The Good For Nothing Seventh Young Lady

30 Ocak 2019
Çeviri: Kyuuseishu
Düzenleme: Kyuuseishu
1077 Görüntülenme
Bu bölümü 2 Kişi beğendi.

Dövüş Sanatları ve Büyüde İkili Gelişim - Kısım 2

Bölüm 5: Dövüş Sanatları ve Büyüde İkili Gelişim, Kısım 2

 

Önceki “Shen Yangxiao”, sıklıkla kardeşleri tarafından zorbalığa uğraması ve vücudunun sürekli yaralanması yüzünden Shen Qiu’nun eski hastalarından biri sayılabilirdi.

 

Eğer Shen Yangxiao’yu vahşi bir şekilde eleştirmeyen kişiler diye bir liste oluşturulsaydı, Shen Qiu onlardan biri olurdu.

 

“Qiu Amca.” Shen Yangxiao kafası karışmış bir şekilde gözlerini Shen Qiu’ya doğru kırptı. Gözlerinde gizli bir açık gözlülük vardı.  

 

Bu aptal yedinci genç leydiye bakan Shen Qiu, içten içe çaresiz hissediyordu. Yine de yüzünde nazik bir gülümseme vardı. Ardından konuştu. “Yedinci genç leydim, durumunuz hâlâ oldukça zayıf. Bir süre boyunca düzgün bir şekilde dinlenmelisiniz. Amcan sana en sevdiğin osmanthus fragrans kekinden getirdi.”

 

Vermilyon Kuşu klanının bir adamı olarak, Shen Qiu tıp ustalığı olan müthiş bir doktordu ve ayrıca, Shen Feng ona oldukça saygı gösterirdi.  Shen Qiu, tıp alanında itina ile derinlere inen bir doktordu ve daha önce hiç karısı ya da çocuğu olmamıştı. Çok sık baktığı Shen Yangxiao ise kendi torunuymuş gibi görünüyordu. Her ne kadar Shen klanının soyundan olmasa da Shen Yangxiao’nun bakımını üstlenme gibi bir arzusu vardı. Ancak Shen Feng’in emri olmadan bu işe burnunu sokamazdı.

 

Shen Yanxiao keki alırken sanki bedenindeki tüm ağrılar yok olacakmış gibi mutlu bir şekilde gülümsedi.

 

Konusu açılmışken, her ne kadar Shen Yangxiao’nun basit ihtiyaçlarıyla ilgilenilse de yediği ya da kullandığı tüm şeyler Vermilyon Kuşu klanının en düşük rütbeli hizmetçilerininkilerle aynıydı. Hatta, her şeyi ona zorlaştıran Shen Jiayi ve Shen Jiawei yüzünden çok yoksul bile sayılabilirdi. Lüks olarak görünen tatlılardan bahsetmeye bile gerek yoktu. 

 

Daha yetişkinliğe bile varamamış olan bu küçük piçin, keki tutarkenki sevincini görünce Shen Qiu iç çekti. Shen Yangxiao’nun zekâsı yüzünden karmaşık kelimeleri anlayamadığını biliyordu. Bu yüzden sözlerini tekrar etmesinde sorun olmazdı. “Yedinci genç leydim, bu sefer efendimiz cidden de çok sinirli ve amcanın da yardımı dokunamayacak. Şimdilik iyileşmeye odaklanabilirsin. Her neyse, amcan senin için ertelemeye çalışacak ve bu zayıf halinde efendimizden cezaya maruz kalmaman için çabalayacak.”

 

Shen Yangxiao adama bakmadan tatlısına yumuldu ancak kulakları hâlâ Shen Qiu’den gelecek kelimelere odaklanmıştı.

 

Vermilyon Kuşu klanının zindanı, torun nesline yasaklanmış bir bölgeydi ve içinde büyülü yaratıkların yetiştiriliyordu. Shen Yanxiao’yu geç, Shen Jiayi ve Shen Jiawei bile oraya girmek için yeterli niteliğe sahip değildi. Bölgeye önceki izinsiz girişi zaten Shen Feng’i sinirlendirmişti. Bundan önce, bu iki piç, tüm sorumluluğu konuyu ona sorduğu için Shen Feng’e yıkmıştı.

 

Ancak önceki Shen Yangxiao’nun zindanda karşılaştığı durumlardan haberi yoktu. Aldığı bu anılar tamamen kaos içindeydi. Karanlıktan ve bitmek bilmeyen korkudan başka bir bilgi yoktu elinde.

 

Shen Yangxiao, Shen Feng’in zindanda kendisinin karşılaştığı tehlikeleri umursamayacağından oldukça emindi. Umursayacağı şey sinirinin diğer insanlara olacak olan etkisiydi.

 

Şansına, Shen Qiu ona zaman kazandırmak için yardım etmeyi planlıyordu. Shen Qiu’nun özverili davranışları yüzünden bile, Shen Yangxiao’nun yaşlı, nazik adama karşı fikirleri değişmiş ve zihnin onu “iyi bir insan” olarak sınıflandırmıştı.

 

Shen Qiu tekrarda Shen Yangxiao’nun yatağının yanına oturdu ve konuşacak bir şey yokmuş gibi zırvaladı. Sonuçta Shen Qiu’ya göre, gözlerinin önünde duran bu küçük piç hala 4 yaş zekasına sahip genç, acınası bir kızdı. Shen Yangxiao’nun durumuyla ilgili konuşacak çok bir şey kalmadığından emin olduktan sonra Shen Qiu odadan çıktı.

 

Tam Shen Qiu odadan çıktığı anda, Shen Yangxiao da yatağından çıktı.

 

Sabırsız bir şekilde bedeninin durumunu inceledi. Xiu’nun, mührün ilk katmanını açmak için ona yardım ettiğini ve Shen Yangxiao’nun dou qi ve büyüde ustalaşacak nitelikleri kazandığını söylediğini gün gibi hatırlıyordu.

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar