Theoden

11 Haziran 2019
Çeviri: 29
Düzenleme: AntiYasuo
473 Görüntülenme
Bu bölümü 4 Kişi beğendi.

Mirlivayla Tanışma

Daha kötüsü olamazdı diye düşündü Ducia. Keşke Turgan yalan söylemeye hiç başlamasaydı. İşte şimdi misafirperverlik konusunda fazla cömert olan ev sahibi kadın onunla alay ettiğimizi düşünecek ve bizi kovacak. Belki de kaçak olduğumuzu anlayıp ihbar edecek diye karamsar düşüncelerden kurtulamıyordu Ducia.

                “Demek soğan cücüğü akademisindensiniz. O okulun namını çok duydum oraya girebildiğinize göre oldukça özel ve yetenekli çocuklar olmalısınız...”

                “ A aslında evet ama okul müdürümüz bu konuları akademi dışında konuşmamızı yasakladı. “

Bu bir mucize olmalıydı. Bu kadar aptalca bir isimle o akademiyi kuran kişiye sarılmak istiyordu Ducia. O isimle bir akademinin Theodende bir yerlerde bile olması bir mucizeyken bahsedilen şehirde bulunma ihtimali muhtemelen bir insanın üzerine yıldırım düşme ihtimalinden bile düşüktü. Sorun olmadığını fark ettiğinde olayın mantıksal boyutunu yok saymaya karar verdi.  Çorbalarını içtiler, yemeklerini yediler. Sofradan kalktıklarındaysa inanılmaz derecede uykuları gelmişti hem de üçünün birden. Elfy nin esnediğini gören ev sahibi kadın isterlerse uyuyup dinlenebileceklerini söyledi.

                “ Zaten kocam sabaha karşı ancak gelir. Hem onunla da tanışmış olursunuz ben de geceyi yalnız geçirmemiş olurum. “

Aslında kabul etmek istemiyorlardı ancak bedenlerine karşı koyamadılar. İlk Elfy sızdı ardından Turgan. Son olaraksa tüm çabalarına ve direnmesine rağmen uykusuna yenik düşen Ducia oldu. Ev sahibi hepsini tek tek kontrol ettikten sonra derin bir uykuda olduklarına emin oldu ve kendi kendine mırıldanmaya başladı.

                “ Soğan cücüğü akademisi ha ? Bir orangutan bile sizden daha iyi bir yalan bulabilirdi...Şimdi bakalım neleriniz varmış”

Çocukların eşyalarını , çantalarını ve ceplerini tek tek karıştırmaya başladı. Yaft kitaplarını gördüğünde Turgan ve Ducia’ nın kitaplarından pek etkilenmiş olmasa da onu şaşırtan ilk detay 4. Seviye su türü bir yaft kitabını bulması olmuştu.

                “ Hakikaten aranızda yetenekli olanlar varmış...”

Aramaya biraz daha devam edince Ducia’ nın cebinden Elçi Bey’ in verdiği kağıt parçasını buldu ve panikleyerek hemen sağ elini sağ kulağına götürdü. Telepati türünde bir yaft kullanabiliyordu.

                “ Beyler Orman evine acil destek ve fazladan bir at istiyorum. Aralarında 4. Seviye su türü yaft kullanabilen birinin de olduğu 3 misafirim var. Gerçi şu an hepsi mışıl mışıl uyuyor. “

                Gözlerini ilk açan Ducia oldu. Ellerini bağlamışlardı. Etrafına bakındığında askeri bir karargahta olduğunu düşündü. Benzer kıyafetler giyinmiş kadınlı erkekli insanlar kimi fiziksel antreman yapıyor kimisi yay ve okla atış talim ediyor kalanlarsa aralarında sohbet ediyorlardı. Ağızlarını bantlamadıklarından yanı başında hala uyuyan arkadaşlarını uyandırmak için seslendi ve onları da uyandırmayı başardı. Elfy nin kurduğu ilk cümle düşündürücüydü.

“ Çorbadan hiç kaldı mı? “

“ Ne çorbasından bahsediyorsun Elfy? Etrafına bir baksana yakalandık. Belki de o çorba yüzünden...”

“Nee! Yakalandık mı ? İmdat kurtarın bizi. Daha ilk vukuatımızdan yakayı ele verdi ne kadar da bahtsızız ühü ühü. “

“Turgan gülüyor musun ağlıyor musun anlamadım ama ne yapıyorsan sus ve içinde bulunduğumuz durumu anlamama yardım et. “

“ Ha bunu istiyorsan tamam o zaman. Hey kılıçlı amca biz tam olarak nerdeyiz acaba ? “

Ducia Turgan’ dan böyle bir konuda yardım istediğine pişman olmuştu bile. Orta yaşlı adam iyice yanlarına sokuldu.

                “ Demek uyandınız ben çavuş sado burası da bir başı bozuk karargahı...”

                “ Bir başı bozuk karargahı mı? Bizim başı bozuklarla ne işimiz olur ki? “

                “ Bunun cevabını biz de merak ediyoruz. Ayrıca burada sorgulanan tarafın sizin olduğunuzu unutmayın. Cebinizde Mirliva Yavuz’ un isminin yazılı olduğu bir not bulduk. Söyleyin hangi ülkenin hayaletlerisiniz ? “ Amacınız Mirliva’ya suikast düzenlemek miydi ve Elçi Rami’ ye ne oldu ? “

                “ Elçi beyin adı Rami miymiş hiç de söylememişti. “

                “Onu tanıyor musunuz ? “

                “ Tabi ki tanıyoruz yoksa bu kağıdı bize neden versin ki ? Kağıtta adı yazan Mirliva Yavuz’ un bize yardım edebileceğini söyledi bir de Ülger krallığının en çok aranan adamı olduğunu. “

                “ Size güvenmiyorum. Bu yüzden Mirliva geldiğinde kararını kendisi verecek. “

                “ Günlerdir aradığımız adamın arkadaşları bizi buldular ve gördüğümüz muameleye bak. “

En azından ellerimizi bari çözün diye çıkıştı Ducia.

                “ Bunu yapamayız. Eğer yaparsak yaft kullanabilir ve kaçmaya çalışabilirsiniz. “

                “ O zaman benimkini çözebilirsin amca. Buradaki en güçlü yaft kullanıcısı benim ve yaftımı kullanmam için sadece adını söylemem yeterli. Ellerimi kullanmama bile gerek yok boşuna bağlılar yani hem boynum kaşınıyor hınh hınh “

                “ Hmm demek öyle. Öyleyse ağzını bantlarsak sorun kalmayacaktır. “

Çavuş Sado’ nun emretmesiyle bir asker Turgan’ ın ağzını bantlamaya çalışıyor. Turgansa kafasını kaçırıp duyuruyordu. Bu sırada bir ses duyuldu.

                “ Mirliva Yavuz karargaha geldi. “

Turgan sürekli kafasını kaçırıp “ Kirli oynuyorsunuz sizi korkaklar bırakın beni de ellerim bağlıyken dahi siziyenebileceğimi göstereyim “ diye bağırıp durduğundan Mirliva Yavuz gürültünün ve hareketliliğin olduğu yere doğru yürüdü ve doğrudan Turgan’ ın yanına geldi.

                “ Ne oluyor burada? “

Asker Turgan’ ın üzerinden kalkıp selam durdu.

                “ Ne olacak askerlerin benden korktuklarından yaft yapmayayım diye ağzımı bantlamaya çalışıyorlar. “

                “ Ne konuştuğuna dikkat et. Askerlerim tüm dünya düzenine meydan okuyan başı bozuklara katıldıklarında korkularını bir daha çıkarmamak üzere geçmişlerine gömdüler. Saçmalıyorsun çocuk. “

Ducia Turgan’ın bir kavgaya sebep olmasından korkarak ortamı yatıştırmak adına araya girmek istedi.

                “ Bizler de sizi arıyorduk Mirliva Yavuz bey. Size gelmemizi Elçi Rami Bey tavsiye etmişti. Ancak arkadaşlarınız bizden şüphelendiler ve kötü muamele ettiler. Hem de Elçi Beyden referanslı yazılı bir kağıdımız olmasına rağmen. “

Mirliva kağıdı alıp inceledi. Gençlere karşı mahcupça şekilde bakarak

                “ Kız haklı çözün ellerini onlar önemli misafirler. “

                “ Ama mirlivam bir tanesi 4. Seviye su yaftı kullanabiliyor. “

                “ Daha önce söylediğim tevekkül olayını yanlış anlamışsın Sado. Ayrıca ben varken birilerinin gücünden endişe etmene gerek yok bu kıtada kaybedeceğim birinin olduğunu hiç sanmıyorum. “

Ellerindeki ipler çözüldü ve gerçek misafirperverlik başladı. Mirliva yavuz özürlerini bir kaç kez tekrarladı ve Yemek masasına geçtiler.

                “ Kusura bakmayın gençler. Dünyanın en çok aranan suçluları listesinde 86. Sıradayım bu yüzden peşimde sayısız ödül avcısı ve hayalet var. Arkadaşlarım da bu sebepten paranoyak oldular. Siz onların kabalığını mazur görün lütfen ve bana hikayenizi anlatın. “

                “ Özet geçeceğim ben bir azrağım. Siyah Gül akademisine eğitim için katıldık. Ancak Elçi Bey eğitmenlerimizin bana ihanet ettiklerini, verdikleri ona güvenceye rağmen varlığımın bir sır olmadığını ve bana seçim hakkı tanımayacaklarını anlattı. Başımız sıkışırsa da sizin bana yardım edeceğimizi. Zaten pamuk ipliğine bağlı yaşıyorken bunları duymamız ve okulun usta ünvanı taşıyan eğitmeni Kari’nin özel eğitim adı altında beni taciz etme girişimleri sonucu okuldan kaçtık. “

                “Neee!!! O herif neredeyse 90 yaşında sen onun için bir çocuksun. Şerefsiz sapık piç. Onu elime geçirirsem öldüreceğim.”

Mirliva Yavuz beklemedikleri kadar büyük bir tepki vermişti. Hareketleri yapmacığa benzemiyordu ve adeta mağdur olan kendi kızıymışçasına öfkelenmiş homurdanıp Kari’ye küfürler ve tehditler saçmaya devam ediyordu.

                “ Merak etme onu zaten öldürdüm. “


Çevirmen Notu

-

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar