The Good For Nothing Seventh Young Lady

28 Ocak 2019
Çeviri: Kyuuseishu
Düzenleme: Kyuuseishu
1087 Görüntülenme
Bu bölümü 1 Kişi beğendi.

Beceriksiz Yedinci Genç Leydi - Kısım 2

Beceriksiz Yedinci Genç Leydi 2. Kısım

 

Vermilyon Kuşu klanının bir üyesi olmasına rağmen bedeni ne dou qi ne de büyü kullanabiliyordu. Sadece bedeninin gücü değil, beyni de çok iyi bir şekilde çalışmıyordu. Şüphesiz ki bu beden 13 yaşını geçmişti fakat IQ’su nereden baksan 4 yaşındaki bir çocuğun zekasında takılıp kalmıştı. Vermilyon Kuşu klanının yüz karası olarak görünen, çöpten yedinci genç leydi diyorlardı ona.

 

Yatağının ucunda duranlar da aynı şekilde Vermilyon Kuşu klanının genç nesillerinden bireylerdi. Bu çöpten farklı olmalarına karşın ablaları daha yaşlı ve daha yetenekliydi. İkisi de sırayla hem dou qi hem de büyü alanında gelişmişlerdi ve ikisi de Vermilyon Kuşu klanının gelecekteki parlayan yıldızları olarak görülüyordu.

 

Dou qi ve büyüde kendilerini geliştirmeleri bir yana, en çok keyif aldıkları şey bu çöpe zorbalık yapmaktı.

 

Shen Yangxiao’nun yatakta, yara izleriyle yatması da iki kardeşi yüzündendi.

 

Shen Yangxiao’nun zihinsel engeli yüzünden onu, hapsedilmiş büyülü yaratıklarla dolu bir zindana gizlice girmesi için kışkırtmışlardı. Bunun sonuncunda da Shen Yangxiao, zindandaki hapsedilmiş büyülü yaratıklar tarafından yaralanmıştı. Eğer bir anormallik olduğunu fark eden zindan bekçisi olmasaydı büyük ihtimalle çoktan bir büyülü hayvanın ağzında hayatını kaybetmiş olurdu. 

 

Ama sonunda, bu kişinin anılarını net bir şekilde aldıktan sonra, Shen Yangxiao’nun ağabeyi ve ablası olacak bu puştlarla ilgilenecek vakti vardı.

 

Ancak şu anda bu ikisinin, Vermilyon Kuşu klanının başı, yani büyükbabaları olan kişinin bu konuda yaptığı soruşturmadan dolayı endişeli oldukları oldukça açıktı. İkisini de ifşalamamak için onu tehdit ederlerken, kızın aptal bakışlarının yerini keskin bakışlar aldığını fark etmemişlerdi.

 

“Bizim dediklerimi sadık bir biçimde dinlesen ve bizi mutsuz edecek şeyler yapmasan iyi olur, yoksa sonuçlarının ne olacağını biliyorsun.” Shen Jiayi, sözde küçük kız kardeşi olan kıza bakarken dudaklarını büktü. Eğer bu zindana sızma olayı kişisel olarak onu etkilemiyor olsaydı hayatta bu aptal için boşa kelimeler sarf etmezdi.

 

Shen Yangxiao kaşlarını kaldırdı ve zihnindeki uyuşuk bir hareketle anında keskin bakışlarını kontrol altına almaya çalıştı. Ardından aptal ve boş ifade takındı. Gözlerini kırptıktan sonra Shen Jiayi’ye baktı ve utangaç bir şekilde kafasını salladı.

 

“Abla, bu aptalın hiçbir şeyden haberi olmadığını sana çoktan söyledim. Bizim yaptığımızı söylese bile büyükbabam hayatta bu aptalın sözlerine itibar etmez. O yüzden neden bu aptal ile saçma sapan şeyler konuşuyoruz ki?” Shen Jiawei, yani ikizlerden genç erkek kardeşi sabırsızca homurdandı.

 

Kardeşinin sorusuna cevap vermeyen Shen Jiayi, yaralarla kaplı Shen Yangxiao’yu ölçüp tarttı. Shen Yangxiao’nun hala eskisi gibi, söylediklerine itaat eden biri olduğundan emin olduktan sonra Shen Jiayi’nin morali yerine geldi. Ardından erkek kardeşi ile birlikte odadan çıktılar.

 

Shen Yangxiao’nun yaralarına gelince, ne yarası olursa olsun onlarla bir ilgisi yok muydu? Onların yüzünden bu zindanda ölecek olsa bile, klandaki göze çarpan çöplerden biri daha azalmış olacaktı o kadar. Eğer büyükbabalarının sorgusu yüzünden doğabilecek problemlerden korkmasalardı onun gibi bir çöple konuma zahmetine bile girmeyecekleri kesindi.

 

İki kardeş odadan ayrıldıktan sonra, utangaç Shen Yangxiao birden bambaşka birine dönüştü. Hızlı bir şekilde yatağından atladı.

 

“Off,” Bu ani hareket, bel civarlarındaki yaraların acımasına sebep olmuştu. Shen Yangxiao, yeni bedenindeki bu yaraların durumunu incelerken dişlerini sıktı. İçinden alaycı bir şekilde güldü. Tanrılar ona yeniden doğmak gibi bir şans verdiğine göre bu yeni kimliğiyle hayatta kalmak için doğal olarak dikkatli olması gerekiyordu. Ancak şu anki durumuna bakılınca, kesinlikle yeni kimliği ile ilgili birçok problem vardı ve doğal olarak da eski “Shen Yangxiao” olarak yaşayamazdı.

 

Çöp mü? Aptal mı?

 

Bu iki kelime asla onun bir parçası olmamıştı.

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar