The Novel's Extra

07 Nisan 2019
Çeviri: Kyuuseishu
Düzenleme: Kyuuseishu
1200 Görüntülenme
Bu bölümü 14 Kişi beğendi.

The Novel's Extra Bölüm 15: Gelişim İçin - Kısım 2

Bölüm 15 - Gelişim İçin, Kısım 2

 

 

Bugünün savaş eğitimi de sona erdi.

Her ne kadar yorgun olsam da yine de akademi kulübüne gitmem gerekiyordu. Ondan sonra da günlük idmanlarım vardı. Gündelik hayatımdaki ızdırapları düşününce moralim bozuldu. Böyle olacağını biliyordum. Tahammül’e daha fazla puan vermem gerekiyordu.

 

...Her durumda, şu anda akademi kulübünün kulüp odasına doğru ilerliyordum. Genelde bu yoldan geldiği için midir yoksa benzer kişiliklerimiz olduğundan mı bilinmez, ama Yoo Yeonha’nın önümde yürüdüğünü görebiliyordum.

 

Yoo Yeonha ise beni görmemişti ve öylece yürüyordu. Kulüp odasına vardığında kapının önünde durdu ve küçük bir ayna çıkarttı. Suratında herhangi bir şey olup olmadığını kontrol ediyordu. Ama tam o sırada, gözleri benimki ile buluştu.

 

“Ne tesadüf di’ mi?”

 

“…”

 

Beni umursamayan Yoo Yeonha içeri girdi. Ben de onu takip ettim. Yoo Yeonha güneşin vurduğu bir sıraya otururken ben köşedeki karanlık bir sıraya oturdum.

Kulüp başkanı Yun Hyuk çoktan kürsüdeydi. Gözlüklerini takmış, bugünün ders notlarını düzenliyordu.

 

Çok geçmeden 43 birinci sınıf ve 20 üst sınıf toplanmıştı. Saat tam yediyi gösterdiği anda Yun Hyuk akademik kulüp dersine başladı.

 

“İyi akşamlar arkadaşlar. Hava bu sıralar biraz...”

 

Bu gereksiz konuşmalar bir kulağımdan girip diğerinden çıkıyordu.

 

“Bugün canavarların hayati bölgelerini konuşacağız. Hepinizin de bildiği gibi, bir canavarın hayati noktaları, bir canavarı yenmek için çok önemli bir bilgidir. Bu bilginin ne kadar önemli olduğunu, Seo Youngji’ye bakarak anlayabilirsiniz. Yeteneğini en üst noktaya kadar geliştirerek Kahramanlık sıralamasında 2000. Sıraya kadar erişti.”

 

Seo Youngji’nin özellikleri projeksiyon ekranına yansıdı.

Bir kahramanın özellikleri güç, çeviklik, dayanıklılık, bünye ve büyü gücü olarak özetlenebilirdi. Çeviklik haricinde Se Youngji'nin özelliklerinin hepsi ortalama seviyedeyken çevikliği Usta seviyesindeydi. Dünya üzerinde sadece 300 kahramanın çevikliği Usta seviyesindeydi.

 

“Kıdemli Seo Youngji’nin tek başına yüksek seviye canavarları bile avlamışlığı vardır.”

 

Dediği gibi, Seo Youngji bu dünyada oldukça popüler bir karakterdi. Her ne kadar içine kapanık biri olsa da hikâyede büyük rol oynadığı için onunla karşılaşacağımdan emindim.

 

Ancak canavarların hayati bölgelerinin insanlarınki ile aynı olduğu yanılgısına kapılmayın. Bizim için gözler, kalp ve kafa hayati bölgeler olarak geçerken canavarlarda her zaman böyle değildir.”

 

Ayrıca, canavarın seviyesi arttıkça hayali noktalarının garipliği de artıyordu.

 

“Şu örneğe bir bakalım.”

 

Ekranda birden bir canavarın hologramı belirdi.

Her ne kadar bir dağ kaplanına benzese de büyük bedeni, kan çanağına gönmüş gözleri ve keskin dişleri onun kesinlikle normal bir kaplan olmadığını gösteriyordu.

 

“Bu canavara Dağ Tiranı deniliyor. Orta seviyeden yüksek seviyeye kadar her seviyede bulunabilir. Vizite sırasında ortaya çıkan ilk canavarlardandır ve elli yıldır bilinir. Ancak hâlâ hayati noktası bulunabilmiş değil.”

 

Bununla birlikte Yun Hyuk duraksadı ve anlamlı bir şekilde güldü.

 

“...En azından halk arasında durum böyle. İşin aslı, birisi ya da bir lonca hayati noktasını bulsa bile halka duyurmazlardı. Zaten buna izinleri de olmazdı.”

 

Haklıydı. Bu dünyada, bilgi bir endüstri idi. Sadece canavarlar hakkında bilgi toplamaya ve araştırmaya odaklanmış büyük şirketler vardı ve küçük skalada da özel dedektifler ve dedektiflik ajansları bilgi toplayıp satardı. Bu yüzden de bilgi sızdırmanın ağır yaptırımları vardı.

 

Elbette, bu bilgiyi halka açmak insanlığın canavarlara karşı olan savaşına büyük yardım ederdi, ancak kapitalizmin gücü tüm bu tartışmaları susturmaya yetiyordu.

 

“Şimdi, sizce Dağ Tiranı’nın hayati bölgesi nerede?”

 

Yun Hyuk, Yoo Yeonha’ya manidar bir bakış attı. Yoo Yeonha’nın hiçbir fikri yoktu. Ben bile bu bilgiyi yazıp hiç kullanmamıştım. Ana karakterlerin kaplan avlama şansı yoktu.

 

“…”

 

Düşündüğüm gibi, cevabı bilmiyor gibiydi. Saçıyla oynayıp etrafa bakmasından yola çıkarak, cevabı bilmemekten de utanıyor gibiydi.

 

“Tahmin etmek isteyen var mı?”

 

Elbette ben cevabı biliyordum. Bu, öne çıkmak için güzel bir fırsat olsa da elimi kaldırmadım. Yun Hyuk şu an bildiğine dair rol kesiyordu. Her ne kadar o kendini beğenmiş yüzü kafamı attırsa da ne planladığını görmek istiyordum.

 

“Ben...”

 

O sırada, bir kız elini kaldırdı. Şaşırmıştım. O kimdi ki öyle?

 

“Burnu mu?”

 

Kızarmış bir suratla tahminini söylemişti.

Bu sadece Yun Hyuk’a aşık olmuş, figüranlardan biriydi.

 

 

***

 

 

Akademi kulübü iki saat kadar daha devam etti. Beklenmedik bir şekilde, canavarların hayati noktaları, yetenekler arasındaki uyumluluk ve büyü ile sihir arasındaki fark gibi öğrenecek birçok şey vardı. Romanımda tembel bir şekilde anlattığım şeyleri detaylıca öğrenirken bir yandan da tatlı kız öğrencilerin konu hakkında tartışmasını izledim.

 

“Yakınlardaki bir restoranda bir parti planlıyoruz! Gelebilirseniz çok iyi olur!”

 

Her neyse, kulüp bittikten sonra Yun Hyuk yakınlardaki bir restoranda parti yapacaklarını söyledi.

Bir sebepten ötürü, Yoo Yeonha gitmek konusunda ilgili gibiydi. Biraz endişelenerek onu takip ettim. Onun böyle partilere katılacak tipte biri olmadığını biliyordum.

 

“Hey, gidiyo’n mu?”

 

Rahat bir şekilde ona yaklaşıp sordum.

Cevap vermedi.

Konuşma tarzımdan olduğunu düşünüp tekrar sordum.

 

“Gidiyor musun?”

 

Beni yine kâle almamıştı.

Bu sefer, daha edepli ve terbiyeli bir şekilde sordum.

 

“Siz de mi partiye gidiyorsunuz Yeonha-ssi?”

 

Ancak o zaman Yoo Yeonha bana baygınlıkla kafa salladı.

 

“Neden? Meşgul değil misin?”

 

“...Hıh.”

 

Şu aptal yok mu...

Gözleri resmen bunu der gibiydi.

 

“Neden gidiyorsun?”

 

“Dağ Tiranı'nın hayati noktasını merak etmiyor musun?

 

“Ha?”

 

Ah, şimdi anladım.

 

Dağ Tiranı hakkındaki halk bilgisi oldukça kısıtlıydı. Gücünün her bireyinde farklı olmasını geçtim, aynı zamanda oldukça ücra bir yerde yaşıyordu. Her ne kadar Dağ Tiranı’nın derisi yüksek fiyatlardan satılsa da ava kaç kişi getireceğinden tam olarak emin olunamadığı için plan yapması oldukça zordu.

 

Yoo Yeonha, büyük bir loncanın varisiydi.

O yüzden Yun Hyuk'un, Dağ Tiranı’nın hayati nktasını biliyormuş gibi davranmasının sebebi buydu. Hikâyeyi Yoo Yeonha'nın perspektifinden yazmadığım için Yuu Hyuk’un Yoo Yeonha’yı nasıl ikna ettiğini yazmamıştım. Görünüşe göre, onu yemlemek için anahtar kelime “lonca” idi.

Yoo Yeonha’nın bir lonca soyu vardı. Loncası, ailesinin ilk neslinin büyük başarısı sayesinde 50 yıl önce Vizite sırasında yükselmişti.

Ailesi hâlâ başarılı bir Kahraman klanıydı, ancak Yoo Yeonha’nın biraz aşağılık kompleksi vardı. Gerçek bir soylu klana kıyasla, ailesinin eksikleri olduğunu düşünüyordu. Bu yüzden de Shin Jonghak’ı daha iyi görüyor, tip ve edep konusuna takıntılı davranıyordu.

 

“Dağ Tiranı’nın hayati noktası mı?”

 

Bu bir yatırım yapmak için doğru bir zaman mıydı ki? Yoo Yeonha ile sıcak bir ilişki kurmak birçok fayda getirirdi. İşleri güzel bir yeterlilik ile idare etmesi ve kazançları hesaplamadaki yeteneği ile, gelecekte Seul’un Kralı olma yolunda ilerliyordu.

 

“Benim ilgimi çekmiyor. Biliyorum zaten.”

 

“Ne?”

 

Yoo Yeonha, kaşlarını çatarken tekrar sordu. Yüzündeki güvensizliğin yanında, aynı zamanda irite olmuş gibi görünüyordu.

O sırada kararımı verdim. Bir gün halka açıklanabilecek olan bu bilgiyi kullanarak Yoo Yeonha’nın ilgisini çekecek ve içinde bir gizem duygusu uyandıracağım.  Bundan kazanacağım HP’yi ve ek kazançları düşününce oldukça makul bir takastı.

Ciddi bir ifadeyle, bilgiyi ona fısıldadım.

 

“Dağ Tiranı’nın hayati noktası arka ayağının topuk kısmıdır.”

 

“Ne saçmalıyorsun s...”

 

“Arka ayağında mavi bir iz var. Ama sağ ayağı mı yoksa sol ayağı mı olduğunu DNA’sı belirliyor. Büyük ihtimalle şu ana kadar keşfedilmemesinin sebebi budur.”

 

Dağ Tiranı’nını yaratan kişi bendim. Bunu yaparken, Aşil’in Topuğu’ndan esinlenmiştim. Küçük detayların aynı kaldığını düşününce, bu bilginin bu evrende değişmiş olma ihtimali pek yoktu.

 

“Dağ Tiranı’nın bedeni serttir. Topuğundaki o iz, yumuşak olan tek kısımdır. Dağ Tiranı’nın hayati noktası orası. Eğer iyi bir strateji yaparsan onu kolayca iki arka ayağından edebilirsin.”

 

Bu bilginin değeri on milyonlarca won olmalıydı. Ancak şu anki nüfuzumu düşününce, 100 won bile alamazdım herhalde.

 

“...Aptal.”

 

Beklediğim gibi, Yoo Yeonha sanki bir böceğe bakarmışcasına kibirli bir bakış attı. Ardından yürümeye başladı. Ben de onu takip ettim.

 

“Doğruyu söylüyorum. İnan bana.”

 

“Sen benim yerimde olsan inanır mıydın?”

 

“…”

 

Elbette inanmazdım.

 

“İnanıp inanmaman sana kalmış...”

 

Umarım inanır.

 

“Hey!”

 

Tam o sırada Yun Hyuk aniden benimle Yoo Yeonha’nın arasına girdi. Beni biaz geri iterek sordu.

 

“Fazla ısrarcı değil misin?”

 

Bu işe yaramaz orospu çocuğunun boyu yüzünden ona bakarken kafamı kaldırmam gerekiyordu. Ama ona bakmak yerine, Yoo Yeonha’ya döndüm.

 

“Seni rahatsız mı ediyorum?”

 

“Evet.”

 

“Heh.”

 

Oldukça soğukkanlı bir cevap vermişti. Yun Hyuk'un aşağılayıcı kahkahalarını duyunca sinirlendim.

 

“Bu arada, sen de mi partiye geliyorsun?”

 

Küçümser bir şekilde konuşmuştu. Kafamı salladım.

 

“Gelmiyorum.”

 

“O zaman başkalarına fazla rahatsızlık verme. Şey, Yeonha-ssi?..”

 

Ancak Yoo Yeonha çoktan yürümeye başlamıştı.

 

“Heh.”

 

Bana dediği lafı aynen iade ettim. Karmaşık bir yüzle, Yun Hyuk, Yoo Yeonha’yı kovaladı. Diğer yandan ben ise onların gitmesini izledim.

 

Yoo Yeonha’ya değerli bir bilgi vermiştim. Ancak bunu kullanacak mı yoksa unutup gidecek mi bilmiyordum. Eğer kullanırsa, bir müttefik elde etmiş olurdum. Eğer unutup giderse de... Hiçbir şey olmazdı.

 

Her durumda, kaybedecek bir şeyim yoktu.

 

 

***

 

 

Karanlık bir kış gününde, Yoo Yeonha kaleminin ucuyla masasına vururken düşüncelere dalmıştı.

 

Yarın, Zorluğun Özü loncasının seçkin bir ekibi bir Dağ Tiranı avlamaya gidecekti.

Kumgang Dağı’nda yaşayan yalnız bir Dağ Tiranı hakkında bilgi edinmişlerdi ve çoktan bir keşifçi ile boyutunu doğrulamışlardı.

 

Ortalama olarak, orta seviyenin üstünde, birinci sınıf idi.  Kürkünün gücü, Vizite’den sonra ortay çıkan bir cevher olan Promentiyum kadar vardı. Böylece, av başarılı olursa lonca muazzam bir gelir kazanacaktı.

 

Ancak Yoo Yeonha bir şey hakkında endişeliydi. Bu, seçkin av ekibinin güvenliği değildi. Zorluğun Özü’nün şu anki yardımcı lideri çok fazla güce sahipti. Loncanın varisi olarak, tahtının sarsıldığını hissediyordu.

Yoo Yeonha’nın endişesi buydu. Bir problem olmadan loncayı başarıya ulaştırmak için katkı sağlaması gerekiyordu.

 

En nihayetinde Yoo Yeonha akıllı saatini açtı. İletişim özelliğini kullanarak bir telefon araması yaptı. Kısa süre sonra, hattın ucundaki kişi açtı ve bir hologram ekranı belirdi.

 

“...Şey, Amca?”

 

—Buyurun, Genç Leydim.

 

Ekrandaki kişi Kim Sangho idi. Yoo Yeonha'nın babasının sağ kolu olan bu adam, kırklarındaki kıdemli biriydi. Çocukluğundan beri Yoo Yeonha ona gerçek amcasıymış gibi davranmıştı.

 

—Sorun ne?

 

Her ne kadar arayan o olsa da bir şey söylemek için fazla utanç içindeydi.

 

Topuğundaki mavi iz mi? Ona saldırarak iki arka bacağını da etkisiz mi kılabiliyordun? Ne yapıyordum ben? O aptalın zırvasına mı inanacağım?

 

“Şey, her ihtimale karşı...”

 

Ancak bu ihtimal sıfır değildi ve denemekten zarar gelmezdi. Bu bilgi bir kaçıktan gelmiş olsa da kendine bu kadar güvenmesinin bir sebebi olmalıydı. Kendini doğruladıktan sonra Yoo Yeonha nefesini tuttu.

 

—Buyurun, Genç Leydim?

 

“Şey, kulağa çılgınca geliyor biliyorum ama...”

 

Gözlerini kapayıp, yumruğunu sıkarak konuştu.

 

“Eğer işler kötüye giderse, arka ayaklarının topuklarına bakmayı deneyin.”

 

—...Arka ayaklarının topuğu mu?

 

Kim Sangho kaşlarını çattı.

Yoo Yeonha, bunun ne demek olduğunu biliyordu. Ama eğer yardımı dokunacaksa ve bu bilgi gerçekse...

 

“Evet, arka ayaklarının topuğu... Sağ ya da sol. İkisinden birinde... Şey, çok emin değilim ama...”

 

Yoo Yeonha, mahcup olmayı riske alarak cümlesini tamamladı.

 

“Eğer mavi bir iz görürseniz, oraya hedef almayı deneyin.”

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
Ulaş (1125 puan) Üye
2019-04-10 00:35:23
Özlemişim be teşekkürler :)
akrepkani (80 puan) Üye
2019-04-09 10:54:37
Teşekkürler
MasterKiller54 (51 puan) Üye
2019-04-08 18:46:08
abi seriler çok yavaş gelmiyor mu sencede haftada 2 gelse en azindan iyi olcak ayda 1 yerine xd
Generali (18 puan) Üye
2019-04-07 22:12:44
Bu seriyi türkçe yeniden okumak gibisi yok elinize saglik
Deidra (2 puan) Üye
2019-04-07 21:57:10
Uzun zamandır bekliyordum devamı da gelirse 10 numara olur
maahhaam (3915 puan) Üye
2019-04-07 21:39:36
uzun zamandan sonra yeni bölüm :)