POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ

Reverend Insanity Bölüm 15: Tarih kazananlar tarafından yazılır

Çeviri : E.C.T.
Düzenleme : E.C.T.
Okunma : 513
Tarih : 04 Şubat 2018
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Bölüm 15: Tarih kazananlar tarafından yazılır

_______

Bu gizli mağarada aniden birisinin sesi duruyordu.


Fang Yuan'ın ensesindeki tüyleri kalktı, aklı bulanıklaştı.


Takip edilmiş!


Birkaç defa sürekli köy dışına çıkması insanların şüphe ve dikkatini uyandırmış olabilir miydi?


Yoksa amcası tarafından gönderilen biri miydi?


Aklına han'da karşılaştığı birinci seviye Gu Ustası bile geldi, Jiang Ya adındaki genç adam.


Kısa sürede zihninde çözüm düşüncesinin yanı sıra sayısız fikir ve tahminler de dolaştı.


Fang Yuan bu kısa cümlenin büyük bir öldürme niyetiyle doluydu olduğunu hissediyordu. Bu içinden gizlice inlemesine neden oldu: - Şu anda sadece seviye bir başlangıç aşamasındaydı ve hayati Gu'su bile yoktu. Bir Gu Ustası için bu durum sıfır dövüş kabiliyeti ile eşdeğeriydi, nasıl savaşacaktı?


"Çok zayıf, çok zayıf!" İçinden kendisine kükredi.


"Çoktan Tek Kapılı Zehir Gu'ğum tarafından zehirlendin. Bunun tersi olarak davranan bir Gu'ğun olmadan , yedi gün sonra posaya ve kana dönüp öleceksin" dedi.


Fang Yuan dişlerini gıcırdattı, ifadesi soğuktu. Düşük bir sesle, "İçki solucanını ister misin? Sana verebilirim."


Yavaşça ayağa kalktı, hareketleri dikkatli. Fakat başka bir ses ortaya çıktı. Bu ses korkuyla doluydu ve titrek bir sesle, "Vereceğim, ne istersen vereceğim, lütfen hayatımı bağışla, Ey Çiçek Şarabı Keşişi!"


"Bir dakika, bu ..." Fang Yuan kaşlarını çattı ve aniden durumu fark etti. Önündeki duvarda dalgalanan ışıkler ve gölgeler resimler ortaya çıkarıyordu.


İnce ve tehditkar bir Gu Ustası dağın tepesinde duruyordu; önünde secde eden bir başka Gu Ustası vardı. İki Gu Ustasının etrafında çökük bir çukur vardı, bölünmüş parçalar ve parçacıklar taşıyordu ve sonuna dek sert bir savaşın sahnesini gösteriyordu.


Onlardan çok uzak olmayan, izleyicilerden oluşan bir grup vardı; yüzleri öfke ve korkuyla doluydu.


Sahnenin ortasında, zafer kazanan Gu Ustası başını kaldırdı ve yüksek sesle güldü. "Ha ha ha, Gu Yue'nun kahramanı, genç yaşta beşinci seviyeye kültivasyon yapmış. İlk başta oldukça sağlam olduğunu düşünmüştüm, ama bu kadar çekilmez olmanı beklemiyordum. Hımm!”


Gülümseyen Gu ustası uzun ve ince gözlere sahipti. Uzun pembe elbiseler giymişti, iri ve geniş kolları rüzgârla sallanıyordu. Elbiselerinin boynunun çevresinde kesiştiği alan gevşek ve geniş açıktı ve güçlü ve soluk göğüs kaslarını açığa çıkarıyordu. En dikkat çekici kısmı saçlarının tek bir ipi olmadan parlayan kel kafasıydı.


"Çiçek Şarabı Keşişi!" Fang Yuan hemen bu Gu Ustasının kimliğini fark etti.


"Kendimi Sör Çiçek Şarabı ile karşılaştırmak... ben sadece bir osuruğum! Bu kadar büyük bir insanı tanıyamamak ve Sör Çiçek Şarabı'nı gücendirmek. Sör Çiçek Şarabı, lütfen önceki klanımın cömert misafirperverliğini hatırlayın ve hayatımı bağışlayın!" Gözyaşları ve mukus karışımı ile merhamet için yalvarırken, yerde secde eden Gu Ustası titredi.


Fang Yuan gözlerini daralttı, Gu Yue klan lideri üniformasını giydiğini fark ederek iki Gu Ustasını dikkatli bir şekilde ayırt edebildi. Görünüşe göre, bu kişinin dördüncü neslin klan lideri olduğu açıktı!


Yaşlı seyircilere gelince, muhtemelen o neslin klan büyükleriydiler.


"Hehe, cömert misafirperverlik? Kesinlikle bunu söyleyecek cesaretin var! Aslında, klanın ay orkidelerini kadim taşlarımla adil bir fiyatla alabilmek ve ticaret yapmak için samimi bir şekilde geldim. Kötü niyet barındıran sizdiniz, beni selamlamış gibi ve içeri alıyormuş gibi yapıyordunuz, ziyafete oturmamı söylüyor ve içkimi zehirli bir Gu ile lekemek  istediniz. Bana oldukça aşağıdan bakıyordunuz, Çiçek Şarabı adı altında bu göğün altında yaşadım, nasıl bu şekilde zehirlenebilirim?"


Çiçek Şarabı Keşişi, diz çökmüş dördüncü neslin klan liderine işaret ederek, alayla, "Eğer işbirliği yapsaydınız, bunların hiçbiri olmayacaktı. Sonuçta ün ve şöhretini arttırmak için başımı kullanmak istedin, ölümün için sadece kendini suçlayabilirsin!"


"Efendim, lütfen benim değersiz hayatımı bağışlayın!" Dördüncü neslin klan lideri endişeyle bağırdı, dizleri yere yığıldı, çabucak Çiçek Şarabı Keşişinin ayaklarına sürünerek uyluğuna sarıldı.


"Efendim, klanımızda kadim taşlar üreten bir ruh nehri var, ayrıca yeraltı mağarasında çok sayıda ay orkidesi diktik. Kölelik Gu'nuzu almaya ve hizmetkârınız olmaya razıyım, hayatım ve ölümüm huzurunuzda, hayat boyu süren bir kulluk yapmaya hazırım efendim!"


Fang Yuan tek kelimeden etmeden izledi, bu sırada bazı yaşlılar daha da kararsız görünüyordu.


Çiçek Şarabı Keşişi gözlerini kıstı, kızgınlığı çoktan yatışmıştı. Gözleri parladı ve şöyle dedi: "Hmph, Kölelik Gu'su akıl yürütmenin ötesinde değerlidir, Beşinci Seviye bir Gu'dur, gerçekten buna sahip olduğumu mu düşünüyorsun? Ancak, Tek Kapı Zehir Gu'ğum tarafından enfekte oldun, sadece ben zehri temizleyebilirim, bu yüzden itaatsizlikten korkmuyorum. Durum böyle olduğu için, klanınız her hafta 3.000 adet ay orkidesi ve 3.000 adet kadim taşı vermek zorunda. Malları almak için her seferinde uğrayacağım ve işe yaramayan hayatını kurtarmak için geçici olarak zehirini iyileştireceğim" dedi.


"Merhametiniz için çok teşekkürler efendim! Merhametiniz için çok teşekkür ederim, efendim!" Dördüncü neslin klan lideri sürekli ağlıyor, durmadan secde ediyordu. Kafası, dağ kayasına çarparken sürekli kanıyordu.


"Hmph, secde etmeyi kes, en çok senin gibi rezil insanlardan nefret ediyorum! Gu Yue'nun dehası denilen, güçlü Beşinci Seviye savaşçı, adını ne kadar haketmiyorsun. Bana iyi hizmet etsen iyi olur. Bu da hayatınla ilgili... Urgh!" Çiçek Şarabı Keşişi aniden çığlık attı, yüzü dehşete düştü.


Dördüncü neslin klan liderini bacağıyla fırlattı, vücudu sallanıyordu. Çılgın bir şekilde geriye adımlar atarark dördüncü neslin klan liderine bağırdı; "Nasıl hala Gu'ğun var?"


Dördüncü neslin klan lideri karnından çukura teklemendi ve bir avuç dolusu kan tükürdü. Acı dolu bir çabayla kalktı, yüzünde entrikalı bir gülümseme vardı. "Heh heh heh, herkes Şeytani grupçuları cezalandırma hakkına sahiptir! Buna Aygölgesi Gu'su denir, saklanmada en iyisidir. Sadece seviye dört bir Gu olsa da, Kadim denizi ve kadim özün kullanımını kısıtlama yeteneğine sahiptir. Şeytan, sen ve ben şiddetle kavga ettik, artık üzerinde fazla Gu yok di mi, nasıl Aygölgesi Gu’sunu kısıtlayabilirsin? Sadece itaatkar bir şekilde teslim olup, hizmetkarım olursan, hala yaşama şansın olur!"


Çiçek Şarabı Keşişi öfke içinde kükredi, "Canın Cehenneme!"


Daha sesi bile ulaşmadan vücudu bir yıldırım gibi ileri atıldı, dördüncü neslin klan liderinin kalbine doğru bir yumruk attı.


Dördüncü neslin klan lideri, Çiçek Şarabı Keşişi’nin bu kadar radikal olmasını beklemiyordu; Kadim denizi tehdit içinde olsa bile, Çiçek Şarabı keşişi uzlaşmak istemiyordu. Büyük bir kuvvet geldi ve havaya uçtu, vücudu bükülmüş bir çuval gibi yere düştü.


Daan. (ses efekti)


Bir ağız dolusu taze kan döktü, kırmızı sıvı, sayısız iç organla karıştı.


"Çıldırdın mı, bunu bir tartışmayla tamamen çözmüş olabilirdik ..." Çiçek Şarabı Keşişi'nin soğuk gözlerine bakarken dudakları büyük bir çaba harcıyordu. Cümlesi bitmemiş halde iken, bacakları kendiliğinden salınıverdi ve başı yana eğildi. O öldü.


"Klan lideri!"


"Şeytani hiziplerin hepsi deli."


"Onu öldürün, bu iblisi öldürün. Klan liderinin intikamını alın! "


"Aygölgesi Gu'su tarafından etkilendi, artık basitçe kadim öz kullanamaz, zaman kadim özü tehdit altına bile girecek."


Kenarlarda izleyen yaşlıların hepsi öfkeyle kükredi ve bölgeyi sardı.


"Ha ha ha, ölüm arayan herkes gelsin!" Çiçek Şarabı Keşişi ortaya haykırdı. Yaşlıları karşısında görünce, ilk o saldırdı.


Şiddetli bir savaş başladı ve Çiçek Şarabı Keşişi hızlı bir şekilde üstünlük sağladı. Çok geçmeden tüm yaşlılar yere kapaklandı, bazıları yaralı, kalanı da ölmüştü. Tam Çiçek Şarabı Keşişi kalan yaşlıları öldürmek üzereyken yüz ifadesi aniden değişti ve karnını bir eli örtüverdi. "Lanet olsun!"


Çiçek Şarabı Keşişi "Sizinle ilgilenmek için gelecekte tekrar geleceğim," dedi. Soğuk gözleri yaşlılardan birkaçına dikkatle baktı ve dağ ormanına girdi, vücudu yıldırım gibi hareket etti, göz açıp kapayıncaya kadar kayboldu.


_______

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)