POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ
En Güçlü Sistem Oku
En Güçlü Sistem
Level Atlamama İzin Ver

Overgeared Bölüm 3: Lim Cheolho

Çeviri : Cynadil
Düzenleme : Cynadil
Okunma : 284
Tarih : 26 Ağustos 2019
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lim Cheolho, sanal gerçeklik sistemini kuran 33 bilim adamının başı ve S.A Grubunu kurarak Satisfy'ı yeni yüksekliklere taşıyan kişiydi.

Tanrısal bilgiye sahip kişi, sanal gerçeklik sisteminin yaratıcısı, dünyayı değiştiren kişi, Satisfy'ın babası, dünyanın en zengin insanı, dünyadaki en etkili kişilerden biri, Güney Kore'nin gururu gibi birçok ünvan taşıyordu.

Sayısız ünvanları uluslararası bir etkinliğe her katıldığında bütün dikkati üzerine çektiği anlamına geliyordu, bu sayede ünü Amerikan başkanını geçip dünyanın en imrenilen adamı yaptı.

Ama aslında hayatı medyanın anlattığı kadar gösterişli değildi. Satisfy'ı Geliştirme Ekibinin yanı sıra S.A grubunun da başkanıydı, bu yüzden günde 4 saatten az uyuyordu. Ama mutsuz muydu?  Hayır, bu kendi istediği bir şeydi. Lim Cheolho, dünya çapında 2 milyar insanın kalbini çalan Satisfy'ı her düşündüğünde gururla doluyordu.

"Umm.”

Lim Cheolho, telefonunun çalmasıyla uyandı. Saate baktı ve saatin gecenin 3'ü olduğunu gördü. Uyuyalı sadece 20 dakika olmuştu. Bir aydır doğru düzgün uyumamak düşünme yetisini etkiliyordu.

Telefonu açtı, ve keskin bir şekilde, "Ne var?" dedi. "Ne?"

Telefondan gergin bir ses geliyordu. Lim Cheolho hemen uyandı. "Hemen geliyorum! Ben gelir gelmez her şeyi açıklamaya hazır olun!"

Lim Cheolho üzerini giyindi ve evinin yeraltı katına inmek için asansöre bindi. Yeraltı otoparkında pahalı otomobiller sıralanmıştı. Kelebek tarzı kapılı bir spor arabaya atladı ve son hızda şirkete sürdü.

"Ne oldu?”

Satisfy İşletim Ofisi.

Lim Cheolho içine koştu ve nefes almadan sordu. İşletme ekibinin lideri Yoon Nahee Lim Cheolho'ya doğru eğildi ve turuncu kemik çerçeveli gözlüklerini düzeltti.

"Beş dakika önce oldu.”

"Çok ilginç!"

Heyecanla dolu Lim Cheolho oturdu. Bakışlarını duvardaki devasa monitöre çevirdi ve durdurulan video oynamaya devam etti. Videonun ana karakteri 73 seviye bir savaşçıydı. Asyalı bir genç adanın kuzey ucunda bir mağara buldu, Pagma'nın nadir kitabını buldu ve kullandı.

Lim Cheolho videoyu izlerken asistanı ona iki döküman verdi. Lim Cheolho okudu ve çenesini ovuşturdu.

Gerçek hayatta da Satisfy'da da olağanüstü yeteneklere sahip olmayan normal birisi. Satisfy oynamaya başladıktan sonra kendini kontrol etme yeteneğini kaybetti ve bu nedenle yaşam kalitesi en dibe düştü. Böyle birisi aşırı karışık bir algoritmayla gizlenmiş kuzey uçtaki mağarayı nasıl bulabildi? Kimsenin bilmediği bir kaşif yeteneği falan mı var?

Geliştirme ekibinin süper bilgisayarı Morpheus'un analizine göre, kuzey uçtaki mağara kullanıcılar tarafından 22 ay sonra bulunacaktı. Başka bir deyişle, Pagmanın efsanevi kitabının 22 ay sonra ortaya çıkması gerekiyordu.

Genç bir adam herkesin beklentilerinin önüne geçti ve hikayeyi hızlandırdı. 2. sınıf gelişimini yaşayan kullanıcıların sayısı 100'den azdı, ve şimdi o oyundaki yegane efsanevi sınıfın sahibiydi.

Ona bu büyük sürprizi yaşatan oyuncu Lim Cheolho'nun ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ama Yoon Nahee genç adam hakkında pek iyi düşünmüyordu.

"Kuzey uçtaki mağarayı keşfesi tamamen tesadüfler ve takıntısının sonucuydu."

“Demek öyle."

Oyundaki adı Grid olan Shin Youngwoo bir yol boyunca aynı şehirde tıkılı kalıp o şehirde 8,000den fazla itibar kasmayı başarmıştı. Ayrıca zeka puanı 50'den azdı.

Bu, Kont Ashur'un görevini almak için gerekli koşulları tamamlamıştı. Seviye 80'den düşük olmasına ve birkaç kez ölümün tadına bakmasına rağmen, pes etmeden üç ay boyunca seviye 200'den yüksek canavarlarla dolu alanları gezdi.

Yaptığı en etkileyici şey ise kuzey uçtaki mağarayı bulmasıydı. Görev eşyasını buldu ve açgözlülük onu ele geçirdi. Çıkış yapmayı seçerek efsanevi kitaba sahip olabilmesini mümkün kılan görevi açtı.

'Aktivasyon gereksinimlerini karşılamanın birçok yolu vardı, ancak en ekstrem olanı çıkış yapmaktı.'

Her neyse, Yoon Nahee'nin dediği gibi bu olaylar zinciri tamamen tesadüflerin ve inatçı bir kişiliğin sonucuydu. Ama genç adam birden çok kez denk gelen tesadüflerin olumlu bir şey olabileceğini kanıtladı. Ayrıca ona sabrın ve efor sarfetmenin ne kadar değerli olduğunu anımsattı.

'Şans ve istikrar da yetenek olarak sayılabilir.'

Yoon Nahae, parlak gözlerle monitördeki genç adamı izleyen Lim Cheolho'ya bir soru sordu.

"Eksi seviye ne alaka?"

"Bu da bir şans bulutu."

"Ha?”

Bir bilim adamı şanstan mı bahsediyordu? Lim Cheolho güldü ve açıkladı,

"Bildiğin gibi 10. seviyenin altındaki oyunculara öldüklerinde tecrübeleri düşmesin diye acemi bonusu veriyoruz. Bu seviye düşmesi yaşamadıkları anlamına geliyor. Ama aslında gizli bir sistem var. Görev başarısızlığı ile gelen seviye düşümü acemi bonusu olmaksızın uygulanıyor. Bununla birlikte, yeni başlayan oyuncuların seviye düşümüne sebep olabilecek bir görev almaları imkansız olduğu için bu sistemin sonsuza dek gizli kalacağını düşünüyorduk."

Lim Cheolho bir ekip üyesinin uzattığı kahvenin kokusu içinde kayboldu, ve devam etti,

""Ekip, bu görevin rotayı takip etmesi durumunda 'Kont Ashur'un Gizli İsteği' görevini alan kişinin en az 350 seviye olacağını tahmin ediyordu. Eğer oyuncu 350 seviyenin üzerinde olsaydı, 'Kont Ashur'un Öfkesi' görevini tamamlamaları ve Pagma'nın Füru olmalarının şansı gayet yüksekti. Başka bir deyişle, o adam gibi yetenek yoksunu olmazlardı ve görevi başarırlardı. Sadece bu genç adam bu görev yolu ile gizli sistemi bulmayı başardı."

Yoon Nahee duyduklarını kısaca özetledi.

Grid, emeğinin ödülü olarak aldığı eşyayı kaybetmekten korktuğu için olağanüstü bir seçim yaptı. Bu noktada, efsanevi sınıf olduktan sonra uygulanan 1. seviyeye düşme yan etkisi uygulandı.

10 seviyenin altındaki oyuncular ölseler bile acemi bonusu sayesinde seviye kaybetmezlerdi. Ancak başarısız görevler bir istisnaydı. Grid, 1 seviye olmasına rağmen görev başarısızlığı nedeni ile 2 seviye kaybetmek zorunda kaldı, ve sonuç olarak -1 seviyede takıldı.

Bu yüzden Lim Cheolho bunu şans olarak adlandırdı...

"Peki eksi seviyedeki birinin normal bir şekilde tecrübe kazanması ve her kazandıkları seviye için hüner puanları alabilmeleri muhtemel mi?"

Lim Cheolho başını salladı. "Evet. Şu anda -1 seviye, ve 1. seviyeye ulaşmak için iki seviye kasması gerekecek. Bu da ona 20 hüner puanı sağlayacak.

"...Bu temel hünerlerinin aynı seviyedeki diğer karakterlerden 20 puan fazla olacağı anlamına geliyor."

"Aynen öyle. Bu genç adam, Kont Ashur'un verdiği görevi yapabilecek bir oyuncu olsaydı bu ganimeti biçemeyecekti. Gerçekten şanslı biri."

Çalışanların ifadeleri ciddileşti. Yoon Nahee dayanamayıp sordu, "İlk efsanevi sınıf beklenenden iki yıl önce belirdi. Efsanevi sınıflar zaten çok güçlüyken üzerinde normalden 20 fazla hüner puanı eklenirse bu dengeyi bozmaz mı?"

Lim Cheolho ona Shin Youngwoo'nun bilgilerini listeleyen kağıtları gösterdi.

"Bu grafik, seviyesinin kestiği canavarlara orantılı olarak oldukça düşük olduğunu gösteriyor. Farklı maceralar veya daha hoş bir ortam arayışına çıkmadan uzun süre aynı şekilde tıkılan aptal bir insan. En üst kademeler gibi oyuna yeteneği olduğunu sanmıyorum. Endişelenmene gerek yok."

"Gerçekten sıkıntı yok mu? Onu diğer kullanıcıların gözünde özel kılmak için yeterli olabilir."

"İyi olmasa bile ne yapabiliriz? Oyuna doğrudan müdahele edemiyoruz, bu yüzden olumlu düşün. En üst kademeden biri yerine sıradan bir oyuncunun elde etmesi iyi bir şey değil mi? Ayrıca Pagma'nın Füru sınıfı diğer efsanevi sınıflara nazaran savaşta oldukça zayıf kalıyor..."

Monitördeki genç adamı izleyen Lim Cheolho, titredi ve birden sustu. Yoon Nahee'nin şaşkın ifadesine başını salladı.

“Hayır, önemli bir şey değil. Gitmem lazım. Geç saatlere kadar çalışmaktan çok çekmişsiniz, belli. Yakında size bir ikramiye vereceğim, bu yüzden lütfen biraz daha acı çekin."

Çalışanların modu ikramiye kelimesini duyunca yükseldi. Lim Cheolho gülümsedi ve ofisi terk etti.

'Neden birden bire böyle yaptı?'

Gürültü yapan personel arasında sessiz kalan tek kişi Yoon Nahae'ydi. Lim Cheolho'nun şaşkın ifadesini düşündü ve gergin hissetti. Öte yandan, Lim Cheolho'nun ifadesi, asansörde Shin Youngwoo'nun adını mırıldandıkça yavaş yavaş değişti.

***

Patrian'dan kovulduğum için ikamet yerimi kaybettim. Bu nedenle, ölüm yerimin yakınındaki bir tapınakta dirildim. Bu arada, dirildiğim yer karanlık tanrısı Yatan'ın tapınaklarından biriydi.

Odaya kasvetli, karanlık bir enerji hakimdi, ve kasvetli ifadeler takınan cüppeli büyücüler etrafta dolaşıyordu. Bazı insanlar bir sunak etrafında bağırıyor ve göğüslerine vuruyorlardı, ama izlemek çok korkutucuydu.

Kiyaaaaak!

Acı çeken bir kadının keskin çığlığı yeraltından geldi.

"...O siktiğimin yerine kıyasla burası hiçbir şey.”

Askerliğimi çoktan bitirmiştim. Birisi şu an benimle bu tapınakta olsaydı bir korku filminde gibi hissederdi. Bir kadın değildim, bu yüzden Yatan'ın Tapınağından korkmuyordum.

"D-D-Durum Penceresi."

Sesim titriyordu ama beni etkilemesine izin vermemeye çalıştım. Mümkün olduğunca etrafımda olanları düşünmemeye çalıştım ve gözümün önündeki durum penceresine konsantre oldum.

Ad: Grid.

Seviye: -1 (0/20)

Sınıf: Pagma'nın Füru

* Teçhizat işlerken fazladan özellik ekleme şansı artacak.

* Eşya geliştirme olasılığı artacak.

* Tüm ekipmanlar koşulsuz kuşanılabilir. Ancak, eşyanın derecesine göre bir kısıtlama uygulanacak.

Ünvan: Efsane Haline Gelen Kişi

* Anormal etkiler size pek işlemez.

* Can en aza düştüğünde ölmezsiniz.

* Kolayca sevilirsiniz.

Can:  14/ 14      Mana: 3/3

Güç: 1   Dayanıklılık: 1   Çeviklik: 1   Zeka: 1   Maharet: 1

Soğukkanlılık: 1   Yılmazlık: 1   İzzet: 1   Anlayış: 1

Hüner Puanları: 0

Ağırlık: 3,035/20

Ağırlık limiti %200ü aştığından hareket hızınız %100 azaltılacak.

Vücudunuz çok ağır ve gücünüzü doğru düzgün kullanamıyorsunuz.

'Zayıflamış' durumundan etkilenme olasılığınız aşırı yüksek.

Duygular bir sel gibi kafama akın etti.

Eksi seviye zaten anlamadığım bir şeydi, ve hüner puanlarım bir tavşanla kapışmam için bile yeterli değildi. Ama ünvanım ve sınıfım tarafından verilen özel etkiler beni şaşkına çevirdi.

 

 

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm
Çevirmen Notu


İyi okumalar! Beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayın lütfen.


Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (1)

11 puan
batuhahan222 ay önce
Üye
Çeviri için teşekkürler