Theoden

08 Haziran 2019
Çeviri: 25
Düzenleme: AntiYasuo
449 Görüntülenme
Bu bölümü 4 Kişi beğendi.

Bir Aydakarla Savaşmak

Kari Ducia’ yı taciz etmekle fazlasıyla meşgul olduğundan. Turgan’ ın içerideki halinden bi haberdi. Ducia kendini topladı ve Kari’ den kurtulmak için çabalamaya başladı. Göğsünün üzerindeki elini kıyafetinin içindne çıkarmaya çalışıyor ancak başaramıyordu. Yaşlı olmasına rağmen fiziksel olarak belki amcasından bile güçlü olabilirdi Kari ne kadar çabalasa da kurtulamıyor ve çaresiz çırpınışlarına devam ediyordu. Bu sırada Turgan içeride zihnini karıştıran güç ile mücadele etmeye başlamıştı.

                “ Ayrıca benim bir erkek kardeşim yok. Her ne kadar ailem olduğunuzu söyleseniz de isimlerinizi dahi bilmiyorum oysa bir kişi aile bireylerinin isimlerini bilir değil mi? “

                “ Ama oğlum .. “

                “ Kes sesini zaten daha önce sahte anne babalarım olmuştu sana gerçek aile üyelerimin isimlerini söyleyeyim En yakınım ve ailemin en önemli üyesi Ducia ve ailemize yeni katılan Elfy “

Bunu söyledikten sonra askerlerden birinin kılıcını alarak hiç tereddüt etmeden babasına sapladı Turgan. Babasının silüeti kayboldu.

                “ Gerçek olmadığınızı bu kadar geç anlamam kendi aptallığımdı. “

Etrafında gördüğü herkese kılıcı tek tek sapladı ve herkes etrafından kayboldu son kişiye de sapladığında etrafında kimse kalmadı. Artık Kari ‘ nin deliğinin içinde olduğunu biliyor ancak nasıl çıkacağını bilemiyordu. Aklına Ducia ve Elfy ‘ nin usta seviyesindeki bir adamla baş başa olduklarını getirdi.

                “ Bi şekilde buradan çıkmalıyım çalış aptal kafam. Tabi ya yaft kitabım hala yanımda. “

Yaft kitabını çıkardı okumaya çalıştı ancak her zamanki gibi boş sayfalardan ibaretti kitabı. Denedi denedi başaramadı. O sırada hayal meyal Ducia ‘ nın sesini duydu.

                “ İğrenç ellerini çek üzerimden “

Bunu duyduğunda Turgan çılgına döndü. Elindeki kitabın sayfasını yırtmak amacıyla tuttu ve asıldı.

                “ Eğer ailemi korumama yardım etmeyeceksen beni seçip seçmemen umurumda bile değil seni işe yaramaz kağıt parçası “

Bunu yaptığında yırtmaya çalıştığı sayfanın üzerinde harfler ve semboller belirmeye başladı. Gözü kararmıştı bir kere yazıların ortaya çıktığını fark etmeden sayfayı yırtmaya çalışmaya devam etti.

                “ Ben onu koruyacağıma söz vermeme rağmen buradan çıkmayı bile başaramıyorum. Eğer içinden çıkamıyorsam ben de bu dünyayı yıkarım. “

Ducia Kari’nin ellerinden kurtulmaya çalışırken dışarıdan gelen rüzgarın sesini göğün gürleyişini fark etti. Kari’nin oluşturduğu delik tuhaf şekillere bürünmeye başlamıştı. Kari de bunun farkına vardı.

                “ O gerizekalı ne yapıyor içeride. Yapmanız gereken şey çok basitti Turgan yeni hatıralarını kabullenecek sense körpe bedenini emrime sunacaktın. Bu kadar uğraşmaktaki amacınız ne* bir ustaya karşı gerçekten kazanabileceğinizi mi düşünüyorsunuz veletler? “

Turgan’ ın halini görmek için zihnine erişmeye , kurduğu dünyaya bakmaya karar verdi. Ancak gördüğü şey çok enteresandı yarattığı dünya param parça olmuş, tüm karakterler kaybolmuş dünya ise yerle bir edilmişti. Ağaçlar yerden sökülmüş evler yıkılmış görünüyordu virane edilmiş dünyasında Turgan’ı görmeye çalışırken Ducia’ ya dokunduğu elinin bir başkası tarafından kavrandığını hissetti. Sadece bir saniye sonra bedenini havada buldu. Eğitim alanı fazlasıyla sağlam ve çeşitli yaftlar ile güçlendirilmiş duvarlardan yapılmasına rağmen süratle bir duvara çarptı ve çarptığı duvarı yıktı kari. Fazlasıyla canı yanmıştı. Baştan beri hiç ilişmediği Elfy ‘ nin bir şey yaptığını düşündü ama Elfy su türü yaftlarda üstün yetenekli olsa da bu kadar etkileyici bir fiziksel gücünün olması imkansız olmalıydı. Öfkeyle ve intikam hırsıyla arkasına döndüğünde beynini yıkamak için kurduğu hayal dünyasına hapsettiği Turgan ‘ ı gördü. Turgan öfkeden deliye dönmüştü ve bunu her zerresine yansıtıyordu. Sol gözü durmadan seyiriyor, dişlerini param parça edebilecek kadar sert bir şekilde sıkıyordu. Öfkeyle yırtmak amacıyla kavradığı Yaft kitabından tek bir sayfa hala elinde duruyor, kitabın kalan kısmı bir kuşun kanatları gibi , Turgan nefes alıp verdikçe çırpınıyordu.

                “ Üzgünüm Ducia geciktim. “


Ducia başta hiçbir şey söylemedi . Utanmış görünüyordu her ne kadar birkaç dakika boyunca hayatının en zor anlarını yaşamış olsa da Turgan’ ın geri dönüşü ona mutluluk ve huzur getirmişti başını önüne eğdi Turgan’ın ellerini tuttu adeta yalvarır gibiydi.

                “ Ne olur gidelim artık buradan. “

                “ Fazla sürmeyecek birkaç dakika daha sabret gideceğiz “

Turgan etrafına güç ve korku yayıyordu adeta. Ancak bir aydakarla dahi karşılaşmış bir adam olan Usta Kari pek de etkilenmişe benzemiyordu. Arkasına döndü ve Turgan’ ın üzerine doğru yürüdü.

                “ Her şeyi sizinde mutlu olacağınız şekilde yapmaya çalışmıştık. Ancak belli ki siz çöpler iyilik falan hak etmiyorsunuz bu yüzden artık kaba kuvvetle boyun eğmek zorunda kalacaksınız. “

Kari başlama düdüğünü bekleyen bir koşucu gibi pozisyon aldı. Başını havaya kaldırarak bağırdı.

                “ Zihin kontrolü – algı yönetimi – form iki “

Bunu yaptığında bedeni bir anda kaslı bir kaplana dönüştü. Fazlasıyla vahşi ve heybetli görünüyordu. Aslında tam olarak yaptığı şey karşısındakilerin zihinleriyle oynayarak kendini istediği şekilde onlara göstermekti. Üst düzey bir yaft türünün ileri kapılarını açabilen bir usta ile savaşmak zorundaydı Turgan. Bu yaftın olayı sadece şeklini değiştirmekle kalmıyor aynı zamanda yaptığı darbeleri rakibinin gördüğü yaratığın gerçek gücünü hissetmesini sağlıyordu. Yani bir aslan formuna girip rakibini ısırırsa rakibi gerçekten bir aslan tarafında ısırılmış gibi acı çekerdi. Kaplan formuna geçtikten sonra hırlayarak süratle Turgan’ın üzerine koştu ve bir pençe savurdu. Turgan karşılamaya çalışmadı bile hala elini tutmakta olduğu Ducia’nın üzerine kapandı ve saldırıyı doğrudan sırtına aldı. Sırtında bir pençe izi oluşmuş ve oradan kanlar akıyordu. Çevik bir hamleyle köşede şoka girmiş şekilde kendilerini izleyen Elfy’ nin yanına sıçrayarak Ducia’yı yanına bıraktı.

                “ Ducia ikinizide koruyacak şekilde bariyerini kullan. Bunu yapabilirsin değil mi? Şu herifi perişan edip buradan gideceğiz “

Ducia yapabileceğini başıyla onaylayınca gönlü rahat bir şekilde rakibinin karşısına geçti Turgan.

                “ Küçük bir kasabanın başkan adayı olan Bay Kench’in saldırıları bile senin pençenden daha güçlüydü. Bir de kendine usta mı diyorsun. Küçük kedilerle zaman harcamayacağım bana en güçlü saldırınla gel. “

Turgan’ ın bu kendinden emin tavırları ve sırtında koca bir pençe izi olmasına rağmen canı hiç yanmıyor gibi davranması Kari’nin canını sıkmıştı.

                “ Madem kendine bu kadar güveniyorsun bir ustayla savaşa girmenin nasıl sonuçlar doğurduğunu sana göstereceğim. Azrak hayatta kaldığı müddetçe sana ne olduğu umurumda bile değil hem seni öldürdüğümü gördüğünde artık gücüme ve arzularıma boyun eğecektir. “

Arzularından bahsetmesi Ducia’nın bir kez daha ortamdan tiksinmesine sebep olmuştu. Turgan bir şey söylemeden rakibinin harekete geçmesini bekledi.

                “ Zihin kontrolü – algı yönetimi – final formu gökyüzü ve yerlerin hakimi “

Bunu söylediğinde kaplan adam irileşmeye ve değişmeye başladı. Öndeki bacakları kayboldu arkadakiler ise büyüdü sarı-siyah renkli göğüs derisi bir anda beyazlaştı sırtı ve bedeninin diğer kısımlarıysa açık kahverengi bir hale büründü. İrileşti irileşti yaklaşık yerden 16-17 metre yükseklikte olan tavana başının değmesine birkaç metre kalmıştı ki formunu tamamlayıp irileşmeyi durdurdu.

             “ Karşılaşmayı çok istediğin aydakar karşında duruyor bakalım onun gücüne karşı ne yapabileceksin “

Çevirmen Notu

-

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar