

Yetenek seviyelerimi yükseltmek için köleyi kullandıktan sonra, ona biraz para vereceğim ve onu serbest bırakacağım. Ve intikamım için bir sorun haline geldiği en kötü senaryoda, onu öldürebilirim, ve bunu yapmakla bir sorunum olmaz.

Şey, yine de onların yaptığı gibi kullandıktan sonra birini öldürmek gibi iğrenç ve kötü bir şey kusmayı istememi sağlıyor, o bir köle olsa bile. Eğer alacağım köle düşmanım olmazsa, böyle bir şey yapmayı düşünmüyorum.

Köle muhtemelen yeteneklerimin seviyesini yükseltmeme yardımcı olurken, aynı zamanda hayatta kalmak için gerekli temel becerileri de öğreneceğinden, onu savunmasız bir şekilde atmak gibi bir durum olmayacak. Eğer aramızda iş benzeri bir ilişki kurarsak, bu en iyisi olurdu. Birbirlerinin hizmetlerini haklı karla ödeyen birinci sınıf bir ilişki geliştirmek istiyorum.

Bu benim düşündüğüm türde bir ilişki.

……Yani, uygun bir köle bulana kadar gözümü açık tutacağım.

“Hepsi çalışkan olduğu için bu kafesin içindeki köleleri tavsiye ediyorum. Eğer bu kölelerden birini istiyorsan, o zaman biraz daha pahalıya mal olacak ama bu hücrede ben …….”

“Hey, peki ya son hücrede asılı olan?”

“Kim? Ah evet, o kız. Yakın zamanda imha edilmesi planlanıyor. Kraliyet başkentinde yaşayan bazı büyük soyluların bu tür şeyleri tercih ettiğini duyduğum için, onu buraya getirme zahmetine girdim. Ancak, düşmanlık göstermeyi bırakmıyor. Köle mührü aracılığıyla ceza almış olmasına rağmen, ölümün kapısına kadar hala direniş gösteriyor; bu yüzden fiziği iyi olsa bile, sahibinin boynunu kapmaya ve hayatı pahasına müşteriyi öldürmeye çalıştığı için, artık kimse onu istemiyor.”

Kraliyet başkentinde, dini insan üstünlüğü derinden kök salmıştır. Bu yüzden, yarı insanlar ve insanlardan farklı diğer türler gibi türler suistimal edilmiştir. Ancak, krallığın içinde genellikle herhangi bir yarı insan göremezsin. Krallık İmparatorluğun karşı sınırında yer alan ve İmparatorluk ile Krallık arasında bir sandviç gibi sıkışmış olan yarı insan krallığı ile geçinemez. Tesadüfen, Yarı İnsan Krallığında da yarı insan türü üstünlüğü dogması vardır, yani Yarı İnsan Krallığındaki insanlara ve Krallıktaki yarı insanlara uygulanan muamele arasında hiçbir fark yok; her ikisi de aynı.

“Hey, karar verdim. Onu alıyorum.”

“Ne? Ama… o bir yarı insan, yani onun görünüşüne aykırı olsa bile, yine de büyük fiziksel gücü ile sizi boğmaya çalışabilir……”

“Umrumda değil. Sana onun için 10 altın para ödeyeceğim, bu yüzden hemen bir sözleşme ayarla, ve sonradan şikayet etmeyeceğim.”

“Haaa~, eğer öyleyse, benim adıma sorun yok…… bu ilk kez bir köle alışınız mı?”

“Şey, öyle.”

“Eğer durum buysa, o zaman kendine bir sahiplik dövmesi yaptırmalısın.”

“Sahiplik dövmesi?”

“Evet, eğer sahiplik dövmesine mana verirsen, köledeki köle arması tepki gösterir ve kölenin hareketini belli bir ölçüde kısıtlayabilen keskin bir acıya neden olur.”

Ama önce, lobideki tezgaha döndüm ve satın alma sözleşmesini imzaladım.

Sonra, sahiplik dövmesi için kayıt olmak adına, başka bir belgeyi imzaladım.

Sözleşme parşömeninin kendisi entegre bir sihirli daireye sahip sihirli bir araç, böylece birisi imzaladığında, kendini yakar ve sahip olacak kişinin üstünde sihirli bir daire belirir, bu da onu kullanışlı bir araç yapıyor.

Sistem Mesajı: Köle Tüccarının Kırbaç Kılıcı açıldı.

Yeni bir ruh kılıcı kazanmışım gibi görünüyor, ama bunu daha sonra kontrol edeceğim.

“Son olarak, sahiplik dövmene mana aktarmak ve onu doğrudan kölenin armasına temas ettirip onu kontrol altına alman gerekiyor, sonra sözleşme tamamlanacak.”

“Bu şekilde, başka bir sahiplik dövmesi ile sözleşmenin üzerine yazma imkanı yok mu?”

“Sorun değil. Bir köle arması, ilk temas ettiği sahiplik dövmesine uygun olarak şekil değiştirir, ve sözleşme iptal edilene kadar şekli tekrar değiştirilemez veya değişiklik yapılamaz.”

Arka odaya bir kez daha döndük, ve hücrenin içine girdim.

Gıcırdayan bir ses çıkaran paslanmış hücre kapısını açtım ve hücreye girdim.

“………”

Hücrede, bir köle vardı. Ağzında bir tıkaç ile, her iki eli de duvara zincirlenmiş, ve bacağına bağlı bir demir top olan tavşan-insan bir kadın. Tüm bunlar kaçmaması için bir önlemdi.

Vücudunun her yerinde yaralar vardı, muhtemelen kendi kanıyla boyanmış birkaç yerinde siyah lekeler olan bir kıyafet giyiyordu. Saçlarının turuncudan ziyade çok koyu bir rengi vardı, belki koyu bir keten rengi, ve uzun saçları, uygun bakımdan yoksun bırakıldıkları için, nemini kaybetmiş, hasar görmüş ve kurumuşlardı.

Bir yarı insan olduğunun kanıtı olan kulakları aşağıya doğru sarkıyordu, ve sadece bakarak harika bir fiziği olduğunu söyleyebileceğiniz bedeni, uzun süre yiyecekden mahrum kaldığı için yetersiz beslenmeden dolayı bir deri bir kemik kalmıştı. Kolları, bacakları ve yüzü normalin ötesinde inceydi, ve gözleri yorgunluk gösteriyordu.

Ne zamandır bu durumda olduğunu bilmiyorum. Dayanıklılığı dibe vurmuş, ve bir inilti bile çıkaramayacak bir durumda. Belli ki, banyo yapmasına izin verilmemiş, çünkü vücudunun her tarafı pisti, ve onu gören kim olursa olsun korkunç bir durumdaydı. Ancak…

“Evet, düşündüğüm gibi, güzel gözlerin var.”

Evet, bu durumda olsa bile, sadece gözleri hala ölmemişti.

Derin gölgelerin içindeki, siyahın en karası; magma gibi her şeyi yutan karanlık bir alev.

Vücudun yaraları ruhu ortaya çıkarır.
Genellikle, bu durumdaki birinin her şeyinden, hatta bilincinden bile vazgeçmesi, ve umutsuzluğa düşmesi garip olmazdı.

Her şeyden sonra bile, gözleri inatçı bir ısıyla parlıyordu, sanki bu onun içgüdüsü, niyetiydi.

Bunlar intikam arzusu içeren gerçekten, gerçekten güzel bir bakış.

Sıska yüzüne dokunurken, gözlerine sanki onun derinliklerine bakıyormuşum gibi baktım.

İntikamın Kutsal Kılıcıkötü niyeti ve düşmanlığı tespit etmenin yanı sıra, bir şey daha yapabilir: başkalarının nefret dolu ruhlarını görebilir. Bu kutsal kılıç, onun içindeki intikam ruhunu bilmeme izin veriyor.

Ancak, böyle bir şey olmadan bile, bune kendim de fark edebilirdim.

Çünkü intikamla dolu gözleri herhangi bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde son derece açıktı.

“Do…kunma… İn…san.”

Keskin bir bakışla birlikte, dişlerini açık bir şekilde gözdağı verme niyetiyle gösterdi.

Bu kız şüphesiz, benim türümden biri.

Yaşadığı sürece intikamından ayrı kalamayacak bir varlık.

İntikamını almadan devam edemeyecek bir varlık.

Benim gibi, içinde derinlere sıkıştırılmış belki de her şeyi eritebilecek sıcaklıkta yanan bir arzusu olan bir varlık.

“………”

Öncelikle, köle sözleşmesini bitirmeliyim.

Elimin üstündeki dövmeye mana aktarıp, boynunun kenarında bulunan köle armasına temas ettirdim.

“Gh-AAAAAAHHHAAAAAH!!”

Köle arması sihirle reaksiyona girdiğinde parladı, ve armadaki mühür formunu değiştirdi.

Işık azaldıkça, acıdan bağıran çığlıklar durdu.

Çantamdan acil durumlar için tuttuğum HP ve MP iksirlerini çıkardım, ve içindekileri doğrudan ağzına döktüm.

“NnGhuhh-Gh-uuuu!!”

“Bununla, daha iyi konuşabilmelisin.”

Değerlendirme ruh kılıcı hala mühürlü olduğundan, mevcut durumunu bilmiyorum. Ancak, tüm istatistiklerini düşüren bir durum sorunu olduğu açık.

HP ve MP’nin dayanıklılık ile bir tür ilişkisi vardır. Eğer HP ve MP’si yenilenirse, içindeki normal gücü ortaya çıkaramasa bile, yine de hareket edebilmeli.

“Neden…”

“Kimi öldürmek istiyorsun?”

Bu ses hücrenin içinde hafifçe yankılandı.

Bunu söylerken saçlarının rengi ile aynı renkte olan gözlerinin derinliklerinde oturan karanlık çoşkusuna bakıyorum.

Ona sadece içinde yanan arzusunu soruyorum.

“Kimden intikam almak istiyorsun?”

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
lawsut2 (2712 puan) Üye
2019-01-07 22:00:23
Bölüm sıklığı nedir seride acaba
Darklight (25 puan) Üye
2019-01-08 16:45:03
@lawsut2, Haftada 2 diye planlamıştım ama zaman bulamıyorum pek. çevirdikçe atıyom o yüzden.
Ulaş (1231 puan) Üye
2019-01-04 17:28:32
Çok heyecanlandım, süper gidiyor :3