POPÜLER NOVEL GÜNCELLEMELERİ
En Güçlü Sistem Oku
En Güçlü Sistem
Level Atlamama İzin Ver

Reverend Insanity Bölüm 19: Altıncı derece hayati Gu, İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği!

Çeviri : Kira
Düzenleme : -
Okunma : 1264
Tarih : 21 Ekim 2018
Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Rafine sırasında, Gu karşı saldırı yaptı!

Bu anda, Çiçek Şarabı Keşişi’nin inanılmaz güçlü bir mirası olan Likör Solucanı Fang Yuan’ın açığını işgal edecek ve ona karşı saldırı yapacaktı.

Bu güçlü irade, yukarıdan dalgalanarak açıklığın altına, bakır yeşili denizin olduğu yere doğru geldi. Denizdeki dalgalar tepetaklak oldu, yüksek akıntılar yarattı. Fang Yuan’ın iradesi altında, büyük çapta kadim öz yukarı doğru yükseldi ve bir araya toplandı, devasa bir dalga oluşturarak Likör Solucanı’nın iradesini yüzsüzlükle kabullendi.

İki taraf açıklığın ortasında çarpışmak üzereyken, iki enerjinin arasındaki boş yerde bir Gu solucanının zayıf bir görüntüsü ortaya çıktı.

Bu bir ağustosböceğiydi. Böceğin vücudu büyük değildi; eğer Ayışığı Gu’su ay gibi oyulmuş mavi bir kristal olarak tanımlanırsa, o zaman bu ağustosböceği usta bir zanaatkar tarafından soluk kereste ve ağaç yaprakları ile yapılmış narin bir el işi olurdu.

Gu kahverengimsi sarı kafa ve vücuttan meydana geliyordu. Yüzeyinde ağacın büyüme halkalarının yapısı vardı, sanki sayılamayacak kadar yıla tanık olmuştu. Sırtında yarı saydam iki tane geniş kanat vardı, sanki iki-üç yaprak birbirini örtüyordu. Kanatların yapısı benzerdi; yapısı damarları olan yapraklar gibiydi. Merkezde kalın bir sap vardı ve sapından iki yana damar ağları filizleniyordu.

İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği!

Korkutulmuştu. Sanki genelde mağarasında derin bir uykuyla saklanan bir hayvan gibiydi. Ama birden uyandırılmıştı, dahası alanının işgal edildiğini öğrenmişti.

Kim benim alanıma girip delice davranmaya cüret ediyor!

Sanki itibarı zedelenmiş gibi, İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği kızmıştı ve bir aura dalgası saldı; auro zayıf ama yine de güçlüydü. Geniş ve davasa dalgalarla ileri doğru yuvarlanan Samanyolu Galaksisi gibiydi; onbinlerce kilometre uzaklıktan dağları silip süpürebilir ya da çöl altında bırakabilirdi!

Bu auraya kıyaslanırsa, Likör solucanınınki filin karıncayla karşılaşması gibiydi.

Aura etrafı süpürdü ve genişledi, aynı büyümüş görünmez bir tsunami gibi. Likör solucanının istilacı iradesi karşı koymaya bile dayanamadı; anında aura tarafından yutulmuştu.

Fang Yuan kederli hissetti. Kudretiyle ileri hücum eden yeşil bakır kadim özü, bir dalganın dağa çarpması gibi dağıldı. Bir anda, sıkıştırılmış kadim öz parçalara ayrıldı ve yağmur damlalarına ayrıldı, kadim denize dağıldı.

Kadim denizin dalgaları birbiri ardına yükseldi; türbülansını artıran bir yağmur fırtınası gibiydi.

Ama birkaç saniye sonra, İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği’nin aurası kadim denize baskı uygulayarak yayıldı.

Boom!

Fang Yuan bir vızıltı duymuş gibi hissetti. Aniden denizin dalgaları sakinleşti. İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği’nin aurası tüm kadim denizi bastırmıştı, aynı görünmez bir dağın aşağı baskı uygulaması gibi. Denizin yüzeyi bir ayna misali sakindi, tek bir dalga bile yoktu. İlk başta buruşuk bir kağıt parçası gibiydi; devasa bir ev gelip düzeltmişti.

Kesinlikle kıyaslanamaz bir güçtü!

Fang Yuan, sanki devasa görünmez bir dağ kalbine baskı uyguluyormuş gibi hissetti. Sun Wukong’un Beş Element Dağı tarafından bastırılmasıyla kıyasladı; Fang Yuan bir yudum öz bile hareket ettiremiyordu.

Ancak, şok olmuş olsa da, korkmadı. Aslında kalbinde büyük bir mutluluk vardı.

‘’ İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği’nin gerçekten beni takip edeceğini ve benimle yeniden doğacağını düşünmemiştim! O zaman tek kullanımlık Gu değil, tekrar kullanılabilecek bir Gu.’’

İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği seviye altıydı ve Fang Yuan’ın önceki hayatında son olmasıyla beraber ilk seviye altı Gu idi. Sadece bunu yapabilmek için, Fang Yuan her şeyi ve tüm kaynakları kullandı, inanılmaz derecede güç harcadı, 30 yıl boyunca fermantasyon yaptı ve sonunda başardı.

Ama başarısından kısa süre sonra, İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği hala tazeyken, Adil bölüğün askerleri Fang Yuan’ın tehditini sezdi ve onu öldürmek için toplandılar.

Yeniden doğduktan sonra, Fang Yuan İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği’ni bulamadı o yüzden öldü sandı. Ama gerçekte derin bir uykuya dalmış, Fang Yuan’ın vücudunun içinde dinleniyordu.

Zamanda 500 yıl geriye gitmek yaşamına büyük bir vurgundu. Çok zayıftı, o kadar zayıftı ki Fang Yuan bile bir usta olarak varlığını hissedemedi. Şimdi, İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği uyanmış olsa bile  durumu hala kötüydü.

Yeniden doğduktan sonra hep derin uykuda dinleniyordu. Şimdi görünmesinin sebebi açıklıkta tehlike sezdiği içindi. Likör solucanının iradesi buna sebep oldu denilebilir.

Güçsüzdü, çok güçsüz, aşırı güçsüz

Fang Yuan’ın anılarında, orijinal Ağustosböceği tamamen yaşamla doluydu. Vücudu değerli bir döşeme tahtası gibiydi, sıcak ve cilalı. İki kanadı da yemyeşildi, sanki iki tane yumuşak ağaç yaprağı yeni filizleniyormuş gibi.

Ama şimdi, güçlü ve ölümcül bir soğukluk Ağustosböceği’nin vücudundan yayılıyordu. Vücudunda parlaklık veya cila yoktu, yalnızca ölü bir odun gibi sert ve soluktu. Kanatlarında yeşil yaprakların yumuşak rengi değil, sonbaharın dökülen yaprakların sarılığı vardı. Kanatların ucu hafif bükülmüş ve tam değildi, aynı dökülen yaprakların köşeleri gibi.

Bunu gören Fang Yuan sıkıntılı ve şanslı hissetti. Sıkıntılıydı çünkü İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği çok büyük acı çekmişti; ölümüne yalnızca bir adım kalmıştı, uçurumun kenarıyla arasında yalnızca bir adım vardı.

Şanslı kısım şuydu ki; şükürler olsun İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği güçsüzdü, yoksa başı büyük dertte olacaktı!

Gu Ustası ve Gu ile ilgili bir şey bilinmelidir ki, ikisi de birbirini tamamlamalıdır, en iyisi ikisinin de seviyesinin aynı olmasıdır.

Birinci seviye Gu Ustası birinci seviye bir Gu kullanmalı – en uygunu budur. Eğer Gu’nun seviyesi Gu ustasınınkinden düşük olursa, Gu ustası bunu kullanırken güçlü bir adamın küçük bir çubuk kullanmasına eşdeğer olacak, güç üretimi küçük olacaktır. Eğer Gu’nun seviyesi ustanınkinden daha yüksek olursa, küçük bir çocuğun ağır bir baltayı taşıması gibi olacaktır, doğru düzgün kullanamaz.

İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği seviye altı bir Gu idi ve Fang Yuan yalnızca ilk seviye olan birinci seviye Gu ustası. Örnek vermek gerekirse, İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği bir dağ, Fang Yuan bir sincap olurdu. Eğer sincap düşmanını yenmek için dağı kullanmak isteseydi, ilk saniyede dağ tarafından pestili çıkardı.

Eğer İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği doruk noktasında olsaydı, Fang Yuan’ın birinci seviye açıklığı buna dayanamazdı; ağustosböceğinin heybetli aurası açıklığı yok ederdi.

Neyse ki en güçsüz halindeydi, böylece Fang Yuan’ın açıklığı ona ayak uydurabildi.

‘’Ayışığı Gu’sundan vazgeçtim, Likör solucanını hayat Gu’ma rafine edebilmek için onca yol kat ettim. Ama aslında zaten hayat Gu’m vardı başından beri, İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği benim hayat Gu’m! Fang Yuan’ın kalbi kendi ve ağustosböceği ile yakınlaştıkça duygularla doldu.

Hayat Gu’su, Gu ustasının rafine ettiği ilk Gu olur. İnanılmaz derecede önemlidir ve Gu Ustası’nın gelecekteki gelişimini etkiler.

Eğer hayat Gu’su iyi seçilmişse, Gu ustasının gelişimi daha pürüzsüz olur. Hayat Gu’su düşük bir seviyeyse, yalnızca kultivasyonunu düşürür ve diğer Gu ustalarının onu geçmesine izin verir. Daha önemli olan şey ise savaşta ölüm kalım meselesini belirleyecek olmasıdır.

  Fang Yuan’ın amacı belliydi, Gu Yue Köyü’nün imza Gu’su olan Ayışığı Gu’sunu seçmekten memnun değildi. Likör solucanını bulmak zorundaydı.

Anısında, seviye bir Gu ustası için Likör solucanı yüksek kalitede bir seçimdi. Ayışığı Gu’su seçimi yalnızca ortalamanın birazcık üstüydü.

Ama hayat büyüleyicidir çünkü seni neyin bekleyeceğini kimse bilemez.

Fang Yuan İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği’ni önceki hayatında rafine etmişti. Yeniden doğumundan sonra İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği derin bir uykuya dalmıştı ama ikisi arasındaki bağlantı kaldı. Aslında Fang Yuan, Zaman Nehri’nden arınıyormuşçasına İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği ile arasındaki bağın daha da yakınlaştığını ve daha çok gizemli olduğunu fark etti. Çünkü Ağustosböceği çok zayıftı, böylece Fang Yuan farkına varamadı.

İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği rafine ettiği ilk Gu idi. 500 yıllık sıkı çalışmanın meyvesiydi.

İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği Fang Yuan’ın hayati Gu’suydu.

Seviye bir Gu ustası seviye altı Gu’ya sahip!

Eğer böyle bir şey sesli söylenseydi kimse inanmazdı! İnsanın kavrayamayacağı bir noktaya geldi!

Ama yine de tam olarak olan buydu. Gerçek şüphenin ötesindedir.

‘’Likör solucanı hayati Gu olarak zaten en iyi seçeneklerden biri ama İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği’ne kıyaslanırsa, yalnızca yerdeki bir pislik gibi! Bu hayattaki hayati Gu’m İlkbahar Sonbahar Ağustosböceği, ha ha ha…’’ 

Önceki Bölüm Sonraki Bölüm

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.

Yorum Yap

Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.

Yorumlar (0)