Theoden

08 Haziran 2019
Çeviri: 15
Düzenleme: AntiYasuo
564 Görüntülenme
Bu bölümü 7 Kişi beğendi.

Ukala Sınıf Arkadaşları

Ducia Turganın bu çocuksu hallerini izlerken keyif alıyordu biraz tadını çıkardı sonrasında ciddileşti uyku saatine daha olduğundan Turgan ile konuşmak istedi.

“ Turgan bu akademiye katılma amacın nedir? “

“ Nasıl yani ? tabi ki bir aydakar yakalamak “

“ Öyle değil yani hayatımda en güvendiğim kişi sensin ve buraya gelmeyi de sadece sen yanımda olduğun için kabul ettim ama anlatılanlara göre artık küçük çocuklar değiliz ve ne yazık ki bende herkesin isteyeceği bir yetenek var bundan sonraki hayatım oldukça zorlu olacak kendimi savunabilmek kendi seçimlerimi yapabilmek istediğimden katıldım ben mesela peki sen neden katıldın? Sadece kasaba dışında bir yeri görebilmek için mi “

Turgan yattığı yerden doğruldu heybesindeki kitabı çıkarıp eline aldı. Oldukça ciddi duruyordu ve adeta kitap Turgan ‘ a tepki verdi üzerindeki yıldızlar parlamaya başladılar. Ducia başta ışığın çarpmasıyla böyle bir görsel oluştuğunu sansa da yanıldığını fark etti. Turgan kitabı elinde tuttu kapağını açmadan bağdaş kurdu ve oldukça ciddi bir şekilde söze girdi.

“ Amacımı arenada zaten söylemiştim. Bir aile kurmak istiyorum bir aydakar söylediği için değil bana acıdıkları için değil de beni sevdikleri için aileme katılmayı tercih eden insanlardan. Ve onlarla beraber dünyayı gezmek istiyorum. Gerçek anne-babamı bulup beni neden bıraktıklarını sormak. Ve merak etme henüz güçlü olmadığımın farkındayım aptal olduğumdan bu akademide bir şeyler öğrenebilir miyim bilmiyorum ama bir şekilde güçlenip seni herkesten ve her şeyden koruyacağım. Eğer yenemeyeceğim birileri sana zarar vermek isterlerse de beni öldürmeden sana ulaşmalarına izin vermeyeceğim ki ben ölümsüz olduğumdan kimse sana erişemeyecek “

Cümlesini bitirirken gülümsemişti Turgan. Bu kadar düzgün ve akıcı şekilde konuştuğu nadir olduğundan Ducia hem sohbeti sürdürmek hem de merak ettiklerini öğrenmek istedi.

“ O gün arenada olanların ne kadarını hatırlıyorsun ki söylediklerini unutmadığına göre bilincin yerinde miydi yani ? “

“ Hepsini hatırlıyorum Kench bana vurduğunda beni öldürmeye çalıştığında tıpkı intihar ettiğim zamanki gibi hissettim karanlığın içinde kaybolmuş bir şekildeydim. Ama ölmüyordum öleceğimi bir an bile  düşünmedim. Başımı gövdemden ayıracağını söylediğini hayal meyal hatırlıyorum ve bunu yapmasını merakla bekledim. Belki bu beni öldürebilirdi bilmiyorum. Ama o sırada senin çığlığını duydum bu beni çok etkiledi ayağa kalkmalıyım diye düşünürken yeşil bir dumanın bedenime temas ettiğini gördüm tüm ağrılarım sona erdi bedenimin güçle dolup taştığını hissettim ve ayağa kalkmamam için bir sebep kalmadı. “

Ducia şaşırmış ama bir o kadar da mutlu görünüyordu. Turgan bay Kench’e saldırırken oldukça korkutucu görünüyordu yanlarına gelip amcasına meydan okuduğunda da fazlasıyla tehditkar duruyordu. O anların tamamında kendinde olduğunu bilmek Ducia’yı fazlasıyla rahatlatmıştı. Turgan ‘ ın nekadar daha böyle konuşabileceğini merak edip şansını zorlamak istedi.

“ Peki bir şeyi merak ettim. Eğer okuldan çok nüfuzlu birinin oğlu benden hoşlansa ne yapardın “

“ Bir şey yapmazdım sen güzel bir kızsın değil mi? Hem eğer öyle birisiyle evlenirsen senin için daha kolay olmaz mı? Kimliğini gizlemek zorunda da kalmazsın. “

“ Peki ya ben ondan hoşlanmazsam ama ısrar ederse ? “

“ Hmmm o zaman onu seni sevmekten vazgeçirmek zorunda kalabilirdim. Eğer bu şehrin başkanının oğluysa bu şehri yıkınca sorun kalmazdı değil mi hınh hınh “

Söyledikleri Ducia’ nın fazlasıyla hoşuna gitmiş olsa da Turgan ‘ ın limitlerini daha fazla zorlamak istemedi. Sırasıyla duşlarını aldılar önce Turgan yıkanıp uyudu. Turgan uykuya dalınca Ducia yıkandı. Banyodan çıktıktan sonra biraz Turganı seyretti. Çok masum görünüyordu gerçi uyanıkken de pek uyanık bir duruşu olduğu söylenemezdi. Altın saçlarını taradı ve çok geçmeden Ducia ‘ da uykuya daldı. Ertesi gün yeni hayatlarının ilk günü olacaktı.

Ertesi sabah 19 mevcutlu sınıfta her sırada ikişer kişi olacak şekilde yerleşmişlerdi. Ducia ve Turgan pencere kenarında en arka sıraya geçmişler yan taraflarındaysa tek başına oturan bir kız öğrenci bulunuyordu. Yan yana oturan öğrencilerin nadiren de olsa aralarında fısıldaşmaları dışında kimseden çıt çıkmıyordu. Kısa süre sonra sınıfa altmışlı yaşlarında güzel giyinen bir adam girdi kibarca kendini tanıttı.

-Merhaba ülkemizin geleceğine yön verecek güçlü gençler ben Saltuk Rifat akademideki ilk dersinizi benden alacaksınız. Derse başlamadan önce her birinizle tanışmak istiyorum sonrasındaysa Yaft ve tarihi ile ilgili biraz sohbet edeceğiz. Şimdi lütfen sırasıyla kalkıp adınızı ve ailenizi bana anlatın

Saltuk hoca parmağıyla bir öğrenciye işaret ediyordu ve o öğrenci kalkıp kendisini tanıtıyordu. Oldukça nüfuzlu kimselerden bahsediyordu öğrenciler. Çoğu asker ya da siyasetçi çocuğuydu. Sıra orta sıralarda oturan kısa boylu tıknaz görünüşlü esmer bir çocuğa geldi. Ayağa kalkmadan ukala bir şekilde konuştu

-Ne ? beni cidden tanımıyor musunuz ? Övünmeyi pek sevmesem de söyleyeyim madem. Adım Farsid Ben bu şehrin bağlı olduğu Ülger krallığının tahtının varisiyim. Kral Fariz babam olur. Kısacası bir prensim krallığın en iyi akademisi olduğunu duyduğumdan bu akademiye geldim.

Diğer öğrenciler ona hayranlıkla bakıyorlardı zira çoğunun ailesi Kralın emrinde çalışıyorlar ve Kast sistemi saray dışında da devam ediyordu. Öğrenciler kendilerini tanıtmaya devam ettiler. Ducia ve Turgan müdire Hana ‘ nın yeğeni olduklarını söylemişlerdi bunu duyunca anne babasının kimliğini sorgulama ihtiyacı hissetmediler. Sıra son olaraksa yalnız başına oturan kız öğrenciye geldi. Gururlu bir şekilde ayağa kalktı.

-Benim adım Elfy Anne-babam hayatta değiller ancak babamın adı Tunga annemin adıysa Suna idi. Onlar dünyanın en iyi balıkçılarıydılar.

Bunu duyan nüfuz sahibi kimselerin çocukları kahkaha atmaya başladılar.

“Ne bir balıkçı mı ? “ , “ En iyi balıkçılar olduklarına göre muhtemelen deniz yaratıklarına falan hükmedebiliyorlardı ha ha ha”

Elfy aldırmadan tekrar yerine oturdu. Ducia ve Turgan her ne kadar sınıf arkadaşlarının kibirlerinden rahatsız olmuşlarsa da ses çıkarmalarına fırsat vermedeğitmen Saltuk sessizliği sağladı ve kısa bir açıklama ihtiyacı hissetti.

-Babanızın bir kral olması sizin de bir kral olacağınız anlamına gelmez. Bazen o ünvanı bir başka kardeşiniz alır bazense hiç beklenmeyen olaylar olur ve hiç beklemediğiniz insanlar kral olurlar. Yanlış anlama farsid senden bahsetmiyorum zira Kral Fariz tanıdığım en güçlü kral böyle bir şeyi yaşamayacaktır. Demek istediğimi umarım anlamışsınızdır. Ebeveynlerinizin başarıları her zaman size geçmeyebilir o yüzden onların yaptıklarıyla değil de kendi yapacaklarınızla övünmeyi deneyin.

Çevirmen Notu

-

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
ramazan (45 puan) Üye
2021-03-04 21:40:08
Ellerinize sağlık.
blood (14 puan) Üye
2019-10-13 13:33:01
bu öğretmen bizim eski din öğretmeninin çakması