Reverend Insanity

10 Şubat 2018
Çeviri: uzmankaynak
Düzenleme: uzmankaynak
1308 Görüntülenme
Bu bölümü 0 Kişi beğendi.

Reverend Insanity Bölüm 17: Likör solucanını rafine etmeye başlıyor

Bölüm 17: Likör solucanını rafine etmeye başlıyor

Çevirmen: E.C.T.     Edit: (yok)

_______

 

"C sınıfı yeteneğe sahipken, açıklığımdaki Kadim deniz miktarı sadece 44% dolabiliyor. Gu'nun kadim öz harcama hızı, benim doğal yenileme hızımdan daha fazla. Bir Gu’yu rafine etmek istersem dışarıdan yardım almam gerekir, yani birsürü kadim taşı harcamam lazım" dedi.

 

"Gu'nun iradesi zayıfladıkça, direnci de o kadar küçük olur, arındırmak daha da kolaylaşır. Ancak her canlının yaşama iradesi vardır. Ayışığı Gu’sunu rafine etmek için, en azından beş adet kadim taşı gerekebilir, en fazla sekiz parçaya ihtiyacım olacaktır."

 

"Şu anda Likör solucanını arıtmak için, en az on bir en fazla on altı parçaya ihtiyacım var." Her ne kadar Likör solucanı Ayışığı Gu'su gibi Seviye bir Gu olsa da kesinlikle daha nadir. Bu yüzden arıtma sürecinin zorluğu da daha fazla.

 

Başka bir deyişle, şu anda Fang Yuan'ın on yedi parça kadim taşı olmasına rağmen, sadece Likör solucanını rafine etmek için geriye en çok altı parça, ya da en azından bir parça kadim taşı kalacaktı.

 

Geceleyin, ay açık ve saf ay ışığını yaydı. Ay ışığı Gu Yue Köyü üzerinde hafifçe okşayan bir hanımefendinin hafif eli gibiydi. Yol boyunca çok sayıdaki ayakta duran bambu evleri yeşim taşları gibiydi. Gece esintisi yavaşça esti.

 

Ay ışığında Fang Yuan, hana geri döndü. Hanın kapısı zaten kapanmıştı. Fang Yuan kapıyı çaldı.

 

"Seni duyuyorum! Seni duyuyorum! Kim bu geç saatte kapıyı çalarak..." Kapıyı açarken şaşkına dönen işçinin gözleri uykudan şişmişti.

 

Ancak Fang Yuan'ın kapıda durduğunu gördüğünde hoşnutsuz olan ifadesi değişti ve belini bükerek cömert bir gülümsemeyle "Ah, bu genç lordumuz," dedi. Bu küçünüğünüz, lord'a kapıyı açtığı için için çok şanslı."

 

Fang Yuan başını salladı, ifadesi kayıtsızca soğuktu, hanın içerisine girdi.

 

Bu ifadesi, işçiyi daha alçak gönüllü bir şekilde gülümsetti ve inisiyatifiyle "Aman Efendim, aç mısın?" diye sormaya başladı. Mutfağı bilgilendirip akşam yemeğinde küçük yemekler yapmamı ister misiniz? "

 

"Gerek yok," dedi Fang Yuan, başını salladı ve sadece, "Git ve benim için biraz sıcak su hazırla, yıkanmak istiyorum" diye emretti.

 

"Evet!" İşçi hemen başını salladı, "Efendim, önce odanıza gidin. Sizi temin ederim, sıcak su hemen gönderilecek."

 

Fang Yuan onaylama sesi çıkardı ve merdivenlerden inip ikinci kata doğru ilerledi. İşçi, Fang Yuan'ın arkasından izledi, iki gözü ışıldadı, kıskançlık ifadesi gösterdi.

 

"Bu bir Gu ustası, ah ben de kültivasyon yeteneğine sahip olsaydım, ne kadar iyi olurdu!" Diye yumruklarını sıktı, yumruklarını derinçe içeri çekti. Bu sözler Fang Yuan'ın kulaklarına sızdı ve kalbinde bir acıyla gülümsedi.

 

Bir Gu ustası'nın ölümlüleri aşan gücü vardı, erkeklerden de daha erkeğe dönüşme gücü, ancak bu süreçte ödenmesi gereken fiyat da çok yüksekti.

 

İlk zor problem mali kaynaklardı. Bir Gu Ustası'nın yetiştirilmesi için kadim taşlara ihtiyacı vardı, savaşlarda da kadim taşlar gerekli, Gu arıtılması da kadim taşlara ihtiyaç gerektiriyordu, ticaret de bir istisna değildi.

 

Kadim taşlar olmadan, kültivasyon nasıl mümkün olabilirdi?

 

Bu nokta, zorlu bir konumdu, sıradan bir insan kenardan izleyerek anlayamazdı.

 

Tıpkı önceki akşam olduğu gibi, Gu Ustası Jiang Ya, avcılara olan öfkesini ve hoşnutsuzluğunu şarap kavanozlarını yere atarak giderdi. Anlamı şuydı: - Bu yeşil bambu şarabını içmek için kadim taşlarını israf edemezdi, ancak sıradan insanlar olan bu avcıların aslında boşa harcayacak parası vardı!

 

Bütün bu resme göz atıldığında, sadece bu bir Gu Ustası'nın kültivasyon durumu hakkında çok şey anlatılabilir. Bir Gu Usta'sının gücü harikaydı, benzer bir ölümlüden fazlasını elde eder, fakat fiyatı da harikaydı. Kadim taşların her bir parçasını kullanmak çok sakınma gerektiriyordu, özellikle de düşük seviyeli Gu Ustaları için. Görkemli görünüş tarafından aldanmayın. Gerçekte, Gu Ustası sürekli olarak para sıkıntısı çekmektedir.

 

"Gu Ustanın seviyesi arttıkça, ihtiyaç duyduğu kaynağın da artamasından  bahsetmiyorum bile. Düzgün bir desteği olmadan, Gu Ustası kültivasyon yolunda çok zorlanır. "Fang Yuan önceki hayatını düşünmüştü, bu gerçeği derinden idrak etmişti.

 

Odasına döndü. Lambayı yaktıktan hemen sonra, otel görevlisi bir torba sıcak su getirdi. Tabii ki bez havluları ve diğer tuvalet malzemeleri de vardı.

 

Fang Yuan, işçiyi kendi haline bıraktı, odanın kapısını kapattı. Kapının kolunu indirdi, yıkandı ve yatağına geçti.

 

Vücudu biraz yorgun hissediyorken, kalbi hala heyecanla atıyordu. "Sonunda likör solucanı elime geçirdim. Liquor solucanı Ayışığı Gu’sundan daha nadirdir, çünkü bir bakıma, Gu Ustası'nın gizli yeteneğini arttıran bir Gu'dur!"

 

Fang Yuan yatağın üstünde çarpraz oturup Likör solucanını çıkardı. Likör solucanı hala sessizce uyuyordu. Büyüklüğü Ayışığı Gu’sundan biraz daha büyüktü, yumuşak ve beyaz bir ipekböceği gibiydi.

 

Işık altında Gu'nun vücudu, incinin yumuşak parlaklığı gibi hafif parlak bir tabaka halinde örtülmüştü. İki siyah susam tohumunu andıran iki küçük göz tombul beyaz kafa üzerine monte edilmiş, büyüleyici derecede saf görünüyordu.

 

Elinde tuttuğu ağır değildi. Ağırlığı yaklaşık yarım tavuk yumurtasıydı. Kokularına dikkat edince, vücudu şarap aroması kokusu yayıyordu. Bu koku, yeşil bambu şarabının aroması değil likör solucanının kendi kokusu idi. Kokusu soluk ve puslu, sanki orada değilmiş gibi. Fang Yuan'ın Likör solucanı’nının kokusunu teneffüs ederken burnunu kıvırdı.

 

Şarap kokusu, açık bakırdan kadim denizin içine girerek, Açıklığın direk içine yayıldı. Kadim deniz hızla yükseldi ve çalkalandı, şarabı hızla absorbe etmeye başladı. Saf ve arınmış bir kadim esans parıltısı üretilmeye başlandı.

 

Diğer kadim özün metalik bir bakır parıltısı ile parlayan zümrüt yeşili rengi vardı. Ancak bu kadim öz, solgun bir yeşildi ve orijinal kadim özden daha yoğundu. Bu, Seviye bir orta aşama Gu Ustası'nın üretebildiği kadim öz'dür.

 

Yeşil bakırının denizindeki soluk yeşil parıltının farkında olan Fang Yuan memnun bir gülümsemeyle sergiledi. "Şu anda kültivasyon temelim sadece Birinci seviye ilk aşamasında. Ancak Liquor solucanının yoğunlaştırmasıyla, kadim özün rafine edildikten sonra, tamamen Seviye bir orta aşama kadim özü'ne sahip olacağım. Bu faydanın güzelliği, bir veya iki cümleyle söylenemeyecek bir şey değil."

 

Ama kısa süre sonra, onun gülmeyi kesti. "Ancak şu anda Likör solucanı'nın tam olarak sahibi olmam gerekiyor. Eğer likör solucanı'nı rafine edip Hayat Gu’ğuma çevirirsem, özgürce kullanabilir ve daha sonra maksimum verimlilikle, kadim özümü arıtabilirim."

 

Bu noktaya kadar düşünmüş bir halde, artık tereddüt etmedi ve Kadim denizinden yeşil bakır renkte bir öz çıkarmaya başladı. Bu Kadim özü sıkı bir şekilde Likör solucanı'nın etrafına sarıldı, Fang Yuan'dan önünde havaya yükseltti ve istila etmeye başladı.

 

Likör solucanı hayatının tehlikede hissetti ve derhal uyandı. Fang Yuan'ın kadim özünü ortadan kaldırmak için kendi gücünü kullanarak şiddetle mücadele etmeye başladı.

 

"Bu likör solucanı gerçekten güçlü bir dirence sahip." Kadim özü tüketim oranı Ayışığı Gu'sunu arındırırkenki tüketiminden iki katından fazlasını aştığını hissedince Fang Yuan'ın ifadesi çirkinleşti.

 

"Ne olursa olsun, Likör solucanını rafine etmeliyim." İki gözü keskin bir ışıkla parladı ve İçki solucanına kadim özü dökmeye devam etti.

 

Odada bulunan masadaki mumlar sessizce yanıyordu, duvarların uç köşeleri hala karanlıkken odanın ortasında parlak bir ışık parlıyordu. Mum ışığı Fang Yuan'ın yüzüne yansıyordu, ama gözlerini çoktan kapatmıştı, tüm odağını Likör solucanı üzerine toplamıştı.

 

Fang Yuan'ın tüm vücudundan çıkan sis jetine benzeyen yeşil-bakır renkli kadim esans sürekli hareket ediyordu, sonra bir araya toplanıp Likör solucanını sıkıca sarıyordu. Likör solucanı havada durdu, mesafesi Fang Yuan'ın yüzüne sadece bir adım uzaktaydı. Yeşil bakır renkli kadim özünün içinde tüm gücüyle mücadele etti.

 

Zaman sessizce geçti.

 

Mumlar yanarak küçüldüler ve ışık zayıfladı. Pencerenin dışındaki ay yavaş yavaş yere indi ve yeni bir gün doğdu.

 

Sabah ışığı penceredeki dar çatlaktan sızdı ve odaya girdi. Sanki pencerenin açık kenarı varmış gibi.

 

Fang Yuan gözlerini açtı ve önünde Likör solucanına baktı. Solucanının beyaz gövdesinde yeşil ton bir renk vardı. Bu, Fang Yuan'ın yarım gece sonraki gayretinin sonucuydu. Ancak, bu yeşil rengin hacmi, Likör solucanının vücudunun %1'i bile olmadığı açıktı.

 

Fang Yuan'ın yüzü mezar taşı görmüş gibiydi. Bu Likör solucanı'nın iradesi çok fazla çetindi ve direnci inanılmaz derecede güçlüydü; Basitçe söylemek gerekirse, Seviye bir Gu için sınırlarının ötesindeydi.

 

"Bu Gu büyük ihtimalle Çiçek Şarabı Keşişi’nin Hayat Gu’suydu. Çiçek Şarabı Keşişi, Beşinci seviye ustasıydı, bu yüzden bu Likör solucanı aslında beşinci seviyedeydi, ancak o kadar çok yıl geçtikten sonra yeterli miktarda yiyecek bulamamış, bu nedenle seviyesi de düştü. Şu anda Birinci seviyede ancak iradesi hala bir taş gibi sağlam!"

 

Fang Yuan gerçeği tahmin etmişti.

 

Bu likör solucanı aslen Çiçek Şarabı Keşişi’nin Hayat Gu’suydu. Orijinal iradesi sonuna kadar temizlenmiş ve rafine edilmiş; Çiçek Şarabı Keşişi'ne tüm savaşlarında eşlik etmiştii yeraltı dünyasından geçerek.

 

Çiçek Şarabı Keşişi öldükten sonra, güçlü iradesi Likör solucanı’nında varlığını sürdürmeye devam etmişti. Şu anda Fang Yuan, Likör solucanını arındırmaya çalışırken, aslında Çiçek Şarabı Keşişi’nin iradesine karşı savaşıyordu.

 

Bu, doğal bir Gu'yu arındırmaya çalışmaktan çok daha zordu.

 

İnsanın iradesi genelde doğal bir Gu'dan daha güçlüdür. Ölümle karşı karşıya kaldıklarında insanlar kendilerinin bile hayal edemediği güç üretebilirler. Çiçek Şarabı Keşişi'nin Şeytani hiziplerin Gu ustalarından olmasından bahsetmiyorum bile. Tek başına geldi ve gitti, yeraltı dünyasında yukarı ve aşağı tırmanarak. İradesi adalet yolundaki hizipten gelen aynı seviyedeki Gu ustalarından daha çetindi.

 

"Bu Likör solucanı'nı bir bile ayda bir rafine etmek imkansızdı, ancak Güçlü bir Ustanın Seviye İki veya Üç bir Gu nefesi ile Likör solucanını sıkıştırarak ve solucanın iradesini en düşük seviyeye bastırarak olabilirdi. Bu tür bir yardım ile yarısı kadar çaba ile iki kat fazla sonuç elde edebilirim." Düşünürken Fang Yuan kendini tutamadı ve iç çekti.

 

Teyzesi ve amcası ona karşı tuzak yaparken ailesi öldü. Kendisinin hiçbir destekleyeni bulunmuyordu, bu yüzden nereden dış yardım bulabilirdi?

 

A sınıfı bir yeteneğe sahibi olsaydı, hala bir şans olabilirdi, ancak sadece bir C sınıfı yeteneği vardı. Klandaki hiçkimse hakkında iyimser değildi, bu yüzden kim gelip ona yardım etmek için bu kadar enerjiyi harcamak isterdi?

 

Daha da önemlisi, Likör solucanın varlığını açığa çıkaramazdı.

 

Gu Yue Köyü'nde likör solucanı yoktu ve Fang Yuan bu Likör solucanı'nın kökenini açıklayamazdı. Ortaya çıkarsa, Klanın üst kodamanlarının Çiçek Şarabı Keşişi durumunu fark etmesi ve noktaları birleştirmesi büyük bir olasılıktı. İkisi arasında bir ilişki kurmak kolay olurdu.

 

"Bu gerçeğe dayanarak, on yedi tane kadim taşı yeterli olmayacaktır. En az otuz tane kadim taşına ihtiyacım var! Ne kadar problemli! Ama ne kadar zor olursa olsun, yine de bu likör solucanımı arındıracağım." Fang Yuan'ın iradesi metal gibiydi ve Likör solucanı rafine etmeye zaten kararlıydı.

 

Hayat Gu'sunun önemi büyüktü. Bu, Gu Ustasının kültivasyon yönünün geleceğini büyük ölçüde etkilerdi. Likör solucanı, hayat Gu'su seçimi için dünyanın en iyi seçimi olmasa da, Ayışığı Gu’sundan çok daha iyiydi. Aynı zamanda Fang Yuan'ın şuanki durumunda en iyi seçenekti.

 

Hırr…

 

O anda Fang Yuan'ın midesinde bir protesto haykırması duyuldu.

 

Uykusuz bir geceden ve Likör solucanını rafine etmek için harcanan çabadan sonra, Fang Yuan doğal olarak acıkmıştı.

 

"Sanırım önce karnımı dolduracağım ve kadim taşları toplamanın bir yolunu bulmalıyım." Fang Yuan göbeğini ovuşturdu ve aşağı indi. Kafeteryaya gitti ve birkaç çeşit kahvaltı yemeği sipariş etti.

 

Tam yemek yiyecekken, küçük kardeşi Gu Yue Fang Zheng belirdi.

 

"Abi, neden handa kalıyorsun, neden dün gece eve dönüp evde uyumadın?" Kardeşi çok açık sözlüydü, ses tonu bir açıklama talep ettiğini ima ediyordu.


_______

Not1: Bu bölüm baya uzunmuş. 20'ye kadar hızlı çeviricam demiştim. Sonra yavaş moda geçicam.
Not:2 Seviyeleri tablo halinde yazmayı unutmuşum. ilk bölüme de ekleyeceğim:
Seviye bir ilk aşama Gu ustası
Seviye bir orta aşama Gu ustası
Seviye bir yüksek aşama Gu ustası
Seviye bir tepe aşama Gu ustası
Seviye iki ilk aşama Gu ustası
Seviye iki orta aşama Gu ustası
Seviye iki yüksek aşama Gu ustası
Seviye iki zirve aşama Gu ustası
Seviye üç ilk aşama Gu ustası
.... böyle gidiyor

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar