Bir İblis Lordunun Hikayesi: Zindanlar, Canavar Kızlar ve İç Isıtan Bir Mutluluk

31 Mayıs 2021
Çeviri: zibillionbytes
Düzenleme: Residenttt
616 Görüntülenme
Bu bölümü 10 Kişi beğendi.
Cilt 22

Kiraz Çiçeği Partisi - Kısım 1

Sıkıcı bir öğleden sonraydı. Tahtta oturuyor, hiçbir şey yapmıyordum. Diğer sakinler de farklı değildi. Onlar da taht odasında boş boş oturuyor ve kendi yöntemleriyle vakit geçiriyorlardı.

 

Bir süre düşündükten sonra günümüzü güzelleştirecek bir fikir bulmuştum.

 

“Yeter da. Kiraz çiçeği partisi yapacağız.”

 

Aniden ayağa kalkmış ve sesimi yükseltmiş olsam da duyuruma verilen tepki zayıf kalmıştı.

 

“Görünüşe göre eşimiz yine saçma saçma konuşmaya başladı,” dedi Lefi yanındaki kurt kıza.

“Canını sıkan bi’ şey mi oldu patron? Konuşabiliriz istersen,” dedi Lyuu.

“Tımarhaneye aitmişim gibi davranmasanız mı? Teşekkürler,” diye homurdandım. “Her neyse, diyordum ki, hanın yakınlarına diktiğim kiraz ağaçları tam da çiçeklenme döneminde olduğundan kiraz çiçeği partisi yapmak için mükemmel zaman.”

“Daha şu ‘kiraz çiçeği partisi’nin ayrıntılarını bile bilmiyorum,” dedi Lefi.

 

Ah doğru ya, onlar Japon değiller. Bu kadar ilgisiz olmalarına şaşmamak gerek.

 

“Bir kiraz çiçeği partisi az çok bir pikniğe benzer. Güzel pembe çiçekleri olan bir ağacın altına oturur, bayılana kadar yiyip içersin.”

“Bir piknik olmasına rağmen buna başka bir isim takmış olma sebebini anlamıyorum. Bunu farklılaştırmanın amacı nedir?”

“Şöyle ki, pikniği her zaman yapabilirsin. Kiraz çiçeği partileri mevsimsel olur. Sadece kiraz çiçeklerinin hala çiçekli olduğu hafta boyunca falan gerçekleşebilir,” diye açıkladım. “Sakeni sakin sakin yudumlarken etrafta hoş pembe yaprakların uçuşması özel bir hava yaratır. Gerçi... zindanın aslında herhangi bir mevsimi falan olmadığından sanırım pek de mevsimsel sayılmıyor.”

 

Zindanın büyüsünü kullanarak kiraz çiçeklerinin tüm yıl boyunca çiçek açmasını sağlayabilirim. Bir dakika... eğer mevsim bahar değilse neden hanın yanındaki ağaçlar şimdi çiçeklendi ki? Bu şekilde işlemediğinden eminim. Garip.

 

“Piknik mi yapacağız!? Sabırsızlanıyorum!” diye sevindi Illuna. “Pirinç toplarını ben yapacağım!”

“Ben kıvırcıkları doğrayacağım!” dedi Shii.

“Mnnn…” Enne başını bir yana devirdi. “Ben ne yapsam?”

 

Çocuklar piknik kelimesini duyar duymaz heyecanlanmaya başlamıştı. Üçü de gitmek için sabırsızlanıyordu.

 

“Eğer ne yapacağına karar veremiyorsan brokolileri doğrayabilirsin,” dedim. “Ama bunu yaparken kesme tahtasını ikiye ayırmadığından emin ol, tamam mı?”

 

Kendisi bir kılıç olduğundan Enne bir silahın potansiyelini ortaya çıkarmakta ustaydı ancak ne yazık ki bu, kesme tahtasını parçalaması anlamına da geliyordu. Leila da önceden aynısını yapmıştı ama boş zamanımda yaptığım deli gibi keskin adamantit bıçaklardan birini kullanmıştı. Enne aynısını ortalama, sağda solda bulunabilecek meyve bıçağıyla bile kolaylıkla yapabiliyordu.

 

Neyse ki çok fazla kesme tahtası kazası yaşamamıştık. Adamantit mutfak bıçağını rastgele bir iblisten elime geçen bir bıçakla değiştirdik. Özellikle bir mutfak bıçağı için gerçekten güzel süslenmişti ve bir şeyleri kırıp dökmekten endişe etmeden işi halletmeye yetecek keskinlikteydi. Hmm... Enne’in pasif yeteneği muhtemelen o bıçağı mutfak için fazla keskin yapacak... Doğramaya başlamadan önce daha küt bir şeyle değiştirsem iyi olur.

 

“Madem hepiniz bu kadar heyecanlandınız, reddedip keyfinizi bozmanın bir anlamı yok. Böyle bir etkinliğe karşı çıkabileceğim bir sebep yok ancak Nell’in böyle bir fırsata dahil olamaması çok yazık,” dedi Lefi. “Her ne kadar elden bir şey gelmese de o olmadan böyle bir etkinlik yapıyor olacağımız için kendimi suçlu hissediyorum.”

“Bunu kaçırması gerçekten de yazık değil mi patron?” dedi Lyuu. “İzin aldığı zaman bir kez daha yapamaz mıyız?”

“Burada sizden bir adım öndeyim,” diyerek sırıttım. “Şöyle ki, aslında bunu ona sordum ve gerçekleşeceği zaman kesinlikle uğrayacağını söyledi.”

“Ama çok meşgul değil mi? Bu yüzden o kadar telaşla geri dönmemiş miydi?”

“Evet öyleydi, bu yüzden onun boş vaktiyle çakışan bir günü seçeceğiz.”

 

İnanılmaz ilgili olduğundan katılmasıyla alakalı herhangi bir olası sorunu çözecek bir plan bulmamız gerekiyordu. En büyük sorun yolculuk süresiydi. Neyse ki Fluffrir Ekspres’imiz vardı. Birinci sınıf hizmet köpeğimiz atla çekilen arabalardan birkaç kat daha hızlıydı. Hızını Alfyro-Uğursuz Orman ışınlayıcısıyla birleştirdiğimizde yolculuğunu yarım günden daha kısa bir süreye kadar kısaltabilirdik. Biliyor musunuz, Nell kendine güvenip bir şey istediğinde fikrini belirtme konusunda bayağı iyileşmeye başladı. Kesinlikle iyi bir olay.

 

“Nell gerçekten çok sıkı çalıştığından onun çok fazla leziz şeyler yemesini istiyorum!”

“İyi dedin Er Illuna. İşte bu yüzden göreve en kısa süre içinde başlayacağız. Mümkün olduğunca yumuşak, ağızda eriyen ve leziz olması için yavaş pişiren elektrikli tencerede biraz et pişireceğim.

“Et yahnisi mi yapacağız Lordum?”

“Doğru bildin.”

“Başlamamak için kendimi zor tutuyorum,” dedi gülümseyerek. “Yahni pişirme yeteneklerimi değerlendirme niyetindeydim.”

“Eğer Leila’nın tutkusu alevlendiyse, sonuçların nefis olacağından hiç şüphem yok.”

“Ama patron, piknik yapacağız, di mi? Koca bir tencere et yahnisini sürüklemek bayağı mantıksız geliyor.”

“Hehe. Hiçbir şey bilmediğin için öyle konuşuyorsun. Şöyle ki Lyuu, bir iblis lordu olarak gereğinden fazla---”

“Lordum kısa süre önce metalden yapılma, içinde sıvı saklamaya ve sıcaklıklarını korumaya yarayan, tüplere benzeyen birkaç kap üretti. Gerçekten çok kullanışlılar.”

“Şey... Leila? Tam bir şeyler anlatıyordum. Sözümü kesmek zorunda değildin, değil mi...?”

“Amanın, beni bağışlayın. Bunu yapmak istememiştim,” derken bir yandan sanki hiç de üzgün olmadığını söylercesine muzip bir şekilde gülümsemişti. Ve bu tamamen isteyerekti.

 

Bana mı öyle geliyor, yoksa son zamanlarda daha az mı ketum? Sanki beni çok fazla trollüyor gibi. Bazı zamanlar fikrimi doğrudan bir kenara atıyor. Demek istediğim, bu kötü bir şey değil, kişiliğinin ortaya çıkarmasından memnunum ama aynı zamanda mağdur rolünü oynama konusunda nasıl hissetmem gerektiğinden emin değilim...

 

“Ormanın derinliklerinde bir canavar avlamayalı çok zaman oldu. Sadece bu seferlik gidip avlanacağım.”

“Teşekkürler Lefi. Sadece bu seferkinde eve getirdiklerinin yenilebilir olduğundan emin ol, olur mu?”

“B-bu, tekrarlayacağım bir hata değil.”

 

Pekala, sadece bilginiz olsun diye söylüyorum, bu konuşmanın arkasındaki hikaye şu; son avlanmaya çalıştığında salaklık etmişti. Saf sürüngen, yenemeyecek kadar zehirli bir şeyler getirmişti. Bunu hatırlayınca gülümsemiştim. Canavarın benden iki tanesinin dahi yenemeyeceği bir şey olduğu düşünülürse, etinin leziz büyü enerjisiyle ağzına kadar dolu olduğu iddia edilebilirdi. Ama yenilemezdi, hatta yemek malzemesi olarak sınıflandırılamazdı bile.

 

“Ben biraz tamagoyaki yapacağım,” dedi Lyuu. “Son zamanlarda tamagoyaki yapmakta bayağı iyileştim! Ve kendime güvendiğimden, bir şeyler bile deneyebilirim.” [1]

“Öyle mi? Denemek için sabırsızlanıyorum,” dedim.

 

Bu yalan değildi. Onun versiyonunu denemek için gerçekten heyecanlanmıştım. Leila’dan mutfak sanatlarını öğrenmek için elinden gelenin en iyisini denediğini biliyordum.

 

“Bekle ve gör efendim! Bir iblis lorduna layık bir eş olmak için her gün çok çalışıyorum.”

 

Bir eli belinde diğeri öne doğru uzamış gösterişli bir idol pozu yapmıştı. İşaret ve orta parmağı zafer işareti olan V şeklinde kalkmıştı. Ne şirin.

 

Ve böylece, görevlerimize karar verince, yaklaşan partiye hazırlanmaya başladık.

Çevirmen Notu

[1] Tamagoyaki, birkaç yumurta katmanıyla hazırlanan Japon omleti. Genellikle dikdörtgen tavalarda yapılır. 

Lütfen okuduğunuz bölüme yorum yapmayı unutmayınız. Unutmayın ki yaptığınız her yorum çevirmenleri cesaretlendirir ve mutlu eder. İyi okumalar.
Yorum Yap
Üyelik girişi yapmalısınız. Üye girişi yapmak için tıklayın.
Yorumlar
Pika-sama (98 puan) Üye
2022-02-21 14:33:14
Kiraz çiçekleri burada da kendini gösterdi
ASİLZADE (3982 puan) Üye
2021-06-20 21:32:09
Kiraz çiçekleri çok severler zaten.
maahhaam (4749 puan) Üye
2021-06-06 12:51:45
Çeviri için teşekkürler
yusuf (157 puan) Üye
2021-06-05 09:02:45
“Bekle ve gör efendim! Bir iblis lorduna layık bir eş olmak için her gün çok çalışıyorum.” ama büyük ihtimalle yuki bunlara bir tür gençleştirici falan vermezse bütün ailesi ölecek ve yuki ile lefi tek kalacak o zamanlar kale buzdan farksız olmaz XXD bu komik bile değil heh tek bir insan bile eksilince aile içinde durum çok değişiyor